Dodaj do ulubionych

Rekrutacja, nowa praca

18.11.21, 20:49
Dziewuchy, podpowiedzcie jak długo trwa rekrutacja specjalisty do zagramanicznych korpo w Polsce?

Pytam, bo mi się przelało. Od początku życia zawodowego pracuję dla polskich firm. Pech chciał, że akurat w branżach powalonych pandemią i lockdownami. Polskie januszeksy to wiadomo, żenada, oszczędzanie na wszystkim co ważne, kał organizacyjny. Mam dość. Nigdy więcej polskich firm. Wysłałam cv do dużych firm z niepolskim właścicielem i teraz się zastanawiam jak długo może potrwać ten proces. Z końcem roku rozwiązuje się moja umowa i chciałabym nie podpisywać następnej.
Obserwuj wątek
    • myfaith Re: Rekrutacja, nowa praca 18.11.21, 21:09
      Jeżeli taki specjalista to ekspert gdzie przelozonym jest ktoś wysoko w hierarchii to może być długo (bo zależy od dostępności prezesa/wysoko umiejscowionego dyrektora a jak szef w innym kraju to tez długo trwa) a jak specjalista w dziale X to jest tylko rozmowa z rekruterami, przyszłym szefem i ew kimś z działu kto sprawdzi wiedzę. Reasumując od pierwszej rozmowy do decyzji o zatrudnieniu- miesiąc do 2-3 miesięcy.
    • podaje_haslo_okon Re: Rekrutacja, nowa praca 18.11.21, 21:50
      Zależy od firmy. U mnie w zespole, jak już się ktoś zorientuje, że potrzebujemy ludzi,to najchętniej byśmy wzięli już kolejnego dnia. W praktyce, jeśli ktoś byłby dostępny od zaraz, to pewnie ze wszystkimi procedurami zajęłoby to 2 tygodnie. Natomiast jak jest taki ogólny nabór firmowy, czyli pojawia się na stronie ogłoszenie - szukamy sprzedawców filiżanek, bez żadnych konkretów, to może być tak, że nikt w danym momencie ich nie potrzebuje i rekrutacja się będzie ciągnąć aż ktoś się po takiego sprzedawcę zgłosi.
    • ludzikmichelin4245 Re: Rekrutacja, nowa praca 18.11.21, 23:04
      Gratuluję decyzji. Korpy mają dużo zalet, myślę, że na pewno odpoczniesz psychicznie po januszeksie.
      A co do trwania rekrutacji - niestety różnie i zależy to od wielu czynników. Myślę jednak, że jest duża szansa, że trafisz na taką, gdzie będziesz mogła zacząć od stycznia.
      • trampki_w_kwiatki Re: Rekrutacja, nowa praca 18.11.21, 23:11
        Dzięki.
        Miałam sentyment do januszeksów, bo widziałam w tych firmach, w których pracowałam potencjał rozwojowy. Ale nie pierwszy to raz daję z siebie 130 %, rozwijam coś fajnego albo pomagam ratować tonący statek a jak przychodzi co do czego to państwo prezesostwo kupią sobie pół roku na Malediwach a ja zostaję z syfem, którego nikt nie chce posprzątać i jeszcze do tego najniższą pensją w zespole, bo nie obciągam szefowi. Serio, mam dość. Wróciłam wkurwiona z pracy i marzę o dniu, w którym złożę wypowiedzenie lub oznajmię, że już tu po prostu nie wrócę.
    • sandy_cheeks Re: Rekrutacja, nowa praca 18.11.21, 23:16
      Rekrutowali mnie z poozytywnym wynikiem w sumie do 4 korpo. W kazdej dostalam robote po doslownie 1 rozmowie. 2 razy bylam ma 2 rozmowie, ale wiedzialam, ze to w sumie juz tylko formalnosc. Kilka razy bylam na rekrutacjach wieloetapowych, ale tam zawsze ostatecznie wybierali kogos innego.
      Jesli chdzi o samo zatrudnienie, to 2x decydowali sie od razu na pierwszej rozmowie, a 2x poprosili o rozmowe dodatkowa i wtedy trwalo to okolo miesiaca.

Imo, jesli na interview zlapie flow, to nawet pomimo brakow kompetencyjnych mnie zatrudniaja...
    • azealia_banks Re: Rekrutacja, nowa praca 18.11.21, 23:20
      W mojej korpo obowiązuje rekrutacja 3-etapowa, w sensie musisz porozmawiać z 3 osobami, i wszystkie 3 musza być na tak, żeby złożyli Ci ofertę. Ale zazwyczaj te spotkania upychają w przeciągu 1-2 tygodni i pare dni później składają ofertę. Jak jest wakat, to rekruterzy starają się zamknąć temat przed końcem miesiąca.
    • smoczy_plomien Re: Rekrutacja, nowa praca 19.11.21, 18:32
      Jeśli stanowisko, na które brakuje specjalistów, to zasada jest taka, że jak najszybciej. Programistów łowi się na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy". Często lepiej podjąć ryzyko i zatrudnić od razu po pierwszej rozmowie, niż sprawdzać dokładnie kandydata. Jak sama się rekrutowałam, to miałam telefon 1-2 dni po wysłaniu CV z zaproszeniem na rozmowę, ale ja nie jestem programistą. Po rozmowie testy SHL, potem testy kompetencyjne i na końcu rozmowa z menedżerem. Całość zajęła ok. 2 tygodnie (12 dni od pierwszej rozmowy do ostatniej, na której praktycznie zaproponowano mi stanowisko). Teraz sprawdzam testy niektórych kandydatów i mamy przykaz, że mają być sprawdzone max w 3 dni, bo inaczej rekrutacja się przedłuża i kandydat może się zaczepić gdzie indziej.
    • welcome_back Re: Rekrutacja, nowa praca 19.11.21, 18:59
      Najkrótsza, którą ja prowadziłam, trwała 4 dni od momentu otrzymania CV (2 dni zanim trafiło do mnie) do momentu złożenia oferty.
      Najdłuższa, którą ja prowadziłam (to samo korpo), trwała 6 tygodni, bo wewnętrznie się coś zmieniało, decyzje były odwlekane, plepleple.
      Nie przewidzisz big_grin
    • iberka Re: Rekrutacja, nowa praca 19.11.21, 19:17
      Idealnie trafione, dziś ja wróciłam do domu z chęcią porzucenia urzędu od zaraz. Umowa do końca roku, niby już kolejna umówiona, bo wygrałam konkurs bla bla bla,ale bagno urzędowe jest koszmarem dnia codziennego uncertain. Gdy do tego dołożę dojazdy po 1,5h w jedną stronę, to nie mam ochoty tam bywać (zwłaszcza,że kasa to minimalna krajowa....a podwyżki dostanę może 100/150 PLN na nowym stanowisku - nowym na papierze, bo wszystko zostaje po staremu).
    • strumien_swiadomosci Re: Rekrutacja, nowa praca 19.11.21, 22:14
      Nie jestem fanką Januszeksów i sama pracuję w korpo, ale z tego, co piszesz o swojej pracy, to moja różni się tylko tym, że moja bezpośrednia przełożona nie siedzi na Zanzibarze wink bajzel, żerowanie na ludzkim poczuciu przyzwoitości (które nie pozwala pracować na odp***ok), na sympatii zespołu względem siebie, brak jakiejkolwiek reakcji na problemy szarych pracowników.
      No ale faktycznie są pewne plusy, kodeksu pracy zwykle przestrzegają, a jak nie, to można ich nim straszyć wink
        • strumien_swiadomosci Re: Rekrutacja, nowa praca 20.11.21, 12:13
          No kasa jest bardzo mocnym argumentem, ale przelicz to sobie dobrze - oczywiście zależy od konkretnych firm zawsze, ale część moich znajomych była zawiedziona zarobkami, bo jednak pod stołem w Januszeksie wpadało im sporo, a w korpo wszystko oskładkowane wink za to docelowo na pewno możliwości rozwoju i lepszych zarobków są większe w dużej firmie.
          W ogóle to sorry za sianie defetyzmu, ale właśnie podjęłam decyzję o wychowawczym, bo moje korpo mnie doprowadza do nerwicy wink
          • trampki_w_kwiatki Re: Rekrutacja, nowa praca 20.11.21, 18:24
            No w moim januszeksie wszyscy dostają bonusy pod stołem, tylko nie mój dział. I oczywiście teoretycznie nie wiemy, że wszyscy inni dostają, ale jednak wiemy, bo komuś się wymknęła mailowo nie ta "lista płac" co trzeba. Rozwojowo też wyżej nie podskoczę, a po wynikach finansowych widać, że decyzje szefa są delikatnie mówiąc z dudy. Więc no.
            Życzę spokojnego wychowawczego. Ja jeszcze nie odchorowałam traumy po moim macierzyńskim, więc nie zerkam chętnie w tym kierunku 😉
    • rayaax Re: Rekrutacja, nowa praca 20.11.21, 18:23
      Na świeżo kyc,aml , transakcje i podobne...bardzo rozniesmile zawsze 1 rozmowa z hr a potem min 1 z managerem.
      Są opcje ze wiecej czyli hr, potem test( rozne) , manager czasem tez bezpośredni przełożony...a jak wchodzk nowe korpo k szuka na gwalt ludzi to idzie to b sprawnie czyli szybka gadka z hr i rozmowa konkretna z managerem i kdp.w ciągu kilku dni.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka