Dodaj do ulubionych

Pytanie zdrowotne

12.06.20, 13:55
Dwunastolatek z takim oto problemem: twierdzi, że gdy dłużej stoi bez ruchu, to swędzą go łydki (dłużej rozumie jako 2-3 minuty i więcej). Ma wtedy zaczerwienioną skórę na łydkach. I to jest jedyny moment swędzenia tych łydek. Innych dolegliwości brak.
Badania krwi OK
Badanie moczu OK
USG jamy brzusznej OK
USG układu moczowego OK (pewne drobne problemy znane do lat)

Problemy z układem krążenia? Tarczyca?
Do jakiego lekarza iść? Jakie badania zrobić?

Liczę na Wasze sugestie, bo mądre i doświadczone kobiety jesteście smile
Obserwuj wątek
  • leni6 Re: Pytanie zdrowotne 12.06.20, 14:01
   Ja bym sprawdzała niedobory, zrobiła badanie potasu, wapnia, magnezu i witaminy d3. Niezależnie od.tego kupiła jakiś dobry magnez (np magne b6) i zaczęła dziecku dawać.
  • molik28 Re: Pytanie zdrowotne 12.06.20, 16:45
   Mój też to ma, podobny wiek, tylko bez zaczerwienienia. Swędzą łydki jak stoi bez ruchu dłużej niż 2 min. Przebadany na wszystko. Łącznie z rezonansem głowy, neurologiem, usg łydek, z krwi chyba wszystko co lekarce przyszło do głowy, krew też zbadana na boreliozę, alergeny. I nic nie wyszło. Jedna lekarka powiedziała, że to może być "przeczulica" cokolwiek to znaczy i że wyrośnie z tego. Ona też tak miała. Nie wiem. Nie udało nam się nic ustalić. Może to jest związane z dojrzewaniem? W końcu lekarka powiedziała że ona nie wie. I że może to nerwica ale bez przesady do pschychiatry nie będę go ciągała. W końcu wpędzę go w chorobę przez szukanie dziury w całym. Koniec końców syn żyje ze swędzącymi łydkami bez diagnozy.
    • molik28 Re: Pytanie zdrowotne 12.06.20, 19:10
     Po prostu Cię rozumiem. Po roku swędzących łydek zaczęłam się niepokoić czy to nie początki jakiejś ciężkiej choroby i postanowiłam to zdiagnozować bo sama zaczęłam się nakręcać. Przynajmniej syn jest dokładnie przebadany i gdyby to było coś poważnego to chyba raczej by znaleźli. Niektórzy lekarze patrzyli na mnie dziwnie jak mówiłam z czym przychodzimy smile. Aktualnie trzeci rok swędzących łydek. Podobno nieco mniej. A zaczęło się niewinnie od mojego pytania w metrze: co ty się tak od razu rzucasz na miejsce siedzące.
     • kub-ma Re: Pytanie zdrowotne 12.06.20, 20:00
      Coś poważnego musiałoby wyjść smile
      Kołacze się w mojej pamięci, że też tak miewałam, ale to tylko mgliste skojarzenie. Na pewno jak pierwszy raz syn mi o tym powiedział, to się nie zdziwiłam smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka