panatha 07.03.05, 17:53 50 lat sowieckiej okupacji i ekonomicznej degengrolady wszystko wyjasnia Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: x ...o tym ze jestesmy biedniejsi od zachodu IP: *.crowley.pl 07.03.05, 18:04 nie musza na przypominac profesorowie! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alef zero Re: ...o tym ze jestesmy biedniejsi od zachodu IP: 12.104.180.* 07.03.05, 18:08 Socjalizm nie generuje bogactwa; exemplum - Rosja. Demokracja w Polasce dopiero raczkuje, ale z czasem, jesli okolicznosci nie przeszkodza, to i Polska bedzie zamozniejsza. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marzyciel Re: a za Gierka było tak dobrze,i kultura też była IP: *.chello.pl 07.03.05, 18:33 :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obserwator2 Re: ...o tym ze jestesmy biedniejsi od zachodu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.05, 19:18 Na długo przed wprowadzeniem socjalizmu, wschód Europy był 5 - 10 krotnie biedniejszy (w całości - jacyś nieliczni arystokraci może dorównywali swym odpowiednikom)od Zachodu. Odczep się młody, nieoczytany człowieku, od socjalizmu JAKO PRZYCZYNY naszej dzisiejszej skromnej pozycji. Jest relatywnie dużo lepsza ( i była w roku 1989) niż przed II Wojną Światową Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zgrzyt dzięki Stalinowi, Gomułce, Gierkowi, Jaruzelskiemu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.05, 20:08 dzięki towarzyszom Stalinowi, Gomułce, Gierkowi, Jaruzelskiemu mamy teraz bardzo dobrze, a mielibyśmy jeszcze lepiej, tylko ten Wałęsa płot przeskoczył Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Templariusz Re: ...o tym ze jestesmy biedniejsi od zachodu IP: *.hctx.net 07.03.05, 22:55 Rzady komunistow i sowiecka dominacja zrujnowaly Polske. Najpierw II wojna swiatowa, potem sowiecka dominacja ze stalinowskimi planami gospodarczymi i odrzuceniem Planu Marshall'a, gomulkowski "siermiezny" socjalizm, ksiezycowa ekonomia Gierka a w koncu zmarnowana dekada Jaruzelskiego to etapy "rozwoju" Polskiej gospodarki. Teraz potrzeba zycia co najmniej jednego pokolenia zeby nadrobic zaleglosci dzielace Polske od Zachodu. A jesli ktos uwaza ze socjalizm byl dobry dla polskiej gospodarki, to niech popatrzy na Kube i Polnocna Koree, u nich socjalizm kwitnie a ludzie nie maja co jesc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Janosik Re: ...o tym ze jestesmy biedniejsi od zachodu IP: *.tac.net 07.03.05, 19:58 Jestescie krajem konsumentow/darmozjadow. Powinni jeszcze zrobic badanie na temat ilosci godzin spedzanych w super marketach. Tu bedziemy napewno przodowac w Europie. W czasie gdy Smith lowi ryby, Kowalski przepycha sie do kasy w sklepie. Welna, nie welna, byle d u p a pelna. Hej! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jerry inteligent wydaje wiecej na kulture IP: 82.148.37.* 07.03.05, 18:08 nawet w najgorszych latach biedy i bezrobocia na ksiazki i gazety wydawalem 12%- 15% swoich dochodow. mysle ze to nie zalezy od poziomu dochodu tylko od poziomu czlowieka. mozna byc biednym, ale starac sie utrzymywac na poziomie. Odpowiedz Link Zgłoś
panatha Re: inteligent wydaje wiecej na kulture 07.03.05, 18:18 widac nie posmakowałes prawdziwej biedy, bo jak byłbys głodny i miał do wyboru chleb dla dzieciaków albo gazete dla siebie to z pwewnoscia wybrałbys jedzenie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 007 to i tak dużo, jeżeli zarobki są jak 1:5 IP: *.icpnet.pl 07.03.05, 18:27 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: only Re: Jak i ile konsumują Polacy? IP: *.access.telenet.be 07.03.05, 18:31 ciekawe ile na kulture przeznacza autor ktory popelnil ta wiadomosc??? siedzi w brukseli ale chyba nigdy nie doszedl do wniosku ze kultura byloby pouczenie drugiego jezyka oficjalnego w Brukseli, chocby po to zeby nie tworzyc takich tekstow jakie popelnil dwa dni temu.... a tak ogolnie, to ciekawe czy pracodawcy oferujac swoim pracownikom w Polsce prace pytaja sie ile czlowiek na kulture ma zamiar wydac, i na wlasny rozwoj, czy nadal rzucaja oferte placy 1000 zl i sie ciesza ze zlapali idiote ktory bedzie harowal zeby sobie zarcie kupic i dalej harowal dla pracodawcy.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sdh święte słowa IP: *.pl / *.lublin.enterpol.pl 07.03.05, 18:47 święte słowa - w tym kraju nikt nie ma na nic pieniędzy ale każdy ma na papierosy ludzie nie wykupują leków a słyszał kto żeby ktoś nie kupił fajek bo go nie stać? w życiu! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: uosiu No właśnie... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.05, 19:00 zajrzyjcie do rocznika statystycznego. Łatwo policzyć, ile mniej więcej ludzie wydają na książki, a ile na wódkę i papierosy nie trzeba nawet liczyć, bo liczba jest podana. Stosunek mniej więcej 1:25. I kto mówi, że na książki nie ma pieniędzy, bo brakuje na jedzenie? Raczej na picie! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: galt Pismak z Gazety znowusz zle zrozumial.. IP: *.dsl.sfldmi.ameritech.net 07.03.05, 18:50 Stwierdzenie: Polacy niemal najmniej w Unii wydają na kulturę i odpoczynek, a stosunkowo dużo na jedzenie, napoje i papierosy. Jest poprostu statystycznie niepoprawne i jezeli taka inteligencje statystyczna maja dziennikarze w Gazecie to znaczy, ze albo standard jest bardzo niski, albo kazy ma swojego wujka gdzies w zarzadzie. Jets oczwistym, ze Polacy nie wydaja wiecej od UE na wyzywienie tylko zarabiaja duzo mniej i zostaje im mniej w kieszeni po zaspokojeniu podstawowej potrzeby zyciowej. Gazeta ma ladna strone interentowa - jakosc kunsztu dziennikarskiego jest jednak daleko do tylu..... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: only Re: Pismak z Gazety znowusz zle zrozumial.. IP: *.access.telenet.be 07.03.05, 19:04 teraz gazeta powinna wydrukowac poradnik kulinarny pod tytulem "101 potraw z ziemniaka" a to po to, zeby po otrzymaniu wynagrodzenia miesiecznego (jupiii) szanowny polak mogl sobie zakupic kilka workow kartofli zeby reszte mogl spokojnie wydac na kulture - czytaj abonament tv, gazete, oraz bilet miesieczny oraz rzecz jasna ze spokojem podwyzszyc stawke dawana na tace..... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Taki Tam Taki jest rezultat "wilczego kapitalizmu" w Polsce IP: *.ipt.aol.com 07.03.05, 22:11 Taki jest rezultat "wilczego kapitalizmu" w Polsce Odpowiedz Link Zgłoś
miedza Co za bzdurna statystyka PROCENTOWA! 07.03.05, 22:14 Wiadomo, że jeść, pić i kurzyć trzeba, więc są to podstawowe wydatki - podobnie jak prąd i reszta. To co na pozostaje wydajemy na kulturę i inne dobrodziejstwa, a że zostaje nam kilkanaście procent "wolnej" kasy - tak właśnie stawiamy się w pseudo statystyce.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Robot Re: Jak i ile konsumują Polacy? IP: *.kuins.net / *.kyoto-u.ac.jp 12.03.05, 09:48 NIe zgadzam sie z interpretacja wynikow. dane nie wskazuja ze wydajemy wiecej na jedzenie, ale ze wiekszy PROCENT naszych dochodow wydajemy na jedzenie. Znaczy to tyle ze na jedzenie polacy i nie polacy wydaja (hipoteza) tyle samo pieniedzy ale Polacy majac nizsze dochody wieksza ich czesc (procent) wydaja na jedzenie. Mniej zostaje im na kulture. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: John The Reader Re: Jak i ile konsumują Polacy? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 13.03.05, 02:22 "Zdaniem Grabowskiego nie ma co jednak popadać w panikę, bo nasze domowe budżety szybko się zmieniają. W porównaniu z poczatkiem lat 90. gwałtowanie spada w nich udział wydatków na jedzenie (wtedy wynosiły ok. 50 roc., dziś według najnowszych badań GUS, tylko 31 proc.), rosną za to za mieszkanie, prąd, gaz, oraz (niestety wolniej) na kulturę." No to,kurczę, nie ma co wpadać w panikę. Dzięki podwyżkom cen (mieszkanie,prąd, gaz) Polacy już nie mogą wydawać tyle na jedzenie; płacą za to coraz wyższe rachunki... Co za optymistyczna wiadomość. Tendencje są zwyżkowe, płace stoją, więc będzie coraz "lepiej". Będziemy coraz mniej wydawac na jedzenie... Odpowiedz Link Zgłoś