Dodaj do ulubionych

golden panikarz

29.09.02, 18:34
ma rok i jest najwiekszym tchorzem, jakiego widzialam. nie oczekuje od golden
retrivera, ze stanie sie psem obronnym (he he he), ale on siusia ze strachu,
kiedy na niego krzyczymy (a krzyczymy bo np. nieoczekiwanie narobil w nocy i
to na lozko goscinne! maz uwaza, ze psu przysnilo sie cos strasznego i
narobil ze strachu). Stuletni jamnik jednym warknieciem zamienia naszego
slodkiego pieska w nalesnika, na ostry dzwiek pies pierzcha pod stol, boi sie
wejsc do lazienki. czasem ma leki zupelnie aberracyjne, jakby gral w
horrorze: boi sie wejsc do jakiejs bramy, albo przekroczyc prog domu na
dzialce (boi sie tego nawet drugiego, trzeciego i piatego dnia). Nasz pies ma
rajskie zycie, mamy go od malego, nie ma za soba zadnych makabrycznych
przezyc, jesli dostawal w tylek, to gazeta, tak, ze bylo wiecej huku niz bolu
(uzywam czasu przeszlego, bo teraz boimy sie nawet pomyslec o nim krytycznie,
zeby nie zemdlal). Co mu jest????
Obserwuj wątek
    • klaus1 Re: Na co zamienić zestaw DIORY ? 01.10.02, 09:36
      dobra właśnie jestem po... czyli wywaliłem "stary" zestaw stereo i zamieniłem
      na soniaka do którego podłączyłem magnetofon decka i cd ze starego zestawu
      1. Nie kupuj "taniego" DVD !!!!!!!!!!!!
      kup dobrej klasy (jedynie dekodery odpuść te bedziesz miał w amplitunerze)na
      tym będziesz oglądał filmy i miej z tego 100% satysfakcji, ja mam sony 305, ale
      jesli chodzi o możliwości to radziłbym na philipsa 743 ok 1000zł lub panasonica
      rv31 (192kHz przetwornik audio jak tu odczujesz różnicę, między CD to możesz
      stroić fortepiany)
      ja zostawiłem sobie cd technicsa bo jest b. funkcjonalne (więcej przycisków,
      szybsze wyszukiwanie, no i złącze cyfrowe ponoć obniza próbkowanie
      2. amplituner hmm. dziś cięzko znależć bez dekodera DTS, analogowy ProLogic to
      też standard, możesz sie pokusić o PLII np SONY STR-585, pola dźwiekowe... też
      w każdym jest kilka, niezly bajer u soniaka to DCS imitacja sal kinowych Sony
      Picture, dodatkowo mozliwość indywidualnego wystreowania opóźnień (wprowadzasz
      parametry odległości od głośników i ich wys. nad podłogą)ale i inne pewnie też
      to mają.
      3. kolumny te wypierdki 5.1 to jest właściwe "wąskie gardło", ale NIE REZYGNUJ
      z całego zestawu 5.1 wszystko czego potrzebujesz do stereo to 2 kolumny stereo
      dla przednich kanałów L i R (jest mozliwość konfiguracji "wielkości"
      głosników), więc moze podmienić :) i zostać przy starych ulubionych "pudłach"
      wspomaganych przez centralny i dwie satelity(sub jest zbędny basy "pójdą" na
      przód), chociaż takie "niepozorne" 100w satelitarne wspomagabe przez subwoofer
      tez robia niezłe wrażenie (polecam sprawdzić w sali odsłuchowej), audio w
      wersji surround na 3 przednich kanałach (L, R , centralny (nie sub)) to dla
      mnie pomyłka i wyrzucanie pieniędzy
      4.jak nie bedziesz podłaczał nic więcej TAPE, MD, CDR (bo tylko słuchasz CD i
      radia , + DVD) to b. optymalnym (zwłaszcza cenowo) rozwiązaniem jest kombo, np
      sliczny DENON za ok 2600 w MediaMarkt lub RTVEUROAGD (potężne mozliwości, a i
      przyłączyć się da kilka decków)
      jest jeszcze alternatywa
      zostań przy starej poczciwej diorze (napewno gra jeszcze świetnie) kup małe
      kombo z zestawem mikro 5.1 np LG, tylko do ogladania DVD mało to miejsca
      zajmuje (głośniczki łatwo dyskretnie rozmieścić) i wydasz jedynie ok 2000 a do
      efektów kinowych wystarczy w ZUPEŁNOŚCI
      • klaus1 Re: TEN WYŻEJ POMYLIŁ WĄTKI :) 01.10.02, 09:45
        a bo jestem otwarty w dwóch sesjach

a tu też chciałem wyrazić swoją opinię.
        Mój labradorek też był strachliwy pamiętaj że te rasy dojrzewają znzcznie
        dłuzej niż np mniejsze jamniki, mój ma 2 lata i jescze nie zachowuje się jak w
        pełni dorosły
        a jak sika, mój jak miał rok to jescze rzadko nogę podnosił
        i może jesteście zbyt "opiekunczy" ma problemy ze znalezieniem swojego miejsca
        w stadzie, mojemu pomogło bardzo szkolenie podstawowe posłuszeństwa.
        "Obył" się w towarzystwie (regularne spotkania z kilkoma-klikunastoma innymi
        pieskami) i nabrał pewności siebie wie teraz komu ustąpić a kto ma jemu :),
        jednym słowem wydoroślał a i zabawy miał przy tym mnóstwo, jeszcze teraz
        szaleje ze szczęścia gdy samochód przejeżdża w okolicy spotkań
        PZDR
    • adam.pietron Re: golden panikarz 01.10.02, 10:50
      Objawy które opisujecie to wyraz zaburzeń behawioralnych , prawdopodobnie
      będących wynikiem czegoś co stało się w przeszłości – to tak jak u nas pewne
      przeżycia z przeszłości mogą spowodować lęki i fobie.
      Według mnie jedyny sposób to spróbować umówić się na konsultację z
      zoopsychologiem i podjąć terapię behawioralną być może nawet wspomaganą
      lekami przeciwdepresyjnymi.
      Pozdrawiam .
      PS o namiarach na zoopsychologa pisałem w wątku „agresywna kotka” – niestety
      bardzo dawno temu.
    • agnes36 Re: golden panikarz 02.10.02, 12:30
      rebecca napisała:

> ma rok i jest najwiekszym tchorzem, jakiego widzialam. nie oczekuje od golden
      > retrivera, ze stanie sie psem obronnym (he he he), ale on siusia ze strachu,
      > kiedy na niego krzyczymy (a krzyczymy bo np. nieoczekiwanie narobil w nocy i
      > to na lozko goscinne! maz uwaza, ze psu przysnilo sie cos strasznego i
      > narobil ze strachu). Stuletni jamnik jednym warknieciem zamienia naszego
      > slodkiego pieska w nalesnika, na ostry dzwiek pies pierzcha pod stol, boi sie
      > wejsc do lazienki. czasem ma leki zupelnie aberracyjne, jakby gral w
      > horrorze: boi sie wejsc do jakiejs bramy, albo przekroczyc prog domu na
      > dzialce (boi sie tego nawet drugiego, trzeciego i piatego dnia). Nasz pies ma
      > rajskie zycie, mamy go od malego, nie ma za soba zadnych makabrycznych
      > przezyc, jesli dostawal w tylek, to gazeta, tak, ze bylo wiecej huku niz bolu
      > (uzywam czasu przeszlego, bo teraz boimy sie nawet pomyslec o nim krytycznie,
      > zeby nie zemdlal). Co mu jest????

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka