17.02.12, 12:40
Czy możecie polecić mi dobrą karmę dla półrocznej koteczki? Karmię ją whiskasem.....
Obserwuj wątek
    • jagoda2 Re: Karma 20.02.12, 10:35
      Ja karmię Royal Canin dla kociąt - na razie, w przyszłości zamierzam przyzwyczaić kotkę do którejś z polecanych karm bezzbożowych. Dodam, że moja kotka uznaje wyłącznie suchą karmę.
        • deszcz.ryb Re: Karma 25.02.12, 10:35
          Purina też nie najlepsza [ale wszystko lepsze od whiskasa i kitekata].

Poczytaj skład każdej karmy - w whiskasie masz 4% mięsa, w Purinie kilkanaście % a w lepszych karmach jeszcze więcej. Kupuj te, które mają go najwięcej. Owszem,one są droższe, ale paradoksalnie wychodzi taniej - bo kot musi jeść ich mniej żeby się najeść [a jak dajesz karmy z jakimś świństwem w środku to kot jest ciągle głodny]. A poza tym jak karmisz świństwem, to tak jakbyś sama jadła bez przerwy hambugery - kot ci się błyskawicznie zapasie, zachoruje [po whiskasie często są problemy z nerkami, ta karma ma masę soli] i wydasz majątek na weterynarza.

Aha, karm się NIE kupuje w supermarkecie - bo tam sprzedają samo najgorsze badziewie. Po karmę idzie się do sklepu zoologicznego.
          • gosica30 Re: Karma 29.02.12, 11:03
            Rozmawiałam z weterynarzem po sterylizacji kotki. Zaobserwował podczas operacji, że ma bardzo wzdęte jelita. Dostałam karmę Royal Cannin specjalnie na jelita i teraz mam zamiar zakupić karmę z tej firmy, bo lekarz bardzo polecał.
    • mary_ann Re: Karma 03.03.12, 13:03
      Na pewno obserwuj teraz bacznie wagę kotki - moja, mimo że bardzo ruchliwa i wychodząca - bardzo szybko po sterylizacji zaczęła tyć. Rozważ karmę dla kotów sterylizowanych.
      Generalnie niezależnie od tego, czy wybierzesz karmę suchą czy mokrą, dobrze przyglądaj się składowi. Karma powinna zawierać dużo mięsa.
      Dobre mokre karmy zawierają go ok. 50-60%, a nie 4% jak Whiskas i Kitekat! Jeśli uznasz je za zbyt drogie, przerzuć się już lepiej na karmy suche.
    • izabella7575 Re: Karma 09.03.12, 18:29
      Karmisz jedną z najgorszych karm, dobrze, że chcesz zmienić smile Polecam Acanę lub Orijen, a jeśli kotka będzie sterylizowana, to Biomill keko.pl/pl/karma-sucha-dla-kota-biomill-light-10kg.html - ten. Ja swoje nim karmię i tylko na tej karmie mi nie tyją smile a z mokrych karm polecam Animondę
      • k1234561 Re: Karma 19.03.12, 06:24
        Whiskas i Kitekat to rzeczywiście najgorsze karmy.Jak już pisano,zawsze należy czytać skład.Porządna sucha karma powinna mieć min.40% mięsa,mokra też.Najlepiej jakby kotek jadał karmy bezzbożowe.
        Aczkolwiek mój niejadek jedzący do tej pory Orijena,zastrajkował i po licznych próbach z karmami jada na razie Royal Canin i Hill's.Inne bezzbożówki okazały się również niejadalne.
    • zwinkaelinka Re: Karma 22.05.12, 11:07
      Tutaj znajdziesz dobrej jakości karmy dla kotów - na pewno wybierzesz coś dla kociaka. Niektóre wyglądają tak, że sama byś chciała je wcinać, a nie tylko kotu dawać. A co do Whiskasa, Kitikata i innych świństw dostępnych w zwykłych sklepach (o jakichś biedronkowych czy teskowych wynalazkach nawet nie wspominam), to w życiu bym tego mojemu zwierzakowi nie dała. Już bym wolała sama mu coś przygotować, przynajmniej bym wiedziała wtedy co zjada...
      • agiatami tylko reklamy na wydawanie kasy? 22.05.12, 12:52
        łiskas zly i kitiket tez zly bo tani a wszyskie inne sa ok.
        ludzie, puszkowane jedzenie jest zle dla ludzi i zwierzat.
        sucha karma i puszki sa dobre dla glodnego zwierzaka i pusta lodowke i brak ochoty na zakupy dla kota.
        koty powinny jesc domowe jedzenie tak jak kiedys jadly.
        konserwanty w brei z puszek i granulacie jest szkodliwe i zadna wieksza zawartosc miesa az do 40% nie pomoze .
        łiskas jest u mnie na odczepnego , brzydka pogode i zapominalstwo.
        czy nikt juz nie karmi kotow miesem za 12zl ?
        czy dobra jest tylko karma 40% za 30zl za kg?
        wolalabym koty karmic kurczakiem za 7zl za kg ale koty cwaniaki faszerowanych chemia kurczakow nie chca.
        kto karmi koty naturalnie?
        • mary_ann Re: tylko reklamy na wydawanie kasy? 24.05.12, 17:23
          wolalabym koty karmic kurczakiem za 7zl za kg ale koty cwaniaki faszerowanych chemia kurczakow nie chca.
          kto karmi koty naturalnie?

Całkiem sporo ambitnych ludzi, zerknij chociażby na jakiekolwiek fora poświęcone chociażby diecie BARF.
          Jest to niewątpliwie zdrowe, jednak wymaga sporego samozaparcia i wiedzy, a także wbrew pozorom nie jest tanie. Wcale nie wystarczy mięso, bo wymaga ono specyficznej dla kota suplementacji, która w polskich warunkach wcale tania nie jest.
          W skrócie - samo mięso (ani ryby, a tym bardziej podroby) to nie jest zbilansowana kocia dieta.
          • asfo Re: tylko reklamy na wydawanie kasy? 08.05.13, 21:14
            Karmię swoje koty w połowie barfem a w połowie puszkami. Barf mi wychodzi jakoś 15 zł/kg średnio - zależy jakie mięso się uda kupić. Nie jest takie znowu skomplikowane - raz na dwa tygodnie kupuję mięso i robię mrożonki w małych pudełeczkach. Dwie godziny roboty - do przeżycia.

W porównaniu do puszek Grau 2zł/100 gram barf wychodzi trochę taniej. Tańszych puszek nie mogę używać, bo jeden z kotów ma delikatny syjamski brzuszek i po tanim jedzeniu dostaje rozwolnienia. Nie ma przebacz.

• dumkapers Re: Karma 12.01.13, 17:51
      Wiskas to tak jak by nic nie jadła.Dobre są karmy Royal Canin,Taste of Wilde,Brit,Josera I dla puł rocznej koteczki to powinien być kitten
    • jule.k Re: Karma 22.06.13, 14:04
      ja kupuję karmy suche tutaj: domowypupil.pl/c/1528/karmy-suche-karmy-i-przysmaki-kot.html wybór jest spory, ceny niewysokie, mi weterynarz powiedział, że whiskas to karma chemiczna i lepiej nią nie karmić kota
    • zwinkaelinka Re: Karma 30.10.13, 15:19
      Whiskas to naprawdę zły wybór.

Zobacz karmy dla kota dostępne w sklepie KAR-MA.pl, z którego często korzystam. Masz tam opisany skład każdej z nich i każda będzie lepszym wyborem niż to reklamowane badziewie. A przez to, że kupujesz w Internecie i darmowa dostawa jest już od 80 złotych, to nie zapłacisz za miesięczną porcję wiele więcej niż w przydomowym sklepiku.
    • ssesstercja Re: Karma 20.04.16, 19:48
      Cytat z innego tematu:

"Przeprowadziłam śledztwo, skąd tyle spamu na forum.
      Otóż pewna firma produkująca bardzo słabej jakości karmę wymyśliła sobie akcję promocyjną pod szyldem edukacji. 1300 osób dostało paczkę karmy dla kota i tyleż dla psa. Ale nic za darmo - w zamian trzeba wszem i wobec wychwalać to badziewie, a następnie zdawać relację z tego gdzie i kiedy zamieściło się swoje wypociny na ten temat. Oto stosowne punkty regulaminu:
      "5. Ambasador po otrzymaniu paczki z Produktami w ramach Programu, zobowiązuje się do opublikowania opinii na temat Produktów z paczki, na Platformach Komunikacyjnych"
      "7. Ambasador raportuje Organizatorowi za pomocą Panelu Ambasadora wszystkie rozmowy internetowe i opinie o Produktach, którymi podzielił się na Platformach Komunikacyjnych."
      A gdyby czasami przyszło komuś do głowy zrezygnowanie z tego - musi odesłać paczuszkę z powrotem usmiech.gif
      Tak więc firma pozyskała darmowych internetowych marketerów, którzy sprzedali się za paczkę karmy dla kota. I dla psa również.
      Gdzie można znaleźć spam? Też jest stosowny punkt regulaminu:
      "13. Preferowane Platformy Komunikacyjne:
      a) Fora internetowe: WWW,wizaż.pl;WWW.forum.gazeta.pl ;WWW.kafeteria.pl/forum
      b) Portale społecznościowe: Facebook, Twitter, Youtube, Instagram
      c) Sklepy internetowe: KrakVet.pl, Fera.p lub zooplus.pl.
      No, i zagadka rozwiązana.
      Gdyby to jeszcze było coś porządnego, to i bez tej paczki przyłączyłabym się do pochwał. Ale pod przykrywką edukacji w zakresie właściwego żywienia zwierząt domowych reklamować taką marnotę - to już trzeba mieć tupet."

• sheila.j Re: Karma 05.07.16, 20:08
      Warto poczytać na stronach hodowców, ponieważ oni analizują składy i polecają konkretne marki. Royal, którego wiele osób chwali, to jedna z najgorszych karm, tylko ma dobry marketing. Seria weterynaryjna jest lepsza, ale ta dostępna w sklepach to na pewno nie jest szczyt marzeń kocurka. Karma dla zdrowego kota powinna być bogata w mięso (różne schorzenia wpływają na skład karmy). Na rynku można dostać karmy, które mają 80-90% mięsa (karmy mokre) i nie kosztują majątku. Whiskas i inne badziewia to zaledwie 4% mięsa, więc kotu można tym chyba tylko zaszkodzić na dłuższą metę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka