IP: *.lot.pl 10.01.03, 09:27
Witam!
Słyszałem o urządzeniu (części) o nazwie "wariator", dzięki której można
zwiększyć moc silników z instalacją gazową.
Jak Pan uważa, czy warto takie urządzenie instalować i gdzie to można zrobić?
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • adam.grabalowski Re: Wariator. 10.01.03, 16:44
      od razu zastrzegam, że opinia w tej sprawie nie pochodzi ode mnie a od jednego
      z zaprzyjaźnionych mechaników - konsultantów. Zresztą podobny wydźwięk miała
      ostatnia publikacja w jednym z polskich czasopism motoryzacyjnych dotyczących
      giełdy. Wariator stosowany jest w rozbudowanych systemach zasilania gazem
      (pełna elektronika), które np. zmieniają wyprzedzenie zapłonu w zależności od
      wyższych prędkości obrotowych wału korbowego. Urządzenie powinno reagować np.
      na skład, proporcje, czystość gazu, korygując zapłon. Tak więc teoretycznie
      wariator powinien wpływać na polepszenie parametrów pracy silnika zasilanego
      LPG. W praktyce nie zawsze tak jest.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka