Dodaj do ulubionych

Jak spędzacie

29.12.19, 12:47
czas w wolne dni ze swoimi partnerami? Ostatnio wkradła się do naszego związku nuda, jakaś taka stagnacja. Mój facet jak ma wolne to leży na kanapie przed tv, ja w drugim pokoju na necie. Jemy razem posiłki, czasami położę się obok niego i oglądam z nim film. Ale ile można? Nie mam pomysłu jak wspólnie spędzać czas. Jak mu o tym mówię, że jest tak nijako w naszym związku, to on mnie pyta a co chcesz robić? Ja nie wiem smile on też nie i tak cały dzień leci na nic nierobieniu. Nawet już mało ze sobą gadamy. Źle się z tym czuję, mam poczucie, że można by było wykorzystać ten wspólny czas jakoś razem, ale nie wiadomo na co. Jak jest u was?
Obserwuj wątek
    • ritual2019 Re: Jak spędzacie 29.12.19, 12:53
      Roznie, idziemy na spacer, do kina, czasem clubbing, czasem na kilka drinkow do pubu, jedziemy na wycieczke, ogladamy tv, a czasem poprostu przytuleni do siebie lezymy nic nie mowiac i jest nam super.
    • anika772 Re: Jak spędzacie 29.12.19, 12:54
      Nie wchodzimy sobie w drogęwink
      Wczoraj wieczorem, na przykład, ja oglądałam Kill Bill (nie że pierwszy raz. Nawet nie dziesiąty), a on z kanapy mnie obśmiewał i szydził z mojego zaangażowania emocjonalnego w perypetie bohaterki.
      To było wspólne spędzanie, czy nie?
      • elizaj1 Re: Jak spędzacie 29.12.19, 13:00
        Podobnie jednak gdy się zastanowię to 5 czy 10 lat temu mieliśmy podobnie tyle że nikomu to nie przeszkadzało! Mało tego my czuliśmy się dobrze ze sobą nawet leżąc obok i nie robiąc nic konstruktywnego, świat dawał ten luz nie czułam przymusu zewnętrznego presji że ja muszę mieć z moim facetem super spędzony czas, a teraz to mam, pytanie dlaczego, ktoś wie?.
    • pani-nick Re: Jak spędzacie 29.12.19, 12:56
      A nie możecie znaleźć np jakiegoś serialu który razem byście oglądali ? I wspólnie czekali na kolejny odcinek?
      Tak na początek.
      I jest o czym gadać wtedy.
    • kotejka Re: Jak spędzacie 29.12.19, 13:03
      oo, my lubimy, ciagle nam malo tego wspolnego czasu
      mamy troje dzieci, pelna chata, dom do ciaglego obrabiania i absorbujace prace, towarzyskie jakies spotkania
      jak juz sie trafi chwila tylko dla nas
      to autentycznie celebrujemy
      nawet 20 minut jak sie trafi pusta chata, wolna chwila big_grin
      raz na jakis czas - rzadko - robimy sobie wypad tylko we dwoje i tez jest super
      bo na codzien dzialamy po prostu jak bardz sprawna instytucja, a nie para smile
      a konkretnie co? proste przyjemnosci - dobra kolacja, restauracja, mila rozmowa, dobry film, spacer
      lubimy razem uprawiac sport - endorfiny i adrenalina
      lubimy wyprawy blizsze i dalsze, ale to tez rzadko sie bez dzieci udaje
      bo z dziecmi tez jest super big_grin
    • kosmos_pierzasty Re: Jak spędzacie 29.12.19, 13:27
      Nic szczególnego, spacer, film, posiłki, jak któreś chce się czymś podzielić, to po prostu przychodzi i rozmawiamy. Poza tym każdy ma swoje pasje (tak właśnie, to odpowiednie słowo) i na siłę sobie nie ograniczamy czasu na ich realizację, bo trzeba coś wspólnie. Dajemy sobie sporo przestrzeni.
      • lioka Re: Jak spędzacie 29.12.19, 13:45
        To pewnie tak wygląda dojrzały związek, a ja sobie coś ubzdurałam. Może właśnie z nudów, bo od września nie pracuję a mój facet ostatnio też jest więcej w domu, bo miał mniej pracy. I tak siedzimy w domu i nie mamy co ze sobą robić. Zakupy, czasami imprezka w weekend i to tyle. A no i czasami coś ugotujemy wspólnie. Może nie jest tak źle z nami smile
        • jematkajakichmalo Re: Jak spędzacie 29.12.19, 13:55
          To co wy biedoki zrobicie ze sobą na emeryturze??
          Nie pracujemy z mężem od ok 5 lat, a chyba nie było dnia, żebyśmy się nudzili. No dobra, chałupa jest b. duża, ogród jeszcze większy więc jest co obrabiać przez 3 pory roku, ale poza tym to głównie wyjeżdżamy. To są pierwsze wolne dni gdzie jesteśmy w domu, ale tylko dlatego, że jestem świeżo po operacji kręgosłupa. W pojedyncze weekendy jeździmy np. na bowling (uwielbiamy), mini golf, sporo na rowerach, czy po prostu na jakiś spacer. Zdarzają się oczywiście dni, gdzie po prostu zalegamy przed tv, kompem czy z książką. Co ciekawe właśnie sobie uświadomiłam, że nigdy w życiu nie byliśmy razem w kinie 😄 (to akurat nadrabiam sama).

--
          "Bosze, dziewczyno to tylko wszy!!!! Mogłabyś mieć raka trzustki to był by problem!" by zefirkowapola
    • mae224 Re: Jak spędzacie 29.12.19, 13:38
      - oprócz czasu spędzanego ze wspólnym dzieckiem: kino, koncerty, spacery, zakupy (do domu, bo ciągle czegoś potrzeba, więc siadamy i oglądamy online albo robimy rundę po sklepach), wyjścia ze znajomymi i do znajomych (sporo tego, bo dziecko już duże), gry, wypady do coś do zjedzenia, bardzo dużo wspólnych filmów w tv, latem prace ogordkowe. Mamy też dużo przestrzeni osobistej i różne pasjw oddzielne.
    • po-trafie Re: Jak spędzacie 29.12.19, 14:09
      Tak jak inni: spacery, rozmowy w czasie spacerow, restauracje, wspolny film.
      Z takich rzeczy bardziej “naszych” to:
      - czytam na glos. Ksiazki, ciekawsze artykuly z gazet itp
      - regularnie chodzimy na sauny, to jest 2h wyprawa minimum, bo saunuje i chlodze i saunuje namietnie
      - gotujemy razem rzeczy eksperymentalne i fikusne
      - milosc uprawiamy

to takie dni codzienne, wyjazdy moga inaczej wygladac ale jesli wolny jest 1-2 dni czy wieczor, to “wspolnosc” tak realizujemy. oprocz tego kazde robi cos osobno, glownie w czasie kiedy to drugie spi (budze sie/zasypiam z 2-3h wczesniej)
    • szmytka1 Re: Jak spędzacie 29.12.19, 14:36
      Wlasnie ja leze i 1 oko mam na narnieb 2 na ematke a 3 polatam za butami ;l ma moimi plecami kto jeczy mamoooo mamooo bo sie w muli gubi. A chlop skacze po krzeslach ze smata i wyciera kurze z szafek. Przed poludniem bylismy na dlugim spacerze. Potem obiad i ja wstawilam pranie a on rozwiesil.
    • igge Re: Jak spędzacie 29.12.19, 14:36
      Niespecjalnie ekscytująco spędzamy ten czas choć wielką frajdą jest w ogóle mieć czas razem do zagospodarowania. Zwykle nonstop jest coś do roboty i jak mąż w domu ( a nie za granicą na licznych wyjazdach) to on spontanicznie robi wszystko co jest do zrobienia, a ja mam wtedy sporo wolnego czasu np na czytanie ( niby ten czas jest razem ale wg mnie osobno).
      Jak już wszystkie obowiązki ogarnięte i mamy czas tylko dla siebie to siedzimy na kanapie przytuleni, trzymając się za rączkę/ stopęwink i czytamy prasę, książki, net, słucham muzykę, czasem oglądamy jego ulubione historyczne seriale np Katarzynę z Hellen Mirren w święta, obłożeni kotami zachwycamy się kocimi psotami i złodziejstwami, opowiadamy o wszystkim, karmimy psy, jemy, gotujemy wspólnie, chodzimy do kina, do ulubionej sąsiadki/ przyjaciółki pośmiać się, na zakupy, odwozimy/przywozimy wspólnie dziecko do szkoły i na zajęcia, zdarza się na szczęście jakiś wypad do muzeum czy galerii sztuki bo nienawidzę tkwić w 4 ścianach , a mąż domator i porządniś pucujący dom nonstop kocha sobie w wysprzątanym mieszkanku ze mną posiedzieć może przez te niekończące się pracowe jeżdżenie po świecie, podróże. Aha, lubimy też, o ile czas i finanse pozwalają, we dwójkę gdzieś wyjechać i czasem, z rzadka, w domu dołączam do jego częstych psich leśnych spacerów.
      Czyli nie spędzamy czasu w jakiś specjalnie fascynujący sposób tyle, że dla mnie już sam fakt, że on akurat nie wyjeżdża przez np tydzień to wielkie święto i powód do szczęścia i radości.
      Zwyczajny leniwy dzień w łóżku, śniadanie na kołdrze, gazety, tulenie się to najmilsze spędzanie czasu razem.
    • hrabina_niczyja Re: Jak spędzacie 29.12.19, 15:17
      Wyrzucić kanapę! A poważnie to gdzie wy mieszkacie, w dziczy? Normalnie to się zjada razem śniadanie na wypasie, ogarnia chatę, zakupy, gotuje. Kino, teatr, łyżwy, drink w barze, kolacja w knajpie, disco, spacer, rower itd. Do znajomych można pójść, kogoś zaprosić można. Można sobie potańczyć na dywanie albo pospiewac. Lubicie się choć trochę? Jak się ludzie lubią to i zajęcie sobie znajdą.
    • zazou1980 Re: Jak spędzacie 29.12.19, 16:06
      Mamy 2 dzieci i nikogo chetnego, zeby sie nimi zajac, wiec sila rzeczy wszystko robimy razem. Staramy sie codziennie gdzies wyjsc, dzis bylismy na plazy nad Wisla, jutro druga czesc zwiedzania dekoracji warszawskich. Sporo przebywamy razem i rozmawiamy, czasami winkujemy albo browarujemy gawedzac albo cos ogladamy...
      • agniesia331 Re: Jak spędzacie 29.12.19, 17:07
        Latem rowery najczęściej na starówkę,płaza nad Wisła w Konstancinie,Ciszycy,. Zima narty,wyjście na wino na starówkę,czasami do restauracji na obiadvz synem. W zimę nie co tydz,raczej tak raz na 2 tyg. Czasami tez sauna czy kino.takie zwykle rozrywki.
    • jusytka Re: Jak spędzacie 29.12.19, 16:10
      My lubimy wspólnie uprawiać różne sporty rekreacyjne i podróżować. Warto choć na weekend gdzies wyskoczyć od czasu do czasu

--
      ***Gwiazdy 2001*** - miejsce spotkań dla rodziców młodzieży w wieku licealnym
      Austria - miejsce spotkań dla pasjonatów tego kraju
    • szafireczek Re: Jak spędzacie 29.12.19, 17:15
      Jak mamy wolne, to ja piszę na ematce, a on poprawia mi interpunkcję i stylistykę. Jak są przeoczenia, to za karę, po dziesięciu, ma mi kupić sukienkę - wybieramy zwykle razem, teraz szukamy szafy...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka