05.12.04, 14:06
chciałbym zmienic lakier czy opłaca mi się to w oplu astrze,jakie mogą być
koszty
Obserwuj wątek
    • macwall Re: lakier 05.12.04, 20:32
      Zmienic ale na jaki? Normalny, metalik, perla? Poza tym decyduje rodzaj
      materialu (lakieru), ilosc pracy potrzebnej do przygotowania podloza, sam
      rodzaj malowania - czy gruntowne (z demontazem calosci auta do golej blachy),
      czy tak bylejak (tylko to co widac). Cena za lakier metalik to powiedzmy 250zl
      za element (czyli za jedna blache - blotnik, maska) i jest to dobra cena w
      dobrym zakladzie. Moim zdaniem jezeli ma to byc zrobione dobrze a chodzi tylko
      o zmiane koloru to gra nie jest warta swieczki. Koszt kilku tysiecy zl.
      • 82misiek Re: lakier 24.06.13, 13:41
        A potem człowiek jeździ po komisach i szuka auta, które nie będzie miała na sobie tony szpachli, albo nieumiejętnie położonego lakieru, chodź przyznam, że graniczy to z cudem. Przejechałem pół Polski i dopiero w komisie Autostrada, ze Zgierza znalazłem auto, które mi odpowiadało i nie było przy nim nic kręcone. Szok, jak ludzie żerują na ludzkiej naiwności.
    • warburg123 Re: lakier 10.06.13, 13:49
      opłaca sie lakier odświeżyć
      polecam firmę ziebartpolska.pl/
      mają fajną profesjonalną obsługę i dobre materiały
      moje auto wygląda jak nowe
      • tomciesz Re: lakier 19.06.13, 12:10
        chyba lepiej kupić nowy samochód niż kłaść nowy lakier
        no chyba, że ma się zabytkowy samochód - wtedy to inna kwestia.
    • 7pit_er Re: lakier 02.09.13, 13:17
      jeśli szwagier miał dobry sprzęt, umiejętności i komorę, to dlaczego nie

ale jeśli lakierował to pierwszym lepszym, tanim sprzętem w szopie czy garażu, to nie ma możliwości, żeby było idealnie, przy lakierowaniu musi być, zachowana prawie że sterylność

• rob_hill Re: lakier 12.12.15, 16:36
      Może zamiast zmieniać lakier, wystarczy go odnowić? Czasami taki zabieg naprawdę przywraca świeżość samochodowi. I jest to mniej kosztowne niż ponowne malowanie samochodu (oczywiście, jeśli mówimy tu o profesjonalnym wykonaniu). Może spróbuj po prostu dowiedzieć się o renowacji lakieru (ja na przykład polecam to miejsce Diamentowe Auto jeśli mieszkasz w okolicy Warszawy). Zapytać nie zaszkodzi, a może będą potrafili Ci pomóc.
    • odczepcie_sie Re: lakier 13.03.17, 11:34
      Ja bym nie zmieniał, szkoda by mi było kasy. Raczej bym go po prostu porządnie wypolerował. Po takim zabiegu www.polerowanie-lakieru-gliwice.pl/ lakier odzyskuje połysk i świeżość, jeśli mogę to tak określić. A zwykle to wystarczy, żeby auto się zaczęło inaczej prezentować.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka