Dodaj do ulubionych

Chcę odejść

26.06.22, 12:07
Mam dramatyczną sytuację życiową. Opiszę krótko: 41 lat, upośledzony syn. Jesteśmy od lat u rodziców ojca syna. Ja niepracująca z rozwijająca się chorobą, już znaczny stopień niepełnosprawności.


Nie chcę tak żyć. Chcę żyć bez tych ludzi i wychowywać syna samego.
Nie jestem u siebie. Nie jestem już z partnerem. To licealna miłość. Mam do końca życia za to płacić?

Mam domek letniskowy 40 kilometrów od Legnicy. Chcę tam się przenieść, żeby nie być z nimi.
Nie mogę znieść obecności tych ludzi, czuję wstyd że w tych warunkach wychowywałam syna.
Kocham go nad życie. Jest cudowny. Jest dobry.
Czy to desperacja?
Będziemy tam żyć za 1600 zł, ale nie chcę tu zostać.
Czy mam dalej czekać na niewiadomo co?
Nie chcę ratować tego związku. Nie ma go od lat. Chcę się wreszcie wyprowadzić ☹️
Obserwuj wątek
  • sandy_cheeks Re: Chcę odejść 26.06.22, 12:22
   Trzeba było to zrobić lata temu, ale pewnie korzystałeś z ich pomocy. Nie ma się co zastanawiać, tylko trzeba działać. Choć jak znam życie ponarzekasz tu, pozbierasz głaski i dalej będziesz nieść swój krzyż w nieswoim domu i z rodzicami konkubenta na karku. Za kilka lat oni zaczną chorować i będą oczekiwać twojej pomocy i opieki. Zrobi się taki zakład osób niepełnosprawnych, w którym opiekunka sama będzie niedołężna, a jak umrą jego rodzice, to tak koło twojej 55tki dostaniesz stamtąd kopa i będziesz zmuszona sobie radzić o ile w ogóle jeszcze będziesz zipać…
  • abecadlowa1 Re: Chcę odejść 26.06.22, 12:28
   Poszukaj sposobów na to by poprawić jakość swojego życia bez podejmowania ryzykownych decyzji życiowych. Nie wątpię, że Twoje życie jest trudne i pragniesz zrobić coś by je zmienić. Jednak miej na uwadze zasoby, którymi dysponujesz i własne ograniczenia. Zrób analizę tego, co możliwe. Utrzymanie dwóch osób za 1600 zł miesięcznie raczej nie jest możliwe.
   Poszukaj w swoim mieście organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych, spytaj o rządowe programy asystentury i opieki wytchnieniowej. Spytaj w ngo i pomocy społecznej o możliwe wsparcie dla Was.
  • 35wcieniu Re: Chcę odejść 26.06.22, 12:39
   Zastanów się dlaczego do tej pory się nie wyprowadziłaś i masz odpowiedź czy powinnaś.
   Kto się zajmie synem jesli utracisz sprawność jeszcze bardziej? Z kim będziesz go zostawiać wychodząc z domu? Za co będziecie żyli, bo te 1600 w dzisiejszych czasach na utrzymanie 2 chorych osób to raczej abstrakcja niż plan?
   • kamin Re: Chcę odejść 26.06.22, 13:44
    Świadczenie pielęgnacyjne tylko jeśi syn ma znaczny stopień niepełnosprawności (dorosły) lub punkt 7 we wskazaniach. Tego nie wiemy. Syn może być upośledzony w stopniu lekkim i w ogóle nie mieć orzeczenia o niepełnosprawności.
    Autorka o ile wypracowała lata może mieć swoją rentę (niską) i ew. 500 plus na siebie.
     • kamin Re: Chcę odejść 26.06.22, 14:02
      Świadczenie jest dla opiekuna, który zrezygnował z pracy zawodowej w celu sprawowania opieki. Na pewno nie może być nim niepełnoletni syn.
      I świadczenie na autorkę raczej nie wyniesie 2200zł.
      Ogólnie mamy za mało danych żeby liczyć ich kasę, ale w niekorzystnym układzie to może być to 1600 zł.
      • bguslawko_1 Re: Chcę odejść 26.06.22, 14:21
       Od 1 stycznia 2022 r. zmieni się kwota świadczenia pielęgnacyjnego. Wzrośnie ona o 148 zł.

       2119 zł netto wyniesie świadczenie pielęgnacyjne od nowego roku. Obecnie jest to 1971 zł netto. Dzwonią tylko w którym kościele . www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://radiopogoda.pl/swiadczenie-pielegnacyjne-2022-ile-wynosi-komu-przysluguje-i-jak-je-uzyskac&ved=2ahUKEwiO5-T9jMv4AhXuh4sKHcD3AeUQFnoECAcQAQ&usg=AOvVaw0aJZ_nRG_7vpXt24ZXcgd8
       • kamin Re: Chcę odejść 26.06.22, 14:52
        Polski system prawny nie przewiduje wprost prawa do świadczenia pielęgnacyjnego dla opiekunów osób, które stały się niepełnosprawne w wieku dorosłym. Przepisy zakładają, że o takie świadczenie może ubiegać się tylko osoba rezygnująca z pracy na rzecz opieki nad członkiem rodziny, którego niepełnosprawność powstała przed ukończeniem 18 roku życia (względnie przed ukończeniem 25 roku życia o ile był on osobą uczącą się).

        1. Skoro autorka stała się nieoełnosprawna w wieku dorosłym to uzyskanie świadczenia pielęgnacyjnego na opieję na nią wymaga sądowej batalii (trzeba powołać się na wyrok TK i wtedy się udaje uzyskać to świadczenie, ale to trwa).
        2. W dalszym ciągu nie wiadomo, kto miałby być tym potencjalnym opiekunem pobierającym świadczenie. Niepełnoletni syn nie może, a rodziny chce się odciąć.
        3. Żeby cokolwiek więcej doradzić musielibyśmy znać przynajmniej wiek syna i trasc orzeczenia o Niepełnosprawności (wskazania lub stopień). Bez tego to są gdybania.
        • bguslawko_1 Re: Chcę odejść 26.06.22, 15:18
         Tu jest wszystko bez zbędnego komentarza i hejtu na mnie .Bo robię to z dobrego serca ,a mógłbym to zlekceważyć .A ty zamiast pomóc to popierasz jakiś dziwnych trolli .Nie wpisuję się tu tak sobie .Bo jestem we wszystkich takich wątkach. I nie potrzebuję tu chamstwa i opluwania .Bo to jest mój czas .Mam siostrzeńca z lekkim upośledzeniem bierze rentę socjalną . www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://strefabiznesu.pl/ulgi-dla-niepelnosprawnych-w-2022-swiadczenia-ktore-przysluguja-niepelnosprawnym-i-ich-opiekunom/ar/c3-16114965&ved=2ahUKEwiBvu7HmMv4AhXQBxAIHdu2CbQQFnoECA8QBQ&usg=AOvVaw34t9wmvJgKQjpRHpFa0agt
  • samawsnach Re: Chcę odejść 26.06.22, 14:53
   Co z jakimś rodzinnym, czy poza rodzinnym wsparciem? Masz jakieś bliskie osoby?
   Na pewno finansowo będzie lepiej niż te 1600 - bo co to za kwota, skąd? My tu tego nie wiemy, tak samo jak nie wiadomo nic konkretnego odnośnie syna. Przejdź się do OPS, dopytaj co ci przysługuje na siebie i syna. Plus oczywiście alimenty.
  • bib24 Re: Chcę odejść 26.06.22, 22:37
   nie wiem co napisali następni
   ale to jest troll wątek służący do ustanowienia nika, z którego będą pisane wstrętne trolowe posty. już taki post jest w wątku prezes pis a lgbt.
   to jak dramatik udający kobietę z kredytem.
  • stephanie_harper2 Re: Chcę odejść 27.06.22, 08:14
   Nie wiem jakie są ceny w okolicach Legnicy. Ale jakbym miała 1600 to zapłaciłabym opłaty do spółdzielni, prąd, net i telefony i nie wiem czy na szminkę by mi zostało. Walcz o podwyższenie alimentów na syna i ewentualnie siebie też. Jak się uda to spadaj od nich jak najdalej. Ale wg mnie 3-4 tysie to minimum na życie bez fajerwerków.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka