Dodaj do ulubionych

od kiedy brać??

28.04.06, 09:39
mam kolejne pytanie do pań.. jestem młoda dlatego uwazam ze moje pytanie
wcale nie powinno wydac sie nikomu dziwne. a więc moje pytanie brzmi : od
kiedy nalezy zacząć zazywać tabletki antykoncepcyjne?? jeszcze nie współzyłam
ale przed tym chciałabym sie zabezpieczyć i nie mam pojęcia kiedy nalezy
zacząć z taką formą antykoncepcji?? z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • aksamitka23 Re: od kiedy brać?? 28.04.06, 10:00
      Powinnaś pójść do ginekologa, on na pewno ci powie czy nie jestes z młoda i
      dobierze odpowiednie tabletki do twojego wieku! Moim zdaniem, wiek właściwy na
      rozpoczęcie brania tabletek to ten w którym rozpoczynasz współżycie i jestes na
      tyle świadoma że wiesz jakie moga być konsekwencje nie zabezpieczenia się!
    • lizzan Re: od kiedy brać?? 28.04.06, 10:40
      Po pierwsze idz do ginekologa.....wypytaj sie znajome kolezanki kogo moga
      polecic bo naprawde warto trafic na dobrego lekarza na poczatku.

      Jezeli planujesz rozpoczac zycie seksualne i odpowiedzialnie do tego podejsc to
      tabletki moga byc jakims tam rozwiazaniem...tylko pamietaj...to nie jest tak ze
      lykasz jedna i po sprawie...to jest juz bardziej dlugodystansowa decyzja.
      Szczerze to trudno mi powiedziec czy do tego tzw "pierwszego razu" warto zaczac
      lykac tabletki antykoncepcyjne....wszystko zalezy od ciebie i od twojego
      partnera niemniej ja osobiscie przemyslalabym sprawe prezerwatywy.

      Tak czy siak dobrym rozwiazanim jest pojscie do ginekologa, powiedz mu ze
      chcialabys zaczac co moglby polecic etc - on od tego jest. Nie wiem czy bylas
      juz kiedys u ginekologa ale nie ma co sie bac....pierwsza wizyta nie musi
      wiazac sie odrazu z posadzeniem cieibe na fotel etc...


      pozdrawiam,
      lizzan
      • pollyy do lizzan 28.04.06, 11:05
        dzięki za radę. właśnie czekałam az Ty odpiszesz. Twoje rady są naprawde dobre.
        co do ginekologa to moja pierwsza wizyta u takiego lekarza skończył sie na
        fotelu ale 16 lat wtedy miałam. i właśnie to ma być ten "pierwszy raz" dlatego
        chciałabym sie od razu porządnie zabezpieczyć zeby nie zaliczyć wpadki na
        starcie. jeszce raz dzięki za rade
        • lizzan Re: do lizzan 28.04.06, 11:20
          > dzięki za radę. właśnie czekałam az Ty odpiszesz. Twoje rady są naprawde
          dobre.

          Ciesze sie ze ktos to czyta ;)

          Tabletki owszem napewno daja ten komfort psychiczny.
          Tylko ze beirzesz caly czas.
          Wg mnie nie ma co porywaz sie na chemie na poczatku, po nie wiesz np jak czesto
          bedziesz sie kochac ze swoim mezczyzna etc. (a IMHO dla jednego razu chyba ie
          warto lykac tabletek) Ja przemyslalybm sprawe prezertwatywy...


          pozdrawaim,
          lizzan
    • agatka_to_ja Re: od kiedy brać?? 28.04.06, 11:10
      jesli nie wiesz jakiego ginekologa wybrac - oto lista dobrych ginekologów:
      forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=18090
      a hormonami nie warto sie truc, jesli nie zamierzasz w najblizszym czasie
      wspolzyc. Prezerwatywa lepsza.
      • Gość: elka agataka ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.06, 11:29
        a ty kiedy ostatnio współzylaś?
        • agatka_to_ja Re: agataka ? 28.04.06, 11:36
          a co cie to obchodzi?
          odpowiedz brzmi - na brak seksu nie narzekam :)
          • Gość: elka Re: agataka ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.06, 11:57
            lubie wiedziec :)
            • agatka_to_ja Re: agataka ? 28.04.06, 12:08
              a po co ci to wiedziec? robisz badania statystyczne?
              • lizzan Re: agataka ? 28.04.06, 12:10
                > a po co ci to wiedziec? robisz badania statystyczne?

                Gdyby robila badania statystyczne to pytalaby sie o:
                a) wiek
                b) miejsce zamiszkania (wielkosc miejscowosci)
                c) wyksztalcenie
                d) czy pozostajesz w zstalym zwiazku
                e) ble ble ble

                Wsibskosc ot co ;)
                (albo zazdrosc)

                pozdrawiam,
                lizzan
                • agatka_to_ja Re: agataka ? 28.04.06, 12:14
                  wiesz lizzan, moze to takie "chałupnicze", niewyrafinowane badania statytyczne?
                  pytanie o seks - i wystarczy ..hahaha

                  pozdrawiam :)
                  • lizzan Re: agataka ? 28.04.06, 12:18
                    > wiesz lizzan, moze to takie "chałupnicze", niewyrafinowane badania
                    statytyczne?

                    No chyba ze tak....zwracam honor w takim razie ;)


                    pozdrawiam,
                    lizzan
    • libertine21 Re: od kiedy brać?? 28.04.06, 12:05
      od pierwszej miesiaczki ktora dostaniesz niedlugo malolato
      • lizzan Re: od kiedy brać?? 28.04.06, 12:07
        > od pierwszej miesiaczki ktora dostaniesz niedlugo malolato

        Plecam czytanie ZE ZROZUMIENIEM.


        pozdrawiam,
        lizzan
        • libertine21 Re: od kiedy brać?? 28.04.06, 12:27
          haha
          • stokrotka101 Re: od kiedy brać?? 28.04.06, 14:31
            Wiesz jest taka instytucja jak lekarz ginelolog. Tam sie zadaje takie pytania.
            • pollyy do stokrotka101 28.04.06, 14:51
              na serio?? nie wiedziałam! jak coś Ci nie pasuje to nie odpisuj
              • libertine21 Re: do stokrotka101 28.04.06, 14:54
                to po co sie tutaj radzisz? do ksiazek malolato a nie sex w glowie
                • pollyy pozostawie to bez komentarza... 28.04.06, 17:09
                  • stokrotka101 Re: pozostawie to bez komentarza... 28.04.06, 18:16
                    Tylko patrzeć jak napisze post w stylu: jak okres spóźnia sie trzy dni to
                    oznacza że jestem w ciąży.
                    • lizzan Re: pozostawie to bez komentarza... 28.04.06, 18:20
                      Mysle ze przesadzacie.

                      W moich oczach dziewczyna wykazala sie odpowiedzialnoscia.
                      Pomyslala PRZED a nie PO o zabezpieczeniu sie przed niepozadana ciaza.


                      pozdrawiam,
                      lizzan
                      • pollyy do lizzan :) 28.04.06, 19:26
                        dzięki za wsparcie. dobrze, ze są jaszcze dziewczyny, które czytają posty ze
                        zrozumieniem i potrafią inteligentnie odpowiadac na pytania a nie odbiegac od
                        tematu i pisac na forum bo sie nudzi.

                        pozdrawiam:)
                    • pollyy do stokrotka101 28.04.06, 19:08
                      dzięki za pomysł na nowy temat ale wiesz mam lepszy : "idiotki, które nie
                      potrafią poprostu odpowiadać na zadawane pytania"
    • Gość: Nauczycielka Re: od kiedy brać?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.06, 19:09
      A ILE TY MASZ LAT ŻE CHCESZ ZACZĄĆ UPRAWIAĆ SEKS ?
      • pollyy Re: od kiedy brać?? 28.04.06, 19:22
        to juz chyba moja sprawa ale pełnoletnia jestem
    • dorotab2011 Re: od kiedy brać?? 28.04.06, 20:01
      Witam.Tabletki musisz zaczac brac od dnia kiedy pojawi ci sie pierwszy dzien
      miesiączki nie wazne o ktorej godzinie wazne zeby zaczac w pierwszy dzien
      miesiaczki.
      • pollyy do dorotab2011 28.04.06, 20:22
        dzięki bardzo za odpowiedz. teraz to chociaz będę juz wiedziała.
        pozdrawiam :)
    • Gość: <> NIGDY IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.04.06, 22:50
    • Gość: ona Re: od kiedy brać?? IP: 80.50.59.* 30.04.06, 00:31
      a więc tak napewno to musisz się o to spytać ginekologa ale mogę ci powiedzieć
      co prawda nie znam twojego wieku ale piszesz że jesteś młoda że jeśli jesteś w
      wieku dojrzewania to sztuczne zmiany hormonalne nie są wskazane i tabletki mogły
      by wpłynąć na stan twojego organizmu w sposób negatywny a co gorsza możesz mieć
      później problemy z hormonami

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka