Gość: LUKAS IP: 213.199.204.* 26.08.03, 23:02 A spytajcie sie Wrony, on pewnie odpowie, ze Jasna Gora... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: anabela Re: Lukas jestes glupi i sie lecz.!!! IP: *.proxy.aol.com 26.08.03, 23:14 Jak bys byl intyligentny to bys wziol cyrkiel i zaznaczy.Ale jstes tuman wiec piszesz takie glupoty.Napewno rozum ci sie rozjasnia po jednym piwie. Odpowiedz Link Zgłoś
malarz2 Re: Lukas jestes glupi i sie lecz.!!! 26.08.03, 23:29 Gość portalu: anabela napisał(a): > Jak bys byl intyligentny to bys wziol cyrkiel i zaznaczy.Ale > jstes tuman wiec piszesz takie glupoty.Napewno rozum ci sie > rozjasnia po jednym piwie. Anabela. Lukasz ma prawie racje. Ale Wrona opowie raczej ze to on jest srodkim czestochowy a nie Hell Berg Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: LUKAS Re: Lukas jestes glupi i sie lecz.!!! IP: 213.199.204.* 27.08.03, 00:34 Nie pijam piwa tak czesto, wiec nie trafilas. Przykro mi, ze nie odczulas odrobiny aluzji w moim poscie :/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: Gdzie jest środek Częstochowy? IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 27.08.03, 00:59 Gość portalu: LUKAS napisał(a): > A spytajcie sie Wrony, on pewnie odpowie, ze Jasna Gora... ...chyba jasna dziura :) Odpowiedz Link Zgłoś
ka-8 Re: Gdzie jest środek Częstochowy? 27.08.03, 08:07 Gość portalu: xxx napisał(a): > ...chyba jasna dziura :) Niestety to określenie pasuje chyba już do całego miasta. Czuję jak z każdym rokiem miasto zamienia się w pipidówkę. Odpowiedz Link Zgłoś
ka-8 Re: Gdzie jest środek Częstochowy? 27.08.03, 08:06 ...a prawdopodobnie większość mieszkańców powie że skrzyżowanie Al. NMP z Kościuszki/Wolności. Inna sprawa, że w naszym mieście musi się absolutnie nie dziać nic jeżeli już takie tematy trzeba wygrzebywać. Odpowiedz Link Zgłoś
mmaly Re: Gdzie jest środek Częstochowy? 27.08.03, 10:02 Lukas, ja WYCZUŁEM aluzję w Twoim poście, ale pozwolę sobie jednak skomentować: Jasna Góra w granicach administracyjnych Częstochowy znalazła się dopiero w 1826 roku (albo 8 lat wcześniej, nie jestem pewien). Jasna Góra do roku 1975 znajdowała się praktycznie na skraju miasta (granice administracyjne Częstochowy miejscami dotykały ulicy Jadwigi W świetle powyższego uznawanie jej za środek miasta może mieć podłoże co najwyżej ideologiczne i żadne inne. Ale i tak lubię Jasną Górę. Może nie tak, jak Ty i Pan Prezydent, ale jednak lubię. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: geodeta Re: Gdzie jest środek Częstochowy? IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 27.08.03, 10:12 Środek Częstochowy jast u mnie w łóżku jak leżę z kobitką, ale adresu zanic w świecie nie podam.Napewno wielu było by ciekawskich i chcieli by "środeczek" zobaczyć? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lotnik Re: Gdzie jest środek Częstochowy? IP: *.premex.pl 27.08.03, 10:43 Nie ma już większych problemów, niż znajdowanie środka Częstochowy!? Lepiej weźcie się do szukania złotego środka, jak odrodzić nasze wciąż nudą powiewające miasto! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Snowie Re: Gdzie jest środek Częstochowy? IP: *.gual.pl / 192.168.0.* 27.08.03, 12:12 Ja wiem jak! Wywalić takich marudów jak ty! Ludzie tu się bawią w wyznaczanie środka miasta, a tu przyjdzie taki maruda i wszystkim chumor popsuje! Gość portalu: Lotnik napisał(a): > Nie ma już większych problemów, niż znajdowanie środka Częstochowy!? Lepiej > weźcie się do szukania złotego środka, jak odrodzić nasze wciąż nudą > powiewające miasto! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: LUKAS Re: Gdzie jest środek Częstochowy? IP: 213.199.204.* 27.08.03, 11:14 mmaly napisał: > Lukas, ja WYCZUŁEM aluzję w Twoim poście, ale pozwolę sobie jednak skomentować: > Jasna Góra w granicach administracyjnych Częstochowy znalazła się dopiero w 182 > 6 roku (albo 8 lat wcześniej, nie jestem pewien). > Jasna Góra do roku 1975 znajdowała się praktycznie na skraju miasta (granice ad > ministracyjne Częstochowy miejscami dotykały ulicy Jadwigi > W świetle powyższego uznawanie jej za środek miasta może mieć podłoże co najwyż > ej ideologiczne i żadne inne. > Ale i tak lubię Jasną Górę. Może nie tak, jak Ty i Pan Prezydent, ale jednak lu > bię. Ciesze sie, ze wyczules :) No chyba kazdy wie, ze JG nie lezy w srodku Czestochowy, ale mnie wlasnie chodzilo o to podloze ideologiczne. Nie martw sie, lubie Jasna Gore, przynajmniej dzieki niej nasze miasto od czasu do czasu tetni zyciem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Snowie Re: Gdzie jest środek Częstochowy? IP: *.gual.pl / 192.168.0.* 27.08.03, 12:15 W Częstochowie możnaby wyznaczyć różne centra, np. centrum frytkowe jest na ulicy Piłsudskiego, centrum kulturalne gdzieś w III Alei, komercyjne - w pierwszej itd. Odpowiedz Link Zgłoś
ka-8 Re: Gdzie jest środek Częstochowy? 27.08.03, 12:26 Gość portalu: Snowie napisał(a): centrum kulturalne gdzieś w > III Alei Bardziej stawiałbym na Dekabrystów. :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Snowie Re: Gdzie jest środek Częstochowy? IP: *.gual.pl / 192.168.0.* 29.08.03, 15:02 Zgadza się, ale to już trochę inna kultura. ka-8 napisał: > Gość portalu: Snowie napisał(a): > > centrum kulturalne gdzieś w > > III Alei > > Bardziej stawiałbym na Dekabrystów. :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: amonit Re: Gdzie jest środek Częstochowy? IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 27.08.03, 11:01 CZY W REDAKCJI BRAK JUZ WŁASNYCH POMYSŁOW PRZECIERZ POWIELACIE POMYSŁ GW Z ŁODZI KTÓRA TAKI POMYSŁ REALIZOWAŁA CAŁKIEM NIEDAWNO-SEZON OGÓRKOWY CO ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rybka Re: Gdzie jest środek Częstochowy? IP: *.vt.pl 27.08.03, 14:00 Po co wy się spieracie, ludzie? Ja z Przemysla jestem i wiem, gdzie CZĘSTOCHOWA ma środek. Dokładnie na literze O, między T a C. C Z Ę S T O C H O W A - O w środku, 5 liter po prawej i pięc po lewej. I po problemie! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Środek Re: Gdzie jest środek Częstochowy? IP: *.internet.radom.pl 27.08.03, 17:11 Tu jestem! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: słoń Re: Gdzie jest środek Częstochowy? IP: 217.97.140.* 27.08.03, 22:43 To NASZE miasto to już niezła peryferia skoro "gryzipiórki" nie mają o czym innym pisać. Następny temat: "Ilu ludzi przmieszcza się przez NASZE miasto nie zwracając na nie uwagi - bo nie ma na co". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Środkowy Re: Gdzie jest środek Częstochowy? IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 27.08.03, 22:50 ... Gdzie jest środek Częstochowy? - w środku d ... py. Bo to miasto d ... pę przypomina ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: WIARYGODNY Gdzie jest środek Częstochowy? IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 27.08.03, 22:55 Gość portalu: Środkowy napisał(a): > ... Gdzie jest środek Częstochowy? - w środku d ... py. Bo to miasto d ... pę > przypomina ! I jest ok. ! I jeszcze dla utarcia "gazetka toaletowa", na której forum tu jesteśmy ! (ona utrze !!!) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grygu Re: Gdzie jest środek Częstochowy? IP: *.czestochowa.cvx.ppp.tpnet.pl 28.08.03, 10:15 środek częstochowy niestety jest gdzieś w katowicach Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: LUKAS Re: Gdzie jest środek Częstochowy? IP: 213.199.204.* 28.08.03, 11:31 Gość portalu: grygu napisał(a): > środek częstochowy niestety jest gdzieś w katowicach Sluszne spostrzenie, bardzo czesto mam takie wrazenie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Czytelnik Sezon ogórkowy IP: proxy 28.08.03, 12:52 Szanowni internauci nie dajcie się zdenerwować! To jest artykuł z cyklu szukanie dziury w całym, albo skąd się bierze woda sodowa, lub dlaczego woda jest mokra itp itd. Sezon ogórkowy w pełni to i tematyka GW letnia. A przecież trzeba za coś wziąć tą wierszówkę. Zrozumcie to! Odpowiedz Link Zgłoś
ski_board Re: Sezon ogórkowy 30.08.03, 13:27 Cóż, moim zdaniem gazety - niezależnie od tytułu - nie mogą się składać wyłącznie z opisów: jak władze Częstochowy przeputały jeszcze jeden dzień na oficjałkach w rodzaju „przyjęcie delagacji”, jak kolejny raz nikt niczego nie zdecydował w sprawie huty, jak ZGM znowu postarało się, by lokatorzy zapłacili za coś drożej, jak w szpitalu zabrakło leków dla ciężko chorego, jak zapity buras urządził rajd po ulicach, jak radni kombinują: co by tu robić, żeby nic nie robić a zarobić, jak pracodawca zwolnił pracowników nie płacąc im ani grosza, jak sklep oszukał klienta... Gdyby co dzień media zajmowały się jedynie tym, po tygodniu jechalibyśmy do rygi takimi tekstami, a po miesiącu popadli w zbiorową depresję. I zaczęli się masowo kłaść na torach, by życie w tej beznadziei skrócił nam - oczywiście spóźniony - pociąg. Odpowiedz Link Zgłoś