Dodaj do ulubionych

K. Krawczyk c.d.

26.05.21, 12:55
www.pomponik.pl/plotki/news-pieklo-w-rodzinie-krzysztofa-krawczyka-ksiadz-zabral-glos,nId,5252018#iwa_source=worthsee
Jak jestem praktykującą katoliczką to nie rozumiem, jak można być biskupem i na tyle nie mieć oleju w głowie, żeby się wtrącać w coś takiego? Ta wdowa po KK robi na mnie jak najgorsze wrażenie i cały support biskupi tu nie pomoże. Sądzę, że on powtarza po prostu wszystko co mu pani Ewa powiedziała, "bo ją zna" i jej wierzy. Żenada. Życzę KK juniorowi wygrania w sądzie. Nie rozumiem, czemu po raz kolejny tabloid pisze o zachowku w wys. 1/3, kiedy właśnie KK jako inwalida ma prawo do zachowku w wys. 2/3.
Obserwuj wątek
    • ninanos Re: K. Krawczyk c.d. 26.05.21, 14:27
      Tak jak w każdych tego typu przypadkach prawda leży gdzieś po środku.
      Junior też ma syna, na którego nie łoży i nie utrzymuje z nim kontaktów, a była żona twierdzi, że znęcał się nad nią.
    • taki-sobie-nick Re: K. Krawczyk c.d. 26.05.21, 23:33
      Nie rozumiem, czemu po raz kolejny tabloid pisze o zachowku w wys. 1/3, kiedy właśnie KK jako inwalida ma prawo do zachowku w wys. 2/3.

Bo tabloidy z zasady nie zajmują się tego typu szczegółami - przy czym to jest zarzut pod adresem tabloidów.
    • luna980 Re: K. Krawczyk c.d. 26.05.21, 23:52
      "Nie rozumiem, czemu po raz kolejny tabloid pisze o zachowku w wys. 1/3, kiedy właśnie KK jako inwalida ma prawo do zachowku w wys. 2/3."

Bo tabloidy piszą o 1/3 z całości, również z części żony a to jest błąd. On ma prawo jako inwalida do 2/3 ale tylko ze swojej części ustawowej. A tam ustawowych spadkobierców oprócz niego i żony jest jeszcze dwoje czy troje (adoptowane córki). Żona ma swoją 1/2 a 1/2 po Krawczyku idzie do dziedziczenia. Całość zapisana testamentem na Ewę, więc tam grosze z tego zachowku wyjdą, bo to nie jest tak, że części tych dziewczyn/córek pójdą na niego.
      Poza tym ja myślę, że tam jest niewiele do podziału. Przecież oni się kiedyś rozwiedli na chwilę i wtedy podzielili majątek, jak łatwo się domyślić, obecnie większość jest przedmałżeńskim majątkiem Ewy.
      • arthwen Re: K. Krawczyk c.d. 26.05.21, 23:57
        Nie ma innych spadkobierców. Najstarsza z tych kobiet (siostrzenic Ewy) opublikowała jakiś czas temu oświadczenie, że Krzysztof Krawczyk nigdy ich formalnie nie adoptował, żadnej z nich. A skoro nie było adopcji to w ogóle nie wchodzą w grę w kwestii dziedziczenia. Wszyscy liczą poprawnie - ustawowo Ewa 1/2, Krzysztof junior 1/2, zatem zachowek należy mu się 2/3 z 1/2, czyli 1/3 z całości.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka