Dodaj do ulubionych

Pole Mokotowskie. Deweloper żąda zmian planu

IP: 213.135.38.* 17.06.09, 09:13
PiS-dzielskie szkodniki i półmózgi. Rozliczymy przy wyborach. Mam nadzieję, że
tym razem tym co się ręką omskła i zaznaczyli pole z pisuarami poszli po rozum
do głowy i drugi raz na nich nie zagłosują.
Obserwuj wątek
    • Gość: Urb@ Lobbowanie developera IP: *.171.118.94.static.crowley.pl 17.06.09, 09:18
      Zbliżają sie wybory samorządowe - część radnych szuka sponsorów na
      kampanię to lobbują. Takich można spotkać w całej Warszawie we
      wszystkich dzielnicach.
      • Gość: Naty POPiSLD ___PiS i PO są siebie warte ---> oszuści !!!! ____ IP: 188.33.116.* 17.06.09, 09:33
        Cycki opadają jak się czyta ten artykuł. Panowie radni bezradni to czyjego
        interesu chronią? Mieszkańców czy prywatnej firmy chcącej zniszczyć Pole
        Mokotowskie???

        Ale chyba nikt z radnych nie dostał w łapę? Prawda?
        • Gość: mzb Wyborcy rozliczą tych oszustów i łapówkarzy IP: *.128.14.218.static.crowley.pl 17.06.09, 09:42
          • Gość: xcvxv PiS wziął kasę? IP: *.chello.pl 17.06.09, 11:07
            To może jeszcze poprą p. Czered... i pozwolą na 20 kondygnacji na Polu Mokotowskim - do odpalenia duża kasa za zmianę planu?
            • Gość: Anty POPiSLD PO i PiS wzięli kasę ????????????????????????????? IP: 188.33.116.* 17.06.09, 11:13
              PO unika dyskusji i dezerteruje z pola walki jaką jest komisja a PiS gra pod
              dewelopera. To może jeszcze nasz warszawski POPiS wstawi się za p. Czered.... i
              pozwoli na 20 kondygnacji na Polu Mokotowskim?




              Gość portalu: xcvxv napisał(a):

              > To może jeszcze poprą p. Czered... i pozwolą na 20 kondygnacji na Polu Mokotows
              > kim - do odpalenia duża kasa za zmianę planu?
            • Gość: JASIA Re: PiS wziął kasę? IP: 212.180.168.* 17.06.09, 12:04
              W PRZYSZŁYCH WYBORACH ZAGLOSUJĘ NA ZIELONYCH!!!
    • Gość: warsiawiak Radne PIS/dy : opanujcie się !!! IP: *.chello.pl 17.06.09, 09:44
      Nie wiadomo po co wbijacie Warszawie nóż w plecy . To nie jest sprawa
      polityczna , tylko ordynarny szmal . Dlaczego PIS/dy zabiegają o szmal akurat
      dla tego developera ?
      • asiuniap Re: Radne PIS/dy : opanujcie się !!! 17.06.09, 10:05
        Moim zdaniem te cieniasy, z nienawisci do PO, głosują zawsze
        przeciwko tamtym, nawet jeśli jest to wbrew oczekiwaniom wyborcow.
        • Gość: Anty POPiSLD _____PIS i PO są siebie warte!!_____ IP: 188.33.116.* 17.06.09, 10:35
          Przestańcie już uprawiać tą agitację wyborczą dla PO!
          PiSdzielce dały ciała podczas komisji a radni PO nie zostali w tyle tchórząc
          przed deweloperem i nie przychodząc w tym dniu do pracy. Mogli przynajmniej
          pojawić się na tej komisji a nie zupełnie olewać.
          Czuję się porzucony przez radnych, którzy powinni reprezentować interesy
          mieszkańców a nie dewelopera.
          PO = PiS = radni do wygonienia.
      • Gość: Konrad Re: Radne PIS/dy : opanujcie się !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.09, 10:13
        podpisuję się!
    • Gość: mlody Pole Mokotowskie. Deweloper żąda zmian planu IP: 217.116.98.* 17.06.09, 09:48
      Sprzedawcy i oszuści!!!!! ŁAPY WON OD POLA !!!!!!!
      • Gość: vladi nic powyzej koron drzew! IP: *.acn.waw.pl 17.06.09, 09:50
        nic powyzej koron drzew i tylko od strony trasy lazienkowskiej!
    • Gość: ja Pole Mokotowskie. Deweloper żąda zmian planu IP: 194.5.134.* 17.06.09, 09:50
      A czy radni PO nie sa tchorzami skoro nie pojawili sie na komisji?
      To ich trzeba rozliczyc!
      • Gość: Barbara Nic dla mieszkańców IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.09, 09:58
        Panowie radni zostaliście wybrani po to aby dbać o interesy mieszkańców a nie
        bogatych deweloperów, zabudujecie wszystkie parki i trawniki i pierwsi
        wyniesiecie się za miasto, wydaje mi się, że wasza przychylność dla takich
        inwestorów nie jest bezinteresowna
        • Gość: Cynik Re: Nic dla mieszkańców - Jak to nic? IP: *.tpnet.pl 17.06.09, 14:02
          Dla mieszkańców - wyższe podatki.
    • Gość: czeslaw.majonez Re: Pole Mokotowskie. Deweloper żąda zmian planu IP: *.sitapolska.com.pl 17.06.09, 09:56
      Bufetowa i cały jej kram do piachu. Czas skończyć ta farsę. Tu już nie rządzą
      nawet nieudolni urzędnicy, tylko developerzy. Co ona zrobiła z Warszawą?
      • Gość: jam Skandal! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.09, 10:04
        W tym mieście nie liczy się NIKT z zdaniem MIESZKAŃCÓW tylko
        dewelopera.
    • dersky Pole Mokotowskie. Deweloper żąda zmian planu 17.06.09, 10:09
      >> Straszyli sądem.

      Nie rozumiem, bac sie sadu??? Sad w panstwie demokratycznym jest jedna z
      najwspanialszych instytucji i metoda rozwiazywania konfliktow/sporow. Ktos kto
      wie/mysli, ze nie lamie obowiazujacego prawa nie ma sie czego bac, a raczej
      powienien sie cieszyc, ze panstwo (czyli poniekad cale spoleczenstwo w polsce 40
      mln) stanie w jego obronie!
      • Gość: bitch_boży Re: Pole Mokotowskie. Deweloper żąda zmian planu IP: *.sferia.net 17.06.09, 10:18
        tak, tylko urzędnicy miejscy _wiedzą_, że projekt planu jest niezgodny ze
        studium, a więc że uchwała o planie polegnie przed sądem - i stąd ta panika.
        • dersky Re: Pole Mokotowskie. Deweloper żąda zmian planu 17.06.09, 10:29
          No cóż w takiej sytuacji, panstwo gdzies popelnilo blad i private ma "racje",
          pily w ruch ;)
          Ale od rozstrzygniecia tego jest sad, a nie strony sporu.
        • dorsai68 Re: Pole Mokotowskie. Deweloper żąda zmian planu 17.06.09, 10:44
          Gość portalu: bitch_boży napisał(a):

          > tak, tylko urzędnicy miejscy _wiedzą_, że projekt planu jest niezgodny ze
          > studium, a więc że uchwała o planie polegnie przed sądem - i stąd ta panika.

          Doprawdy? W którym miejscu?
          • Gość: bitch_boży Re: Pole Mokotowskie. Deweloper żąda zmian planu IP: *.sferia.net 17.06.09, 10:59
            A, chociażby rozbieżności w PCB dla terenów Pola w studium i w projekcie mpzp.
            Albo kwestia ogrodzeń na terenie objętym mpzp (w mpzp jest zakaz, w studium nie ma).
            • Gość: Harry Re: Pole Mokotowskie. Deweloper żąda zmian planu IP: *.152.150.202.dsl.dynamic.eranet.pl 17.06.09, 11:53
              Co to jest PCB?
              • Gość: bitch_boży Re: Pole Mokotowskie. Deweloper żąda zmian planu IP: *.sferia.net 17.06.09, 14:40
                powierzchnia czynna biologicznie.
      • Gość: przychylny stolicy Re: Pole Mokotowskie. Deweloper żąda zmian planu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.06.09, 12:47
        A propos sądu... Czyżby ktoś zapomniał, że miasto złożyło wniosek do
        sądu o rozwiązanie umowy użytkowania, która i tak kończy się w 2014
        roku? O co cały ten bój, przecież deweloper nie wygra - nie ma
        szans. Zgodnie z umową na terenie skry miały być baseny dostępne dla
        warszawiaków, a czy ktoś miał okazję z nich korzystać? Nie ma
        basenów, nie wypełniono warunków umowy, nie ma użytkowania... To
        koniec tego dewelopera, to tylko jego ostatnie podrygi. Tylko żal
        tych radnych, którzy liczą, że wciągną z tego interesu jezscze jakąś
        kasę.
    • Gość: mixer Czas szykować cele dla radnych. IP: 193.110.123.* 17.06.09, 10:56
      Myślę że areszt mokotowski byłby akurat, to 'rzut beretem' od parku :)
    • pamejudd A co na to CBA? 17.06.09, 10:58
      Przeciez wiemy, ze tych klilku leszczy z rady nie wsparlo developera z altruistycznych pobudek.


      Psia ich mac...
    • Gość: kretu23 Trzymajcie sprawe na pulsie, nie wolno odpuscic IP: 93.95.249.* 17.06.09, 11:02
      w koncu walka jest o Nasze Pole Mokotowskie, a nie jakiegos
      dewelopera. To o Warszawe chodzi!! Wystarczajaco sie nacierpiala,
      zeby jeszcze jakis warchol 24 metrowe budynki chcial stawiac.
    • Gość: ja dzięki wyborczej ruiny stadionu będą straszyć IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.09, 11:24
      ciekawe czy agora ma w tym jakiś interes?
    • Gość: Archie jako Urbie opinie fachowców a działanie komisji nieladu przes IP: *.aster.pl 17.06.09, 12:06
      ... trzennego ...
      O ile wiadomo, to pozytywne opinie nt. projektu tego planu, także co
      do jego zgodności z polityką przestrzenną Warszawy zapisaną w
      Studium wydały dwa zespoły fachowców: miejska komisja urbanistyczno -
      architektoniczna oraz rada architektury i rozwoju miasta przy p.
      prez. HGW. Okazuje się, że komisja, którą trzeba by nazwać raczej
      komisją nieładu przestrzennego, na podstawie materiałów podsuniętych
      usłużnie przez zaintetresowanego zmianą projektu inwestora, "wie
      lepiej", że ten projekt jest zły ! A przecież w tej komisji nie ma
      ani jednej osoby, która ma jakiekolwiek doświadczenie lub
      wykształcenie w dziedzinie planowania przestrzennego ! To żałosna i
      żenująca sytuacja, w której amatorzy, aroganci i ignoranci mogą
      decydować o sprawach wymagających wiedzy, wykształcenia i
      doświadczenia zawodowego, wbrew opiniom fachowców i - najwyraźniej
      także wbrew przepisom - bo przecież wczoraj ta komisja powinna
      skoncentrować się w pierwszej kolejności na tych uwagach
      wniesionych do projektu planu, których nie uwzględniła p. Prezydent
      i przedstwić swoją opinię w ich sprawie Radzie Warszawy, a nie dawać
      posłuch zainteresowanemu deweloperowi. Żenujące było zachowanie
      urzędników, którzy najwyraźniej nie potrafili, a może nie chcieli,
      uprzytomnić radnym, jaka powinna być ich rola w tej fazie procesu
      planistycznego ...
      AjU
      • Gość: warszawiak Re: opinie fachowców a działanie komisji nieladu IP: *.chello.pl 17.06.09, 16:39
        > Studium wydały dwa zespoły fachowców: miejska komisja
        urbanistyczno -
        > architektoniczna oraz rada architektury i rozwoju miasta przy p.
        > prez. HGW. Okazuje się, że komisja, którą trzeba by nazwać raczej
        > komisją nieładu przestrzennego, na podstawie materiałów
        podsuniętych
        > usłużnie przez zaintetresowanego zmianą projektu inwestora, "wie
        > lepiej", że ten projekt jest zły !
        I co Twoim zdaniem wszystkie plany które ostatnio zostały uchwalone
        są zgodne z procedurami? Jak najbardziej jestem przeciw zabudowie
        parku, ale nie róbmy nagonki na radnych. Jak rozumiem oni
        zaproponowali tylko by nie uchwalac planu na tej konkretniej sesji
        we czwartek bo były wątpliwości co do planu. Następna sesja będzie
        pewnie za miesiąc najpóźniej, przez ten czas inwestor dużo nie
        napsoci. Teraz wszedł wymóg decyzji środowiskowej przez Warunkami
        zabudowy, jest tam miejsce na opinię społeczną. Co nagle to po
        diable, a jak developer słusznie zauważył, uchwalony plan tez można
        zaskarżyc i uchylic i ludzie to robią z powodzeniem. Bywam na
        komisjach w mieście i to że developer tak psychologicznie opanował
        komisję to rzeczywiście dziwne.
        • Gość: Archie jako Urbie co tu było nagle ? IP: *.aster.pl 17.06.09, 17:26
          Projekt planu który jest sporządzany od lipca 2005 roku nie jest
          sporządzany "nagle i po diable" - Kto tak twierdzi nie zna się na
          sprawach planowania, albo ma jakieś szczególne przyczyny, żeby
          uchwalenie tego planu blokować. Projekt planu przeszedł już wiele
          miesięcy temu przez gęste sito opiniowania oraz uzgodnień osób i
          instytucji wielokrotnie bardziej fachowych niż wszyscy członkowie
          komisji nieładu przestrzennego razem wzięci, jest więc zupełnie
          oczywiste, że jej decyzja nie jest motywowana merytorycznie.
          A to że ten developer ze swoim wygasającym za kilka lat prawem
          wieczystego użytkowania terenu tak "opanował" tę komisję, to nie
          tyle "dziwne", ile wymagające zbadania - i to nie tylko przez
          komisję rewizyjną Rady Wwy, ale przez jakiś zewnętrzny organ
          kontrolny ! W tej fazie procedury planistycznej ta komisja miała
          przede wszystkim obowiązek wstępnego rozpatrzenia (do decyzji Rady
          Miasta) tych uwag wniesionych do projektu planu, które nie zostały
          uwzględnione we właściwym ustawowym trybie przez p.prez. HGW i ew.
          ich zarekomendowanie do wprowadzenia do projektu planu. Tymczasem ta
          komisja, której przewodniczący zwykle pod pretekstem formalnym (bo
          kwestie merytoryczne są dla niego niedostępne) blokuje różne
          działania osób spoza składu komisji umożliwił przedstawicielom
          dewelopera odegranie całego tego spektaklu i nawet nie przystąpił do
          rozpatrywania nie uwzględnionych uwag wg. odpowiedniego zestawienia,
          będącego rezultatem ich rozpatrywania przez. p. prez. HGW. Pan
          o.m.c. aptekarz Czekalski jest osobą zdecydowanie niekompetentną w
          sprawach, co do których ma własciwość komisji, której na
          nieszczęście dla tego miasta, przewodniczy. Niestety w tej komisji
          dominują jemu podobni... I nie jest to nagonka na radnych, tylko
          najłagodniejsza ocena ich pracy, jaka jest możliwa chociażby po
          lekturze protokołów tej komisji kompromitujących ich samych oraz
          środowiska polityczne, ktore ich do tej komisji wybrały...
          AjU
    • Gość: Moko Pole Mokotowskie. Deweloper żąda zmian planu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.09, 12:33
      Katarzyna Gerl (przedstawiciel dewelopera): - Dajcie nam przy Skrze zbudować
      hotel. Jeśli nie pozwolicie, będą roszczenia w stosunku do miasta.

      A przepraszam, czy pani jest w ogóle z Warszawy???!!! Chamski napływ, który
      uważa, że kasa to wszystko.

      ZABUDUJCIE POLA MOKOTOWSKIE A BĘDĄ ROSZCZENIA W STOSUNKU DO DEWELOPER, PROSZĘ
      PANI !!!

      BTW - popis "radnych" - totalna żeada. ZŁODZIEJE, SPRZEDAWCZYKI,
      REPREZENTUJĄCY WŁASNE INTERESY A NIE MIESZKAŃCÓW, KTÓRZY ICH WYBRALI.

      ZŁODZIEJSKIM DEWELOPEROM BUDUJĄCYM APARTAMENTY DLA NAPŁYWU MÓWIMY STANOWCZO
      NIE !!!

    • fagusp Żądam wyminienia z imienia i nazwiska każdej mendy 17.06.09, 12:51
      która głosowała za odroczeniem wdrożenia planu. Oraz nazwisk i imion
      tych złamasów, które wzięły w łapę i nie wzięły udziału w głosowaniu.
      PS. Gó... mnie to obchodzi, z jakiej partyjki wypełzli. Niezależnie
      od opcji politycznej należy każdego ze sku...eli napiętnować i
      odesłac w polityczny niebyt.
    • Gość: Jan Każdy który ugnie się pod planami zabudowy pola IP: *.skynet.net.pl 17.06.09, 13:53
      nie dostanie mojego glosu. zapamiatam sobie nazwiska tych, ktorzy przylozyli lapy do tego haniebnego czynu. Zachowam sobie te nazwiska w pliku txt a potem bede sprawdzal czy czasem ten na korego moglbym zaglosowac nie byl kiedys za zabudowa pola.
      • Gość: Młody z Mokotowa Na Mokotowie jest jeszcze wiele spraw IP: *.tpnet.pl 17.06.09, 14:01
        budzących kontrowersje i podejrzenia. Z tego co pamiętam, cały czas leży
        zamieciona pod dywan sprawa działek u zbiegu Al.Niepodległości i Malczewskiego,
        rzekomo obiecanych jakiemuś deweloperowi zaprzyjaźnionemu z władzami dzielnicy.
        Wiele spraw śmierdzi na kilometr z hakiem jak nie bardziej.
    • Gość: justyna Zlikwidowac wszystkie parki i tereny zielone !!!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.06.09, 14:09
      zabudowac jak najwyzej i jak najciasniej, sciana przy scianie (w
      koncu po co ludziom okna w mieszkaniach - jest elektryczność). Jak
      juz cala przestrzen zostanie "wypelniona" nie bedzie takich sytuacji
      jak pozwyzsza.
      • michal0510 Re: Zlikwidowac wszystkie parki i tereny zielone 17.06.09, 14:51
        Ale to już się dzieje. Tutaj GW chwali się jak obroniła teren
        zielony przed złym deweloperem. A w innym artykule pisze o
        powstającym w Warszawie nowym muzeum, nie wspominając ani słowem, że
        powstaje ono kosztem skweru.
    • Gość: Tomek Pole Mokotowskie. Deweloper żąda zmian planu IP: 212.160.172.* 17.06.09, 15:42
      Owszem, plan powinien zostać uchwalony, tyle że 2 czy 3 lata temu. A teraz
      zaczyna się partyzantka, która z reguły nie kończy się dobrze. Ekipa rządząca
      miastem powinna się przejechać na Skrę i zobaczyć jak to w starym basenie
      rośnie trawa i krzaki, co i rusz leżą puste butelki. Czemu nie można tego
      terenu włączyć do Pola Mokotowskiego i udostępnić go ludziom? Dlaczego
      Warszawa nie może się doczekać GOSPODARZA z prawdziwego zdarzenia...
    • Gość: Gość Pole Mokotowskie. Deweloper żąda zmian planu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.06.09, 16:53
      To skandal!!! Pola Mokotowskie powinny byc pod szczegolna opieka,
      toz to pluca Warszawy!! W mcu Skry az sie prosi by powstal kompleks
      nowoczesnych basenow, tylko koniecznie pod chmurka, bo tak sie
      składa ze w Warszawie nie ma takiego kompleksu z prawdziwego
      zdazenia, a szkoda...
    • jhbsk Pole Mokotowskie. Deweloper żąda zmian planu 17.06.09, 18:43
      Radni! Ruszcie 4 litery i róbcie to, co do was należy! Od kiedy to jesteście
      przedstawicielami dewelopera??
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka