Dodaj do ulubionych

Maraton🏃‍♀️

26.09.21, 07:38
Czy ktoras ematka bierze udzial? Zaraz zamkna mi ulice pod domem na kilka h, zeby ludzie mogli sobie pobiegac. Mi to jakos bardzo nie przeszkadza, choc jakby nie ten bieg, to mielibysmy plany samochodowe na dzisiejsze przedpoludnie, bo mamy jeszcze troche rzeczy do przewiezienia ze starego mieszkania. Wiele ludzi psioczy i zlozeczy zarowno na wladze miasta jak i urzednikow za utrudnienia w ruchu. My od lat kibicujemy tym co akurat przebiegaja, choc nie znamy tam nikogo. Pewnie i dzis dzieciaki troche podopinguja.

Ematki biegacie, popieracie, przeszkadzaloby wam? Czy stosunek calkiem obojetny?
Btw, dla leniuchow jest polmaraton, tez dzis 😁
Obserwuj wątek
    • riskylea Re: Maraton🏃‍♀️ 26.09.21, 07:49
      Mnie przeszkadza organizowanie takich imprez w soboty (zwłaszcza przed niehandlową niedzielą) - pół miasta zatkane, nie da się przejechać, podane godziny zamknięcia ulic nie zgadzają się z faktycznym zamknięciem.

• hiacynta.bukiet123 Re: Maraton🏃‍♀️ 26.09.21, 07:56
      Jestem przeciwna maratonom w miastach, w których nie ma dobrze rozbudowanej siatki metra, czyli w zasadzie odpada cała Polska. Nie powinno tak być, że przez czyjąś imprezę tysiące ludzi jest uziemionych w domach.
    • rb_111222333 Re: Maraton🏃‍♀️ 26.09.21, 08:10
      W poprzednim mieszkaniu trasa była wyznaczana przy moim bloku. Nie przeszkadzało mi to, ale nie mieliśmy samochodu, za to mieliśmy stację metra w bardzo bliskiej okolicy. Zastanawiam się jak to jest, jak np karetka musi podjechać.
      • sky.dancer Re: Maraton🏃‍♀️ 26.09.21, 16:19
        rb_111222333 napisał(a):

> W poprzednim mieszkaniu trasa była wyznaczana przy moim bloku. Nie przeszkadzał
        > o mi to, ale nie mieliśmy samochodu, za to mieliśmy stację metra w bardzo blisk
        > iej okolicy. Zastanawiam się jak to jest, jak np karetka musi podjechać.

Dka karetkek/straży pożarnej jest specjalna procedura.
    • paulownia88 Re: Maraton🏃‍♀️ 26.09.21, 08:32
      Nie biegam, nie lubię i uważam za kompletną stratę czasu. Wolę zrobić solidny trening siłowy, przynajmniej efekty widać. Ale przeszkadzać to mi nie przeszkadza, dlaczego miałoby, niech ludzie se biegają jak lubią.
    • lea_233 Re: Maraton🏃‍♀️ 26.09.21, 08:46
      Nie biegam sportowo. Wolę intensywny spacer czy ćwiczenia. Maraton w mieście niestety dezorganizuje ruch, raczej niech będzie poza miastem lub bardzo ndobrez przemyślaną i dobrze zorganizowaną miejską trasą.
      • lauren6 Re: Maraton🏃‍♀️ 26.09.21, 09:19
        Ujadamy, bo ich aktywność ruchowa ogranicza naszą. Jak mamy walczyć z ciałopozytywnością jeśli z własnego domu nie mogę wyjść, bo uluce są zamknięte ze względu na maraton?

Z resztą bieganie po betonie nie jest zdrowe, więc te biegi po mieście to zwykły lans, a nie promocja zdrowego trybu życia.

Zaraz zacznie się ujadanie, że to bieganie po betonie to dla dobra otyłych, a nie samych biegaczy 🤣
      • ykke Re: Maraton🏃‍♀️ 26.09.21, 14:33
        zuleyka.z.talgaru napisała:

> Niech biegną!!! w obecnych czasach promowania otyłości pod pozorem tzw. ciałopo
        > zytywności to każdy przejaw aktywności ruchowej jest naprawdę bardzo ważny.
        >
        > A teraz zacznie się ujadanie big_grin

Akurat wszelkie maratony nie są zdrowym sportem. Niech biegają, owszem- po lesie, 10km
      • paulownia88 Re: Maraton🏃‍♀️ 26.09.21, 15:32
        zuleyka.z.talgaru napisała:

> Niech biegną!!! w obecnych czasach promowania otyłości pod pozorem tzw. ciałopo
        > zytywności to każdy przejaw aktywności ruchowej jest naprawdę bardzo ważny.
        >
        > A teraz zacznie się ujadanie big_grin
        Ta, otyli niech biegają, naprawdę super pomysł.
    • bywalec.hoteli Re: Maraton🏃‍♀️ 26.09.21, 09:06
      Biegać nie lubie za bardzo. 10km to max ile przebiegiem. Ale mam swój sport który uprawiam amatorsko. Czy chciałbym przebiec maraton?
      Ogólnie popieram jak ludzie uprawiają sport, ale jak ktos wstaje z kanapy w wieku 40+ i zaczyna biegać maratony, triathlony itp to to obciąża organizm i jest ryzykowne. Często się słyszy ze ktos zmarł w trakcie biegu i to nieraz w miarę młodzi ludzie.

Nie denerwują mnie takie biegi ale kiedyś miałem potrzebę przejechać przez centrum Poznania w dniu biegu i była masakra - obiecali ze będą robić śluzy do przepuszczania samochodów - czekałem i czekałem i czekałem i mnie nie wpuścili i zrezygnowałem z przejazdu.

Uważam ze na duze miasto powinny być 2 takie biegi w ciągu roku: maraton i półmaraton a inne biegi mogą być organizowane w lasach a nie po ulicach miasta. Lasy to 1/3 obszaru Polski i można tam zrobić fajne trasy.
    • panna_lila Re: Maraton🏃‍♀️ 26.09.21, 09:13
      "Btw, dla leniuchow jest polmaraton, tez dzis 😁"

Dlaj jeszcze większych leniuchów jest też bieg na piątkę 🙂

Uważam że takie biegi masowe propagują ruch i to jest ich duża zaleta, ale rozumiem że mogą komuś powodować utrudnienia
    • kropkaa Re: Maraton🏃‍♀️ 26.09.21, 13:03
      Nie biorę udziału (nie cierpię biegać), a blokowanie ulic mi nie przeszkadza. Bardziej przeszkadza mi zastawianie przez cwaniaków samochodami każdego miejsca, które nie łapie się do strefy.
    • mia_mia Re: Maraton🏃‍♀️ 26.09.21, 16:47
      W poprzednim mieszkaniu blokowali mi ulicę i darli się przez megafon z okazji drogi krzyżowej, na BC to chyba pół Polski blokują, maratonów nie biegam, ani pół, tych którzy potrafią podziwiam więc mam więcej wyrozumiałości niż dla tych od drogi krzyżowej.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka