Dodaj do ulubionych

Planszówki

27.12.19, 14:35
Potrzebuję zrobić zakupy - planszówki dla dzieci od 7 do 14 roku życia. Co sprawdziło się dla Waszych dzieci. Co polecacie na szkolną świetlicę?
Obserwuj wątek
    • alicia033 Re: Planszówki 27.12.19, 14:57
      klasyka, czyli:
      Wsiąść do pociągu (wszystkie wersje)
      Osadnicy z Catanu
      Carcasonne
      - we wszystkie gramy od lat, z tym, że rozgrywki zwykle ciągną nam się dłużej, niż godzinę. Kupując gry do świetlicy szkolnej stawiałabym na gry kooperacyjne i o krótkim czasie rozgrywania. Dla 14-latków poleciłabym "Mroczny Zamek", fajna jest "Pandemia" ale nigdy w godzinę nie udalo nam się jej skończyć.
      Dla młodszych - "Domek" i "Patchwork" (polecę stereotypem ale dziewczynki je kochają), Sabotażysta, Takenoko, Planeta

--
      z wątku "Kto z was emigruje gdy pis wygra?"
      volta2: "mam nadzieję , że mój mąż. Dlatego z całą premedytacją będę głosowała na pis, i nawet wszystkich dookoła namawiam, bo strasznie potrzebuję wybyć na paroletni kontrakt jako osoba towarzysząca".
      • astei Re: Planszówki 27.12.19, 15:55
        Suspend czyli trójwymiarowe, odwrócone bierki, karcianka Sabotażysta, gra słowna Boggle, Osadnicy z Catanu, Wsiąść do pociągu, Bankrut.
    • mama_kotula Re: Planszówki 27.12.19, 16:11
      Będzie tam ktoś, kto dzieci w te planszówki wprowadzi, ktoś, kto sie orientuje, czy tylko nauczyciel ze swietlicy?

Z krótkich, małych i szybkich, angażujących wiele osób: karcianki Kto to zrobił, List Miłosny, The Mind, Red7, Fasolki. Oraz wszelkie odmiany mafii. I Jungle Speed. Sherlock od Granny.

Z dwuosobówek: Rój, Gejsze, 7 cudów świata pojedynek.

Z dłuższych: Potwory w Tokio, Brzdęk, ewentualnie osadnicy z Catanu. Nie wierzę, że to piszę, ale: Monopoly, wersja dowolna, z niewiadomych dla mnie przyczyn na kazdym spotkaniu planszówkowym jest ktoś, kto gra w Monopoly i dzieci też lubią grać w Monopoly. Kingdomino, Karak, Domek, Takenoko, jakby się udało dostać, to Pandemia Lekarstwo (krótsza wersja niż zwykła Pandemia, mniej skomplikowana). Dla starszych Gloom. O, i Tajniacy, fajne do drużynowych rozgrywek. I Colt Express.
      Wsiaść do pociągu jak najbardziej, ale celowałabym w krótsze wersje (na mniejszej planszy). Zakazana Wyspa i Zakazana Pustynia.
    • ichi51e Re: Planszówki 27.12.19, 16:31
      Labirynt wsiasc do pociagu weze i drabiny

--
      wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
    • lidek0 Re: Planszówki 27.12.19, 17:31
      Jeśli jesteś z Warszawy poszukaj sklepu Graal, tam Ci profesjonalnie doradzą, mają masę gier sklep-graal.pl/

--
      Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
      Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
      zapraszam na forum Dla starających się
    • magia Re: Planszówki 27.12.19, 18:43
      Halli Galli
      Uno
      Abalone
      Fauna
      Wilki i Owce
      Wsiąść do pociągu do szkoły nie polecam. Imo za dużo elementów, łatwych do zgubienia. Podobnie z Osadnikami jest, 7 cudów świata itd.
      To świetne gry, ale krótko się nimi dzieci będą cieszyć.
    • berdebul Re: Planszówki 27.12.19, 20:03
      Uno
      Dixit
      Magnetyczne warcaby/szachy, bo ciężko pogubić
      4 lub 5 w linii
      Monopol
      Milionerzy (sporo pytań na wiedzę ogólną, graliśmy całe święta)
      Blokus
      Jenga (w najgorszym wypadku się dotnie deseczek na technice)
      • berdebul Re: Planszówki 27.12.19, 20:04
        Warto dokupić pudełeczka/torebki strunowe na pionki/żetony, a przed oddaniem zrobić spis ile/czego w pudełku i umieścić na wewnętrznej stronie pokrywki. Prościej zachować porządek.
    • mia_mia Re: Planszówki 27.12.19, 20:13
      Mój siedmiolatek właśnie oszalał na punkcie Magia i Miecz, którą dostał pod choinkę. Teraz tez siedzi i gra z tatą. Niby od 14 lat, ale jak widać i młodsi spokojnie dają radę.
    • skarolina Re: Planszówki 27.12.19, 20:26
      Prowadzę zajęcia z planszówkami dla dzieciaków 7-9 lat - uwielbiają Pingwina na lodzie, Obłędnego rycerza, Liska Urwiska, Speed Cups i Splendor. Ostatnio zaskoczyli mnie - spodobały im się Bąbelsy, które wzięłam na próbę i bez przekonania. Hitem jest też Lotti Karotti. Dla starszych celowałabym w Splendor, Domek, Magic Maze, Park Niedźwiedzi, List miłosny, Sabotażystę

--
      "To jest tylko smutne miasteczko, ono sobie kiedyś pojedzie" - W.Młynarski

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka