Dodaj do ulubionych

Śniła mi się

20.10.21, 16:49
zmarła kuzynka. W tym snie wiedziałam, że nie żyje, ale coś do mnie mówiła. Najpierw uśmiechnięta jak zawsze, potem w gorszej formie, smutna, zniszczona. Zmarła ponad 10 lat temu, bardzo się lubiłyśmy i bylyśmy blisko ale nie mogłam być na jej pogrzebie. Co to może oznaczac? Uważacie taki sen za znak? Jadę do niej w weekend na cmentarz. Poza nią ze zmarłych bliskich czasem śni mi się tylko ukochana babcia, ale
zawsze uśmiechnięta, radosna i te sny są takie pokrzepiające. A tu czułam że coś u niej nie gra. Moze chodzi o to, że zmarli jej bliscy, czyli mąż i córka w tym roku? Odwiedzę całą trójkę na cmentarzu. Może tylko przed 1 listopada się przypomina? Jak to interpretujecie?
Obserwuj wątek
      • bergamotka77 Re: Śniła mi się 20.10.21, 18:05
        kk345 napisała:

> Co może nie grać i zmarłej kuzynki? 🙄

big_grin Rozwalił mnie ten czarny humor. Wiem brzmi absurdalnie. No nic pójdę na cmentarz zapale znicz, pomodlę się. Akurat nie myślałam o niej ostatnio. Może ona ciekawa co u mnie...
      • annaboleyn Re: Śniła mi się 20.10.21, 21:59
        kk345 napisała:

> Co może nie grać i zmarłej kuzynki? 🙄

big_grin Przepraszam, to śliczne smile
        Może ją wieczność uwiera?
        Albo się jej karma przesunęła?
        Albo przyszło rozliczenie z grzechów dodatkowe?
    • livia.kalina Re: Śniła mi się 20.10.21, 17:53
      Jak interpretujemy?

Pewnie ostatnio o niej myślałaś albo o czymś z nią związanym (miejscem, przedmiotem, inną osobą). Mam takie sny, śni mi się moja mama, rozmawiamy sobie, jest fajnie, nawet zdarzyło mi się do niej we śnie powiedzieć „ale wiesz, że ty już nie żyjesz?”. A potem się obie śmiałyśmy a ja w tym śnie cieszyłam się jej towarzystwem bo mi jej brakuje.
    • krwawy.lolo Re: Śniła mi się 20.10.21, 18:09
      Mnie się śnił mój pogrzeb. Ja w różowym garniturze, w pluszem pomarańczowym wyściełanej trumnie z tetrapaku, a nade mną żałobne motyle z twarzami Bugi i Ziuci rozpylają roundapa. W tle polski hiphop grany w duecie tuby z okaryną.
          • boogiecat Re: Śniła mi się 21.10.21, 18:15
            A mnie sie ostatnio sni taka wredna acz imponujaca konstrukcja, glownie w kontekscie znikania najblizszych (zyjacych) ludzi:
            nagle nadchodzi zwalajaca z nog swiadomosc, ze sen jest rzeczywistoscia (ze np. ktos nigdy nie istnial, albo juz dawno umarl), a to co biore za jawe- jest samooszukaniem (bo we snie doskonale zdaje sobie sprawe, ze zyje jakby w dwoch rzeczywistosciach- sennej i pozasennej, tylko one sie odwracaja).

PS zgadzam sie na tego motyla, ale nie bede pryskac roundupem
    • krolewska.asma Re: Śniła mi się 20.10.21, 18:13
      juz gadalysmy o tym Berga, nie bylas na pogrzebie i was obie to uwiera, nie wiem jak to rozwiazac, staram sie zawsze jezdzic na wazne pogrzeby, zeby te osobe naprawde pozegnac.
      Takie pozegnanie po smierci to dalszego podstawa zycia.

Serio moze szlabym do jakiegos medium, w filmach to pomaga
      • bergamotka77 Re: Śniła mi się 20.10.21, 18:18
        No ten rok był tragiczny dla jej rodziny najblizszej. Zmarły aż trzy osoby bliskie jej bo jeszcze matka. Naprawdę rzadko się zdarza by prawie cala rodzina zmarła w odstępie kilku miesięcy. I to nie na covid.
      • bergamotka77 Re: Śniła mi się 20.10.21, 18:26
        No pomodle się na pewno za te czwórkę. Odwiedzę też na cmentarzu bo wszyscy są pochowani na jednym. Ta kuzynka była cudowną, wesołą, wrażliwa, ciepłą osobą, ale cierpiała na anoreksję sad Może dlatego obawiam się schudnąć za dużo bo widziałam jej stan? Na pewnym etapie szczupłośc nie jest atrakcyjna niestety...
        • gama2003 Re: Śniła mi się 20.10.21, 18:41
          Berga, dwa ostatnie zdania mogłaś sobie darować
          Dziewczyna była chora, to kompletnie inne klimaty niż walka o atrakcyjność. Ręce mi opadają....

Idź ma cmentarz, porozmawiaj, pomódl się. Ale nie wiąż ani snu, ani tragicznej historii jej życia z własnym odchudzaniem. Litości.
          Nie zachorujesz na anoreksję.
          • bergamotka77 Re: Śniła mi się 20.10.21, 18:58
            Bywa różnie. Wsrid anorektyczek często zdarzają się osoby, które chciały trochę schudnąć i szybko wpadały w sidła niejedzenia. Wiesz im bardziej jesteś po 40-tce tym bardziej zaczynasz czuć, ze młodość bezpowrotnie umyka. Nie była wyjątkiem.
            • gama2003 Re: Śniła mi się 20.10.21, 19:10
              No to masz wyjaśnienie snu. Chcesz/ nie chcesz schudnąć, pewnie o tym myślisz a kuzynka jest traumatycznym przykładem choroby i utraty kontroli. Dlatego się pewnie przyśniła, odchudzanie równa się wspomnienie kuzynki.
            • fragile_f Re: Śniła mi się 20.10.21, 19:17
              Eee... nie, anoreksja nie bierze sie z szybkiego odchudzania, tylko z poczucia braku kontroli nad swoim zyciem/cialem, proba zwrocenia uwagi na problemy w domu, traumami czy perfekcjonizmem.

Nie zachorujesz na anoreksje majac normalna sytuacje zyciowa, tylko dlatego ze chcesz schudnac z 44 na 40.
                • fragile_f Re: Śniła mi się 20.10.21, 19:46
                  Nie mam pojecia jaki rozmiar nosisz, ale to jest naprawdę nieistotne. Nie mozna zachorowac na anoreksje od schudniecia paru kg zeby ulzyc kolanom. Ta choroba ma zupelnie inny przebieg.
                  • bergamotka77 Re: Śniła mi się 20.10.21, 20:13
                    No wiem, ale wierz mi czasem dziewczyny zaczynaja "przygodę" z anoreksja bo chcą schudnąć bo uważają się za okrągłe. A potem nie umieją przestać nie jeść. Od jedzenia też się można odzwyczaić.
                    • gama2003 Re: Śniła mi się 20.10.21, 20:30
                      Ok. Nie chcesz chudnąć, to tylko Twoja sprawa. Można schudnąć bezpiecznie, można z dietetykiem i lekarzem. Jeśli czujesz niepokój w tym temacie, tym bardziej.
                      To nie jest tak, że każdy wpada w wir chudnięcia i kończy się to chorobą. Jesli tego się u siebie obawiasz to też temat do przemyśleń. Sama ze sobą, nie na forum.
                      • bergamotka77 Re: Śniła mi się 20.10.21, 20:52
                        Nie to, ze się obawiam. Moj plan na schudnięcie to był zwiększony ruch a teraz to trochę spaliło na panewce bo kolana... Wiele aktywności które lubiłam odpada. Wiem że przegięcie z jedzeniem w kazda stronę jest błędem. Znam kilka dziewczyn ortorektyczek i też taki styl życia mi nie odpowiada. Odżywiam się zdrowo, alkoholu prawie nie piję, innych nałogów tez brak. Badam się i mam badania bardzo dobre. Zależy mi wyłącznie na wyglądzie bo lepiej wyglądam gdy jestem szczuplejsza.
                          • bergamotka77 Re: Śniła mi się 20.10.21, 22:27
                            A kto pisze, ze wstyd? Piszesz ze to rzadkie bo choroba psychiczne i ojej od odchudzania nie wpadniesz w to.. Wiele kobiet może łatwo wpaść w sidla anoreksji, zwłaszcza po 40-tce. Nie czytałaś o tym? To nie tylko problem młodziutkich dziewczyn zafiksowanych na każdej urojonej faldce.
                            • fragile_f Re: Śniła mi się 20.10.21, 22:39
                              Dzizas, jeszcze raz: anoreksja nie bierze sie od urojonych fałdek! uncertain

A juz na bank nie zachoruje kobieta spełniona zyciowo, z fantastycznym mezem, uzdolnionymi dziecmi, szczęśliwa i otoczona przyjaciolmi.

Mozesz śmiało schudnac te 4 kg bez ryzyka zgonu z zaglodzenia.
                            • gama2003 Re: Śniła mi się 20.10.21, 23:26
                              Ok. Juz rozumiem.
                              Tzn rozumiem co mówisz, ale nie rozumiem poglądu i obawy własnej.
                              Masz skłonności do zaburzeń odżywiania ?
                              ( nie odpisuj, tylko pomyśl).
                              Bo brzmisz w tym wątku, jakbyś czuła poważną obawę, że odchudzanie ,, dietą,, może być niebezpieczne. To że anoreksja dopada w różnym wieku jest oczywiste. Ale jak piszą dziewczyny, mechanizm jest inny.
                              To nie kilka kg dla zdrowia a poważne zaburzenie. Głównie dziejące się głowie.

Tego się boisz ?
        • leosia-wspaniala Re: Śniła mi się 20.10.21, 18:54
          >No pomodle się na pewno za te czwórkę.

Czyli modlisz się i jednocześnie pytasz o znaczenie snów? Katolicyzm made in Poland... Słyszałam, że więcej polskich katolików wierzy w przeznaczenie niż w piekło.
        • annaboleyn Re: Śniła mi się 20.10.21, 22:01
          bergamotka77 napisała:

( Może dlatego obawiam się schudnąć za dużo bo widz
          > iałam jej stan? Na pewnym etapie szczupłośc nie jest atrakcyjna niestety...

I takie momenty mnie studzą, kiedy napiszesz coś normalnego i myślę: "może z niej będą jeszcze ludzie".
          >
            • annaboleyn Re: Śniła mi się 20.10.21, 22:14
              fragile_f napisała:

> Czyli nie jestem osamotniona w swoim facepalmie...? wink
              >

A weź, wkurzyłam się, jak rzadko.
              Wycieranie sobie twarzy ciężkim i często śmiertelnym zaburzeniem odżywiania, jako usprawiedliwienie swojego lenistwa w kwestii wagi.
              Nie no, spoko.
              Brzmi legitnie.
          • gama2003 Re: Śniła mi się 20.10.21, 22:23
            No ten watek chwilę rokował.

Może ciut trudny smutny temat, bo kuzynka młoda i tragedia wielka. Ale Berdze się włączyła obawa przed utratą atrakcyjności. Jakby nie przed chorobą jako taką.
            I zrobiło się jak zwykle.
            • bergamotka77 Re: Śniła mi się 20.10.21, 22:29
              Jak zwykle interpretujesz jak chcesz. Powodzenia. Nawet w takim wątku, a może raz okazalabys trochę empatii a nie pouczała jak zwykle? Co inni mają czuć myśleć i pisać.
              • annaboleyn Re: Śniła mi się 20.10.21, 23:25
                To może Ty okaż odrobinę empatii i pomyśl, jak dla osób które cierpią lub współcierpią z powodu zaburzeń odżywiania swoich lub najbliższych osób brzmi Twoje: "no właśnie dlatego nie zrzucałam nadwagi, że nie chcę umrzeć z powodu anoreksji, jak moja kuzynka, bo tak strasznie wyglądała".

Że Cię to nie obchodzi?
                No, ma prawo.
                Empatia to zaraźliwa sprawa. Podobnie jak jej brak.

Że nikt nie powinien mówić drugiej osobie co i jak ma czuć?
                Ty robisz to nieustannie. Z drugiej strony niefajne? No co Ty powiesz.
            • annaboleyn Re: Śniła mi się 20.10.21, 22:31
              gama2003 napisała:

> No ten watek chwilę rokował.
              >
              > Może ciut trudny smutny temat, bo kuzynka młoda i tragedia wielka. Ale Berdze s
              > ię włączyła obawa przed utratą atrakcyjności. Jakby nie przed chorobą jako taką
              > .
              > I zrobiło się jak zwykle.

Tak, właśnie tak to widzę. Uch. No, bardzo mnie takie stawianie tematu wkurza. Bardzo.
          • wapaha Re: Śniła mi się 21.10.21, 12:25
            annaboleyn napisała:

> bergamotka77 napisała:
            >
            Uważam że się czepiasz a berga mogla trafić w sedno. Wie że musi schudnąc bo przed nią widmo operacji kolan. Boi się wpaść w zaburzenia żywienia które kojarzą jej się że zmarła kuzynka. Nic złego nie napisała.

> I takie momenty mnie studzą, kiedy napiszesz coś normalnego i myślę: "może z n
            > iej będą jeszcze ludzie".
            > >
                  • gama2003 Re: Śniła mi się 21.10.21, 14:00
                    Berga to Ty rozważałaś utratę atrakcyjności, wraz z dużym ubytkiem wagi.

Słowo atrakcyjność nie pasuje i taktem, tematem do Twoich wspomnień o kuzynce.
                    O to chodzi, bo widać nie zrozumiałaś.

Wprost napisałaś, że obawiasz się schudnąć właśnie dlatego. To jest bardzo w bergamotkowym stylu.

Nie - boję się schudnąć, bo mam tę chorobę w historii rodziny i jakiś lęk, że też popłynę. To uchwyciła Wapaha i reszta zanim
                    dodałaś, że rzutuje to na atrakcyjność.

To jest śmieszno straszne w tej opowieści. Nie tragedia młodej kobiety a jej zafiksowanej na tym punkcie kuzynki.
                  • annaboleyn Re: Śniła mi się 21.10.21, 14:04
                    bergamotka77 napisała:

> Szkoda na nich słów wapaha. Nie zrozumieją ze to nie jest wątek do tradycyjnego
                    > hejtu. Ale podsumuję krótko: jest ciało jest pokarm dla hien.
                    >

No, ale to Ty pisałaś o sobie, swoim ciele i swojej wadze przy okazji rozważań o śmierci kuzynki, prawda?
                    Ale kota ogonem i graj ofiarę smile
                        • kaska_800 Re: Śniła mi się 21.10.21, 16:50
                          Czytałam cały wątek. Wiem że chodzi o ten tekst, ale czasem wchodzę w wątki bergi (różne) i za każdym razem annaboleyn COŚ musi dodać. Niekoniecznie miłego i pozbawionego sarkazmu.
                          Czasem można by sobie odpuścić komentarz, tym bardziej w takim wątku
                          • annaboleyn Re: Śniła mi się 21.10.21, 17:14
                            kaska_800 napisała:

> Czytałam cały wątek. Wiem że chodzi o ten tekst, ale czasem wchodzę w wątki ber
                            > gi (różne) i za każdym razem annaboleyn COŚ musi dodać. Niekoniecznie miłego i
                            > pozbawionego sarkazmu.

Nie mam obowiązku być miłai niesarkastyczna.
                            Tak jak Ty nie masz obowiązku uważać, że ofiary nałogów trzeba leczyć.
                            Czasem bywam (miła i niesarkastyczna), ale tylko dla starannie wybranych, widziałam tu już meltdowny na ten temat, czy szykuje się następny? wink Ujmujące wink

• leosia-wspaniala Re: Śniła mi się 22.10.21, 10:06
                            >Czytałam cały wątek. Wiem że chodzi o ten tekst, ale czasem wchodzę w wątki bergi (różne) i za każdym razem annaboleyn COŚ musi dodać

A jaki jest twój zwykły nick? Wstydzisz się bronić berdżity pod stałym czy po prostu to ty, berdżita?
                          • siwa-faryzeuszka Re: Śniła mi się 22.10.21, 11:04
                            kaska_800 napisała:

> Czasem można by sobie odpuścić komentarz, tym bardziej w takim wątku

jeśli chcesz robić dobrą robotę, postaraj się uświadomić swojej koleżance, że nie powinna cieszyć się jak głupi do sera do odpowiedzi asmy, bo mi i tak nie uwierzy, ale fakt, że ktoś nie poddaje otwarcie w wątpliwość umysłowych kompetencji berżi, nie znaczy że życzy jej wszystkiego najlepszego smile nabiera ją jak koparka żwir na łyżkę i przedstawia jak skończoną idiotkę.
                            • mid.week Re: Śniła mi się 22.10.21, 12:33
                              siwa-faryzeuszka napisał(a):

postaraj się uświadomić swojej koleżance, że n
                              > ie powinna cieszyć się jak głupi do sera do odpowiedzi asmy, bo mi i tak nie uw
                              > ierzy, ale fakt, że ktoś nie poddaje otwarcie w wątpliwość umysłowych kompetenc
                              > ji berżi, nie znaczy że życzy jej wszystkiego najlepszego :

Nie, nie róbcie tego! Uwielbiam patrzeć jak Berga wdzięczy się do lekko zawoalowanej beki Asmy big_grin

• krolewska.asma Re: Śniła mi się 22.10.21, 12:56
                              Moje drogie ale to jest ta Piramidka, bo to Berga zawsze zakłada takie prowokujące wątki a wy lecicie jak muchy do lepu Do jej prowokacji i tam się miotacie, oburzacie albo Jakoś inaczej tańczycie według tego co akurat Berga sobie umyśliła.
                              a Berga chyba siedzi po drugiej stronie komputera i się śmieje do rozpuku.

Ja nie zliczę ile już łez wylałam ze śmiechu na tych wątkach i ile razy bolał mnie Brzuch.

To naprawdę super że tak nie odróżniacie sarkazmu i prowokacji od rzeczywistości dzięki temu ja i Berga możemy się tak wspaniale bawić.

A moje zdanie o tym że Berga się nie wyszalała za młodu i teraz jej to Uwiera to zupełnie inna sprawa.
                              • gama2003 Re: Śniła mi się 22.10.21, 13:40
                                Berga jest stałym forumowym elementem rozrywkowym i wiele perlistych roześmiań do rozpuku jej zawdzięczam.
                                W licznym gronie jak łatwo doczytać.

W tym natomiast wątku zadała nam trud nazwania emocji po swoim wpisie.
                                Bo mówimy o zmarłej tragicznie osobie, co z automatu wywołuje szacunek i ważenie słów.

A sama Berga strzela tak, że człowiek nie wie, śmiać się czy wstydzić za nią. W jakby imieniu innych nieatrakcyjnie chorych.
                                Niesmak to mało powiedziane.
                              • siwa-faryzeuszka Re: Śniła mi się 22.10.21, 14:19
                                > To naprawdę super że tak nie odróżniacie sarkazmu i prowokacji od rzeczywistośc
                                > i dzięki temu ja i Berga możemy się tak wspaniale bawić.

> A moje zdanie o tym że Berga się nie wyszalała za młodu i teraz jej to Uwiera t
                                > o zupełnie inna sprawa.

Rozumiem upodobanie do świeżego mięsa, ale ty się zachowujesz jak sprzedawca malujący zzieleniałą szynkę constar, amatorzr padliny
                              • annaboleyn Re: Śniła mi się 22.10.21, 14:24
                                krolewska.asma napisała:

> To naprawdę super że tak nie odróżniacie sarkazmu i prowokacji od rzeczywistośc
                                > i dzięki temu ja i Berga możemy się tak wspaniale bawić.

Uważam, że jesteście cudownym i doskonale zgranym tandemem wink
                                • krolewska.asma Re: Śniła mi się 22.10.21, 14:31
                                  Chociaż w sumie ja nawet sama się zdziwiłam że Berga do prowokacji na was włącza osoby Zmarłe , co jest dla mnie tematem tabu , ale być może skończyły już się i inne pomysły na to jak się z was pochichrac przy weekendzie …..

• gama2003 Re: Śniła mi się 22.10.21, 14:57
                                  Myślę, ża asma byłaby rozczarowana widząc, że bawimy się lepiej.
                                  W tym wątku moją zabawę psuje instrumentalne użycie kuzynki przez kuzynkę.
                                  Chociaż myślę, że w tym lepszym ze światów mamy rozbawioną sekundantkę
                          • chatgris01 Re: Śniła mi się 22.10.21, 12:53
                            kaska_800 napisała:

> Czasem można by sobie odpuścić komentarz, tym bardziej w takim wątku

Berdżi sobie nie odpuszcza w żadnym wątku. Ale jej jakoś wtedy uwagi nie zwracasz? suspicious
                        • annaboleyn Re: Śniła mi się 21.10.21, 17:12
                          gama2003 napisała:

> A o co chodzi doczytałaś ?
                          > Bergi tekst ze anoreksja odbiera atrakcyjność ?
                          >
                          > Bo chyba zabierając głos warto być obiektywnym, prawda ?

A skąd, okazja do wyrażenia oburzu zawsze dobra.
                          No, chyba, że to własy wątek z jateczką i pojazdem po dowolnym temacie wink
                          Uroniłam łzę wzruszenia, co to jest, że takie czyste i szlachetne wezwania zwykle produkują te, co mają najwięcej za forumowymi uszkami wink
                          • annaboleyn Re: Śniła mi się 21.10.21, 22:20
                            m_incubo napisała:

> Dobrze, że nie dwa, skoro u Bergi rozmiar to 14 kilo, ale teraz rozumiem "obawy
                            > " o anoreksję wink

Tak, to się spina w ten sposób.
                            A teraz przysięgam, gdyby nie puściła tego paskuda: "boję się odchudzać, bo moja kuzynka anorektyczka wyglądała tak strasznie", to bym jej darowała nawet ściemę o rozmiarach, ten wątek, początkowo miał wszelkie cechy bycia napisanym przez człowieka, a nie nieempatyczny, gruboskórny taboret.

Ale cóż, uraziła w czuły punkt.
                            >
                            • wapaha Re: Śniła mi się 22.10.21, 08:41

> A teraz przysięgam, gdyby nie puściła tego paskuda: "boję się odchudzać, bo mo
                              > ja kuzynka anorektyczka wyglądała tak strasznie",

ale że co, że anorektyczka wygląda pięknie ?
                              zajebiście ? powabnie ?zdrowo
                              wygląda strasznie, okropnie, przerażająco
                              znałaś osobiście kogoś chorego na zaburzenia odżywiania ? bo moja przyjaciółka była bulimiczką-i mimo całej miłości do niej wyglądają strasznie, aż płakać się chciało. Można było się na niej uczyć anatomii, a zwłaszcza układu kostnego. Jak nałożyła obcisłą sukienkę to idealnie było widać każdą kosteczkę. Głowa była nieproporcjonalnie duża do całego ciała a ruch zawsze chwiejny, jakby miała upaść. Do tego wypadające włosy, osłabione-brak paznokci, ciągłe problemy z zębami
                              WYGLĄDAŁA STRASZNIE> JAK KOSTUCHA
                                • wapaha Re: Śniła mi się 22.10.21, 13:34
                                  annaboleyn napisała:

> Wiem, jak wygląda osoba z anoreksją. Lepiej, niż bym chciała.

to tym bardziej mnie dziwi, że nie rozumiesz/nie chcesz zrozumieć uncertain
                                  • annaboleyn Re: Śniła mi się 22.10.21, 13:41
                                    wapaha napisała:

> annaboleyn napisała:
                                    >
                                    > > Wiem, jak wygląda osoba z anoreksją. Lepiej, niż bym chciała.
                                    >
                                    >
                                    > to tym bardziej mnie dziwi, że nie rozumiesz/nie chcesz zrozumieć uncertain

To zabawne (nie), bo ja uważam, że Ty nie rozumiesz.
                                    Nie zgodzimy się tu i tyle.
                                      • bergamotka77 Re: Śniła mi się 22.10.21, 15:02
                                        Nie wszystko co chude to piękne. Takie było przesłanie: moja kuzynka i wiele kobiet uważa, ze im się jest chudszym tym lepiej się wygląda. A tak to nie działa. Ale trudno, aby ONE zrozumiały. To je przerasta. Ojej jak je to osobiście dotyka w zarazem wysmiewsly się wiele razy z mojego wyglądu i wagi. Obłuda wapaho. To się nazywa klasyczna obłuda i granie pod publiczkę forum.
                              • mid.week Re: Śniła mi się 22.10.21, 12:15
                                wapaha napisała:

> i
                                > WYGLĄDAŁA STRASZNIE> JAK KOSTUCHA

Pozostaje już tylko wpleść troche żebrania o uwagę, wyrażenie zadowolenia z własnej figury , pośmieszkowanie i już będzie całkiem jak u Bergi
                                • wapaha Re: Śniła mi się 22.10.21, 13:35
                                  mid.week napisała:

>
                                  > Pozostaje już tylko wpleść troche żebrania o uwagę, wyrażenie zadowolenia z wła
                                  > snej figury , pośmieszkowanie i już będzie całkiem jak u Bergi

puknij sie mid
                                  najlepiej z rozpędu
                                  • mid.week Re: Śniła mi się 22.10.21, 16:06
                                    wapaha napisała:

> mid.week napisała:
                                    >
                                    >
                                    > >
                                    > > Pozostaje już tylko wpleść troche żebrania o uwagę, wyrażenie zadowolenia
                                    > z wła
                                    > > snej figury , pośmieszkowanie i już będzie całkiem jak u Bergi
                                    >
                                    >
                                    > puknij sie mid
                                    > najlepiej z rozpędu

Z takim podejściem nie dogonisz Berdżi w żalpostach, ale trenuj, może kiedyś smile
                              • gama2003 Re: Śniła mi się 22.10.21, 13:31
                                Wapaha.

Ale czujesz subtelną róznicę, nawet napisania wprost - chory na anoreksję wygląda strasznie a chory na anoreksję nie wygląda atrakcyjnie. W konktekście - nie chciałabym wyglądać mniej atrakcyjnie + historia forumowa Bergi ? I wąska w tym specjalizacja oraz wyłączność na ( choćby ni byłą ) atrakcyjność ?

Nie wierzę, że tego nie łapiesz.

I tak. Anoreksja to straszna choroba. Myślę, że wiedza o tym czym jest i jak to przebiega jest niestety nierzadka. Znam i znałam chorujące osoby. Też serce pękało z bezsilności. Ale OSTATNIE co większości ludzi przyjdzie w ocenie chorego do głowy to skala atrakcyjności.
                                I nie, to nie było.przypadkowe słowo.
                                To słowo to Bergi forumowa wizytówka.
                                • wapaha Re: Śniła mi się 22.10.21, 13:37
                                  Nie łapię, serio w tym wątku nie łapię
                                  Żadna z nas nie chce wyglądac mniej atrakcyjnie. Napierdalamy wątku o włosingu, maseczkach, podkładach, tuszach, medycynie estetycznej i bólu przemijania a ty widzisz coś złego w tym że autorka napisała ?
                                  Sorry, dla mnie ten wątek to polowanie na czarownice -w myśl zasady-chcesz uderzyć psa to kij się zawsze znajdzie

Ale OSTATNIE co większości ludzi przyjdzie w ocenie chorego do głowy to skala atrakcyjności.

no to sorry , mam inaczej, bo za każdym razem widząc przyjaciółkę myślałam : boże, jak ona strasznie wygląda.
                                  • annaboleyn Re: Śniła mi się 22.10.21, 14:10
                                    wapaha napisała:

> Sorry, dla mnie ten wątek to polowanie na czarownice -w myśl zasady-chcesz uder
                                    > zyć psa to kij się zawsze znajdzie
                                    >

Ooo, to jest mój ulubiony chochoł, zwany też cyklem życia Stonogi.
                                    Berga: wjeżdża i jest Bergą.
                                    Część forum: reaguje.
                                    Druga część forum: larum, bo była reakcja.

Berga może pisać co chce.
                                    Czy jeżeli to, co pisze wywołuje naszą reakcję - mamy ustalić dyżury w reagowaniu, żeby nie było polowania na czarownice i kija na psa?
                                    W tym tygodniu Berżi może odpowiadać gama, za tydzień mid, a w listopadzie ja będę mogła?
                                    Czy Berżi to obywatelka szczególnej troski?
                                    Proponuję pamiętać, że po wjechaniu na forum, opowiedzeniu swojej historii i obrzuceniu wyzwiskami tych, którzy nie padli przez Bergą na twarz i nie podziwiali jej w zdumionym milczeniu - nasza kochana ałtoreczka zwykle (nie raz, nie dwa i nie dziesięć) przyjmuje narracje: "hahaha o wy naiwne frajerki, ja to umiem rozkręcić forum, znowu się złapałyście, siedze tu i się z was śmieję."

Ty kwestię anoreksji i tego, co ta choroba robi nie tylko z chorym, ale też z jego bliskimi widizsz inaczej niż ja. I dobrze. Masz prawo. Ja mam prawo widzieć to, a przede wszystkim pamiętać inaczej. I zgodnie z tym reagować.
                                    • wapaha Re: Śniła mi się 22.10.21, 18:42
                                      annaboleyn napisała:

>
                                      > Ooo, to jest mój ulubiony chochoł, zwany też cyklem życia Stonogi.
                                      > Berga: wjeżdża i jest Bergą.
                                      > Część forum: reaguje.
                                      > Druga część forum: larum, bo była reakcja.

Nie odpowiadam za twoje czy innych chochoły . Nie mam zamiaru sie tłumaczyć z moich reakcji, ani tym bardziej ich wstydzić ( a widzę że ku temu to zmierza- jest tylko opcja : kto jest za berga jest przeciwko forum ) No cóż-nie wszystko jest takie proste

>
                                      > Berga może pisać co chce.

to twoja opinia

> Czy jeżeli to, co pisze wywołuje naszą reakcję - mamy ustalić dyżury w reagowan
                                      > iu, żeby nie było polowania na czarownice i kija na psa?

Jeśli tak uważasz a zwłaszcza jesli poczuwasz się do jakiegoś "my"

> W tym tygodniu Berżi może odpowiadać gama, za tydzień mid, a w listopadzie ja b
                                      > ędę mogła?

A czemuż by nie ?
                                      A czy ja też mogę się wypowiadać, wyrazić zdanie czy już nie ?

> Czy Berżi to obywatelka szczególnej troski?

zdefiniuj pojęcie obywatela specjalnej troski

> Proponuję pamiętać, że po wjechaniu na forum, opowiedzeniu swojej historii i ob
                                      > rzuceniu wyzwiskami tych, którzy nie padli przez Bergą na twarz i nie podziwial
                                      > i jej w zdumionym milczeniu - nasza kochana ałtoreczka zwykle (nie raz, nie dwa
                                      > i nie dziesięć) przyjmuje narracje: "hahaha o wy naiwne frajerki, ja to umiem
                                      > rozkręcić forum, znowu się złapałyście, siedze tu i się z was śmieję."

mam to gdzieś
                                      nie jest to tematem który poruszyłam a który śmiał brzmieć UWAGA : nie zgadzam się z tobą ! skandal !

>
                                      > Ty kwestię anoreksji i tego, co ta choroba robi nie tylko z chorym, ale też z j
                                      > ego bliskimi widizsz inaczej niż ja. I dobrze. Masz prawo. Ja mam prawo widzieć
                                      > to, a przede wszystkim pamiętać inaczej. I zgodnie z tym reagować.

oczywiście że tak - tak jak i wcześniej napisałam że się zgadzamy że sie nie dogadamy tak i teraz się zgadzam
                                      i przy tym zostańmy

ja mam taki odbiór tego posta, ty masz inny
                                      wyraziłam dlaczego mam inny, a ty zaczynasz przedstawiać genezę działalności bergi na forum
                                      dla mnie-to nie ma znaczenia
                                      • annaboleyn Re: Śniła mi się 22.10.21, 19:16
                                        wapaha napisała:

> > Ooo, to jest mój ulubiony chochoł, zwany też cyklem życia Stonogi.
                                        > > Berga: wjeżdża i jest Bergą.
                                        > > Część forum: reaguje.
                                        > > Druga część forum: larum, bo była reakcja.
                                        >
                                        > Nie odpowiadam za twoje czy innych chochoły . Nie mam zamiaru sie tłumaczyć z m
                                        > oich reakcji, ani tym bardziej ich wstydzić

Ależ czy ja każę Ci się tłumaczyć? Albo wstydzić? Odpowiadam Ci na komentarz, w którym trochę pytasz, a trochę każesz nam się wstydzić smile Nie rozumiem, dlaczego zrobiłaś się agresywna.
                                        >
                                        ( a widzę że ku temu to zmierza- je
                                        > st tylko opcja : kto jest za berga jest przeciwko forum ) No cóż-nie wszystko j
                                        > est takie proste

Jest. Można mieć też w pięcie Bergę i w ogole sie nie angażować w dyskusje o niej. Ty się angażujesz. Angażując sie - bądź gotowa na odpowiedzi.
                                        >

> >
                                        > > Berga może pisać co chce.
                                        >
                                        > to twoja opinia

Nie. To fakt. Berga może pisać co chce.
                                        >
                                        > > Czy jeżeli to, co pisze wywołuje naszą reakcję - mamy ustalić dyżury w re
                                        > agowan
                                        > > iu, żeby nie było polowania na czarownice i kija na psa?
                                        >
                                        > Jeśli tak uważasz a zwłaszcza jesli poczuwasz się do jakiegoś "my"

WHAT?? big_grin
                                        >
                                        >
                                        > > W tym tygodniu Berżi może odpowiadać gama, za tydzień mid, a w listopadzi
                                        > e ja b
                                        > > ędę mogła?
                                        >
                                        > A czemuż by nie ?
                                        > A czy ja też mogę się wypowiadać, wyrazić zdanie czy już nie ?

Możesz smile
                                        >
                                        >
                                        > > Czy Berżi to obywatelka szczególnej troski?
                                        >
                                        > zdefiniuj pojęcie obywatela specjalnej troski

Cmon.

>
                                        >
                                        > > Proponuję pamiętać, że po wjechaniu na forum, opowiedzeniu swojej histori
                                        > i i ob
                                        > > rzuceniu wyzwiskami tych, którzy nie padli przez Bergą na twarz i nie pod
                                        > ziwial
                                        > > i jej w zdumionym milczeniu - nasza kochana ałtoreczka zwykle (nie raz, n
                                        > ie dwa
                                        > > i nie dziesięć) przyjmuje narracje: "hahaha o wy naiwne frajerki, ja to
                                        > umiem
                                        > > rozkręcić forum, znowu się złapałyście, siedze tu i się z was śmieję."
                                        >
                                        >
                                        > mam to gdzieś
                                        > nie jest to tematem który poruszyłam a który śmiał brzmieć UWAGA : nie zgadzam
                                        > się z tobą ! skandal !

Nie odbieram tego jako skandalu. Po prostu z Tobą dyskutuję. Nie upieram się również, że masz mieć emocjonalny stosunek do tego, możesz mieć gdzieś. Ale nie wygląda, żebyś miała.

>
                                        > >
                                        > > Ty kwestię anoreksji i tego, co ta choroba robi nie tylko z chorym, ale t
                                        > eż z j
                                        > > ego bliskimi widizsz inaczej niż ja. I dobrze. Masz prawo. Ja mam prawo w
                                        > idzieć
                                        > > to, a przede wszystkim pamiętać inaczej. I zgodnie z tym reagować.
                                        >
                                        >
                                        > oczywiście że tak - tak jak i wcześniej napisałam że się zgadzamy że sie nie do
                                        > gadamy tak i teraz się zgadzam
                                        > i przy tym zostańmy
                                        >
                                        > ja mam taki odbiór tego posta, ty masz inny
                                        > wyraziłam dlaczego mam inny, a ty zaczynasz przedstawiać genezę działalności be
                                        > rgi na forum

Potraktuj to jako odpowiedź na Twoje "wyrażenie, dlaczego masz inny".

Ty formułujesz teorie o polowaniu na czarownice, ja - przedstawiam genezę działalności forum. Tzn. według Ciebie, bo moją intencją bylo pisanie o tym konkretnym przypadku, a nie wywodzenie forum od Adama i Ewy smile
                                        • wapaha Re: Śniła mi się 22.10.21, 19:26
                                          annaboleyn napisała:

>
                                          > Ależ czy ja każę Ci się tłumaczyć? Albo wstydzić? Odpowiadam Ci na komentarz, w
                                          > którym trochę pytasz, a trochę każesz nam się wstydzić smile Nie rozumiem, dlacze
                                          > go zrobiłaś się agresywna.

E, nie jestem agresywna. Capsa nie włączam, wykrzykników nie mnoże wink

>
                                          > Jest. Można mieć też w pięcie Bergę i w ogole sie nie angażować w dyskusje o ni
                                          > ej. Ty się angażujesz. Angażując sie - bądź gotowa na odpowiedzi.

Ależ jestem. Stąd nasza wymiana zdań
                                          Z tym, że na moje "mam takie odczucie, inne niż ty " - pisze się do mnie nagle wyjasnienia dlaczego powinnam odczuwac inaczej

> >
                                          > > Jeśli tak uważasz a zwłaszcza jesli poczuwasz się do jakiegoś "my"
                                          >
                                          > WHAT?? big_grin

Zadałaś pytania więc odpowiedziałam-
                                          > >

>
                                          > Możesz smile

No i fajnie
                                          Więc ty wypowiadasz swoje, ja sie nie zgadzam - i dochodzimy do konsensusu że widac się nie zgodzimy- więc jaki cel mają kolejne próby wyjasniania mi : kim jest berga, co pisała berga, ja reaguje berga i jak reaguje forum na berge itd itp ?
                                          > >

> >
                                          > > zdefiniuj pojęcie obywatela specjalnej troski
                                          >
                                          > Cmon.
                                          >
                                          wink
                                          > >

> >
                                          > > mam to gdzieś
                                          > > nie jest to tematem który poruszyłam a który śmiał brzmieć UWAGA : nie zg
                                          > adzam
                                          > > się z tobą ! skandal !
                                          >
                                          > Nie odbieram tego jako skandalu. Po prostu z Tobą dyskutuję.
                                          Wg mnie dyskusja i wymiana zdań zupełnie niepotrzebna. Bo powinna była sie skończyć w momencie w którym się zgodziłyśmy że się ze sobą nie zgodzimy. Cała reszta to niepotrzebne wg mnie dyskusje, które w rezultacie prowadzą do obrażania ( szydera zulejki )

> >
                                          > > oczywiście że tak - tak jak i wcześniej napisałam że się zgadzamy że sie
                                          > nie do
                                          > > gadamy tak i teraz się zgadzam
                                          > > i przy tym zostańmy

No i takie dyskusje lubię wink Peace wink
                                          > >

> Potraktuj to jako odpowiedź na Twoje "wyrażenie, dlaczego masz inny".
                                          ok
                                          >
                                          > Ty formułujesz teorie o polowaniu na czarownice, ja - przedstawiam genezę dział
                                          > alności forum.

znam dobrze forum i od dawna, dłużej chyba niż ty wink

Tzn. według Ciebie, bo moją intencją bylo pisanie o tym konkretn
                                          > ym przypadku, a nie wywodzenie forum od Adama i Ewy smile

Ok, zrozumiałam inaczej

Udanego wieczoru ! wink
                                          • annaboleyn Re: Śniła mi się 22.10.21, 19:32
                                            wapaha napisała:

>
                                            > E, nie jestem agresywna. Capsa nie włączam, wykrzykników nie mnoże wink

To naprawdę nie są jedyne wyznaczniki i oznaki agresji. Ale ok, przyjmuję.

> Ależ jestem. Stąd nasza wymiana zdań
                                            > Z tym, że na moje "mam takie odczucie, inne niż ty " - pisze się do mnie nagle
                                            > wyjasnienia dlaczego powinnam odczuwac inaczej

Nie. Ani przez chwilę nie miałam intencji wyjaśniania Ci, że powinnaś czuć coś innego. Odpowiadałam na Twoje "skąd takie polowanie na czarownice".
                                            > > >
                                            > > > Jeśli tak uważasz a zwłaszcza jesli poczuwasz się do jakiegoś "my"
                                            > >
                                            > > WHAT?? big_grin
                                            >
                                            > Zadałaś pytania więc odpowiedziałam-

To nie było pytanie.
                                            > > >
                                            >
                                            > No i fajnie
                                            > Więc ty wypowiadasz swoje, ja sie nie zgadzam - i dochodzimy do konsensusu że w
                                            > idac się nie zgodzimy- więc jaki cel mają kolejne próby wyjasniania mi : kim je
                                            > st berga, co pisała berga, ja reaguje berga i jak reaguje forum na berge itd it
                                            > p ?
                                            > > >

Już Ci wyjaśniłam wyżej. Kilka razy. Skoro kończymy rozmowę o Berdze, a Ty piszesz o polowaniach na czarownicę Bergę, to ja rozumiem, że temat nie jest zamknięty.
                                            >
                                            >

> >
                                            > > Nie odbieram tego jako skandalu. Po prostu z Tobą dyskutuję.
                                            > Wg mnie dyskusja i wymiana zdań zupełnie niepotrzebna. Bo powinna była sie skoń
                                            > czyć w momencie w którym się zgodziłyśmy że się ze sobą nie zgodzimy. Cała resz
                                            > ta to niepotrzebne wg mnie dyskusje, które w rezultacie prowadzą do obrażania (
                                            > szydera zulejki )
                                            >
                                            Zulejka to Zulejka, ja to ja. Dyskusja się kończy, kiedy dyskutanci milkną. Nie wtedy, kiedy mówią - ok, nie zgadzamy się - po czym dyskutant A. kontynuuje temat wink
                                            >
                                            >
                                            > > >
                                            > > > oczywiście że tak - tak jak i wcześniej napisałam że się zgadzamy ż
                                            > e sie
                                            > > nie do
                                            > > > gadamy tak i teraz się zgadzam
                                            > > > i przy tym zostańmy
                                            >
                                            > No i takie dyskusje lubię wink Peace wink

Wapaho, ale teraz odpowiadasz samej sobie wink
                                            > > >
                                            >

>
                                            > znam dobrze forum i od dawna, dłużej chyba niż ty wink

Wierzę. Nadal i tym bardziej - nie wydaje mi się, żebym wywodziła genezę forum wink
                                            >
                                            > Tzn. według Ciebie, bo moją intencją bylo pisanie o tym konkretn
                                            > > ym przypadku, a nie wywodzenie forum od Adama i Ewy smile
                                            >
                                            > Ok, zrozumiałam inaczej

Bywa.
                                            >
                                            > Udanego wieczoru ! wink

Nawzajem.
                                  • gama2003 Re: Śniła mi się 22.10.21, 14:45
                                    Wapaha -
                                    Patrzysz i myślisz - koleżanka
                                    wygląda strasznie. Tak myśli 100% ludzi.
                                    Tak ja myślę i reszta forum

Berga widzi. I napisała - wygląda nieatrakcyjnie. Przy czym słowo nieatrakcyjnie w ustach Bergi ma związek z atrakcyjnością dla płci przeciwnej. To nam zgrzyta. Bo nawet jeśli jako takie jest prawdą, że chora na anoreksję osoba mniej/ wcale nie podoba się mężczyznom to rozmowa w tym wątku odbywa się w dwóch kontekstach.

Jednym - mówimy a raczej Berga mówi o komś konkretnym, bliskim i zmarłym.
                                    Tu uderza w taby.
                                    Drugim - Berga mówi o swoim osobistym odchudzaniu i lęku o utratę atrakcyjności.

No nie umiem jaśniej.
                                    I jeszcze - gdyby podobną ,, gafę,, strzelił ktoś inny, komentowałabym identycznie.
                                    • bergamotka77 Re: Śniła mi się 22.10.21, 15:13
                                      Normalnie nie potrzebuję terapeuty. Ematki z TWA za darmo mi rozbiora na czynniki pierwsze wymyśloną przez siebie osobę. Zabawa przednia. Tylko moze nie w wątku o mojej kuzynce? Idźcie stąd hieny.
                                      • krolewska.asma Re: Śniła mi się 22.10.21, 15:16
                                        . Tylko moze nie w
                                        wątku o mojej kuzynce? Idźcie stąd hieny

Hahaha haha ha Berga uwielbiam twoje słodkie manipulacje - jeśli coś takiego im napiszesz to wiadomo że one już nigdy z tego wątku nie odejdą i będą trzepać aż natrzrpia z 1000 postów smile)))
                                      • annaboleyn Re: Śniła mi się 22.10.21, 15:22
                                        bergamotka77 napisała:

> Normalnie nie potrzebuję terapeuty. Ematki z TWA za darmo mi rozbiora na czynni
                                        > ki pierwsze wymyśloną przez siebie osobę. Zabawa przednia. Tylko moze nie w wąt
                                        > ku o mojej kuzynce? Idźcie stąd hieny.

Och ty nasza lwico, szlachetna i piękna. Przyszłaś tu, jak zwykle pokazałaś gołą rzyć, a my nie omówiłyśmy koloru i marki bielizny, tylko fakt, że znowu się rozebrałaś na środku pokoju w trakcie imprezy, która nie zakładała striptizu. Dziwne.
                                        >
                                          • annaboleyn Re: Śniła mi się 22.10.21, 15:35
                                            gama2003 napisała:

> Za dużo metafor.
                                            > Nie przeceniaj interlokutorki, choć doceniam dobrą wolę 😉

Przecież ona nie czyta tego, co piszę, ma mnie wygaszoną! wink
                                            (Żartuję, nie ma, wysypała się ostatnio. Ale nadal udaje. Ona już tak ma. Lubi sobie poudawać wink)
                                            • gama2003 Re: Śniła mi się 22.10.21, 15:40
                                              Moze Bergę też udaje ?

A faktycznie pisze dzieło ematkowo -obyczajowe o wielkim potencjale literackim ?

I już niedlugo uslyszymy - a ku ku !

Ale was nabrałam !

I będziemy w podziękowaniu na pierwszej stronie ?
                                              • annaboleyn Re: Śniła mi się 22.10.21, 15:42
                                                gama2003 napisała:

> Moze Bergę też udaje ?
                                                >
                                                > A faktycznie pisze dzieło ematkowo -obyczajowe o wielkim potencjale literackim

Jesssuu, mam nadzieję, że zatrudni przyzwoitego ghostwritera, z jakim-takim warsztatem...

> ?
                                                >
                                                > I już niedlugo uslyszymy - a ku ku !
                                                >
                                                > Ale was nabrałam !
                                                >
                                                > I będziemy w podziękowaniu na pierwszej stronie ?
                                                  • annaboleyn Re: Śniła mi się 22.10.21, 15:55
                                                    gama2003 napisała:

> A nie !
                                                    > Warsztat też udaje !
                                                    > A ma imponujący ( ten schowany ).

Taaa. Złożony, schowany w drewutni i pokryty kurzem oraz pajęczynami.
                                                    (Czy ja to znów zrobiłam?)
                                                  • annaboleyn Re: Śniła mi się 22.10.21, 16:30
                                                    gama2003 napisała:

> Nie wiem 😢.
                                                    >
                                                    > Czyli jednak moja teoria o kamuflażu forumowym nie trzyma się kupy ?
                                                    >
                                                    > Pomagała mi tłumaczyć niepojęte.

Czy rzeczona kiedyś nie napisała tekstu na podstawie tego, co tu wyczytała?
                                                    Nie upieram się, coś mi tak się kojarzyło.
                                                    To by chociaż trochę przywracało Twoją teorię smile
                                    • wapaha Re: Śniła mi się 22.10.21, 18:42
                                      gama2003 napisała:

> Wapaha -
                                      > Patrzysz i myślisz - koleżanka
                                      > wygląda strasznie. Tak myśli 100% ludzi.
                                      > Tak ja myślę i reszta forum
                                      >
                                      > Berga widzi. I napisała - wygląda nieatrakcyjnie. Przy czym słowo nieatrakcyjni
                                      > e w ustach Bergi ma związek z atrakcyjnością dla płci przeciwnej. To nam zgrzyt
                                      > a. Bo nawet jeśli jako takie jest prawdą, że chora na anoreksję osoba mniej/ wc
                                      > ale nie podoba się mężczyznom to rozmowa w tym wątku odbywa się w dwóch konteks
                                      > tach.
                                      >
                                      > Jednym - mówimy a raczej Berga mówi o komś konkretnym, bliskim i zmarłym.
                                      > Tu uderza w taby.
                                      > Drugim - Berga mówi o swoim osobistym odchudzaniu i lęku o utratę atrakcyjności
                                      > .
                                      >
                                      > No nie umiem jaśniej.
                                      > I jeszcze - gdyby podobną ,, gafę,, strzelił ktoś inny, komentowałabym identycz
                                      > nie.

Ok, Wam zgrzyta
                                      A mi nie zgrzyta

Nie umiem jaśniej