Gość: orient IP: 213.135.38.* 17.06.09, 09:13 PiS-dzielskie szkodniki i półmózgi. Rozliczymy przy wyborach. Mam nadzieję, że tym razem tym co się ręką omskła i zaznaczyli pole z pisuarami poszli po rozum do głowy i drugi raz na nich nie zagłosują. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Urb@ Lobbowanie developera IP: *.171.118.94.static.crowley.pl 17.06.09, 09:18 Zbliżają sie wybory samorządowe - część radnych szuka sponsorów na kampanię to lobbują. Takich można spotkać w całej Warszawie we wszystkich dzielnicach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Naty POPiSLD ___PiS i PO są siebie warte ---> oszuści !!!! ____ IP: 188.33.116.* 17.06.09, 09:33 Cycki opadają jak się czyta ten artykuł. Panowie radni bezradni to czyjego interesu chronią? Mieszkańców czy prywatnej firmy chcącej zniszczyć Pole Mokotowskie??? Ale chyba nikt z radnych nie dostał w łapę? Prawda? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mzb Wyborcy rozliczą tych oszustów i łapówkarzy IP: *.128.14.218.static.crowley.pl 17.06.09, 09:42 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xcvxv PiS wziął kasę? IP: *.chello.pl 17.06.09, 11:07 To może jeszcze poprą p. Czered... i pozwolą na 20 kondygnacji na Polu Mokotowskim - do odpalenia duża kasa za zmianę planu? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Anty POPiSLD PO i PiS wzięli kasę ????????????????????????????? IP: 188.33.116.* 17.06.09, 11:13 PO unika dyskusji i dezerteruje z pola walki jaką jest komisja a PiS gra pod dewelopera. To może jeszcze nasz warszawski POPiS wstawi się za p. Czered.... i pozwoli na 20 kondygnacji na Polu Mokotowskim? Gość portalu: xcvxv napisał(a): > To może jeszcze poprą p. Czered... i pozwolą na 20 kondygnacji na Polu Mokotows > kim - do odpalenia duża kasa za zmianę planu? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JASIA Re: PiS wziął kasę? IP: 212.180.168.* 17.06.09, 12:04 W PRZYSZŁYCH WYBORACH ZAGLOSUJĘ NA ZIELONYCH!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: warsiawiak Radne PIS/dy : opanujcie się !!! IP: *.chello.pl 17.06.09, 09:44 Nie wiadomo po co wbijacie Warszawie nóż w plecy . To nie jest sprawa polityczna , tylko ordynarny szmal . Dlaczego PIS/dy zabiegają o szmal akurat dla tego developera ? Odpowiedz Link Zgłoś
asiuniap Re: Radne PIS/dy : opanujcie się !!! 17.06.09, 10:05 Moim zdaniem te cieniasy, z nienawisci do PO, głosują zawsze przeciwko tamtym, nawet jeśli jest to wbrew oczekiwaniom wyborcow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Anty POPiSLD _____PIS i PO są siebie warte!!_____ IP: 188.33.116.* 17.06.09, 10:35 Przestańcie już uprawiać tą agitację wyborczą dla PO! PiSdzielce dały ciała podczas komisji a radni PO nie zostali w tyle tchórząc przed deweloperem i nie przychodząc w tym dniu do pracy. Mogli przynajmniej pojawić się na tej komisji a nie zupełnie olewać. Czuję się porzucony przez radnych, którzy powinni reprezentować interesy mieszkańców a nie dewelopera. PO = PiS = radni do wygonienia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Konrad Re: Radne PIS/dy : opanujcie się !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.09, 10:13 podpisuję się! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mlody Pole Mokotowskie. Deweloper żąda zmian planu IP: 217.116.98.* 17.06.09, 09:48 Sprzedawcy i oszuści!!!!! ŁAPY WON OD POLA !!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: vladi nic powyzej koron drzew! IP: *.acn.waw.pl 17.06.09, 09:50 nic powyzej koron drzew i tylko od strony trasy lazienkowskiej! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Pole Mokotowskie. Deweloper żąda zmian planu IP: 194.5.134.* 17.06.09, 09:50 A czy radni PO nie sa tchorzami skoro nie pojawili sie na komisji? To ich trzeba rozliczyc! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Barbara Nic dla mieszkańców IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.09, 09:58 Panowie radni zostaliście wybrani po to aby dbać o interesy mieszkańców a nie bogatych deweloperów, zabudujecie wszystkie parki i trawniki i pierwsi wyniesiecie się za miasto, wydaje mi się, że wasza przychylność dla takich inwestorów nie jest bezinteresowna Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Cynik Re: Nic dla mieszkańców - Jak to nic? IP: *.tpnet.pl 17.06.09, 14:02 Dla mieszkańców - wyższe podatki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czeslaw.majonez Re: Pole Mokotowskie. Deweloper żąda zmian planu IP: *.sitapolska.com.pl 17.06.09, 09:56 Bufetowa i cały jej kram do piachu. Czas skończyć ta farsę. Tu już nie rządzą nawet nieudolni urzędnicy, tylko developerzy. Co ona zrobiła z Warszawą? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jam Skandal! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.09, 10:04 W tym mieście nie liczy się NIKT z zdaniem MIESZKAŃCÓW tylko dewelopera. Odpowiedz Link Zgłoś
dersky Pole Mokotowskie. Deweloper żąda zmian planu 17.06.09, 10:09 >> Straszyli sądem. Nie rozumiem, bac sie sadu??? Sad w panstwie demokratycznym jest jedna z najwspanialszych instytucji i metoda rozwiazywania konfliktow/sporow. Ktos kto wie/mysli, ze nie lamie obowiazujacego prawa nie ma sie czego bac, a raczej powienien sie cieszyc, ze panstwo (czyli poniekad cale spoleczenstwo w polsce 40 mln) stanie w jego obronie! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bitch_boży Re: Pole Mokotowskie. Deweloper żąda zmian planu IP: *.sferia.net 17.06.09, 10:18 tak, tylko urzędnicy miejscy _wiedzą_, że projekt planu jest niezgodny ze studium, a więc że uchwała o planie polegnie przed sądem - i stąd ta panika. Odpowiedz Link Zgłoś
dersky Re: Pole Mokotowskie. Deweloper żąda zmian planu 17.06.09, 10:29 No cóż w takiej sytuacji, panstwo gdzies popelnilo blad i private ma "racje", pily w ruch ;) Ale od rozstrzygniecia tego jest sad, a nie strony sporu. Odpowiedz Link Zgłoś
dorsai68 Re: Pole Mokotowskie. Deweloper żąda zmian planu 17.06.09, 10:44 Gość portalu: bitch_boży napisał(a): > tak, tylko urzędnicy miejscy _wiedzą_, że projekt planu jest niezgodny ze > studium, a więc że uchwała o planie polegnie przed sądem - i stąd ta panika. Doprawdy? W którym miejscu? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bitch_boży Re: Pole Mokotowskie. Deweloper żąda zmian planu IP: *.sferia.net 17.06.09, 10:59 A, chociażby rozbieżności w PCB dla terenów Pola w studium i w projekcie mpzp. Albo kwestia ogrodzeń na terenie objętym mpzp (w mpzp jest zakaz, w studium nie ma). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Harry Re: Pole Mokotowskie. Deweloper żąda zmian planu IP: *.152.150.202.dsl.dynamic.eranet.pl 17.06.09, 11:53 Co to jest PCB? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bitch_boży Re: Pole Mokotowskie. Deweloper żąda zmian planu IP: *.sferia.net 17.06.09, 14:40 powierzchnia czynna biologicznie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: przychylny stolicy Re: Pole Mokotowskie. Deweloper żąda zmian planu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.06.09, 12:47 A propos sądu... Czyżby ktoś zapomniał, że miasto złożyło wniosek do sądu o rozwiązanie umowy użytkowania, która i tak kończy się w 2014 roku? O co cały ten bój, przecież deweloper nie wygra - nie ma szans. Zgodnie z umową na terenie skry miały być baseny dostępne dla warszawiaków, a czy ktoś miał okazję z nich korzystać? Nie ma basenów, nie wypełniono warunków umowy, nie ma użytkowania... To koniec tego dewelopera, to tylko jego ostatnie podrygi. Tylko żal tych radnych, którzy liczą, że wciągną z tego interesu jezscze jakąś kasę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mixer Czas szykować cele dla radnych. IP: 193.110.123.* 17.06.09, 10:56 Myślę że areszt mokotowski byłby akurat, to 'rzut beretem' od parku :) Odpowiedz Link Zgłoś
pamejudd A co na to CBA? 17.06.09, 10:58 Przeciez wiemy, ze tych klilku leszczy z rady nie wsparlo developera z altruistycznych pobudek. Psia ich mac... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kretu23 Trzymajcie sprawe na pulsie, nie wolno odpuscic IP: 93.95.249.* 17.06.09, 11:02 w koncu walka jest o Nasze Pole Mokotowskie, a nie jakiegos dewelopera. To o Warszawe chodzi!! Wystarczajaco sie nacierpiala, zeby jeszcze jakis warchol 24 metrowe budynki chcial stawiac. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja dzięki wyborczej ruiny stadionu będą straszyć IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.09, 11:24 ciekawe czy agora ma w tym jakiś interes? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Archie jako Urbie opinie fachowców a działanie komisji nieladu przes IP: *.aster.pl 17.06.09, 12:06 ... trzennego ... O ile wiadomo, to pozytywne opinie nt. projektu tego planu, także co do jego zgodności z polityką przestrzenną Warszawy zapisaną w Studium wydały dwa zespoły fachowców: miejska komisja urbanistyczno - architektoniczna oraz rada architektury i rozwoju miasta przy p. prez. HGW. Okazuje się, że komisja, którą trzeba by nazwać raczej komisją nieładu przestrzennego, na podstawie materiałów podsuniętych usłużnie przez zaintetresowanego zmianą projektu inwestora, "wie lepiej", że ten projekt jest zły ! A przecież w tej komisji nie ma ani jednej osoby, która ma jakiekolwiek doświadczenie lub wykształcenie w dziedzinie planowania przestrzennego ! To żałosna i żenująca sytuacja, w której amatorzy, aroganci i ignoranci mogą decydować o sprawach wymagających wiedzy, wykształcenia i doświadczenia zawodowego, wbrew opiniom fachowców i - najwyraźniej także wbrew przepisom - bo przecież wczoraj ta komisja powinna skoncentrować się w pierwszej kolejności na tych uwagach wniesionych do projektu planu, których nie uwzględniła p. Prezydent i przedstwić swoją opinię w ich sprawie Radzie Warszawy, a nie dawać posłuch zainteresowanemu deweloperowi. Żenujące było zachowanie urzędników, którzy najwyraźniej nie potrafili, a może nie chcieli, uprzytomnić radnym, jaka powinna być ich rola w tej fazie procesu planistycznego ... AjU Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: warszawiak Re: opinie fachowców a działanie komisji nieladu IP: *.chello.pl 17.06.09, 16:39 > Studium wydały dwa zespoły fachowców: miejska komisja urbanistyczno - > architektoniczna oraz rada architektury i rozwoju miasta przy p. > prez. HGW. Okazuje się, że komisja, którą trzeba by nazwać raczej > komisją nieładu przestrzennego, na podstawie materiałów podsuniętych > usłużnie przez zaintetresowanego zmianą projektu inwestora, "wie > lepiej", że ten projekt jest zły ! I co Twoim zdaniem wszystkie plany które ostatnio zostały uchwalone są zgodne z procedurami? Jak najbardziej jestem przeciw zabudowie parku, ale nie róbmy nagonki na radnych. Jak rozumiem oni zaproponowali tylko by nie uchwalac planu na tej konkretniej sesji we czwartek bo były wątpliwości co do planu. Następna sesja będzie pewnie za miesiąc najpóźniej, przez ten czas inwestor dużo nie napsoci. Teraz wszedł wymóg decyzji środowiskowej przez Warunkami zabudowy, jest tam miejsce na opinię społeczną. Co nagle to po diable, a jak developer słusznie zauważył, uchwalony plan tez można zaskarżyc i uchylic i ludzie to robią z powodzeniem. Bywam na komisjach w mieście i to że developer tak psychologicznie opanował komisję to rzeczywiście dziwne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Archie jako Urbie co tu było nagle ? IP: *.aster.pl 17.06.09, 17:26 Projekt planu który jest sporządzany od lipca 2005 roku nie jest sporządzany "nagle i po diable" - Kto tak twierdzi nie zna się na sprawach planowania, albo ma jakieś szczególne przyczyny, żeby uchwalenie tego planu blokować. Projekt planu przeszedł już wiele miesięcy temu przez gęste sito opiniowania oraz uzgodnień osób i instytucji wielokrotnie bardziej fachowych niż wszyscy członkowie komisji nieładu przestrzennego razem wzięci, jest więc zupełnie oczywiste, że jej decyzja nie jest motywowana merytorycznie. A to że ten developer ze swoim wygasającym za kilka lat prawem wieczystego użytkowania terenu tak "opanował" tę komisję, to nie tyle "dziwne", ile wymagające zbadania - i to nie tylko przez komisję rewizyjną Rady Wwy, ale przez jakiś zewnętrzny organ kontrolny ! W tej fazie procedury planistycznej ta komisja miała przede wszystkim obowiązek wstępnego rozpatrzenia (do decyzji Rady Miasta) tych uwag wniesionych do projektu planu, które nie zostały uwzględnione we właściwym ustawowym trybie przez p.prez. HGW i ew. ich zarekomendowanie do wprowadzenia do projektu planu. Tymczasem ta komisja, której przewodniczący zwykle pod pretekstem formalnym (bo kwestie merytoryczne są dla niego niedostępne) blokuje różne działania osób spoza składu komisji umożliwił przedstawicielom dewelopera odegranie całego tego spektaklu i nawet nie przystąpił do rozpatrywania nie uwzględnionych uwag wg. odpowiedniego zestawienia, będącego rezultatem ich rozpatrywania przez. p. prez. HGW. Pan o.m.c. aptekarz Czekalski jest osobą zdecydowanie niekompetentną w sprawach, co do których ma własciwość komisji, której na nieszczęście dla tego miasta, przewodniczy. Niestety w tej komisji dominują jemu podobni... I nie jest to nagonka na radnych, tylko najłagodniejsza ocena ich pracy, jaka jest możliwa chociażby po lekturze protokołów tej komisji kompromitujących ich samych oraz środowiska polityczne, ktore ich do tej komisji wybrały... AjU Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Moko Pole Mokotowskie. Deweloper żąda zmian planu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.09, 12:33 Katarzyna Gerl (przedstawiciel dewelopera): - Dajcie nam przy Skrze zbudować hotel. Jeśli nie pozwolicie, będą roszczenia w stosunku do miasta. A przepraszam, czy pani jest w ogóle z Warszawy???!!! Chamski napływ, który uważa, że kasa to wszystko. ZABUDUJCIE POLA MOKOTOWSKIE A BĘDĄ ROSZCZENIA W STOSUNKU DO DEWELOPER, PROSZĘ PANI !!! BTW - popis "radnych" - totalna żeada. ZŁODZIEJE, SPRZEDAWCZYKI, REPREZENTUJĄCY WŁASNE INTERESY A NIE MIESZKAŃCÓW, KTÓRZY ICH WYBRALI. ZŁODZIEJSKIM DEWELOPEROM BUDUJĄCYM APARTAMENTY DLA NAPŁYWU MÓWIMY STANOWCZO NIE !!! Odpowiedz Link Zgłoś
fagusp Żądam wyminienia z imienia i nazwiska każdej mendy 17.06.09, 12:51 która głosowała za odroczeniem wdrożenia planu. Oraz nazwisk i imion tych złamasów, które wzięły w łapę i nie wzięły udziału w głosowaniu. PS. Gó... mnie to obchodzi, z jakiej partyjki wypełzli. Niezależnie od opcji politycznej należy każdego ze sku...eli napiętnować i odesłac w polityczny niebyt. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jan Każdy który ugnie się pod planami zabudowy pola IP: *.skynet.net.pl 17.06.09, 13:53 nie dostanie mojego glosu. zapamiatam sobie nazwiska tych, ktorzy przylozyli lapy do tego haniebnego czynu. Zachowam sobie te nazwiska w pliku txt a potem bede sprawdzal czy czasem ten na korego moglbym zaglosowac nie byl kiedys za zabudowa pola. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Młody z Mokotowa Na Mokotowie jest jeszcze wiele spraw IP: *.tpnet.pl 17.06.09, 14:01 budzących kontrowersje i podejrzenia. Z tego co pamiętam, cały czas leży zamieciona pod dywan sprawa działek u zbiegu Al.Niepodległości i Malczewskiego, rzekomo obiecanych jakiemuś deweloperowi zaprzyjaźnionemu z władzami dzielnicy. Wiele spraw śmierdzi na kilometr z hakiem jak nie bardziej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: justyna Zlikwidowac wszystkie parki i tereny zielone !!!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.06.09, 14:09 zabudowac jak najwyzej i jak najciasniej, sciana przy scianie (w koncu po co ludziom okna w mieszkaniach - jest elektryczność). Jak juz cala przestrzen zostanie "wypelniona" nie bedzie takich sytuacji jak pozwyzsza. Odpowiedz Link Zgłoś
michal0510 Re: Zlikwidowac wszystkie parki i tereny zielone 17.06.09, 14:51 Ale to już się dzieje. Tutaj GW chwali się jak obroniła teren zielony przed złym deweloperem. A w innym artykule pisze o powstającym w Warszawie nowym muzeum, nie wspominając ani słowem, że powstaje ono kosztem skweru. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomek Pole Mokotowskie. Deweloper żąda zmian planu IP: 212.160.172.* 17.06.09, 15:42 Owszem, plan powinien zostać uchwalony, tyle że 2 czy 3 lata temu. A teraz zaczyna się partyzantka, która z reguły nie kończy się dobrze. Ekipa rządząca miastem powinna się przejechać na Skrę i zobaczyć jak to w starym basenie rośnie trawa i krzaki, co i rusz leżą puste butelki. Czemu nie można tego terenu włączyć do Pola Mokotowskiego i udostępnić go ludziom? Dlaczego Warszawa nie może się doczekać GOSPODARZA z prawdziwego zdarzenia... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Pole Mokotowskie. Deweloper żąda zmian planu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.06.09, 16:53 To skandal!!! Pola Mokotowskie powinny byc pod szczegolna opieka, toz to pluca Warszawy!! W mcu Skry az sie prosi by powstal kompleks nowoczesnych basenow, tylko koniecznie pod chmurka, bo tak sie składa ze w Warszawie nie ma takiego kompleksu z prawdziwego zdazenia, a szkoda... Odpowiedz Link Zgłoś
jhbsk Pole Mokotowskie. Deweloper żąda zmian planu 17.06.09, 18:43 Radni! Ruszcie 4 litery i róbcie to, co do was należy! Od kiedy to jesteście przedstawicielami dewelopera?? Odpowiedz Link Zgłoś