Dodaj do ulubionych

Plan Hausnera

IP: *.inteko.com.pl 27.02.04, 10:52
Czy uchwalenie planu oszczędności w wydatkach państwa wpłynie na obniżkę
wartości EURO i innych walut a jednocześnie umocni złotówkę. Wszyscy ,którzy
wzięli kredyty w walutach dziś odczuwają ciężar ich spłaty . Czy wysoki kurs
Euro to tendencyjne działanie Rady Polityki Pieniężnej by wskażniki
gospodarcze Polski były wysokie, czy też są to działania mające przystosować
polską gospodarkę do U.E.Dlaczego RPP nie interweniuje nad umocnieniem
złotówki. Wszędzie na świecie w takich przypadkach odbywaja się interwencje.
Obserwuj wątek
    • Gość: xx66 Re: Plan Hausnera IP: 80.51.246.* 27.02.04, 16:56
      Obniżyć Euro można na dwa sposoby:
      1. Rada Polityki Pieniężnej podniesie stopy procentowe (zresztą zrobili dobry
      ruch zapowiadając, że nie widzą możliwości na obniżkę stóp), przez co
      inwestorzy będą sprzedawali Euro, kupowali złotówki i robili lokaty złotówkowe
      (bo korzystniejsze oprocentowanie)
      2. Rząd uchwali porządny budżet - musi zmniejszyć drastycznie wydatki (głównie
      socjalne i na administrację).
      Ale czy był przez ostanie lata (czasy komuny nieliczę, bo tam nie było żadnej
      ekonomii) jakiś rząd, który by zmniejszył wydatki na adminastrację. Spójrzmy
      na nasze miasto, ile przybyło urzędów przez ostanie 15 lat. Zlikwidowano
      województwo, a urzędników więcej. Cały budynek po Urzędzie Wojewódzkim zajęty,
      nowy budynek Urzędu Skarbowego i Izby Skarbowej, zdecydowanie rozbudowany ZUS.
      KRUS, który się mieścił z ZUS-em w jednym mniejszym budynku ma teraz nową
      siedzibę.
      Nie łudźmy sie Urzędów i Urzędników u nas nie ubędzie. Niedługo powstana nowe
      urzędy europejskie
    • Gość: Ekomomista Re: Plan Hausnera IP: *.localdomain / 213.77.7.* 01.03.04, 19:12
      W przyszłości (5-10 lat), walutą w Polsce stanie się Euro. Stopy procentowe
      będą ustalane w EBC we Frankfurcie. Ponadto rynkową stopę oprocentowania
      kredytów i lokat ustalają banki między sobą na rynku międzybankowym.
    • Gość: zatroskany Re: Plan Hausnera IP: *.ciechanow.sdi.tpnet.pl 18.03.04, 08:04
      należy go poprzeć w imię stabilizacji naszej złotówki

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka