Dodaj do ulubionych

Jak przyciągnąć turystów do Częstochowy

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.04.06, 22:04
Nie szukajmy na sile. Zlota gora ani nie jest duza ani piekna z sasiadujacymi ogrodkami, zaniedbanym kamieniolomem i wreszcie cudowna oczyszczalnia sciekow. Zacznijmy od poprawy jakosci tego co juz mamy. Niech ktos umyje dworzec, albo chociaz posadzki na dworcu. Niech ktos wreszcie stworzy w centrum reprezentacyjny skwer. Skoro za lapowke pozwolono na postawienie Shotta, ktory nigdy nie powinien byl powstac, to moze wyburzyc piekny "zabytkowy" megasam i tam stworzyc ladny plac. Stary rynek nigdy nie przyciagnie ludzi bo nie jest w cenrum, a kwadraty jak najbardziej. Mirowa nie wymyslajmy. Sa wazniejsze problemy jak chocby problem komunikacji w centrum czy najwazniejszy - pokonanie torow PKP. Wiadukt na przedluzeniu Fieldorfa nigdy nie powstanie bo to absurd. Ale czemu nikt nie wpadl jeszcze na tunel w nasypie kolejowym, ktory bylby duzo tanszy, bo nasyp na przyklad w okolicach lasku aniolowskiego jest calkiem wysoki ? Zlota Gora nikogo nie przyciagnie, chyba ze czerwone nosy.
Obserwuj wątek
    • Gość: z Jak przyciągnąć turystów do Częstochowy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.04.06, 22:05
      • Gość: dsl Re: Jak przyciągnąć turystów do Częstochowy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.04.06, 23:51
        To może zajmijmy się najpierw priorytetami takimi jak rewitalizacja wszystkich
        Alei i głównych placów miasta, odnowienie kamienic, poprawieniem estetyki
        centrum(nawet kosztem dofinansowywania prywatnych inwestyji z pieniędzy miasta)
        potem postawmy na promocję miasta, organizację nowych cykli imprez kulturalnych
        i lepszą promocję istniejących. Potem zróbmy coś co nas wyróżni- typu ratusz
        zrobiony na styl latarni morkiej(dobry pomysł- który jest wykonany) lub
        bezprzewodowy internet w Alejach przykładem krakowskiego rynku albo najdłuższą
        w Polsce ulicę z kawiarenkami i ogródkami piwnymi. Na koniec postarajmy się
        przekonać Jasną Górę aby się "otworzyła" na Częstochowę a nie pozostawała
        samowystarczalna w swoich murach bo "potop" się już skończył. Jeśli to nie
        ściągnie do nas turystów i ich nie zatrzyma to wtedy zaczniemy myśleć o
        Parlamentach Młodzieży i farmach piękności na Mirowskiej.
        pzdr.
        • Gość: jasiu... Re: Jak przyciągnąć turystów do Częstochowy IP: *.gre.pl / 212.160.86.* 21.04.06, 08:55
          podobny teren (Kadzielnia) został pięknie zagospodarowany w Kielcach. Mamy tam
          amfiteatr, miejsce spacerów - jest naprawdę pięknie.

          Od dawna myślę, że i u nas można by ten teren korzystnie wykorzystać. To tu
          powinien powstać aquapark, a nie na trudnym terenie parku Lisiniec. To tu
          powinna powstać dzielnica rozrywek, może dało by się część kamieniołomu zalać?
          Jakieś piękne jeziorko z możliwością kąpieli, czy choćby popływania na rowerach
          wodnych? Amfiteatr już mamy na Promenadzie, co nie znaczy, że teren za ulicą
          Srebrną i powinniśmy sobie darować. Tu jest potencjał i chyba nie tylko
          architekcji to widzą. Nie wspomnę, że podłoże to skała, a więc fundamenty jest
          na czym opierać. To też bardzo istotne z punktu widzenia projektantów!
    • Gość: smerf Re: Jak przyciągnąć turystów do Częstochowy IP: *.21.pl / *.21.pl 20.04.06, 23:52
      To jest Bilbao:
      www.bilbao.net/WebBilbaonet/padre000.jsp?idioma=c&padres=ASN&puntomenus=FFF&indicador=0&otros=n&nov=n&tm=n&paginaactual=n
      &TextoBuscar=
      To jest Częstochowa:
      www.bilbao.net/WebBilbaonet/padre000.jsp?idioma=c&padres=ASN&puntomenus=FFF&indicador=0&otros=n&nov=n&tm=n&paginaactual=n
      &TextoBuscar=

      a pomiędzy nimi lata świetlne
      a "Cud-" to był owszem ale -"w Mediolanie" (Vittorio De Sica,1950r.)
      powtórka nie grozi.
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=40112852
    • Gość: luk Re: Jak przyciągnąć turystów do Częstochowy IP: *.jedynaczek.ds.polsl.pl 21.04.06, 00:21
      no dobra wiadomo, że to marzenia ściętej głowy i szanse realizacji są na poziomie okolic 0%, ale pamiętajmy, że to jest przynajmniej jakaś idea jasnej wizji przyszłości i kierunków rozwoju. Dla nas szczytem ambicji jest kawałek równego chodnika, pytanie tylko czy tak można budować przyszłość, w końcu Aleje też były dość dużym rozmachem jak dla małego miasteczka, to ćwierćmilionowe miasto chyba stać na odrobine ambicji, chyba że już się poddaliśmi i założyliśmy że nasza "wioska" jest bez przyszłości i wystarczy jakoś wegetować??
      • Gość: bilder Re: Jak przyciągnąć turystów do Częstochowy IP: *.dclient.hispeed.ch 21.04.06, 07:44
        Jest jedna zasada buduje sie od fundamentow....
    • Gość: Pele Re: Jak przyciągnąć turystów do Częstochowy IP: s2.l:* / *.internetdsl.tpnet.pl 21.04.06, 00:32
      Pmysł jak najbardziej udany lecz chyba zbyt ambitny jak na nasze możliwości i
      umysły rządzących.
      Już dawno stwierdziłem że tamten teren jest niewykorzystany a bardzo uroczy i
      moznaby stworzyć coś na podobiznę paryskiego La Defense gdzie na przeciw jasnej
      Góry powstałoby ciekawe uroczysko tylko...problem by nie spieprzyć owego miejsca
      jakrmarcznym klimatem, tandetnymi ławeczkami i koszami, tak "uwielbianą" kostką
      brukową i lampkami w kaształcie baniek.
      Musiałaby być to powazna inwestycja w którą zaangażowani by musieli być artyści
      a nie rzemieślnicy i nie dla ludożerki a ludzi ceniących urodę takich miejsc,
      szukających odpoczynku, dobrej rozrywki i miejsce dla różnych imprez plenerowych.
      Sama akustyka kamieniołomów az prosi się o wykorzystanie.
      Wiele by mozna pisać lecz na cóż to skoro kasy brak.
    • Gość: aga Re: Jak przyciągnąć turystów do Częstochowy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.04.06, 07:59
      a może tak najpierw zająć się parkiem przy tzw. "Bałtyku" fajne miejsce, fajna
      lokalizacja, aż żal patrzeć jak to wszystko niszczeje
      • Gość: xx Re: Jak przyciągnąć turystów do Częstochowy IP: *.icis.pcz.pl 21.04.06, 10:07
        Jedno nie przeszkadza drugiemu - to sa wszystko tereny na ktorych powinni
        inwestowac firmy prywatne.

        W Czestochowie BRAK atrakcyjnych terenow dla takich inwestycji z uregulowana
        sytuacja prawna.

        Miasto powinno stwarzac warunki dla inwestorow - to powinien byc priorytet na
        kolejne lata.

        Dlatego popieram plany udostepnienia terenow w rejonie Zlotej Gory. Sa piekne i
        wiele miast moze nam pozazdroscic.

        Dodam ze sporo Czestochowian w ogole nie wie co to jest ZlotA gORA.
    • Gość: Piotr Re: Jak przyciągnąć turystów do Częstochowy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.06, 10:24
      Najpierw to trzeba zrobić coś małego i tanim kosztem, takim pomysłem, jaki mi
      się nasuwa jest stworzenie sieci drużek rowerowych, które by przecinały wzdłuż
      i w szerz całe miasto i wychodziły poza nie z kąt można by oglądać i panoramy
      miasta i jednocześnie małe ciekawe uliczki, które mijałyby zabytkowe kamienice
      i ciekawe miejsca naszego miasta. Druga prosta rzecz to doskonała informacja
      słupki informacyjne z kat turysta dowiadywałby się, że ma tu 200 m do muzeum a
      tu 50 m do apteki itd. W tym również ładne i czytelne nazwy ulic wiszące na
      słupkach, które mogłyby być stylizowane na daną dzielnice lub nawet na
      pojedynczą ulicę. Oczywiście odnowienie kamienic, ale nie tylko w ścisłym
      centrum, ale również i na obrzeżach. Iluminacja dużej ilości budynków też
      sprawi wrażenie miasta żyjącego w nocy. Na ważniejszych kamienicach blokach
      itd. Umieszczanie informacji dużej jasnej i czytelnej np. tu żył i mieszkał,
      lub ten budynek pochodzi z... I przedstawienie historii. Czytelne mapy z
      wszelkimi zabytkami muzeami i ich opisem. Jak to wszystko będzie zrobione wtedy
      będzie można myśleć o aqua-parkach tunelach w wałach by schować kolej itd. A
      jak miasto same z siebie będzie wyglądać na czyste i zadbane a pielgrzymi będą
      traktowani jak turyści a nie jak zarobek dla Jasnej Góry to wtedy sami pojawią
      się inwestorzy i stworzą w kamieniołomach, co tylko dusza zapragnie, bo będą
      widzieli ze im to się opłaca.
      • Gość: ania Re: Jak przyciągnąć turystów do Częstochowy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.04.06, 10:27
        ile osob w polsac wie o rezerwacie archeologicznym?a to unikat w skali
        swiatowej!!REKLAMA dzwignia wszystkiego!!!
        mamy tez muzeum zapalek , kolei, izby regionalne, jest sie czym chwalic!!!
    • Gość: arnold Re: Jak przyciągnąć turystów do Częstochowy IP: *.du.simnet.is 21.04.06, 17:46
      do ku.. nedzy najwyzszy juz czas wziasc sie do roboty moi drodzy urzednicy i
      zaczasc cos w tym miescie robic zeby calkiem nie upadlo do rangi wiekszej
      wiochy - nie wymyslac rzeczy abstrakcyjnych tylko poprawic to co juz jest, a
      dopiero pozniej snuc plany, bo jak narazie slysze tylko ze pielgrzymi i turysci
      przyjezdzaja tylko do klasztoru - a gdzie maja przyjechac jak tu nic innego im
      sie nie oferuje.
      • Gość: synek Re: Jak przyciągnąć turystów do Częstochowy IP: *.du.simnet.is 21.04.06, 17:53
        to jak to - ten obrzydliwy dom towarowy Shot czy jak go tam zwal - powstal na
        miejscu takiego fajnego skwerku za LAPOWKI
        • Gość: ola manola Magnes IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.06, 19:15
          - Dobra baza noclegowa.
          - Urokliwe kawiarnie i restauracyjki w Alejach
          - promocja miasta przy okazji Krakowa , czy Jury
          - zadbanie na Jurze o baze noclegowa , dobre oznakowanie superowych miejsc
          - bezpieczenstwo na ulicach
          - informacja o tym gdzie , i co ;)
          • Gość: Sartre Re: Magnes IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.06, 21:48
            Co wy myślicie, że ktoś to przeczyta i wyciągnie wnioski?!
            Jedyne co potrafią zrobić, jak np. prezydent Wrona to zorganizować wysypisko
            śmieci w parku nad bałtykiem i później o wszystkim zapomnieć... a tak tam w
            zeszłym roku było już zadbane...
            Pozdrawiam "prezydencie" i życzę więcej trafnych, mądrych i przemyślanych decyzji.
        • Gość: xx Re: Jak przyciągnąć turystów do Częstochowy IP: *.icis.pcz.pl 22.04.06, 14:26
          I bardzo dobrze ze powstal - nie jest to tylko moja opinia, ale rowniez
          znajomych absolwentow studiow architektonicznych ktorzy chwala ten obiekt za
          architekture wlasnie.

          Ja pamietam jeszcze dziadowstwo ktore tam bylo wczsniej - az za dobrze - ten
          pseudo-skwerek.

          Teraz po modernizacji kamienicy przy NMP 24 powoli zaczyna sie tam robic
          znosnie. Gdyby jeszcze cos zrobi z tym co jest obok Megasamu.
    • lekarz62 Lepszy pomysł ma Prałat ks. B. Preder 21.04.06, 22:03
      Dużo bardziej rozbudowany pomysł na ożywienie Częstochowy i Mirowa przedstawił
      kilkanaście lat temu ks. dr Bronisław Preder -Proboszcz parafii Sw. Józefa.
      Odsyłam do autora. Panie Korzewski proszę o rozsądek z autorstwem.
      • szczepek1989 Re: Lepszy pomysł ma Prałat ks. B. Preder 22.04.06, 10:36
        "Niech ktos..."....takich zwrotów nie uzywa się w wypisywaniu postów po to aby
        inni sie czegos dowiedzieli....Nalezy uzywac innych zwrotów.....a po za tym w
        Cz-ewie nigdy nie bedzie ładnego miejsca, po Jasnej Górze zaczynając a koncząc
        po Alejach...Po prostu miasto nie ma funduszy na rozbudowę bądź modernizację
        istniejących miejsc....
        • Gość: gazon Re: Lepszy pomysł ma Prałat ks. B. Preder IP: *.czestochowa.agora.pl 24.04.06, 08:26
          Pod haslem „Parlament młodych” można szukać pieniedzy w Unii. Jesli pacanow
          może dostać fundusze na zbudowanie centruum Koziołka Matołka, to czy my
          jesteśmy gorsi? Są jednak dwa warunki do spełnienia:
          - zarezerwowanie terenu pod przedłużenie Alej do Mirowa, by nie powstała tam
          przypadkowa zabudowa
          - przekonanie wszystkich od prawa do lewa od jasnej Gory po ateistow, że taka
          inwestycja, pomysł, to jest dobry sposób na miasto, które podupada.
    • Gość: mieszczuch OPłATA PIelgrzymkowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.06, 09:27
      Miasto ponosi koszty -duże ,Jasna Góra spija śmietankę taka opłata w szczycie
      sezonu,kiedy miasto i okolice są zasmiecane,koszty obsługi i bezpieczeństwa
      płacimy my-mieszkańcy z podatków. utrzymujemy pusty przez cały rok dworze
      PKP,wybudowany za duże pieniądze... niewielka opłata pielgrzymkowa dla grup
      zorganizowanych, wzorem opłat klimatycznych w miejscowościsch wypoczynkowych
      -dałaby miastu środki na niezbedne wydatki i rozwój turystyki w naszym regionie.







      • Gość: dert Re: OPłATA PIelgrzymkowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.06, 00:36
        popieram nogami i rękoma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • Gość: NEPTUN Przyciagac, przyciagac !!! IP: 82.160.8.* 02.06.06, 01:03
      Podoba mi sie rozmach i wizjonerstwo!
      Fajnie ze facet pokauje jak dlugo cos powstaje. Bo wszyscy mysla, ze cos
      wielkiego buduje sie w pol roku i jecza ze budowa czegos ma trwac 5 - 10 lat.

      Jestem ZA!!!

      A jak ktos ma problem z brudnym dworcem czy dziurami w chodniku, to niech
      zobaczy jak wyglada polowa ulic w Londynie czy Paryzu. Tak jak remont skweru czy
      puszczenie dodatkowej linii autobusowej to pierdoly...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka