12.04.21, 20:26
Kto ma szczęście w miłości, ten nie ma szczęścia na forum. Taka jest moja ostatnia refleksja.
Chciałbym zapomnieć o niemiłych słowach, jakie mnie tu ostatnio zraniły. Odpocząć od forum i nadrobić zaległości filmowe.
Czy możecie polecić jakieś fajne filmy?
Interesują mnie historie oparte na faktach. Lubię też historie (niekoniecznie prawdziwe) o ludziach, którym udało się osiągnąć coś wyjątkowego wbrew okolicznościom.
Lubię filmy biograficzne. Psychologiczne też.
Z góry dziękujęsmile
Obserwuj wątek
  • fragile_f Re: Filmy 12.04.21, 20:50
   Polecam The Impossible - o rodzinie, która przeżyła tsunami w Tajlandii. No albo np. San Andreas - też na bank odnajdziesz siebie w postaci protagonisty, aczkolwiek jego bohaterstwa nie można porównać z Twoim.
      • etata Re: Oj wtopiłeś Marek 13.04.21, 22:03
       Więc to pan Marek Rainer z Rzeszowa?!!!! Naprawdę? Aż ciężko uwierzyć. Bo Stavros radził mi, abym wraz żoną, którą bardzo kocham, wskoczył do ognia. A w innym miejscu napisał do mnie: "Spierd...." A pan Rainer, jak się zdaje, to uduchowiona osoba:

       "Pracownik Urzędu Marszałkowskiego, p. Marek Rainer, prezentował projekt „Szlak Maryjny – Światło ze Wschodu” – projekt flagowy programu. Celem projektu jest stworzenie oraz promocja szlaku pielgrzymkowego wiodącego po polskich i słowackich obiektach sakralnych, miejscach kultu Maryjnego. Realizowane przedsięwzięcie pozwoli wielu świątyniom znaleźć poczesne miejsce na szlakach pątniczych a także wpłynie na podniesienie walorów turystycznych i rozpoznawalność miejscowości oraz obszarów z nim związanych."
   • etata Re: Filmy 12.04.21, 21:28
    Protagonista z San Andreas przewyższa mnie w każdym calu. Prawie. Ja go przewyższam tylko w jednym – moja historia jest prawdziwa.
    Poza tym ja byłem niejako skazany na bohaterstwo – każdy, kto kocha, jest w takich chwilach skazany na bohaterstwo.
    I – najważniejsze! – to bohaterstwo było jednak przez małe b. Bardzo intensywne, ale krótkie – 20-25 minut. Prawdziwymi bohaterami są bowiem ci, którzy np. przez całe lata muszą się opiekować ciężko chorymi bliskimi.
  • taje Re: Filmy 12.04.21, 20:59
   Skandal w angielskim stylu (A Very English Scandal) na Amazon Prime. Raczej o upadku niż o wyjątkowym osiągnięciu ale serial (miniserial) bardzo dobry. Z Hugh Grantem w roli Jeremy'ego Thorpe'a pl.wikipedia.org/wiki/Skandal_w_angielskim_stylu
  • taje Re: Filmy 12.04.21, 21:08
   The Succession na HBO. Serial niby nie biograficzny ale podobno zainspirowany historią rodzin Murdocha, Disneya, Mercerów i innych z grupy 1%. Bardzo mocny. No i oczywiście świetny The Crown na Netflixie o współczesnej brytyjskiej rodzinie królewskiej.
  • fil.lo Re: Filmy 12.04.21, 21:08
   Wszyscy abo nikt Kheirona
   Maiden (dokument)
   Miniserial na hbo Gorejący krzew

   Nic nowego, ale przyszły mi do głowy.
  • bi_scotti Re: Filmy 12.04.21, 23:46
   The Finishers, w oryginale "De toutes nos forces", sorry nie wiem na ktorej platform dostepny ale wystarczajaco stary (2013) zeby gdzies byl - very positive - dobry na "te czasy" smile Cheers.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka