Dodaj do ulubionych

Maskara odzywka

05.07.22, 09:04
Istnieje cos takiego, najlepiej bezbarwne, co mozna uzywac tak jak maskary , ale nie oblepia farba tylko pielegnuje rzesy i daje delikatny efekt prawie jak makijaz czy cos w ten desen? Myslalam o Benefit primer, troche brazowy chyba jest, ale nie zna marki wogole, wiec nie wiem czy warto. Wszelkie biale primery skreslam.
Obserwuj wątek
    • chococaffe Re: Maskara odzywka 05.07.22, 09:10
      Znam markę, korzystałam z Gimmie Brow do brwi. Jest ok, chociaż sprzedawczyni odradziła mi używanie tego do rzęs. Gdyby nie to pewnie bym dalej korzystała (korzystam na tyle rzadko, że krzywdy nie zrobi a ma mini opakowania)

Teraz korzystam z odżywki Jane Iredale do brwi i rzęs i jestem zadowolona. Jest też wersja bezbarwna. Te kolorowe widać, ale są delikatniejsze niż zwykły tusz.

Nato miast chyba nie spotkałam odżywki do rzęś lepszej niż zwykły olej rycynowy.
      • nevertheless123 Re: Maskara odzywka 05.07.22, 09:17
        Naprawdę się Wam tak dobrze sprawdza ten olej rycynowy? Gdzie nie spojrzę, tam rada, żeby go używać do rzęs, bo taki super. Kiedy sama stosowałam to zauważyłam jedynie, że kurz i brud mi się do tych rzęs przyklejał i powodował stany zapalne powiek i opuchliznę. Cudów żadnych na rzęsach niestety nie zauważyłam.
        • sonnija70 Re: Maskara odzywka 05.07.22, 09:20
          No tez mam zle doswiadczenia z olejem rycynowym. Szukam jednk czegos zamiast tradycyjnej maskary, co podkresli rzesy jak makijaz, ale jednoczesnie bedzie je odzywiac.
          • chococaffe Re: Maskara odzywka 05.07.22, 09:36
            Możecie też spróbować olejku kawowego (normalnego z arabica, nie z zielonej kawy). Moim zdaniem działa trochę słabiej niż rycynowy, ale jakos działa. I pięknie pachnie.
          • snakelilith Re: Maskara odzywka 05.07.22, 10:06
            Pewnie dlatego, że rycynowy jest ciężkim, klejącym się olejem. A konwencjonlany olej może zawierać jeszcze zanieczyszenia i nie nadawać się jako kosmetyk w okolicach delikatnych śluzówek.
            Wiele ekologicznych odżywek ma jednak nieco lżejsze składy, gdzie rycynowy zmieszany jest z innymi mniej obciążającymi olejami.
            Np. La Saponaria WOW Wzmacniające serum do rzęs i brwi. W skladzie jest rycynowy, migdałowy, oliwa., arganowy, jojoba i słonecznikowy. Ja z tą włoską marką zrobiłam dobre doświadczenie jeżeli chodzi o kosmetyki do włosów.
            No ale to znowu oleje. I mogą powodować uczucie ciężkości. Inaczej nie uzyska się jednak efektu przyciemnienia i podkreślenia bez dodatku koloru w produkcie, a wtedy to już nie jest odżywka, a maskara.
            Istnieją jednak maskary ekologiczne, te na pewno mniej szkodzą, mogą nawet pielęgnować rzęsy, ale tu mamy problem, że one zawierają często także wodę i muszą być czymś konserwowane i tu często używa się czasem (ale nie zawsze ) wysuszającego alkoholu (alcohol denat.). On zresztą w wodnistych odżywkach też często jest i pytanie, czy to wtedy jest jeszcze odżywka.
            Jedną z lepszych ekologicznych maskar na rynku jest Avril Definition Mascara. Zawiera naturalne oleje i woski, nie rozmazuje się (albo rozmazuje zdecydowanie mniej od innych eko) i robi ładny, nieprzeładowany, naturalny efekt. Smolisto-grubych rzęs XXL widocznych z kilometra się nie uzyska, ale zdaje się, że tego nie szukasz, a raczej czegoś, co rzęsom dobrze zrobi.
            Zawarte w niej alkohole są z tych mniej groźnych, pielęgnujących i poprawiających nawilżenie, czyli nie alcohol denat. Do tego cena nie jest zawrotna. Wiele dużo droższych kompletnie się nie sprawdziło.
            • nevertheless123 Re: Maskara odzywka 05.07.22, 12:06
              Ja sobie upodobałam Rossmanowskąą XXL Curl Mascara. Nie, żeby podkręcała rzęsy albo dawała fekt XXL wink, ale po nałożeniu mam takie miłe uczucie, jakbym właśnie nałożyła odżywkę. Jednak ma ona niestety w składzie alcohol denat i szukałam alternatyw. Podoba mi się ta Avril Definition Mascara, bardzo ładny skład, dzięki za polecenie!
                • snakelilith Re: Maskara odzywka 05.07.22, 15:58
                  U mnie Alterra, Alverde, Lavera, Sante i te wszystkie drogeryjne ekologiczne marki się nie sprawdziły, bo się szybko rozmazywały. Ale próbowałam już też droższych jak np. Nui, Dr. Hauschka i coś tam jeszcze i one wcale nie były lepsze, a kosztują jak Dior i reszta.
                  Tylko ta Avril się u mnie sprawdza. Niestety, w sklepie ecco verde, gdzie ją kupuję, nie mają już innych kolorów w linii Definition, a granatowa i brązowa były dla mnie jeszcze lepsze od czarnej.
      • snakelilith Re: Maskara odzywka 05.07.22, 10:18
        Ten produkty zawiera chyba tafluprost, czyli substancję czynną używaną w medycznych kroplach do oczu obniżających ciśnienie wewnątrzgałkowe. Efektem ubocznym jest szybszy porost włosków. Ale także podrażnienia, zaczerwienienia oka, a nawet zmiany koloru tęczówki i śluzówki wokół oka. To nie odżywka, a desperacja, gdy rzęsy są bardzo marne i krótkie. Do pielęgnacji się to moim zdaniem nie nadaje. Ale jak kto lubi.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka