Dodaj do ulubionych

Efekt Dunninga-Krugera

01.10.21, 23:13
Czy też macie wrażenie że ostatnio głupota stała się cnotą? Antyszczepy podważają badania naukowe a pisdactwo podważa podwaliny naszej cywilizacji. Co jest tego powodem? Co nimi kieruje? Myślę że jest to efekt Dunninga-Krugera zwany także złudzeniem ponadprzeciętności. Myślicie że to dobre wytłumaczenie?
Obserwuj wątek
    • reinadelafiesta Re: Efekt Dunninga-Krugera 01.10.21, 23:42
      A nasi rządzący robią wszystko, żeby ludzi, którzy nie mają nic mądrego do powiedzenia utwierdzić w przekonaniu, że jest wręcz przeciwnie. Zresztą, nie tylko głupota stała się cnotą: chamstwo, cwaniactwo jest mylone z operatywnością i przebojowością, zaś dobre wychowanie traktowane jako przejaw lekkiego upośledzenia.
    • tiszantul Re: Efekt Dunninga-Krugera 02.10.21, 01:04
      "Myślę, że jest to efekt Dunninga-Krugera zwany także złudzeniem ponadprzeciętności."

Nic nie myślisz, tylko wklejasz cudze bez podania źródła:

mobile.twitter.com/a_niedzielski/status/1443293243609948167
    • tiszantul Re: Efekt Dunninga-Krugera 02.10.21, 01:42
      "Czy też macie wrażenie że ostatnio głupota stała się cnotą?"

Podziel się jeszcze swoimi refleksjami o efekcie Dunninga-Krugera. Z początku sprawiało to wrażenie, ze wpadłeś na randomową stronę w wikipedii i usiłowałeś sklecić jakąś refleksję, lepszą czy gorszą, jednak własną. Okazało się jednak, ze przeceniam możliwości umysłowe czołowego kowidianina smile
    • heniek.8 Re: Efekt Dunninga-Krugera 02.10.21, 08:00
      to jest ewolucyjny "zakład" :
      antyszczepy zakładają się że przeżyją i że szczepy zostaną zdziesiątkowani przez NOP,
      szczepy zakładają się że przeżyją i że antyszczepy zostaną zdziesiątkowani przez wirusa

kto ma rację, ten przekaże geny i ich nastepne pokolenie będzie liczniejsze
    • snajper55 Re: Efekt Dunninga-Krugera 02.10.21, 13:08
      tanebo001 napisał:

> Czy też macie wrażenie że ostatnio głupota stała się cnotą? Antyszczepy podważa
      > ją badania naukowe a pisdactwo podważa podwaliny naszej cywilizacji. Co jest te
      > go powodem? Co nimi kieruje? Myślę że jest to efekt Dunninga-Krugera zwany takż
      > e złudzeniem ponadprzeciętności. Myślicie że to dobre wytłumaczenie?

To jest złe wytłumaczenie. To że ignorant często uważa się za eksperta to jedno. Ale to że ignorant czując się ekspertem podważa autorytety ekspertów to jest całkiem inna sprawa.

Według mnie to jest zwykłe wyparcie, nie ma pandemii, czyli nie muszę się bać. W szpitalu leżą statyści, ja nie jestem statystą, czyli nie trafię do szpitala. Statystyki to ściema, czyli jestem bezpieczna. Lockdown nie jest potrzebny, bo jesteśmy bezpieczni. To zwykły strach przed spojrzeniem prawdzie w oczy antyszczepami powoduje.

S.
    • tiszantul Re: Efekt Dunninga-Krugera 02.10.21, 13:39
      "Myślę, że jest to efekt Dunninga-Krugera zwany także złudzeniem ponadprzeciętności"

Dla utemperowania poczucia ponadprzeciętności naukowcy rekomendują dla niezaszczepionych zakaz wstępu do kina, opery i BWA smile
      • dramatika Re: Efekt Dunninga-Krugera 02.10.21, 13:48
        tiszantul napisała:

> Dla utemperowania poczucia ponadprzeciętności naukowcy rekomendują dla niezaszc
        > zepionych zakaz wstępu do kina, opery i BWA smile

Oczywiście w trosce o zdrowie psychiczne niezaszczepionych ;P

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka