Gość: Aga IP: *.im.uj.edu.pl 22.03.04, 21:19 System 55/65 jest dla Polski jeszcze gorszy, niz to co proponowano nam w Konstytucji! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Janek Jeśli już to próg 56%,57% lub 58% IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 22.03.04, 21:51 1)Progi w przedziałach [51%,55%] lub [59%,60%] dają Niemcom takie możliwości blokowania innych państw jakich nie ma żaden inny kraj w Europie. 2)Dla Wielkiej Brytanii, Francji,Włoch,Hiszpanii i Polski znacznie korzystniejszy jest już próg 56%,57% lub 58%. Bo wtedy te kraje mogą wyłonić sposród siebie czteropaństwową koalicję blokującą Niemcy, oraz nie istnieje ani jedna trzypaństwowa koalicja blokująca resztę Europy. 3)Ja jestem zwolennikiem progu większego od 64% a najlepiej większego od 68%. Bo w przypadku progu 64% istnieje trzypaństwowa koalicja blokujaca Niemcy a w przypadku progu 68% już z udziałem Polski. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: blurb Re: Jeśli już to próg 56%,57% lub 58% IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 22.03.04, 21:55 Racja!Najwazniejsze dla polskich kmiotkow w tej konstytucji to -jak zablokowac Niemcy?To po co sie tam pchacie jak myslicie tylko o blokowaniu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Janek Re: Jeśli już to próg 56%,57% lub 58% IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 22.03.04, 22:10 Bo przy progu 55% lub 60% Niemcy mają taką szansę blokowania jak żaden inny kraj w Europie. Mają w ten sposób wyłączność na prawo weta. Więc po co Niemcy mówią, że chcą tworzyć Unię. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: GW znów zaspała! Czemu nie ma ani słowa o wizycie Schroedera ?! IP: *.dip.t-dialin.net 22.03.04, 22:16 Będzie cisnął Millera! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cs Niemcy chca tworzyc Unie ? IP: *.k241.webspeed.dk 22.03.04, 23:53 O ile wiem, to ta Unia juz od dawna istnieje, a Polska do niej przystepuje. Wiec w takim wypadku trzeba bedzie sie albo dostosowac, albo zrezygnowac z Unii. To zabawne sluchac, jak Polacy chca od razu rzadzic i decydowac o wszystkim, Liberun Veto i temu podobne bzdury. Porownujac sytuacje Polski z innymi krajami, to czarno widze kazda strukture, gdzie Polacy beda mieli cos do powiedzenia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: x7 Re: do cs IP: *.dip.t-dialin.net 23.03.04, 01:55 zabawne jest, jak takie dupki jak ty, podcierajace dupcie obywatelom innych nacji, nie wstydza sie pisac w "rodzinne strony" z takich pozycji. Z kraju wyjechales, ale smierdzi ci synku z dupci - jak zreszta wszystkim z twojej rodzinnej wsi - ze az przykro... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cs No tak IP: *.k241.webspeed.dk 22.03.04, 23:56 Dla Polakow najwazniejsze jest, kto kogo i jak moze zablokowac. Unia, generalnie, polega na wspolpracy pomiedzy krajami, a nie na blokowaniu sie nawzajem. Ale my nie zrozumiemy tego tak szybko, bo nigdy nie umielismy wspolpracowac. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zyzio Re: No tak IP: *.chello.pl 23.03.04, 03:25 Gość portalu: cs napisał(a): > Dla Polakow najwazniejsze jest, kto kogo i jak moze zablokowac. > Unia, generalnie, polega na wspolpracy pomiedzy krajami, a nie na blokowaniu > sie nawzajem. > Ale my nie zrozumiemy tego tak szybko, bo nigdy nie umielismy wspolpracowac. Jeżeli ta współpraca ma polegać na tym, że np. polscy rolnicy dostaną 25% dopłat do produkcji mleka i beda 10 lat czekać na wyrównanie szans w stosunku do rolników tzw starej (czytaj lepszej) Unii, to ja dziekuję i za taką współpracę i za takie mądre rady. Właśnie na takie okazję potrzebna jest nam silna pozycja w Unii. A jeżeli dla ciebie to nie jest ważne, to twoja sprawa, ale się nie wcinaj i nie doradzaj innym, jak mają udupic swój kraj. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: klikker Re: No tak IP: 207.35.253.* 24.03.04, 01:14 Gość portalu: zyzio napisał(a): > Jeżeli ta współpraca ma polegać na tym, że np. polscy rolnicy dostaną 25% > dopłat Czy niezgodzenie sie na konstytucje zagwarantuje 100% doplat? Odpowiedz Link Zgłoś
sirus_curse Zastanow sie co piszesz, 23.03.04, 04:29 zanim cos napiszesz. Prog 55% panstw to 13,75 panstwa, 57% to 14,25 panstwa, 58% to 14,5 panstwa itd. (z tym, ze tego sie nie dzieli- tu sie liczy tylko liczby naturalne). Jaki to ma sens? W jaki sposob stawia to wlepszej sytuacji Niemcy niz Polske? Antyeurpejskosc maci ci umysl. Gość portalu: Janek napisał(a): > 1)Progi w przedziałach [51%,55%] lub [59%,60%] dają Niemcom takie możliwości > blokowania innych państw jakich nie ma żaden inny kraj w Europie. > > 2)Dla Wielkiej Brytanii, Francji,Włoch,Hiszpanii i Polski znacznie > korzystniejszy jest już próg 56%,57% lub 58%. > Bo wtedy te kraje mogą wyłonić sposród siebie czteropaństwową koalicję > blokującą Niemcy, oraz nie istnieje ani jedna trzypaństwowa koalicja blokująca > resztę Europy. > > 3)Ja jestem zwolennikiem progu większego od 64% a najlepiej większego od 68%. > Bo w przypadku progu 64% istnieje trzypaństwowa koalicja blokujaca Niemcy a w > przypadku progu 68% już z udziałem Polski. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Janek Durniu! Progi dotyczą liczby procentowej ludności IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 23.03.04, 05:55 Odpowiedz Link Zgłoś
sirus_curse Re: Durniu! 23.03.04, 06:46 To czem zadasz conajmniej 64%, jesli w kompromisie stoi jak byk 65%? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Janek Nie udawaj kretyna! Albo naucz sie czytać ! IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 23.03.04, 07:17 Stoi 60% jeśli odrzucony bedzie traktat z Nicei albo stoi 55% w nowej propozycji kompromisowej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sprostowanie przeczytaj dokladnie artykul,bo myslisz pojecia IP: *.net81-66-181.noos.fr 23.03.04, 11:21 rozumiem, ze mowisz o liczbie procentowej ludnosci - wiec w propozycji konstytucji to bylo 60%, a w nowej propozycji 'kompromisowej' jest to 65%. 55% dotyczy liczby panstw w propozycji kompromisowej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Janek Przepraszam. Masz rację. To ja nie umiem czytac. IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 23.03.04, 11:51 Jeśli taka będzie propozycja kompromisowa, to chyba będzie przyjeta. Według mnie najbardziej sprawiedliwy próg to 2/3 liczby ludności Unii czyli około 66%. Zmylił mnie następujacy artykuł, gdzie propozycja kompromisowa Niemców mówiła o 55% liczby ludnosci. Wtorek, 23 marca 2004 "Możliwy kompromis w sprawie unijnej konstytucji" Cytuję: Jak powiedział nam jeden z dyplomatów w Brukseli, punktem wyjścia dla kompromisu w sprawie proporcji między dwoma czynnikami - liczby krajów i liczby ludności - byłaby formuła podobna do tej, którą proponuje kanclerz Gerhard Schröder. W jego wersji decyzja w UE zapadnie, gdy będzie za nią 55 proc. krajów Unii dysponujących 55 proc.ludności. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: Cimoszewicz o szansach na unijną konstytucję IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.04, 22:03 Tak, Aga, niech żyje liberum veto. Tylko nie zapominaj, czym się skończyło! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Janek Niemcy żądają liberum veto tylko dla siebie. Czy IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 22.03.04, 22:15 można się na to zgodzić ? Jesli nie to należy odrzucić progi 55% lub 60%, bo wtedy Niemcy takie prawo do liberum veta uzyskują a pozostałe kraje w Europie nie. Dokładniej wyjaśniłem to już powyżej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sprostowanie troche statystyki - janku,wroc do szkoly IP: *.net81-66-181.noos.fr 23.03.04, 11:26 krajem w UE, ktory najczesciej jest w mniejszosci (tzn w opozycji do przyjetej regulacji) sa Niemcy... A regulacje sa przyjmowane, nawet wbrew stanowisku Niemiec. Bylo to prawda pod wszystkimi systemami glosowania i wynika raczej ze specyfiki dyplomacji kraju i z przyjetej strategii. Krajem, ktory najrzadziej jest w mniejszosci, jest Francja... Wewnatrz UE duzo bardziej skora do szukania koalicji i do kompromisow, niz na zewnatrz... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Janek Masz rację. Zmylił mnie inny artykuł. IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 23.03.04, 12:01 Już o tym pisałem wyżej. Uwżam, że próg 65% liczby ludności Unii to dobry kompromis. Najbardziej sprawiedliwy próg to 2/3 liczby ludnosci Unii. Dla dobra Unii staram się robić co mogę i jak najlepiej. Nawet jak ja krytykuję. Gdyby była mi obojętna to nic bym nie pisał i siedział cicho. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pacyfista jak kleske zamienic w zwyciestwo ! IP: *.21.62.81.cust.bluewin.ch 22.03.04, 22:12 Cimiszewicz & Co. juz wywiesili (i slusznie) biala flage na paranoicznym hasle "Nicea albo smierc" . Teraz ich propagandzisci mysla jak kleske (w propagandzie) zamienic na zwyciestwo. Przegrali wszystko : nie bedac jeszcze czlonkiem UE doprowadzili do zakulisowych intryg otrzymujac slusznie tytul "osla trojanskiego USA w UE", cofneli nas do II ligi w UE narazajac na straty x-mld EUR. A co gorsze, ze tzw. opozycja pp.Rokita i pp.Kaczynscy , pomimo tytulow mgr/dok.? to taki sama prowincja polska i europejski zascianek.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Janek Arabowie będą rządzić durniami w Berlinie i Paryżu IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 22.03.04, 22:28 Przy takim traktowaniu nowych członków egoistyczna Unia na czele z Niemcami i Francją się rozleci. Przypomina mi to sytuacje w Królestwie Polskim , gdy powstała Unia dwóch narodów a zabrakło rozumu, w czasach Zygmunta III Wazy, że powinna to być już Unia trzech narodów : Polaków, Litwinów i Rusinów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: baby Coś przekręcasz historię. Rzeczpospolita (a nie IP: 194.146.248.* 22.03.04, 23:30 królestwo Polskie) upadła bo akurat było zbyt wielu chętnych do rządzenia i na dodatek z prawem weta. To nie były czasy na tak daleko posuniętą demokrację. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Janek Fajnie! Chcesz, aby prawo weta miały tylko Niemcy! IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 23.03.04, 05:57 W du..e mam taka Unię. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sprostowanie widze, ze u ciebie kompleksy przeslaniaja rozsadek IP: *.net81-66-181.noos.fr 23.03.04, 11:34 W kazdej wypowiedzi widzisz chec oddania prawa weta Niemcom... Po pierwsze baby slusznie zauwazyla, ze historia troche przeczy temu, co napisales. Po drugie, nawet jesli by przyjac twoj argument o wielu narodach sklonnych do rzadzenia, to UE sie do tego jak najbardziej nadaje. Po trzecie 'nie pytaj, co Unia moze zrobic dla ciebie, spytaj, co ty mozesz zrobic dla Unii' - troche zartobliwie, ale widac, ze ty niewiele mozesz zrobic... Retoryka blokowania niestety przypomina do zludzenia liberum veto... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Janek Masz rację. Zmylił mnie inny artykuł prasowy IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 23.03.04, 11:54 o czym napisałem wyżej. To tylko świadczy jak bardzo jestem nieufny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Janek Nic nie warte Twoje sprostowanie. Znowu próg 55% IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 23.03.04, 16:19 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zxzx 55-65 IP: *.msz.gov.pl 23.03.04, 08:36 Ma rację Aga, że proporcje 55-65 są gorsze niż 50-60. Ale w propozycji kompromisowej ważniejsze od samych proporcji będą te klauzule zabezpieczające. Prośba więc o nie wieszanie psów z góry na polskich negocjatorach. Trochę cierpliwości. Odpowiedz Link Zgłoś