Dodaj do ulubionych

Nastolatek i tatuaż

27.07.22, 18:10
Wyraziłybyście zgodę gdyby 17 - latek zechciał wykonać sobie tatuaż? Sama nie wiem czy kazać mu poczekać 12 miesięcy do osiągnięcia pełnoletności czy zezwolić. Jak Wy byście podeszły do tematu?
Obserwuj wątek
    • anilorak174 Re: Nastolatek i tatuaż 27.07.22, 18:11
      Zależy jaki i gdzie.
      • rikitikibu Re: Nastolatek i tatuaż 27.07.22, 18:13
        Między nadgarstkiem a łokciem. Na około 7 cm. Wzór jeszcze nie wybrany. Na razie wstępnie.
        • anilorak174 Re: Nastolatek i tatuaż 27.07.22, 18:15
          Ja tatuaży nie lubię. Uważam, że szpecą. W takiej sytuacji na pewno urzadzilabym rozmowę na ten temat, ale nie zakazywałabym gdyby się uparł.
    • arganowa Re: Nastolatek i tatuaż 27.07.22, 18:12
      Zależy chyba co i gdzie. Jeśli na ręce/klatce/plecach/udzie, to trzeba chłopaka uświadomić, że ciało może mu się jeszcze rozrosnąć i dzieło będzie głupio wyglądać.
    • iwoniaw Re: Nastolatek i tatuaż 27.07.22, 18:13
      Nie, nie zgodziłabym się. Nie zamierzam przykładać ręki do czegoś, co mi się nie podoba.
    • triss_merigold6 Re: Nastolatek i tatuaż 27.07.22, 18:13
      Nie.
    • ga-ti Re: Nastolatek i tatuaż 27.07.22, 18:16
      Ja się nie zgodziłam, choć młody za bardzo się nie upierał.
      Ostrzegłam, że może się znudzić, może zmienić wygląd, może utrudnić życie, i takie tam oraz przestrzegłam przed nieprofesjonalnymi miejscami, gdyby jednak młody się zaparł i zrobił pomimo mojej niezgody.

Ktoś tu kiedyś radził, żeby sobie na początek zrobić tatuaż z chny, czy czego tam i zobaczyć, jak się z nim żyje, czy nie przeszkadza, czy się nie znudzi, a dopiero potem ewentualnie zrobić prawdziwy.
    • heca7 Re: Nastolatek i tatuaż 27.07.22, 18:27
      Nie. Jak tak bardzo chce to niech sobie doczeka do dorosłości, potem sam na to zarobi i pójdzie się wytatuować.
    • gaskama Re: Nastolatek i tatuaż 27.07.22, 18:30
      Nie znoszę tatuaży. Młody chciał, jak miał 16 lat. Powiedziałam ok. Nawet mu podrzucałam namiary na porządne, artystyczne studia tatuażu. Jeśli robić, to w dobrym bezpiecznym miejscu i u kogoś, kto jest w tej dziedzinie mistrzem. To goowno ma w końcu być noszone całe życie. Moja matczyna zgoda jakoś ostudziła jego zapal. Nie zrobił sobie. Teraz ma 20 lat i zdecydowanie nie chce.
    • gaskama Re: Nastolatek i tatuaż 27.07.22, 18:33
      Jeśli więc chce od dawna a nie jest to pomysł sprzed 2 tygodni, to bym się zgodziła. Bo inaczej zrobi gdzieś jakieś tanie goowno i jeszcze żółtaczkę złapie.
    • kanna Re: Nastolatek i tatuaż 27.07.22, 18:37
      Pewnie, że bym kazała poczekać.
      Może to tylko impuls i mu pomysł wywietrzeje z głowy?
    • pepsi.only Re: Nastolatek i tatuaż 27.07.22, 18:38
      Kazałam poczekać do 18-tki. Młodzież dostosowała się.
    • primula.alpicola Re: Nastolatek i tatuaż 27.07.22, 18:46
      Nie wyraziłabym.
    • smaczna_zupa Re: Nastolatek i tatuaż 27.07.22, 19:41
      Bez problemu wyraziłabym zgodę.
    • majenkir Re: Nastolatek i tatuaż 27.07.22, 19:52
      W życiu! Dorośnie i dajbuk zmądrzeje, i wtedy będzie moja wina 😉
      • kanna Re: Nastolatek i tatuaż 27.07.22, 19:53
        W punkt smile
        • lemonka5 Re: Nastolatek i tatuaż 27.07.22, 20:57
          Magia matczynej zgody przywraca rozsądek. Mój marzył o tatuażu w wieku lat 17. Wiele rozmów na ten temat odbyliśmy, stanęło na czekaniu do 18 i robienia tego na własną odpowiedzialność. Jako dodatek do prezentu na osiemnastkę dałam mu voucher do porządnego studia tatuażu. Minął rok i voucher leży w szufladzie. Przeszło mu, skoro już nie musiał udowadniać: A właśnie, że zrobię!
          • kanna Re: Nastolatek i tatuaż 28.07.22, 14:10
            Ja mojemu pozwalam praktycznie na wszystko. Np. samodzielną wizytę u koleżanki w innej stolicy europejskiej (samolot/pociąg) w wieku lat 16. .Pracę zarobkową w czasie roku szkolnego itp.
            Dlatego jak mówię nie, to mój wie, że to "nie" jest uzasadnione. I przemyślane.

Rzadko korzystam z tej władzy. Przy tatuażu by usłyszał, ale na szczęście mój rozsądny jest.
    • borsuczyca.klusek Re: Nastolatek i tatuaż 27.07.22, 21:05
      Nie. Jest szansa, że przez te 12 miesięcy mu przejdzie. Jeżeli nie to trudno.

Aha i puściłabym mu filmik z laserowego usuwania, koniecznie z dźwiękiem.
    • em_em71 Re: Nastolatek i tatuaż 27.07.22, 21:10
      Nie. 18 latkowi też nie, na szczęście nie muszę, ciągitek nie ma.
      • afro.ninja Re: Nastolatek i tatuaż 28.07.22, 14:01
        Ale jak zabronić dorosłej osobie zrobienia tatuaży?!
        • droch Re: Nastolatek i tatuaż 28.07.22, 14:13
          Tupnąć nogą?
    • bene_gesserit Re: Nastolatek i tatuaż 27.07.22, 21:26
      Czyli po prostu chce mieć tatuaż, a nie uwiecznić coś, co jest dla niego ważne?
      Bo? Motywacja jest ważna.

Zrobiłabym listę za i przeciw. I niech zobaczy, czy stać go na prawdziwego artystę.
    • berdebul Re: Nastolatek i tatuaż 27.07.22, 21:32
      Nie, ale jeżeli będzie się upierał to niech idzie do dobrego studia. Pokazałabym selekcję nieudanych koszmarków.
    • asfiksja Re: Nastolatek i tatuaż 27.07.22, 21:37
      Nie zgodziłabym się. 17-latek nie ma jeszcze dojrzałego układu nerwowego, często działa pod wpływem impulsu. Nie mówiąc już o ewolucji gustu. Wszystkie tatuaże zrobione w tak wczesnej młodości, które znam są teraz obciachowe (te modne niegdyś "tribale", gwiazdki, imiona ówczesnych sympatii itd.).
    • zibi62 Re: Nastolatek i tatuaż 28.07.22, 13:38
      Pod warunkiem że wytatuuje moje imię 😂
    • afro.ninja Re: Nastolatek i tatuaż 28.07.22, 14:00
      Oczywiście, że czekać. Znajdz mu tatuatora, ktory ma terminy za rok. Będzie miał piekny tatuaż, albo się rozmyśli.
    • mamkotanagoracymdachu Re: Nastolatek i tatuaż 28.07.22, 14:04
      Jakiś w miarę nieduży i nieobciachowy, we w miarę dyskretnym miejscu - spoko.

Tribal na szyi niekoniecznie wink
    • la_mujer75 Re: Nastolatek i tatuaż 28.07.22, 14:23
      Mnie się niektóre tatuaże podobają . Sama takowych nie posiadam.
      Gdyby któryś z moich synów chciał, prosiłabym, aby się nie spieszył i przemyślał mocno ten pomysł.
      Moja bratanica z 2 lata temu zamarzyła sobie mieć własny (autorskiego projektu) tatuaż. Miała 18 lat.
      Bratu pomysł sie nie podobał, ale zrobił "research" i wynalazł odpowiedni salon. Do tej pory nie zrobiła smile
    • zerlinda Re: Nastolatek i tatuaż 28.07.22, 15:27
      Nie. Ma świadomość, że tatuaż zamyka mu w przyszłości możliwość pracy np. w policji?
      • borsuczyca.klusek Re: Nastolatek i tatuaż 28.07.22, 15:37
        zerlinda napisała:

> Nie. Ma świadomość, że tatuaż zamyka mu w przyszłości możliwość pracy np. w pol
        > icji?

To już chyba nieaktualne
      • droch Re: Nastolatek i tatuaż 28.07.22, 16:59
        To akurat chyba zaleta?
      • triss_merigold6 Re: Nastolatek i tatuaż 28.07.22, 17:02
        Masz bardzo nieaktualne info.
      • 35wcieniu Re: Nastolatek i tatuaż 28.07.22, 17:37
        No, no.
        Poniżej policjant że Świnoujścia, o którym pisano bo pomógł krwawiącemu mężczyźnie.

https://iswinoujscie.pl/im/artykuly/60129_21052019.jpg
        • memphis90 Re: Nastolatek i tatuaż 28.07.22, 17:48
          Może to taka rajstopa z obrazkiem, która się naciąga, żeby udawała tatuaż...? 😁
          • iwoniaw Re: Nastolatek i tatuaż 28.07.22, 18:49
            memphis90 napisała:

> Może to taka rajstopa z obrazkiem, która się naciąga, żeby udawała tatuaż...? ?
            > ?
            >

Kalkomania z gumy do żucia 🤣
    • pytajacakinga Re: Nastolatek i tatuaż 28.07.22, 15:31
      Ja się kiedyś nie zgodziłam o 17 latka sama sobie zrobiła.
      Chciałam zabić tego co jej to wytatuował ale nie chciała powiedzieć kto.
      Później jako pelnoletni zrobiła jeszcze z 7
      Tak że lepiej się zgodzić i tak nie masz na to ządnego wpływu.
      • zerlinda Re: Nastolatek i tatuaż 28.07.22, 16:53
        Nie masz wpływu, bo nie masz więzi z dzieckiem.
        • droch Re: Nastolatek i tatuaż 28.07.22, 17:00
          Więź z późnym nastolatkiem i wpływ rodzicielski na jego decyzje są mocno przereklamowane.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka