Dodaj do ulubionych

Mleko z kartoniku

17.01.06, 14:53
Mam pytanko mam roczna coreczke i mam zamiarac podjac probe podania jej
zwyklego mleczka.Czy powinnam go rozcieczac z woda czy nie.I czy to jest
dobry pomysl.Czy jednak powinnam zostac przy modyfikowanym.Nie bede ukrywac
ze chodzi tu o koszt mleka.Miesiecznie wydaje na mleko kupe kasy.Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • mooh Re: Mleko z kartoniku 17.01.06, 15:02
      Może dobrze by było spróbować najpierw na przykład Bebiko Junior?
      • iwonkafi Re: Mleko z kartoniku 17.01.06, 15:56
        Mala aktualnie jest na Nestle junior.
    • xemm1 Re: Mleko z kartoniku 17.01.06, 16:15
      Rocieńczać to raczej nie.... specjaliści radzą stosować mleko modyfikowana w
      drugim roku życia, a jeśli już nie modyfikowane to mleko 3,2%
      oto link do wypowiedzi dr Albrechta: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?
      f=632&w=29064826&v=2&s=0
      • xemm1 Re: Mleko z kartoniku 17.01.06, 16:16
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=632&w=29064826&v=2&s=0
        jeszcze raz link
    • kangur4 Re: Mleko z kartoniku 17.01.06, 16:20
      Zdania są podzielone, jedni mówią, żeby dawać i się nie cackać, inni, żeby się
      z mlekiem z kartonu wstrzymać do ukończenia 2 lat. Zastanawiam się ile jest w
      tym realnej troski o dziecko a ile realnej troski o zyski koncernów typu Nestle
      czy Nutricia sad.

      Z tego co wiem, jesli już zdecydujesz się na podanie mleka krowiego, to należy
      podawać zawsze pełnotłuste (3,2%) i broń boże nie rozcieńczać!
      No i pamiętać, że przetwory mleczne typu jogurt, twaróg, ser zółty są tak jakby
      mlekiem skoncentrowanym - czyli zawierają więcej wapnia niz samo mleko, a na
      dodatek są lepiej przyswajalne.

      -

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka