Dodaj do ulubionych

Jak tam wasi

11.05.21, 10:52
Maturzyści? Mój juz wczoraj zakończył zmagania smile Teraz czekamy na wyniki ( dopiero w lipcu, gdy będziemy na wakacjach). Polski rozszerzony był bardzo trudny - o przestrzeni dramatu z teorii literatury, ale myślę że sobie dobrze poradził, z pozostałymi też. A jak wasi, walczą jeszcze? Jak wrażenia?
Obserwuj wątek
    • saszanasza Re: Jak tam wasi 11.05.21, 10:59
      Moi nie maturzyści, ale angielski rozszerzony zrobili w wolnej chwili i twierdzą raczej był łatwy. Za wyjątkiem pracy pisemnej, której nie sposób sprawdzić w warunkach domowych syn w 3 kl. technikum uzyskał 94% a 13 letnia córka 81%. Z polskiego i to w podstawie syn pewnie będzie miał za rok ze 30%🙈
    • triss_merigold6 Re: Jak tam wasi 11.05.21, 11:01
      Wiesz, stopniem trudności bym się akurat nie przejmowała, bo punktem odniesienia będzie liczba punktów czy % osiągnięta przez innych.

Kiedyś na forum podawano przykład roku, w którym średnia wyników z matematyki rozszerzonej była ekstremalnie niska - nic dziwnego, skoro maturzyści ze Staszica mieli wyniki na poziomie 70%.
      • arwena_11 Re: Jak tam wasi 11.05.21, 11:43
        2015 rok - 100 centyl to było już coś ok 60%.

Przy czym mój syn ją robił ćwicząc do swojej matury i stwierdził, że była prosta. Dużo większą trudność sprawił mu arkusz z 2016 roku.

Więc chyba zależy od dzieciaka
        • gaia533 Re: Jak tam wasi 11.05.21, 12:16
          akurat jak mowa o matematyce to warto zaznaczyć, że 100 centyl to jest maksymalna wartość. Trudno mi uwierzyć że nikt nie zdobył więcej niż 60%.
          • iwoniaw Re: Jak tam wasi 11.05.21, 13:14
            gaia533 napisała:

> akurat jak mowa o matematyce to warto zaznaczyć, że 100 centyl to jest maksymal
            > na wartość. Trudno mi uwierzyć że nikt nie zdobył więcej niż 60%.

Nie nikt, tylko zdecydowana większość nie zdobyła więcej. Wystarczy niezbyt dobrze skalibrować egzamin, jeszcze do tego rozłożyć punkty tak, że są spore "przeskoki" procentowe przy braku dobrych rozwiązań w pojedynczych zadaniach i jest to całkiem realna sytuacja (to tylko przykład dlaczego tak mogło być, nie znam akurat tamtego arkusza, o którym mowa).
      • arwena_11 Re: Jak tam wasi 11.05.21, 12:42
        córka napisała, że wraca - nic nie pisała więcej - czyli nie jest zadowolona. Jeżeli było trudne - to liczę, że na tle innych poszło jej dobrze. Ale jak będzie zobaczymy
        • kurt.wallander Re: Jak tam wasi 11.05.21, 17:14
          Moja stwierdziła, że nie było takie trudne. Większe problemy miała z próbną. Ale była wyjątkiem, inne osoby raczej twierdziły, że dzisiaj było trudniej niż na próbnej.
    • saszanasza Re: Jak tam wasi 11.05.21, 12:46
      Dziewczyny, ja za rok to w nerwicę wpadnę, którą już mam😉, bo u mnie nie dość, że syn będzie pisał maturę, to i córka egzamin ósmoklasisty🙈
      • la_mujer75 Re: Jak tam wasi 11.05.21, 14:22
        U nas za rok egzamin ósmoklasisty, a matura - jak dobrze pójdzie - za dwa lata. Ale ta matura nie pójdzie dobrze. Już teraz to wiem...bez patrzenia w szklaną kulę sad

Gratuluję wszystkim maturzystom! I zazdroszczę ich rodzicom!
        • arwena_11 Re: Jak tam wasi 11.05.21, 22:20
          Z jednej strony dobrze - bo jeden stres i z głowy. Z drugiej - rzeczywiście można szybciej osiwieć.

Pamiętam, że jak nie miałam dzieci to marzyły mi się bliźniaki - bo pomęczysz się, a potem z górki.

Minęło mi jak urodziłam syna i nie wiedziałam gdzie ręce włożyć, a na myśl że mogłaby być na raz taka dwójka to mi się słabo robiło.
          • bergamotka77 Re: Jak tam wasi 11.05.21, 22:35
            Ja nigdy nie zazdrościłam innym bliźniaków. A chodziłam do klasy gdzie były ich 3 pary! I nie, nie zazdroszczę, łatwo im nie było choć, tylko jedna para jednojajowych. Moj mlody chciałby mieć brata bliźniaka za to, ale rozumiem go bo brat dużo starszy. Moj Skorpion też był trudny jako niemowlę choć uroczy. I miał niezwykle mądre spojrzenie od bobasa smile
      • arwena_11 Re: Jak tam wasi 11.05.21, 14:05
        Osiwieję przez moją córkę.
        Napisała sms - skończyłam, nie dzwońcie. Zazwyczaj oznacza to - poszło kiepsko jestem wściekła.

Wraca do domu w skowronkach - było bardzo trudno ale poszło ok.

No nic tylko ubić tongue_out
        • asia_i_p Re: Jak tam wasi 11.05.21, 21:26
          Ciesz się, że nie wysyła SMS-ów w kawałkach. Jeszcze przed pandemią byłam na konferencji metodycznej, córka i syn zostali u teściów, w pewnym momencie telefon mi zapipczał trzy razy. Włączyłam, a na ekranie wyświetla mi się ostatni SMS od córki o treści "I nie żyje.". W dzikiej panice przełączam do poprzednich smsów, nie trafiając w czytnik palca ze stresu, myląc kody itd. A tam "Hera (pies teściów) dorwała Flopa (maskotka syna)". "Bardzo go pogryzła." "I nie żyje".
          • arwena_11 Re: Jak tam wasi 11.05.21, 21:52
            No tak, zmiłowało się dziecko nad nami big_grin. Bym zawału dostała.
            Bo sms przyszedł jak gadałam przez telefon w sprawie służbowej. Coś mi się stało z głośnikiem i tylko mogę gadać na głośnomówiącym. SMS pojawia mi się w trakcie
    • jagoda2 Re: Jak tam wasi 11.05.21, 13:42
      Moja córka tak samo - wczoraj ostatni egzamin i też twierdzi, że w tym roku polski rozszerzony był wyjątkowo trudny. Teraz ma labę i najdłuższe wakacje życia smile
    • heca7 Re: Jak tam wasi 11.05.21, 14:15
      Moja też wczoraj zakończyła rozszerzonym polskim. Po czym zrobiła kipisz w szafach i na hol strategicznie wypchnęła wszystko co już jej nie będzie potrzebne wink Potem zawołała braci żeby sobie wybrali co chcą (jakieś podsumowania, bryki, opracowania, ćwiczenia itd). To co zostało wyniosła do śmieci.
      Polski nazwała dziwnym i głupim ale wyszła z egzaminu zadowolona.
    • solejrolia Re: Jak tam wasi 11.05.21, 15:55
      Do tej pory było ok, i córka była zadowolona.
      Aż dziś wielkie wkurzenie : rozszerzenie z matmy i jakaś optymalizacja .🤯

U nas koniec egzaminów, teraz czekamy na wyniki.
    • sabina211 Re: Jak tam wasi 11.05.21, 18:47
      Moja kończy w ten piątek rozszerzonym niemieckim. Po rozszerzonym polskim była wystraszona, po angielskim rozluźniona i nastawiona na 90% plus. Podstawa z matmy i polskiego tak sobie, ale liczą się głównie rozszerzenia. Zobaczymy 5 lipca....
    • sasha_m Re: Jak tam wasi 11.05.21, 23:11
      Nie jest zadowolony po dzisiejszym dniu. Byłby usatysfakcjonowany jedynie wynikiem powyżej 90%, ale tyle raczej nie będzie. Reszta poszła bardzo dobrze.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka