14.07.21, 21:26
45 lat, cykle dotychczas regularne. Ostatnia pod koniec kwietnia, test negatywny, TSH w normie, morfologia w normie (lipidogram kiepski)
Do mojego gina zapisów na ten rok już nie ma. Spróbuję pewnie prywatnie (ale musi się zdecydowanie schłodzić...) Jakie badania zrobić sobie przed wizytą?
Ktoś ma jakiś pomysł?
Dodam, ze w marcu covid, w maju II dawka Astry. Pocę sie (bardziej niż zwykle), ale poza tym raczej bez zmian.
Obserwuj wątek
    • korniz Re: brak @ 14.07.21, 21:53
      Witaj klubie.Pol roku regularne A od czerwca mi się przedluza. Przed pandemia nieregularne.Ginekolog przepisał mi wtedy pigułki, ale teraz warto zrobić poziom hormonów plciowych .Juz tak dobrze było. No cóż 46 na karku.Cykle bezowulacyjne.Mierze temperaturę i nie ma skoku.
    • klementyna156 Re: brak @ 14.07.21, 21:57
      Żadne. Lekarz zbada i zleci badania, nie zrobisz raczej badania poziomu hormonów sama, bez skierowania.
      Zrobi ci usg, zleci hormony i się dowiesz, co się dzieje. Nie panikowałabym, tylko poszła do ginekologa na kontrolę w najbliższym czasie. Nikt cię tu przez forum przecie nie zdiagnozuje.
    • przepio Re: brak @ 14.07.21, 22:12
      Jestem trochę starsza, zdarzają mi się spóźniające okresy. Zrobilam badania hormonalne, wszystko na razie ok, zrobilam badania tarczycy - tez jest w miarę. Przyjęłam, że wszystko jest ok i się nie martwię. Choć spóźniający się okres bywa deprymujący.
      A przed samym zachorowaniem na covid okres mi się spóźniał, a potem 3 tyg w izolacji- juz kiedyś pisałam, że widziałam się już przedzierającą przez gory (!) do Holandii na zabieg. Tym bardziej, że tuż przed chorobą zdarzyłam kupić prosty test wykrywający menopauzę i wyszedl, że jeszcze jej nie mam. Te testy mają ok 96% skuteczność, kosztują grosze w stosunku do badań hormonalnych - może to najpierw wypróbuj?
        • pasquda77 Re: brak @ 14.07.21, 22:17
          U mnie brak okresu już drugi miesiąc, wcześniej w miarę regularnie.Szczepienie 1 maja, mam wrażenie że od tego...Mam 44 lata.
          • manala Re: brak @ 14.07.21, 22:22
            I po szczepieniu już nie miałaś? To są jednak dziwne zbiegi okoliczności. Szukałam czegoś więcej na ten temat na stronach anglojęzycznych, ale tam były raczej przypadki wydłużania czy skracania cyklów i intensywnych krwawień.
            • pasquda77 Re: brak @ 14.07.21, 22:31
              manala napisała:

> I po szczepieniu już nie miałaś? To są jednak dziwne zbiegi okoliczności. Szuka
              > łam czegoś więcej na ten temat na stronach anglojęzycznych, ale tam były raczej
              > przypadki wydłużania czy skracania cyklów i intensywnych krwawień.
              Po szczepieniu miałam niemal 9 dni, z resztkami okresu byłam u ginekologa, akurat miałam dawno umówioną wizytę, wg niego wszystko wtedy było ok, a teraz drugi miesiąc bez, ciąża wykluczona
    • lilith.blackmoon Re: brak @ 14.07.21, 22:39
      Proponuję zrobić estradiol, progesteron, FSH i prolaktyne. Kazde z tych badań ok 30 zl, nie sa refundowane bez względu na skierowanie.
      Testy "wykrywajace menopauze" z apteki bazuja na FSH i sa malo wiarygodne.
      Zaburzenia miesiaczkowania to bardzo czesty objaw po szczepieniu.
      • kamin Re: brak @ 14.07.21, 22:59
        Fajnie, tylko progesteron powinno się badać po owulacji, a estradiol w 3-5 dniu cyklu. Zrobione w losowym momencie cyklu niewiele powiedzą.
        Na początek wystarczy samo FSH + badanie USG na wizycie. Dopiero później można szukać dalej, już po ustaleniu z lekarzem.
          • lilith.blackmoon Re: brak @ 14.07.21, 23:15
            Wszystko zależy od celu badania, czesto powtarza sie poszczególne hormony w poszczególnych fazach cyklu. Tutaj celem jest wstepna diagnoza zaburzen miesiaczkowania, ponadto- wstępnie (!) zakladamy(!) że przedłuża się faza lutealna. W związku z tym można śmiało zrobić je jednocześnie, ex tempore.

Wyniki zawieraja normy dla różnych faz.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka