Dodaj do ulubionych

cnoty niewieście

13.07.21, 02:13
Nie wiem czy już słyszałyście, że wiceminister edukacji mówi, że najważniejsze jest "właściwe wychowanie kobiet, a mianowicie ugruntowanie dziewcząt do cnót niewieścich". Jak przeczytałam myślałam że mam udar cieplny (u nas gorąco), ale nie, on to naprawdę powiedział. Dodał też o tym, że: "trzeba mieć zdrową rodzinę, opartą na monogamicznym nierozerwalnym związku mężczyzny i kobiety". To co: zakaz antykoncepcji, rozwodów i edukacji (poza opieką nad dziećmi i obsługą krosna) dziewczynek? A może poza zakutym łbem jakieś cechy i cnoty rycerskie ma ten... minister?
Obserwuj wątek
    • cegehana Re: cnoty niewieście 13.07.21, 06:30
      Ja bym chciała żeby za tym rzeczywiście szła walka o zdrową rodzinę: dostęp do lekarza, psychologa, interwencje w prYpadku przemocy, alkohizmu, a dzieci w szkołach żeby się uczyly m. in. że wyzwiska i ponizanie członka rodziny jest nienormalne (nie wszystkie wiedzą), a numer na niebieską linię był namalowany obok krzyża w każdej klasie.
    • gama2003 Re: cnoty niewieście 13.07.21, 12:34
      Istnieje obawa, że kwiat inteligencji u steru utrwalanie cnót zrozumie wprost. Zapytaj co którego, co to jest, to zarechocze.
      I może który nadgorliwiec zgłosi pomysł ustawy jak to te cnoty można kontrolować i karać występne.

Skoro do głowy im przyszła integracja przedszkolaków z leżącym w pampersie umęczonym staruszkiem itd to czemu nie pasy cnoty ? I szwagier instruktor narciarski zarobi i mężowie odetchną z kluczykiem w dłoni.
    • triss_merigold6 Re: cnoty niewieście 13.07.21, 12:41
      (...) Czarnek mówił również o planowanym wprowadzeniu obligatoryjnego uczęszczania na etykę lub religię.

Te przepisy pojawią się niebawem. Zakładamy, że dojście do takiego pierwszego etapu wprowadzania obligatoryjnego wyboru pomiędzy religią a etyką zajmie nam dwa lata. Później w perspektywie kolejnych kilku lat będziemy dochodzić w poszczególnych oddziałach, klasach, rocznikach do tego standardu, po to żeby w perspektywie kilku lat mieć wybór albo religia, albo etyka (...)

z wywiadu dla Polskiego Radia

czyli licealiści mogą spokojnie olać temat, gorzej z dziećmi w podstawówkach

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka