Dodaj do ulubionych

Gdzie jest środek Częstochowy?

IP: 213.199.204.* 26.08.03, 23:02
A spytajcie sie Wrony, on pewnie odpowie, ze Jasna Gora...
Obserwuj wątek
    • Gość: anabela Re: Lukas jestes glupi i sie lecz.!!! IP: *.proxy.aol.com 26.08.03, 23:14
      Jak bys byl intyligentny to bys wziol cyrkiel i zaznaczy.Ale
      jstes tuman wiec piszesz takie glupoty.Napewno rozum ci sie
      rozjasnia po jednym piwie.
      • malarz2 Re: Lukas jestes glupi i sie lecz.!!! 26.08.03, 23:29
        Gość portalu: anabela napisał(a):

        > Jak bys byl intyligentny to bys wziol cyrkiel i zaznaczy.Ale
        > jstes tuman wiec piszesz takie glupoty.Napewno rozum ci sie
        > rozjasnia po jednym piwie.
        Anabela. Lukasz ma prawie racje. Ale Wrona opowie raczej ze to
        on jest srodkim czestochowy a nie Hell Berg
      • Gość: LUKAS Re: Lukas jestes glupi i sie lecz.!!! IP: 213.199.204.* 27.08.03, 00:34
        Nie pijam piwa tak czesto, wiec nie trafilas. Przykro mi, ze nie odczulas
        odrobiny aluzji w moim poscie :/
    • Gość: xxx Re: Gdzie jest środek Częstochowy? IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 27.08.03, 00:59
      Gość portalu: LUKAS napisał(a):

      > A spytajcie sie Wrony, on pewnie odpowie, ze Jasna Gora...

      ...chyba jasna dziura :)
      • ka-8 Re: Gdzie jest środek Częstochowy? 27.08.03, 08:07
        Gość portalu: xxx napisał(a):

        > ...chyba jasna dziura :)

        Niestety to określenie pasuje chyba już do całego miasta. Czuję jak z każdym
        rokiem miasto zamienia się w pipidówkę.
    • ka-8 Re: Gdzie jest środek Częstochowy? 27.08.03, 08:06
      ...a prawdopodobnie większość mieszkańców powie że skrzyżowanie Al. NMP z
      Kościuszki/Wolności. Inna sprawa, że w naszym mieście musi się absolutnie nie
      dziać nic jeżeli już takie tematy trzeba wygrzebywać.
      • mmaly Re: Gdzie jest środek Częstochowy? 27.08.03, 10:02
        Lukas, ja WYCZUŁEM aluzję w Twoim poście, ale pozwolę sobie jednak skomentować:
        Jasna Góra w granicach administracyjnych Częstochowy znalazła się dopiero w 1826 roku (albo 8 lat wcześniej, nie jestem pewien).
        Jasna Góra do roku 1975 znajdowała się praktycznie na skraju miasta (granice administracyjne Częstochowy miejscami dotykały ulicy Jadwigi
        W świetle powyższego uznawanie jej za środek miasta może mieć podłoże co najwyżej ideologiczne i żadne inne.
        Ale i tak lubię Jasną Górę. Może nie tak, jak Ty i Pan Prezydent, ale jednak lubię.
        • Gość: geodeta Re: Gdzie jest środek Częstochowy? IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 27.08.03, 10:12
          Środek Częstochowy jast u mnie w łóżku jak leżę z kobitką, ale
          adresu zanic w świecie nie podam.Napewno wielu było by
          ciekawskich i chcieli by "środeczek" zobaczyć?
          • Gość: Lotnik Re: Gdzie jest środek Częstochowy? IP: *.premex.pl 27.08.03, 10:43
            Nie ma już większych problemów, niż znajdowanie środka Częstochowy!? Lepiej
            weźcie się do szukania złotego środka, jak odrodzić nasze wciąż nudą
            powiewające miasto!
            • Gość: Snowie Re: Gdzie jest środek Częstochowy? IP: *.gual.pl / 192.168.0.* 27.08.03, 12:12
              Ja wiem jak! Wywalić takich marudów jak ty!
              Ludzie tu się bawią w wyznaczanie środka miasta, a tu przyjdzie
              taki maruda i wszystkim chumor popsuje!

              Gość portalu: Lotnik napisał(a):

              > Nie ma już większych problemów, niż znajdowanie środka
              Częstochowy!? Lepiej
              > weźcie się do szukania złotego środka, jak odrodzić nasze
              wciąż nudą
              > powiewające miasto!
        • Gość: LUKAS Re: Gdzie jest środek Częstochowy? IP: 213.199.204.* 27.08.03, 11:14
          mmaly napisał:

          > Lukas, ja WYCZUŁEM aluzję w Twoim poście, ale pozwolę sobie jednak
          skomentować:
          > Jasna Góra w granicach administracyjnych Częstochowy znalazła się dopiero w
          182
          > 6 roku (albo 8 lat wcześniej, nie jestem pewien).
          > Jasna Góra do roku 1975 znajdowała się praktycznie na skraju miasta (granice
          ad
          > ministracyjne Częstochowy miejscami dotykały ulicy Jadwigi
          > W świetle powyższego uznawanie jej za środek miasta może mieć podłoże co
          najwyż
          > ej ideologiczne i żadne inne.
          > Ale i tak lubię Jasną Górę. Może nie tak, jak Ty i Pan Prezydent, ale jednak
          lu
          > bię.

          Ciesze sie, ze wyczules :) No chyba kazdy wie, ze JG nie lezy w srodku
          Czestochowy, ale mnie wlasnie chodzilo o to podloze ideologiczne. Nie martw
          sie, lubie Jasna Gore, przynajmniej dzieki niej nasze miasto od czasu do czasu
          tetni zyciem.
          • Gość: Snowie Re: Gdzie jest środek Częstochowy? IP: *.gual.pl / 192.168.0.* 27.08.03, 12:15
            W Częstochowie możnaby wyznaczyć różne centra, np. centrum
            frytkowe jest na ulicy Piłsudskiego, centrum kulturalne gdzieś w
            III Alei, komercyjne - w pierwszej itd.
            • ka-8 Re: Gdzie jest środek Częstochowy? 27.08.03, 12:26
              Gość portalu: Snowie napisał(a):

              centrum kulturalne gdzieś w
              > III Alei

              Bardziej stawiałbym na Dekabrystów. :)
              • Gość: Snowie Re: Gdzie jest środek Częstochowy? IP: *.gual.pl / 192.168.0.* 29.08.03, 15:02
                Zgadza się, ale to już trochę inna kultura.

                ka-8 napisał:

                > Gość portalu: Snowie napisał(a):
                >
                > centrum kulturalne gdzieś w
                > > III Alei
                >
                > Bardziej stawiałbym na Dekabrystów. :)
    • Gość: amonit Re: Gdzie jest środek Częstochowy? IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 27.08.03, 11:01
      CZY W REDAKCJI BRAK JUZ WŁASNYCH POMYSŁOW PRZECIERZ POWIELACIE POMYSŁ GW Z
      ŁODZI KTÓRA TAKI POMYSŁ REALIZOWAŁA CAŁKIEM NIEDAWNO-SEZON OGÓRKOWY CO ?
      • Gość: rybka Re: Gdzie jest środek Częstochowy? IP: *.vt.pl 27.08.03, 14:00
        Po co wy się spieracie, ludzie? Ja z Przemysla jestem i wiem, gdzie CZĘSTOCHOWA
        ma środek. Dokładnie na literze O, między T a C.
        C Z Ę S T O C H O W A - O w środku, 5 liter po prawej i pięc po lewej. I po
        problemie!
        • Gość: Środek Re: Gdzie jest środek Częstochowy? IP: *.internet.radom.pl 27.08.03, 17:11
          Tu jestem!
    • Gość: słoń Re: Gdzie jest środek Częstochowy? IP: 217.97.140.* 27.08.03, 22:43
      To NASZE miasto to już niezła peryferia skoro "gryzipiórki" nie
      mają o czym innym pisać. Następny temat: "Ilu ludzi przmieszcza
      się przez NASZE miasto nie zwracając na nie uwagi - bo nie ma
      na co".
    • Gość: Środkowy Re: Gdzie jest środek Częstochowy? IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 27.08.03, 22:50
      ... Gdzie jest środek Częstochowy? - w środku d ... py. Bo to miasto d ... pę
      przypomina !
      • Gość: WIARYGODNY Gdzie jest środek Częstochowy? IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 27.08.03, 22:55
        Gość portalu: Środkowy napisał(a):

        > ... Gdzie jest środek Częstochowy? - w środku d ... py. Bo to miasto d ...

        > przypomina !

        I jest ok. ! I jeszcze dla utarcia "gazetka toaletowa", na której forum tu
        jesteśmy ! (ona utrze !!!)
    • Gość: grygu Re: Gdzie jest środek Częstochowy? IP: *.czestochowa.cvx.ppp.tpnet.pl 28.08.03, 10:15
      środek częstochowy niestety jest gdzieś w katowicach
      • Gość: LUKAS Re: Gdzie jest środek Częstochowy? IP: 213.199.204.* 28.08.03, 11:31
        Gość portalu: grygu napisał(a):

        > środek częstochowy niestety jest gdzieś w katowicach

        Sluszne spostrzenie, bardzo czesto mam takie wrazenie...
    • Gość: Czytelnik Sezon ogórkowy IP: proxy 28.08.03, 12:52
      Szanowni internauci nie dajcie się zdenerwować!
      To jest artykuł z cyklu szukanie dziury w całym, albo skąd się
      bierze woda sodowa, lub dlaczego woda jest mokra itp itd.
      Sezon ogórkowy w pełni to i tematyka GW letnia. A przecież
      trzeba za coś wziąć tą wierszówkę. Zrozumcie to!
      • ski_board Re: Sezon ogórkowy 30.08.03, 13:27
        Cóż, moim zdaniem gazety - niezależnie od tytułu - nie mogą się składać
        wyłącznie z opisów: jak władze Częstochowy przeputały jeszcze jeden dzień na
        oficjałkach w rodzaju „przyjęcie delagacji”, jak kolejny raz nikt niczego nie
        zdecydował w sprawie huty, jak ZGM znowu postarało się, by lokatorzy zapłacili
        za coś drożej, jak w szpitalu zabrakło leków dla ciężko chorego, jak zapity
        buras urządził rajd po ulicach, jak radni kombinują: co by tu robić, żeby nic
        nie robić a zarobić, jak pracodawca zwolnił pracowników nie płacąc im ani
        grosza, jak sklep oszukał klienta... Gdyby co dzień media zajmowały się jedynie
        tym, po tygodniu jechalibyśmy do rygi takimi tekstami, a po miesiącu popadli w
        zbiorową depresję. I zaczęli się masowo kłaść na torach, by życie w tej
        beznadziei skrócił nam - oczywiście spóźniony - pociąg.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka