Dodaj do ulubionych

Kastracja psa

18.10.03, 12:12
Mam zdrowego, czteromiesięcznego psa, mieszańca. Oczywiście nie mam ambicji
hodowlanych. Z tego powodu zastanawiam się nad wykastrowaniem mojego psa,
jednak proszę Pana Doktora o opinię, która pomoże wybrać mi właściwą decyzję.
Pies jak już wspomniałam jest zdrowy, nie wykazuje skłonności przywódczych.
Czytałam, że wykastrowane psy są spokojniejsze, nie wykazują skłonności do
włóczęgowstwa, i żyją dłużej od niewykastrowanych psów średnio o 2 lata.
Fachowa opinia dotycząca tego jednak radykalnego zabiegu pomogłaby mi podjąć
właściwą decyzję.

Monika
Obserwuj wątek
    • adam.pietron Re: Kastracja psa 22.10.03, 12:13
      Jeśli nie masz problemów wychowawczych z twoim psem przemyśl jeszcze tę
      decyzję - po pierwsze jest za młody by podejmowac taką decyzję - w Polsce nie
      wykonuje się takich zabiegów przed osiągnięciem dojrzałości płciowej i
      fizycznej u zwierzęcia - a ta w przypadku twojego psa wypadnie nie wcześniej
      niż za 10-12 miesięcy - dopiero wtedy bezpiecznie można wykonac zabieg.
      Wczesna kastracja nie służy według mnie dobrze organizmowi , nie jest on
      wystawiony na odpowiednią ilość hormonów płciowych - co może wpływac na stałe
      zmiany metabolizmu i nieprawidłowy rozwój - przynajmniej ja tak uważam.
      A co do skłonnoścoi do włóczęgostwa - jeśli ma cztery miesiące - jeszcze za
      wczesniej by o nich mówić - przyjdzie czas a poczuje zew natury , zechce
      przywodzić i łątac za kobitkami - tak to już facetami jest i nic nie poradzisz.
      Pozdrawiam
    • pierozek_monika Re: Kastracja psa 22.10.03, 14:23
      Dziękuję za odpowiedź, jednak ponieważ nie dodałam, że interesują mnie plusy i
      minusy kastrowania PO OSIĄGNIĘCIU DOJRZAŁOŚCI PSA, otrzymałam odpowiedź taka,
      jaka jest. :D . Panie Doktorze, ponownie proszę o Pana opinię n.t. kastracji
      psów, tylko wykonanej u psa dojrzałego.
      Dziękuję z góry

Monika
      • mordencja Re: Kastracja psa 31.10.03, 12:45
        przyłaczam sie do powyzszej prosby.
        Mam 3-letniego owczarka niemieckiego, u ktorego powiekszyły się bardzo sutki-
        wyglądaja jak u karmiącej suki. Dwóch weterynarzy radzi kastrację, bo objaw ten
        ozn. nadmiar żenskich hormonów, które podobno wywołują silne swedzenie. Ja mam
        obawy. Czy zmieni się jego usposobienie? Nadmieniam że jest agresywny do obcych
        ludzi i psów, terytorialny, ale do właścicieli nigdy nie wykazał się agresją.
    • enska Re: Kastracja psa 31.10.03, 20:20
      Jestem włascicielką psów po kastracji /były wtedy dorosłe/. Moim psom wcale nie
      zmienił się charakter, nie stały się spokojniejsze ani łagodniejsze. Jedyna
      różnica jest taka, że nie reagują na cieczkę. Zero zainteresowana. Nigdy nie
      miały skłonności do włóczęgi ale zdarzało im się od czasu do czasu pobić ze
      sobą, co im niestety nie przeszło, musimy więc na nie uważać. Starszy skończył
      już 10 lat i wszystko z nim jest OK. Jeste wesoły i zadowolony z życia. Dlatego
      na podstawie moich doświadczeń popieram kastrację. Tym bardziej, że ciągle mam
      w pamięci bardzo sympatycznego bolończyka mojej koleżanki, który zachorował na
      raka prostaty i niestety nie dało się go uratować.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka