asia_i_p Re: Jakbyście chciały być pochowane? 16.03.13, 21:13 Jest mi całkowicie wszystko jedno. Albo będę gdzie indziej (mam nadzieję) albo nie będzie mnie w ogóle - niech rodzina sobie z tym, co zostanie, robi co chce. Odpowiedz Link Zgłoś
echtom Re: Jakbyście chciały być pochowane? 16.03.13, 21:27 > Albo będę gdzie indziej Ale wtedy nie będie Ci wszystko jedno gdzie? Odpowiedz Link Zgłoś
asia_i_p Re: Jakbyście chciały być pochowane? 16.03.13, 21:48 No, co do duszy czy świadomości, to nie będzie. Inna rzecz, że nie bardzo wiem, czy będę jeszcze wtedy wiedziała, co to znaczy "gdzie". Odpowiedz Link Zgłoś
wuika Re: Jakbyście chciały być pochowane? 16.03.13, 21:31 Ja bym najbardziej chciała wcale. Nienawidzę pogrzebów, nie lubię cmentarzy. Myśl o tym,że ktoś będzie przychodził na mój grób wywołuje we mnie wiele nieciekawych myśli, niezwiązanych z samym faktem, że będę martwa. Na razie to planuję sobie zupełnie legalny brak pochówku poprzez oddanie ciała do akademii medycznej. Przy czym jeszcze się nie 'zapisałam', a nie wiem, czy mi się kiedyś nie zmieni, jeśli rodzina będzie miała jakieś inne zdanie w tym temacie (dopuszczam możliwość zmiany poglądów i zapisów w razie "W", bo to moja rodzina ew. będzie się zajmowała problemem, co ze mną zrobić po, oni będą organizowali ew. pogrzeb, miejsce spoczynku i takie tam - jeśli ich potrzebą będzie posiadanie takiego miejsca, to jestem to w stanie zrozumieć). Odpowiedz Link Zgłoś
iwles Re: Jakbyście chciały być pochowane? 16.03.13, 21:57 tradycyjnie, w trumnie na cmentarzu. Kremacja nie wchodzi w grę, strasznie boję sie ognia, a i moj syn ma traumę pożarowa, odkąd palilo się mieszkanie sąsiadow w naszym bloku. Odpowiedz Link Zgłoś
zona_mi Re: Jakbyście chciały być pochowane? 16.03.13, 22:52 > Kremacja nie wchodzi w grę, strasznie boję sie ognia, Dobrze, że jesteś grzeczna, bo w piekle, to wiesz - dużo ognia. Odpowiedz Link Zgłoś
nanuk24 Re: Jakbyście chciały być pochowane? 16.03.13, 23:01 Skremowana moge byc, bo wychodzi o ponad 20tys taniej A tak w ogole, to jest wola rodziny, bo to oni beda sie zmagac z zyciem po mojej smierci i to oni maja robic tak, zeby sobie ulzyc w cierpieniu9bo jednak zakladam, ze jakis bol i starte moja beda odczuwac) Odpowiedz Link Zgłoś
marzeka1 Re: Jakbyście chciały być pochowane? 17.03.13, 10:18 to tak przy temacie Odpowiedz Link Zgłoś
redheadfreaq Re: Jakbyście chciały być pochowane? 17.03.13, 12:14 Uprzejmie proszę wykorzystać wszelkie ewentualnie przydatne części zamienne, resztę spopielić i rozsypać w Bieszczadach, ew. wsypać do dołeczka i w dołeczku zasadzić np. brzozę. Na pewno nie życzę sobie żadnych krzyży i księży - wystarczy, że umarłam. Odpowiedz Link Zgłoś
anyx27 Re: Jakbyście chciały być pochowane? 17.03.13, 14:49 Na pewno chciałabym być skremowana. Mogę być rozsypana we własnym ogródku Odpowiedz Link Zgłoś
nangaparbat3 Re: Jakbyście chciały być pochowane? 17.03.13, 15:30 W calun i do ziemi - bez zadnych pudełek, murkow etc. I żeby ziemia byla wilgotna, pachnaca. Trzeba mi bedzie zejść jesienia lub wiosna. Odpowiedz Link Zgłoś