Dodaj do ulubionych

Przedszkole-co robić?

09.06.20, 16:40
Czy któraś z Was posłała dziecko do przedszkola, mimo, że nie musi (tzn. ma możliwość zapewniania innej opieki, pracuje w domu itp.)? Moja 4-latka codziennie mówi, że tęskni za koleżankami i widzę, że przydałby się jej powrót do ludzi, ale się waham. Nasze przedszkole ruszyło 2 tyg. temu, zaostrzona higiena, brak pluszaków itd, ale ogólnie jest podobno ok.
Obserwuj wątek
    • rb_111222333 Re: Przedszkole-co robić? 09.06.20, 17:05
      Ja nie puściłam jeszcze córeczki, zawsze jak mam ją puścić to coś się dzieje - liczba zakażeń rośnie, do szpitala z powodu covid trafiło dziecko z mojej bliskiej rodziny i jestem w kropce. Jest też ryzyko, że się wyląduje na miesiąc na kwarantannie i to też nie jest miła perspektywa. Pozwalam bawić się mojemu dziecku z dziećmi na placu zabaw, jakoś zabawa na świeżym powietrzu wydaje mi się bezpieczniejsza. W przedszkolu chodzą na dwór tak na godzinę dziennie, większość czasu w pomieszczeniu
    • kalina_lin Re: Przedszkole-co robić? 09.06.20, 17:10
      Ja wysłałam do szkoły, mimo, że nie musiałam. Jest genialnie, dzieci max 2-3. Dziecko wraca ze świetlicy z odrobionymi lekcjami, ma panią tylko dla siebie, tłumów brak, więc ryzyko zarażenia znikome.
      • tymianek21 Re: Przedszkole-co robić? 09.06.20, 17:27
        Przede wszystkim koleżanki do których tęskni mogą być w domu więc do zabawy będzie miała tylko inne dzieci.
        Poza tym grupy formowane są teraz zupełnie inaczej nawet jej panie mogą być w innej grupie. Dlaczego? Trzeba natychmiast wykorzystać zalegle urlopy.
    • mikawi Re: Przedszkole-co robić? 09.06.20, 18:35
      Pytanie co to znaczy „nie musiała”. Ja posłałam choć moglibyśmy ciągnąć home office tylko, ze to oznacza pracę w ciągu dnia i jednoczesną opiekę nad snujący się po domu dzieckiem, które nawet na dwór nie wyjdzie samo. Poszedł, jest szczęśliwy, wybiegany na dworze, wybawiony z kolegami. A my spokojnie i bez wyrzutów sumienia, ze dziecko jest w domu trochę pozostawione samo sobie, możemy pracować.
    • mikams75 Re: Przedszkole-co robić? 09.06.20, 19:28
      nie wiem jaka masz sytuacje, ale przy czterolatce to ciezko sie pracuje w domu, to glownie stres, bo ani dziecko nie ma porzadnej opieki, ani praca nie jest dobrze wykonana, praca sie przeciaga, bo dziecko przerywa. Lepiej wyslac do przedszkola, sprezyc sie w tym czasie z praca i reszte dnia miec dla dziecka. Poslalabym.
    • smoczy_plomien Re: Przedszkole-co robić? 09.06.20, 19:33
      Nie wiem, jak można w jednym zdaniu połączyć "nie musi" z "pracuje w domu". Pracuję w domu i z dziećmi u boku pracować się po prostu nie da. Wysłałam jako pierwsza w mojej placówce od 18 maja. Aktualnie jest więcej chętnych niż miejsc.
    • ginger.ale Re: Przedszkole-co robić? 09.06.20, 19:33
      Zostawiam w domu, mimo, że musiałam przejść na zasiłek bod 01.06, a od przyszłego tyg.mąż wybiera zaległy urlop.
      Zresztą w przedszkolu i tak z czerwcem skończyły się limitowane miejsca, widocznie wszędzie kończy się powoli praca zdalna/przestój.....
    • sol_13 Re: Przedszkole-co robić? 09.06.20, 20:15
      Tak ja, jak tylko przedszkole wystartowało. Pracuję zdalnie, maz też. Poslalam ze względów psychicznych, tesknila za koleżankami i nudziła się w domu a my nie mieliśmy dla niej czasu i bylo mi jej mega szkoda.
    • lady_mary Re: Przedszkole-co robić? 09.06.20, 20:40
      Moje dziecko do końca roku szkolnego raczej nie pójdzie, bo miejsc w przedszkolu nie ma. Wczoraj dzwonili z przedszkola, do którego jest zapisana na dyżur, potwierdziłam że będzie chodziła, mam nadzieję że to wypali i w lipcu pochodzi te dwa tygodnie, chociaż też "nie musi". Bardzo jej już brakuje zabaw z koleżankami.
    • michalinalis Re: Przedszkole-co robić? 09.06.20, 23:53
      Mój prawie 5latek przeszczęśliwy, wybawiony. Bardzo tęsknił za rówieśnikami. Nie mamy w rodzinie dzieci w jego wieku. Wrócił od razu 25 maja. My też odetchnęliśmy. Nie musiałam go dawać, oszukiwaliśmy. Mam to gdzieś, to już trwało za długo. U nas przedszkola będą czynne całe wakacje. Pierwsze 2 tygodnie lipca wyjeżdżamy nad jezioro, potem Misiek wraca do przedszkola.
    • ela.dzi Re: Przedszkole-co robić? 10.06.20, 07:29
      Oboje z mężem pracujemy, dziadkowie mieli już dość, nie miałam się nad czym zastanawiać. Bałam się jak dzieci zareagują na takie zmiany w przedszkolu, o dziwo to mi bardziej przeszkadza niż im. W obecnej sytuacji nasze przedszkole spisuje się na medal, odbieram zadowoloną dwójkę.
        • leni6 Re: Przedszkole-co robić? 11.06.20, 16:58
          U mnie niestety mniej optymistycznie, na początku izolacji była co chwilę awantura w domu, ale przez te kilka tygodni się dotarli i w końcu ładnie razem bawili. Jak tylko poszli do przedszkola starszy przestał chcieć się bawić z młodszym i znów mamy ciągły wrzask w domu.
          • ela.dzi Re: Przedszkole-co robić? 11.06.20, 22:26
            U mnie są ciut starsze dzieci i w związku z tym mlodszy nie odstaje od starszego znacząco. Po przedszkolu młodszy bawi się z kolegami starszego na równi z nim samym. Poczekaj jeszcze z rok smile
    • eowen Re: Przedszkole-co robić? 10.06.20, 10:32
      Posłałam od razu. Ja w domu z młodszym. Wszyscy szczęśliwi wink

Koleżanka 2 tygodnie się zastanawiała, córka jej usychała z tęsknoty (z moją się czasem widziała i tyle tyle). Jak się w końcu zdecydowała, była pełna grupa i pluła sobie w brodę. Jak podnieśli pod koniec tygodnia limity, to załapała się na 2 dodatkowe miejsca. Dziecko od pon w przedszkolu, pisała, że odżyła.
    • fantomowy_bol_mozgu Re: Przedszkole-co robić? 10.06.20, 14:08
      Posłałam, mimo, że jestem na macierzyńskim z Młodszym (przedszkole prywatne, więc nie zabieram miejsca chętnym). Ale Starszy juz dziczał w domu, snuł się znudzony, marudził i prowokował awantury. Próbowaliśmy podrzucić do dziadków, ale wymiękli wink od kiedy znów chodzi do przedszkola jest o niebo lepiej.
      • ginger.ale Re: Przedszkole-co robić? 11.06.20, 16:52
        Posłałam, mimo, że jestem na macierzyńskim z Młodszym (przedszkole prywatne, więc nie zabieram miejsca chętnym)

?? Rodzice dzieci z prywatnego przedszkola nie pracują, nikt nie potrzebuje zapewnić tak naprawdę dziecku opieki? Bo chyba normy dot.liczby dzieci na m² tam też obowiązują i przyjmują dzieci do pewnego limitu.
        • fantomowy_bol_mozgu Re: Przedszkole-co robić? 12.06.20, 07:38
          Normy też obowiązują, ale przedszkole zaadaptowało dodatkową przestrzeń (poddasze) i sal jest więcej. Poza tym w dalszym ciągu sporo dzieci nie wróciło (z powodu decyzji rodziców, nie z braku miejsca).
          Dodatkowo przedszkole coraz bardziej wraca do normalnego trybu, wcześniej dzieci były cały czas w jednej sali, w której miały też m.in. jeść posiłki. Teraz jedzą już w jadalni, pod koniec dnia mają normalnie zabawę w łączonej grupie...nie zdziwiłabym się, jakby ta norma ilosci dzieci na m2 tez nie była przestrzegana.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka