04.11.19, 05:40
Jakie miejscowości polecacie na spędzenie tygodniowego urlopu na Istrii?
Może pytanie pierwsze czy w ogóle warto?
Nie przerażają mnie upały, ale może polecicie coś na żeby nie przepychać się wśród tłumu innych turystów.
Na przepychanie będzie czas w Wenecjismile
Obserwuj wątek
  • kitka20061 Re: Istria 04.11.19, 13:51
   Warto, warto. My bazę mieliśmy w Poreciu. Uwielbiałam tamtejszą starówkę. Minusem na pewno są betonowe plaże. Do zwiedzenia polecam malownicze Rovinji, Pulę, Motovun i Kamenjak. Ten ostatni nas zauroczył, ale my uwielbiamy takie klimaty. Byliśmy w drugiej połowie sierpnia. Ludzi było dużo, ale dało się wytrzymać.
  • chlodne_dlonie Re: Istria 04.11.19, 20:08
   Mnie się Istria bardzo spodobała. Na tyle, że po pierwszym pobycie w okolicy Puli (zachodnie wybrzeże) zdecydowałam się pojechać po raz drugi do Lovranu, niedaleko Opatiji (wschodnie wybrzeże). Oba pobyty bardzo udane - za pierwszym razem zwiedzaliśmy także Rovinj, piękny Płw. Kamjenjak, a także Motovun/Hum/Buzet (okolice nazywane istriańską Toskanią smile ).
   Za drugim razem pojeździliśmy wzdłuż wybrzeża, odkrywając przy okazji malownicze plaże w zatoczkach, byliśmy także w Rijece i na wycieczce statkiem na Cres i Krk. Polecam smile
  • ave-55 Re: Istria 05.11.19, 08:53
   Ja byłam dwa razy pod Rovinj, wieczorami chodziliśmy na piechotę do miasteczka. Na Istrii podoba mi się to, że jest otwarte bezkresne morze bez wysp na horyzoncie. Byłam bardzo dużo razy w Chorwacji na lądzie i zawsze wszędzie było dużo ludzi, może na wyspach jest luźniej.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka