Dodaj do ulubionych

OLX pierwszy raz

16.02.21, 15:32
Właśnie przejrzałam szafę i mam 3 pary spodni i kurtek narciarskich za małych na córkę i od cholery różnych innych zimowych rzeczy. Wyrzucić szkoda, więc może OLX? Wystawić pewnie potrafię, ale co dalej, jak to sfinalizować? Powiem szczerze, że na pocztę mam daleko za to kuriera DPD pod nosem. Mogę zastrzec, że przesyłka wyłącznie kurierem po przelewie na konto? OLX coś mi jeszcze podpowiada o przesyłce OLX, jak to działa, która wie?
Obserwuj wątek
    • canaille Re: OLX pierwszy raz 16.02.21, 15:48
      Kuriera nie każdy lubi. Najchętniej zamawiana forma przesyłki to inpost. Sprawdź, czy masz paczkę w ruchu lub inpost blisko.
      Przesyłka olx - dostaniesz kasę na konto po odebraniu przesyłki przez odbiorcę. W odróżnieniu od vinted, odbiorca nie musi potwierdzać zgodności z opisem. Masz do wyboru pocztą lub inpost, więc tak czy owak, przed inpostem nie uciekniesz.
      Możesz też poprosić o wpłatę na konto, a wysłać potem taką formą jak lubisz. Przygotuj się na negocjacje i liczne pytania, często retoryczne, czasem bardziej lub mniej durne.
    • lauren6 Re: OLX pierwszy raz 16.02.21, 16:24
      Ciuchy to na Vinted wystawiaj. Wystarczy mieć drukarkę. Po zakupie pakujesz paczkę, drukujesz list przewozowy, zanosisz paczkę do paczkomatu i tyle.

Olx jest raczej przeznaczone do odbioru osobistego. Niby mają opcję paczek, ale jakoś dziwnie to działa i możesz łatwo zostać oszukana. Vinted jest bezpieczniejsze pod tym względem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka