Dodaj do ulubionych

Jak i ile konsumują Polacy?

07.03.05, 17:53
50 lat sowieckiej okupacji i ekonomicznej degengrolady wszystko wyjasnia
Obserwuj wątek
    • Gość: x ...o tym ze jestesmy biedniejsi od zachodu IP: *.crowley.pl 07.03.05, 18:04
      nie musza na przypominac profesorowie!
      • Gość: alef zero Re: ...o tym ze jestesmy biedniejsi od zachodu IP: 12.104.180.* 07.03.05, 18:08
        Socjalizm nie generuje bogactwa; exemplum - Rosja. Demokracja w Polasce
        dopiero raczkuje, ale z czasem, jesli okolicznosci nie przeszkodza, to i Polska
        bedzie zamozniejsza.
        • Gość: marzyciel Re: a za Gierka było tak dobrze,i kultura też była IP: *.chello.pl 07.03.05, 18:33
          :)
        • Gość: obserwator2 Re: ...o tym ze jestesmy biedniejsi od zachodu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.05, 19:18
          Na długo przed wprowadzeniem socjalizmu, wschód Europy był 5 - 10 krotnie
          biedniejszy (w całości - jacyś nieliczni arystokraci może dorównywali swym
          odpowiednikom)od Zachodu.
          Odczep się młody, nieoczytany człowieku, od socjalizmu JAKO PRZYCZYNY naszej
          dzisiejszej skromnej pozycji.
          Jest relatywnie dużo lepsza ( i była w roku 1989) niż przed II Wojną Światową
          • Gość: zgrzyt dzięki Stalinowi, Gomułce, Gierkowi, Jaruzelskiemu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.05, 20:08
            dzięki towarzyszom Stalinowi, Gomułce, Gierkowi, Jaruzelskiemu mamy teraz bardzo
            dobrze, a mielibyśmy jeszcze lepiej, tylko ten Wałęsa płot przeskoczył
          • Gość: Templariusz Re: ...o tym ze jestesmy biedniejsi od zachodu IP: *.hctx.net 07.03.05, 22:55
            Rzady komunistow i sowiecka dominacja zrujnowaly Polske. Najpierw II wojna
            swiatowa, potem sowiecka dominacja ze stalinowskimi planami gospodarczymi i
            odrzuceniem Planu Marshall'a, gomulkowski "siermiezny" socjalizm, ksiezycowa
            ekonomia Gierka a w koncu zmarnowana dekada Jaruzelskiego to etapy "rozwoju"
            Polskiej gospodarki. Teraz potrzeba zycia co najmniej jednego pokolenia zeby
            nadrobic zaleglosci dzielace Polske od Zachodu. A jesli ktos uwaza ze socjalizm
            byl dobry dla polskiej gospodarki, to niech popatrzy na Kube i Polnocna Koree,
            u nich socjalizm kwitnie a ludzie nie maja co jesc.
      • Gość: Janosik Re: ...o tym ze jestesmy biedniejsi od zachodu IP: *.tac.net 07.03.05, 19:58
        Jestescie krajem konsumentow/darmozjadow. Powinni jeszcze zrobic badanie na
        temat ilosci godzin spedzanych w super marketach. Tu bedziemy napewno przodowac
        w Europie. W czasie gdy Smith lowi ryby, Kowalski przepycha sie do kasy w
        sklepie. Welna, nie welna, byle d u p a pelna. Hej!
    • Gość: jerry inteligent wydaje wiecej na kulture IP: 82.148.37.* 07.03.05, 18:08
      nawet w najgorszych latach biedy i bezrobocia na ksiazki i gazety wydawalem 12%-
      15% swoich dochodow. mysle ze to nie zalezy od poziomu dochodu tylko od poziomu
      czlowieka. mozna byc biednym, ale starac sie utrzymywac na poziomie.
      • panatha Re: inteligent wydaje wiecej na kulture 07.03.05, 18:18
        widac nie posmakowałes prawdziwej biedy, bo jak byłbys głodny i miał do wyboru
        chleb dla dzieciaków albo gazete dla siebie to z pwewnoscia wybrałbys jedzenie
        • Gość: 007 to i tak dużo, jeżeli zarobki są jak 1:5 IP: *.icpnet.pl 07.03.05, 18:27
    • Gość: only Re: Jak i ile konsumują Polacy? IP: *.access.telenet.be 07.03.05, 18:31
      ciekawe ile na kulture przeznacza autor ktory popelnil ta wiadomosc???
      siedzi w brukseli ale chyba nigdy nie doszedl do wniosku ze kultura byloby
      pouczenie drugiego jezyka oficjalnego w Brukseli, chocby po to zeby nie tworzyc
      takich tekstow jakie popelnil dwa dni temu....
      a tak ogolnie, to ciekawe czy pracodawcy oferujac swoim pracownikom w Polsce
      prace pytaja sie ile czlowiek na kulture ma zamiar wydac, i na wlasny rozwoj,
      czy nadal rzucaja oferte placy 1000 zl i sie ciesza ze zlapali idiote ktory
      bedzie harowal zeby sobie zarcie kupic i dalej harowal dla pracodawcy....
    • Gość: sdh święte słowa IP: *.pl / *.lublin.enterpol.pl 07.03.05, 18:47
      święte słowa - w tym kraju nikt nie ma na nic pieniędzy ale każdy ma na
      papierosy

      ludzie nie wykupują leków a słyszał kto żeby ktoś nie kupił fajek bo go nie
      stać?

      w życiu!
      • Gość: uosiu No właśnie... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.05, 19:00
        zajrzyjcie do rocznika statystycznego. Łatwo policzyć, ile mniej więcej
        ludzie wydają na książki, a ile na wódkę i papierosy nie trzeba nawet
        liczyć, bo liczba jest podana. Stosunek mniej więcej 1:25. I kto mówi,
        że na książki nie ma pieniędzy, bo brakuje na jedzenie? Raczej na picie!
    • Gość: galt Pismak z Gazety znowusz zle zrozumial.. IP: *.dsl.sfldmi.ameritech.net 07.03.05, 18:50
      Stwierdzenie:
      Polacy niemal najmniej w Unii wydają na kulturę i odpoczynek, a stosunkowo dużo
      na jedzenie, napoje i papierosy.
      Jest poprostu statystycznie niepoprawne i jezeli taka inteligencje statystyczna
      maja dziennikarze w Gazecie to znaczy, ze albo standard jest bardzo niski, albo
      kazy ma swojego wujka gdzies w zarzadzie.

      Jets oczwistym, ze Polacy nie wydaja wiecej od UE na wyzywienie tylko zarabiaja
      duzo mniej i zostaje im mniej w kieszeni po zaspokojeniu podstawowej potrzeby
      zyciowej.

      Gazeta ma ladna strone interentowa - jakosc kunsztu dziennikarskiego jest jednak
      daleko do tylu.....
      • Gość: only Re: Pismak z Gazety znowusz zle zrozumial.. IP: *.access.telenet.be 07.03.05, 19:04
        teraz gazeta powinna wydrukowac poradnik kulinarny pod tytulem "101 potraw z
        ziemniaka" a to po to, zeby po otrzymaniu wynagrodzenia miesiecznego (jupiii)
        szanowny polak mogl sobie zakupic kilka workow kartofli zeby reszte mogl
        spokojnie wydac na kulture - czytaj abonament tv, gazete, oraz bilet miesieczny
        oraz rzecz jasna ze spokojem podwyzszyc stawke dawana na tace.....
    • Gość: Taki Tam Taki jest rezultat "wilczego kapitalizmu" w Polsce IP: *.ipt.aol.com 07.03.05, 22:11
      Taki jest rezultat "wilczego kapitalizmu" w Polsce
    • miedza Co za bzdurna statystyka PROCENTOWA! 07.03.05, 22:14
      Wiadomo, że jeść, pić i kurzyć trzeba, więc są to podstawowe wydatki - podobnie
      jak prąd i reszta. To co na pozostaje wydajemy na kulturę i inne
      dobrodziejstwa, a że zostaje nam kilkanaście procent "wolnej" kasy - tak
      właśnie stawiamy się w pseudo statystyce....
    • Gość: Robot Re: Jak i ile konsumują Polacy? IP: *.kuins.net / *.kyoto-u.ac.jp 12.03.05, 09:48
      NIe zgadzam sie z interpretacja wynikow.
      dane nie wskazuja ze wydajemy wiecej na jedzenie, ale ze wiekszy PROCENT naszych
      dochodow wydajemy na jedzenie. Znaczy to tyle ze na jedzenie polacy i nie polacy
      wydaja (hipoteza) tyle samo pieniedzy ale Polacy majac nizsze dochody wieksza
      ich czesc (procent) wydaja na jedzenie. Mniej zostaje im na kulture.
      • Gość: John The Reader Re: Jak i ile konsumują Polacy? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 13.03.05, 02:22
        "Zdaniem Grabowskiego nie ma co jednak popadać w panikę, bo nasze domowe budżety
        szybko się zmieniają. W porównaniu z poczatkiem lat 90. gwałtowanie spada w nich
        udział wydatków na jedzenie (wtedy wynosiły ok. 50 roc., dziś według najnowszych
        badań GUS, tylko 31 proc.), rosną za to za mieszkanie, prąd, gaz, oraz (niestety
        wolniej) na kulturę."

        No to,kurczę, nie ma co wpadać w panikę. Dzięki podwyżkom cen (mieszkanie,prąd,
        gaz) Polacy już nie mogą wydawać tyle na jedzenie; płacą za to coraz wyższe
        rachunki... Co za optymistyczna wiadomość. Tendencje są zwyżkowe, płace stoją,
        więc będzie coraz "lepiej". Będziemy coraz mniej wydawac na jedzenie...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka