Dodaj do ulubionych

Defilada na Placzu Czerwonym i przemówie

09.05.22, 10:19
Oglądałyście? Co sądzicie? Ja śledziłam na włoskim rai. Przemówienia P. nie słyszałam, ale komentatorzy twierdzą, że było takie nijakie, P. dawał wrażenie, jakby próbował się usprawiedliwiać przed narodem. Co wy o tym myślicie? Najbardziej oczywiście jestem ciekawa zdania naszego forumowego eksperta Buldoga, jakie ma przemyślenia na ten temat (i czy z jego dyskursu można doczytać się jakiś znaków).
Obserwuj wątek
    • lauren6 Re: Defilada na Placzu Czerwonym i przemówie 09.05.22, 12:02
     www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-parada-w-moskwie-nad-rosyjska-stolica-mial-przeleciec-samolo,nId,6012443#crp_state=1

     "W sumie zbudowano 4 takie samoloty. W ubiegłym roku jedna z maszyn została okradziona, gdy przechodziła remont w rosyjskim Taganrogu. Skradziono m.in. sprzęt radiowy ważący kilka kilogramów."

     Trzecia możliwość: kradzież nie dotyczyła 1 maszyny

     • iwoniaw Re: Defilada na Placzu Czerwonym i przemówie 09.05.22, 12:10

      > "W sumie zbudowano 4 takie samoloty. W ubiegłym roku jedna z maszyn została okr
      > adziona, gdy przechodziła remont w rosyjskim Taganrogu. Skradziono m.in. sprzęt
      > radiowy ważący kilka kilogramów."
      >
      > Trzecia możliwość: kradzież nie dotyczyła 1 maszyny
      >

      To jest najbardziej prawdopodobne w ruskim bardaku. Ciekawe, czy któraś z głowic jądrowych na stanie moskiewskiej armii bylaby w stanie wystartować i lecieć w zadanym kierunku i czy ich jeszcze fizycznie jest choć z połowa tych, co oficjalnie w papierach.
      • lauren6 Re: Defilada na Placzu Czerwonym i przemówie 09.05.22, 12:41
       W tym konkretnym przypadku Rosja się przyznała do tego, że jeden samolot został okradziony. Trudno uwierzyć w tak optymistyczny scenariusz i skromność złodzieja wink Sprawa dość świeża, więc dopiero teraz mogli doliczyć się strat.

       Broń atomowa musi być na bieżąco poddawana modernizacji i to na wielu płaszczyznach. Możliwość wałków finansowych, kradzieży itd jest tu olbrzymia i pewnie trudna do wykrycia.
       • iwoniaw Re: Defilada na Placzu Czerwonym i przemówie 09.05.22, 13:23

        > Broń atomowa musi być na bieżąco poddawana modernizacji i to na wielu płaszczyz
        > nach. Możliwość wałków finansowych, kradzieży itd jest tu olbrzymia i pewnie tr
        > udna do wykrycia.

        No tak mi się właśnie wydaje, w teorii to pewnie jest konserwowana i wszystko tip top, a w praktyce ciekawe, czy chociaż prowadnice naoliwione na tyle, że sie nie zatną 😉 Zresztą chętnych do zakupu tego czy owego na światowym rynku nie brakuje, płacą zapewne twardą walutą, więc...
  • buldog2 Putin oklapł 09.05.22, 20:30
   Prawie 13 minut przemówienie i praktycznie żadnej treści wartej uwagi, banały i coraz bardziej puste rytuały. Niektóre stwierdzenia na temat sytuacji międzypaństwowej, strategicznej etc. prawdziwe, inne fałszywe. Pół prawdy = całe kłamstwo.
   Można to analizować, w aspektach, zdanie po zdaniu, ale nie było w nim nic uzasadniającego taką celebrę. Celebrę w stosunku do tekstu, nie bandyty, choćby niezamierzonego. Putin myślał, że będą witać go z kwiatami, nie zamierzał robić jatki, zbrodni. Ale zrobił, choć mógł się zatrzymać (byłby agresorem, nie bandytą). Dlatego bandyty.

   Kilka rzeczy warto zauważyć. Przede wszystkim grobową atmosfera uroczystości i samej mowy Putina. Mowa była krótka, znaczy Putin wiedział, że sukcesu nie będzie, że nie przyda się nawet w propagandzie. Nastrój podkreślał brak samolotów i ogólna mizeria. Brak zapowiedzianych samolotów musi mieć drugie dno. Póki co nie wiadomo jakie, może to skutek konfliktu z generalicją, więcej gdybać nie ma co.

   Przegrana wojna na Ukrainie pokazuje, że Rosja eliminuje się z polityki zagranicznej, widać to na trybunach, nawet na portalach Łukaszenki, mowa Putina potwierdza to.

   .....
   Teraz będzie ciekawiej, bo o tym, co się działo w związku z mową Putina.

   Oficjalny państwowy portal Lenta.ru zamieścił materiał jakby żywcem wzięty z zachodnich mediów. W szeregu artykułów nazwano Putina „żałosnym dyktatorem”, zarzucono mu szereg kłamstw, w tym losu marynarzy z „Moskwy”, prowadzenie kraju do ruiny itd. Pojawiły się przypuszczenia odnośnie włamania na portal, ale zdementowali je pracownicy, którzy potwierdzili własne autorstwo.

   https://telegraf.by/file/2022/05/IMG_20220509_140132_967.jpg

   Niesamowite, cała ta kramoła (bluźnierstwa, teksty zakazane), zanim zniknęła, była obecna przez kilka godzin (podają, że 3 godziny). Znaczy była interwencja, ale skuteczna po długim czasie i to jest ta największa sensacja.
   Tu:
   web.archive.org/web/20220509065825/https://lenta.ru/
   można to wszystko obejrzeć.

   Druga rzecz, może już mniej sensacyjna, ale bardzo znajmienna, wszystko to dokładnie zrelacjonowały media białoruskie. Musi Tarakan (Łukaszenko, bo ma wąsy) zatwierdził.
   Odpowiednia strona białoruskiego Telegrafu tu:
   telegraf.by/world-news/v-rossmi-poyavilis-razgromnye-stati-pro-putina-i-vojnu-v-ukraine/
   Telegraf powtarza relację Meduzy (Estonia, projekt amerykański), cytuję za nim:

   Na stronie jednej z najsłynniejszych publikacji w Rosji Lenta.ru pojawiło się wiele materiałów krytykujących prezydenta Rosji Władimira Putina i inwazję na Ukrainę. Jednak później zniknęły.

   Ale kopia strony głównej została zachowana w archiwum internetowym [dodam, odnośniki na tej kopii działają i prowadzą do kopii odpowiednich artykułów – buldog].

   W szczególności na stronie głównej Lenty.ru Rosjanie mogli przeczytać nagłówki:

   Putin rozpętał jedną z najkrwawszych wojen XXI wieku
   Władimir Putin stał się żałosnym dyktatorem i paranoikiem. Rosyjska elita ma dość nepotyzmu i pochlebstwa
   Wojna ułatwia tuszowanie niepowodzeń w gospodarce. Putin musi odejść. Rozpętał bezsensowną wojnę i prowadzi Rosję w otchłań
   Zełenski okazał się mocniejszy niż Putin
   Rosyjska elita ma dość nepotyzmu i pochlebstwa
   Putina i jego współpracowników czeka trybunał.

   Należy zauważyć, że wszystkie te materiały zaczynały się od oświadczenia, że ​​„ten materiał nie jest uzgodniony z kierownictwem, a gdy zostanie opublikowany, Administracja Prezydenta spuści portalowi łomot”.

   https://telegraf.by/file/2022/05/IMG_20220509_140143_130.jpg

   Według Meduzy odpowiedzialność za publikacje wzięli na siebie szef działu „Gospodarka” i „Sfera życia” Jegor Poliakow oraz redaktor tych wydziałów Aleksandra Mirosznikowa.

   Co to było?

   Jegor Poliakow powiedział Meduzie, że wraz z Aleksandrą Mirosznikową podał do wiadomości: „To nie jest »żadne hakerskie włamanie«, to świadoma decyzja moja i Saszy, która została podjęta dawno temu, ale nie mogliśmy wykonać jej od razu. Na razie nie powiem dlaczego. Zgodnie z jego słowami, oboje, on i Mirosznikowa, są poza Rosją.

   The Insider poinformował, że ze zrewoltowanymi pracownikami już rozmawiano, dlatego Poliakow powiedział, że „można powiedzieć, że my w Lenta.ru już nie pracujemy”.

   На сайте одного из самых известных изданий России Lenta.ru появился ряд материалов с критикой президента России Владимира Путина и вторжения в Украину. Однако позднее они исчезли.

   Но копия главной страницы сохранилась в веб-архиве.

   Другое русскоязычное издание «Медуза» пишет, что причина появления статей с критикой Путина на главной странице Lenta.ru – не хакеры. И что это протест сотрудников. Журналисты заменили тексты другими в уже опубликованных новостях.

   В частности, на главной странице издания россияне могли прочесть материалы с заголовками:

   Путин развязал одну из кровопролитных войн 21 века
   Владимир Путин превратился в жалкого диктатора и параноика. Российская элита больна кумовством и лизоблюдством
   Войной легче прикрыть провалы в экономике. Путин должен уйти. Он развязал бессмысленную войну и ведет Россию в пропасть
   Зеленский оказался круче Путина
   Русская элита больна кумовством и лизоблюдством
   Путина и его соратников ждет трибунал.

   Отмечается, что все эти материалы начинались с дисклеймера о том, что «этот материал не согласован с руководством, а при его публикации Администрация президента раздаст изданию звездолей».
   Как сообщаетi «Медуза», Ответственность за публикации взяли на себя руководитель отделов «Экономика» и «Среда обитания» Егор Поляков и редактор этих отделов Александра Мирошникова.

   Что это было?

   Егор Поляков подтвердил «Медузе», что он вместе с Александрой Мирошниковой опубликовал новости: «Это никакой не „взлом хакеров“, это мое и Саши осознанное решение, которое было принято относительно давно, но реализовать его быстро не получалось. Пока не буду говорить, по каким причинам». По его словам, они с Мирошниковой находятся за пределами России.

   Издание The Insider сообщило, что с сотрудниками-бунтовшиками уже побеседовали, поэтому Поляков заявил, «что можно говорить о том, что мы в „Ленте“ более не работаем».


   Moim zdaniem, ten akt sabotażu państwa Putina i Co. jest wart i znaczy więcej, niż przemówienia „żałosnego dyktatora”.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka