Dodaj do ulubionych

Przychodnie

14.02.21, 16:37
Ponoć 80 czy 90 % lekarzy i personelu medycznego jest już po drugim szczepieniu, a przychodnie i poradnie nadal zamknięte i tylko przez telefon można pogadać.

Czy nie powinny być już otwarte jak przed Covidem? Przecież medycy nie zarażą się (podobno).
Obserwuj wątek
  • triss_merigold6 Re: Przychodnie 14.02.21, 16:51
   Powinny, ale spuszczanie pacjentów po brzytwie to oszczędność - mniej wystawionych skierowań z puli lekarza POZ, a kasa za teleporade jest taka sama jak za wizytę normalną.
   Prywatnie przyjmujący zostali już w kwietniu-maju wyleczeni z covidowych lęków.
   • arthwen Re: Przychodnie 14.02.21, 17:36
    Prywatnie przyjmujący w ogóle się nie zamykali.
    Aczkolwiek ja sobie teleporady akurat chwalę (może dlatego, że nie mam problemu z dostaniem sie osobiście, jak potrzebuję) - wszelkie wizyty typu potrzebuję recepty czy skierowania powinny być tylko w ten sposób realizowane.
   • karola2122 Re: Przychodnie 14.02.21, 21:29
    triss_merigold6 napisała:

    > Powinny, ale spuszczanie pacjentów po brzytwie to oszczędność - mniej wystawionych skierowań z puli lekarza POZ,

    Czyli lekarze POZ mają jakąś pulę skierowań, w sensie do specjalistów? Czy możesz rozwinąć wątek?
  • augustalangusta Re: Przychodnie 14.02.21, 17:43
   Ja teleporady sobie chwalę. Środowisko lekarskie również. Żywego co słyszę teleporady mają na stałe wpisać się w usługi poz. Więc zacznijcie się przyzwyczajać.
  • rb_111222333 Re: Przychodnie 14.02.21, 17:45
   To najpierw trzeba by ustalić ile tych przychodni jest zamkniętych, bez dostępu do lekarzy. Bo w przychodni mojego dziecka, są owszem, teleporady, ale jeśli jest taka konieczność to jest się zapraszanym osobiście. Co więcej, moja córka była na stacjonarnej wizycie gdy miała podejrzenie covidu, jak i wtedy, gdy miała potwierdzoną chorobę testem. Jestem ciekawa które podejście (zamknięta przychodnia vs przyjmująca pacjentów) jest w większości.
   • sarah_black38 Re: Przychodnie 14.02.21, 17:57
    Ja już zaczęłam myśleć żeby zmienić rodzinnego na takiego co przyjmuje osobiście. Nowa przychodnia, dobre warunki, sympatyczna młoda lekarka. Ci z rejonowych molochów, mający po kilka tysięcy deklaracji w zadku mają przyjmowanie pacjentów ,,czy się stoi, czy się leży .... " . Jedynie odpływ pacjentów może ich zmusić do zmiany postępowania. Ja rozumiem teleporadę w celu przedłużenia leków, które się na stałe przyjmuje, ale jak coś boli do teleporada jest do d....y.
    Tu musi iść zmiana systemu, żeby punkty zbierali, a nie mieli płacone od deklaracji. Tak będą ,,leczyć " przez telefon do końca świata i o jeden dzień dłużej.
   • sarah_black38 Re: Przychodnie 14.02.21, 17:59
    nigdynigdynigdy84 napisała:

    > Ci lekarze z przychodni zamkniętych boją się covidu, ale ci sami lekarze nie bo
    > ją się przyjąć prywatnie.

    I po biedronkach, galeriach i na stokach popyają aż miło tongue_out
  • woman_in_love Re: Przychodnie 14.02.21, 18:01
   Mam nadzieję, że zostanie długo tak jak jest.
   W końcu! dziadersi chodzący do lekarza na pogaduszki i towarzysko przestali zajmować miejsca, i w tamtym roku udało nam się dostać na NFZ, do każdego lekarza, do którego było potrzeba.
  • b-b1 Re: Przychodnie 14.02.21, 18:07
   „ U mnie” trzech medyków- żaden nie dostał jeszcze pierwszej dawki szczepionki - każdy ma swojego konsultanta( szczepienia w dwóch różnych szpitalach) i konsultanci twierdzą ze szczepionek brak .
  • kryzys_wieku_sredniego Re: Przychodnie 14.02.21, 18:15
   A mi bardzo odpowiada takie funkcjonowanie przychodni. Dzwonię, po 2-3h albo ja drugi dzień jest teleporada, potem dostaje skierowanie smsem, dzwonie znowu umawiam się ze skierowaniem, które maja już w systemie. Jak jest potrzeba to jestem umawiania w realu na badanie, mało ludzi w osrodku. No jest idealnie, u nas.
   Syn mial zlecone badania przez laboratorium, wyniki online, wizyta po online - gicio.
   Za tydzień idziemy na szczepienie i bilans też przez tel. wszystko załatwilam.
  • aguar Re: Przychodnie 14.02.21, 18:31
   Też mi w ogóle nie przeszkadza sposób, w jaki działają przychodnie na NFZ, bo nie korzystałam, ani nie korzystam. Ale z tego, co o nich wiem, to mogliby je zaorać.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka