Dodaj do ulubionych

Świerzbowiec

05.10.05, 14:45
Witam!
Jedna z moich suczek ma świerzbowca. Podobno potęzna inwazja co wyszło po
badaniu zeskrobiny. Oczywiście leczenie rozpoczęte. Mam pytanie czy mogę się
tym zarazić od psa. Od jakiegos czasu mam swędzące uczulenie, czy to mozliwe
ze to własnie pasożyt od pieska?
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • anna.jozwik Re: Świerzbowiec 06.10.05, 15:48
      A gdzie zlokalizował się ten swierzbowiec i czy może ktoś pokusił się o
      określenie gatunku?
      Bo gatunków świerzbowca jest kilka, jedne są zaraźliwe dla człowieka, inne nie;
      zwykle ten świerzbowiec co gromadzi się w posatci czarnej wydzileiny w uchu nie
      jest zaraźliwy dla człowieka i nie ma potrzeby się go obawiać.
      Natomiast świerzbowiec lokalizujacy się w innych partiach skóry, np.na
      grzbiecie, na brzuchu, na bokach ciała - moze się przenosić na człowieka.
      Ze swędzącym uczuleniem lepiej pójść do lekarza med.
    • joss1 Re: Świerzbowiec 07.10.05, 08:14
      Nikt niestety nie pokusił sie o określenie gatunku:/ Pasożyt umiejscowił się na
      całym tułowiu, w głownej mierze na grzbiecie i brzuchu. W uszach nie ma. Także
      mam jasność, że mógł na mnie świerzbowiec 'przeskoczyć'. Mam nadzieje że nie
      leczy się tego latami:)
      Dziękuję za odpowiedź
      J

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka