Dodaj do ulubionych

200 osob zmarlo..

29.07.20, 08:18
a to widzialyscie: www.google.com/amp/s/naszapolska.pl/2020/05/31/oficjalne-dane-ministerstwa-zmarlo-200-osob-sredni-wiek-75-lat/amp/
Nadal nie moge uwierzyc, ze ludzie sie boja do tego stopnia zeby pozwolic na to co sie dzieje. Robia z narodem co chcauncertain
Obserwuj wątek
  • chococaffe Re: 200 osob zmarlo.. 29.07.20, 08:49
   Jakby ci tu powiedzieć.... jak tak ci zależy na wolności NARODU to dzieją się poważniejsze i bardziej zagrażające wolności sprawy niż covid, możesz działać - śmiało.
  • mia_mia Re: 200 osob zmarlo.. 29.07.20, 08:55
   Jakbyś jeszcze nie zauważyła to wirus nie jest problemem tylko Polski, a całego świata. Większość krajów podejmuje podobne działania, jedni bardziej inni mniej nasilone. Jak widać nikt nie wymyślił póki co nic lepszego.
   "Twardziel" Trump nie dopuszcza do siebie nikogo bez aktualnego testu, a na Kremlu szczepią się niesprawdzoną szczepionką, myślisz, że oni nie korzystają z wiarygodnych doradców (w sensie prywatnego doradzania)?
   • madami Re: 200 osob zmarlo.. 29.07.20, 09:55
    skopiowane ze strony na fb Kochamy Peru:

    Prawie 3,7 tysiąca zmarłych z powodu koronawirusa przybyło w Peru w ciągu zaledwie jednego dnia. W administracyjny sposób. Do oficjalnej liczby zgonów rząd dopisał osoby, u których nie stwierdzono Covid-19, ale które miały objawy tej choroby.

    To nie koniec nagłego wzrostu pandemii, bo podejrzanych pośmiertnie o koronawirusa jest dużo więcej. Chodzi o co najmniej osiem tysięcy kolejnych zmarłych, którzy mają zostać dopisani do listy "ofiar Covid-19". Peruwiańskie media chcą tego już, ale władza przyznaje, że nie ma takich mocy przerobowych i na dopiskę trzeba cierpliwie poczekać.

    Trzeba czekać, bo w Peru na szeroką skalę ekshumuje się zmarłych i przeprowadza sekcje zwłok? Nic z tych rzeczy. Praktyka jest inna. Rękami "wyspecjalizowanej" komisji rząd analizuje wstecznie każdy śmiertelny przypadek, w którym nie wykonano testów na obecność koronawirusa, ale zmarły przed śmiercią kaszlał, miał gorączkę, albo zdradzał inny symptom najbardziej znanej w tym roku choroby. To powód, aby wpisać go na listę "ofiar Covid-19", a cały proces nazywa się jej "urealnieniem".

    Peru sięga po te pionierskie metody liczenia z powodu ogromnej nadwyżki śmiertelności w porównaniu z ubiegłymi latami. Według oficjalnych statystyk od stycznia do tej pory w kraju umarło więcej osób niż przez cały ubiegły rok. W czasie pandemii prawie 50 tysięcy więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku, ale w tej liczbie zgony z powodu Covid-19 to niecałe 19 tysięcy (z dopisanymi administracyjnie przypadkami). Co z resztą? Dlaczego umarli? Przez prawie trzy miesiące panowało milczenie na ten temat, ale tak znacznej nadwyżki zgonów nie dało się dłużej trzymać pod dywanem. Po rekonstrukcji rządu pojawiła się więc narracja, aby dodatkowych zmarłych uznać za ofiary pandemii, de facto "poprawiając" im tym samym pośmiertnie akty zgonów. W tej sprawie panuje pełna zgoda rządzących i środków masowego przekazu.

    Oczywiście władza ma prawo powołać inną komisję, na przykład do zbadania wzrostu umieralności z powodu niewłaściwej opieki medycznej lub braku dostępu do niej podczas pandemii. To jednak zły pomysł, bo wyniki takich analiz mogłyby doprowadzić do ewentualnych konsekwencji politycznych, a nawet prawnych. Nie mówiąc o tym, że zakłóciłyby przewidywaną na jeszcze wiele miesięcy heroiczną walkę państwa z koronawirusem.


    wg ich wpisów to nie wirus jest problemem ale absurdalne działania władzy tego kraju, tuszowanie nieudolności epidemią
  • prezent_urodzinowy Re: 200 osob zmarlo.. 29.07.20, 09:00
   Jakby Ci to powiedzieć... Ludzie w wieku 75 lat też nie chcą umierać. Jeśli masz lat 30 i 75 wydaje Ci się odległa starością, to muszę Cię zmartwic, przyjdzie wcześniej niż myślisz. I też nie będziesz chciała być tą średnią w statystykach smile
  • bib24 Re: 200 osob zmarlo.. 29.07.20, 09:01
   czyli umarło 200 absolutnie zdrowych osób. o ile oczywiście dnae w polsce są prawdziwe a chyba nikt w to nie wierzy.
   przy tak małej liczbie zgonów i tak słabej póki co epidemii umarło 200 kompletnie zdrowych.
   weż może przelicz ile kompletnie zdrowych umrze jak zachoruje 50% polaków, ile umrze przy tych 50% jeżeli ma te biedne choroby współistniejące (trądzik, łysienie, okulary) a ile umrze bo zabraknie miejsca w szpitalach.

   polityka Polski antycovid jest postawiona na głowie, totalny chaos, ale umniejszanie zgonów też nie ma sensu.
    • przystanek_tramwajowy Re: 200 osob zmarlo.. 29.07.20, 09:09
     Możliwe. Osoba taka nie chodziła do lekarz, to i w historii nie miała żadnych chorób współistniejących. Codziennie na tej zasadzie umiera kupa ludzi, którzy byli taaaacy zdrowi, no bo przecież od 20 lat nie byli u lekarza. A że pół wątroby albo 3/4 trzustki rak im zeżarł? Jakie to ma znaczenie, jeśli nie było diagnozy?
     • triss_merigold6 Re: 200 osob zmarlo.. 29.07.20, 09:38
      W Polsce b. często od diagnozy raka trzustki do zgonu mijają 3-4 tygodnie. Po prostu, człowiek chodzi, trochę chudnie, trochę go pobolewa więc łyka coś przeciwbólowego, a w szpitalu ląduje po zasłabnięciu albo jak ból staje się nie do zniesienie, a wtedy ma już stan terminalny. Casus mojej osobistej matki (która się badała, ale nikt nigdy nie wpadł na pomysł zasugerowania kontrolnego usg jamy brzusznej kobiecie 50+) i jeszcze jednej znanej mi osoby (70+).
  • nisar Re: 200 osob zmarlo.. 29.07.20, 10:01
   Ja to bym chciała poznać definicję choroby współistniejącej.
   Do tego przypominam, co mówił prof Simon o przeciętnym pacjencie z covid wymagającym hospitalizacji: palacz z nadwagą. No to jaki procent się łapie na taki opis?
  • nangaparbat3 Re: 200 osob zmarlo.. 29.07.20, 21:27
   Jeśli chorobami mającymi wpływ na przebieg zakażenia covidem są na przykład wysokie ciśnienie, cukrzyca, astma, pochp, chyba też marskość wątroby - to kto starszy czegoś tego zestawu nie ma?
   To po pierwsze.
   Po drugie ludzie najczęściej umierają na zestawy schorzeń, podobnie jak katastrofy lotnicze najczęściej spowodowane są kilkoma czynnikami.
   Zalinkowany przez Ciebie artykulik jest po prostu bzdurny.
  • zuzia555 Re: 200 osob zmarlo.. 30.07.20, 08:00
   Ponad 150.000 zgonów z powodu koronywirusa w USA - jeden zgon na minutę.
   W USA ponad 150.000 osób zmarło w wyniku zakażenia koronawirusem. Jest to zgodne z danymi z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore. Dotychczas w USA stwierdzono około 4,4 mln potwierdzonych infekcji patogenem Sars-CoV-2.
   Liczba ofiar w USA, kraju liczącym około 330 milionów mieszkańców, jest jak dotąd najwyższa na świecie w liczbach bezwzględnych. Brazylia jest obecnie na drugim miejscu z prawie 90.000 ofiarami śmiertelnymi. Jednak w stosunku do liczby mieszkańców liczba ofiar jest wyższa m.in. w Belgii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech i Szwecji niż w USA.
   Według agencji informacyjnej Reuters 1461 osób zmarło w środę na infekcję koronową lub z jej powodu. Jest to najwyższa liczba od 27 maja. Odpowiada to około jednej śmierci na minutę. [Reuters/dpa]
   • triss_merigold6 Re: 200 osob zmarlo.. 30.07.20, 08:03
    Na całym świecie z powodu malarii w 2017 r. szacowano 435 000 zgony, w porównaniu z 2016 r. – 451 000 zgonów, oraz 2010 r. – 607 ​​000 r.
    tylko z powodu malarii
    na cholerę rocznie umiera ok 100 tysięcy osób
    na dur brzuszny ok 150 tysięcy
     • triss_merigold6 Re: 200 osob zmarlo.. 30.07.20, 08:34
      Czytałaś o zmienianych kwalifikacjach zgonu w krajach, w których przy śmierci na covid jest pogrzeb na koszt państwa? Ameryka Południowa.
      Tę epidemie widać medialnie tylko dlatego, że wystąpiła w Europie i USA.
      • piesiedwa Re: 200 osob zmarlo.. 30.07.20, 08:41
       Ja sadze, ze ludzie chca wierzyc w te fake newsy, nie podwazajac ani nie sprawdzajac prawdziwosci, bo juz w tym siedza i zainwestowali emocje a teraz glupio jest sie wycofac. To zaburzyloby ich porzadek. Ludzie zrobia duzo aby uciec od chaosu. Stad boja sie kwestionowac czy to wirusa, czy szczepienia, medycyne itd. Nie szukaja prawdy bo boja sie ,ze zyja w klamstwie.
       • madami Re: 200 osob zmarlo.. 30.07.20, 10:16
        To reguła konsekwencji - jak już w coś mocno uwierzysz i zainwestujesz swoje emocje to konsekwentnie w to brniesz dalej, nawet mimo zmiany przesłanek.

        Drugą sprawą jest funkcjonowanie oparte na strachu - strach przed jutrem, przed szefem, przed brakiem pieniędzy, przed chorobą itp. itd. - stąd mamy strategie zarządzania strachem, dużo ludzi się pod to łapie ( co ciekawe i jedna i druga strona polityczna stosuje podobną taktykę tylko inny obiekt). Covid z nieba im spadł - jest się czego bać a rządy mają czym zarządzać.
       • kk345 Re: 200 osob zmarlo.. 30.07.20, 23:25
        >Nie szukaja prawdy bo boja sie ,ze zyja w klamstwie.

        Ciekawe, że "szukanie prawdy" zawsze kończy się nieszczepieniem dzieci, piciem srebra koloidalnego albo zgoła własnego moczu i co do zasady negowaniem setek lat rozwoju nauki.

        Furda badania, furda autorytety, opracowania naukowe i eksperymenty, prawda naukowców zawsze przegrywa w tej specyficznej grupie wyznawców z prawdą fejsbunia i portali dla "uświadomionych" przez Ziębę i spółkę...
        • piesiedwa Re: 200 osob zmarlo.. 31.07.20, 10:47
         ja sadze, ze to nie takie proste, ten podzial. Jest moja prawda, twoja prawda i goowno prawda. Mi chodzi o to aby sie wysilic i poszukac. Wiekszosci sie nie chce. To jak z osiaganiem celow, wiekszosci sie nie chce. Latwiej byc nijakim, w tlumie, beczec jak wiekszosc. Tego nie trzeba tlumaczyc bo wiekszosc przyklasnie.
         • kk345 Re: 200 osob zmarlo.. 31.07.20, 13:29
          >Mi chodzi o to aby sie wysilic i poszukac
          I dlatego szukasz w tak szacownych źródłach, jak portal naszapolska? fakt, znalezienie takiego autorytetu wymaga wysiłku big_grin

          I paradne, ze o wysiłku pisze akurat człowiek, dla którego zbyt wielki jest z kolei wysiłek noszenia maseczki, by uchronić INNYCH choćby w kilku procentach przed potencjalnym zagrożeniem. Znaczy wysiłki też mamy lepsze i gorsze
          • kk345 Re: 200 osob zmarlo.. 31.07.20, 13:34
           I jeszcze: zawsze mnie ciekawi, ze dla wszystkich "poszukujących prawdy" autorytetem nie są nobliści, naukowcy, ludzie z wieloletnim dorobkiem tylko skompromitowani lekarze, naukowcy, którym udowodniono fałszowanie wyników badań lub zgoła "bezstronni" dziennikarze śledczy. No fakt, pani Halinka z warzywniaka na pewno wie lepiej, jak i co leczyć, niż wirusolog z 30-letnim doświadczeniem, słuchajmy wszyscy rodzimych pań Halinek, cieciorka w ranie górą. Znowu.
            • kk345 Re: 200 osob zmarlo.. 31.07.20, 14:29
             I nie widzisz, ze sama podążasz za stadem, ale tym głupszym? Niekorzystanie z setek lat osiągnięć nauki jest wyjątkową głupotą, podpadającą pod prawo Darwina. A linkować możesz oczywiście co chcesz, tylko tak się dziwnie składa, że ci "oświeceni" jakoś nigdy nie mają linków ze źródeł godnych zaufania, ciekawe czemu? Wiem, wiem, bigpharma was, biedactwa, blokuje, do spółki z Soroswem i reptilianami big_grin
              • kk345 Re: 200 osob zmarlo.. 01.08.20, 01:00
               >Zyj swoim zyciem, pozwol innym zyc ich.

               To byłoby mozliwe, gdyby nie to, ze swoją głupotą ty i tobie podobni zagrażają społeczeństwu. Nie dość, ze nie stosujecie się do zasad współżycia społecznego, to jeszcze sabotujecie wysiłki innych, by chronić najsłabszych.
    • snajper55 Re: 200 osob zmarlo.. 01.08.20, 03:12
     triss_merigold6 napisała:

     > Na całym świecie z powodu malarii w 2017 r. szacowano 435 000 zgony, w porów
     > naniu z 2016 r. – 451 000 zgonów, oraz 2010 r. – 607 ​​000 r.

     > tylko z powodu malarii
     > na cholerę rocznie umiera ok 100 tysięcy osób
     > na dur brzuszny ok 150 tysięcy

     Czy któraś z tych ofiar zmarła dlatego, że nie było dla niej miejsca w szpitalu wypełnionym innymi chorymi na malarię, cholerę czy dur brzuszny? Że nie starczyło dla niej leków czy sprzętu medycznego, gdyż tylu było chorych? A to właśnie grozi nam w przypadku koronawirusa.

     S.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka