Dodaj do ulubionych

Pielęgnacja psa, ceny

06.09.22, 12:04
Dziewczyny ile kosztuje u was w mieście na chwilę obecną kąpanie i wysuszenie psa z wyczesaniem lub jakimiś drobnymi zabiegami pielęgnacyjnymi?

Fryzjerka mojego psa już drugi raz w tym roku podniosła cenę. Rozumiem że rośnie mu sierść, jest to rasa długowłosa ale nie wiem kiedy powiedzieć temu dość. Płaciłam 80 zł, teraz 100 a od października 120 zł. Jestem stałą klientką i pies chodzi tam raz w tygodniu.
Obserwuj wątek
    • aamarzena Re: Pielęgnacja psa, ceny 06.09.22, 12:46
      Wykąp i uczesz sama u po problemie
      • aamarzena Re: Pielęgnacja psa, ceny 06.09.22, 12:50
        Swoją drogą po co psa kapać raz w tygodniu? Chyba żeby nabawic go jakichś chorób skóry. Miałam psa długowłosego na długo przed powstaniem pierwszego salonu groomerskiego u mnie w okolicy i kapany był 2x do roku plus gdy wpadł w błoto, wytarzał sie w padlinie itp Zimą czy w deszczowa pogodę myte łapy i podwozie po każdym spacerze, ale to samą woda.
        Teraz mam stworzenie krótkowłose i też kąpiele uprawiane są rzadko
    • kaskaz1 Re: Pielęgnacja psa, ceny 06.09.22, 12:50
      Pies kapany co tydzień?
    • jeste_m_sobie Re: Pielęgnacja psa, ceny 06.09.22, 13:08
      Chodzę z psem do strzyżenia co trzy miesiące, płaciłam ostatnio 70 zł. Po strzyżeniu sama kąpię, żeby usunąć ewentualne resztki króciutkich włosków, które mogą go drażnić. Wszelka moja wiedza mówi, że kąpanie psa co tydzień jest bardzo niezdrowe, nawet w przypadku psów długowłosych wystawowych (o sierść dba sie inaczej). Zmien może fryzjerkę, ale nie ze względu na cenę, tylko na to, że najwyraźniej nie zna się na pielęgnacji psów - albo żeruje na niewiedzy właścicieli (już nie wiem, co gorsze).
      • elsa.the.dog Re: Pielęgnacja psa, ceny 06.09.22, 13:20
        Zapewniam cię, że wiem więcej o psach niż ktokolwiek z tego forum, jest to już trzeci pies tej rasy, ostatni dożył 16 lat będąc również kąpanym raz w tygodniu. Zadałam konkretne pytanie o pielęgnację, cena strzyżenia mnie nie interesuje oraz dlaczego go strzyżesz. Dla mnie to znęcanie się nad psem, w końcu sierść do czegoś służy, a ty go jej pozbawisz.
        • iwles Re: Pielęgnacja psa, ceny 06.09.22, 13:25
          elsa.the.dog napisał(a):

> Zapewniam cię, że wiem więcej o psach niż ktokolwiek z tego forum,

big_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grin

> trzeci pies tej rasy, ostatni dożył 16 lat będąc również kąpanym raz w tygodniu

i przez 16x2=32 lata cena się nie zmieniała ?

• eriu Re: Pielęgnacja psa, ceny 06.09.22, 13:33
            A powiesz mi po co się kąpie psa co tydzień?
          • 35wcieniu Re: Pielęgnacja psa, ceny 06.09.22, 13:37
            Przecież to jest ta schizolka od "łóżek dla psa" i pań sprzątających, które te łóżka źle sprzątają itd.
            Wiem że frakcja "nie patrzę na nicki" jest tu silna, no ale naprawdę...
            • elsa.the.dog Re: Pielęgnacja psa, ceny 06.09.22, 13:42
              Tak, dbam o psa i wnętrze, pod stałym nickiem pisać w tym temacie nie zamierzam, bo bym miała gorzej niż Berga.
        • malgosiagosia Re: Pielęgnacja psa, ceny 06.09.22, 13:30
          elsa.the.dog napisał(a):

, jest to już
          > trzeci pies tej rasy, ostatni dożył 16 lat będąc również kąpanym raz w tygodniu

A jakiej rasy jest Twoj pies?

• malgosiagosia Re: Pielęgnacja psa, ceny 06.09.22, 13:45
            Przeczytalam w Googlu

"Raz w tygodniu polecamy kąpiel psom o sierści długiej i jedwabistej. U takich ras jak maltańczyki, shih tzu czy yorki, sierść rośnie bardzo szybko i wymaga sporo pracy. Przy kąpieli ważne jest by użyć odpowiednich kosmetyków. Psa kąpiemy dwa razy."
            • iwles Re: Pielęgnacja psa, ceny 06.09.22, 14:07

ale zauważyłoś, że to ze strony psiego fryzjera i tam zawsze tak napiszą, żeby napędzić sobie klientów?
              • malgosiagosia Re: Pielęgnacja psa, ceny 06.09.22, 14:18
                Częstotliwość kąpieli
                Jest to uwarunkowane przede wszystkim rodzajem sierści, jaką pies posiada, ale też tym, czy mieszka w domu, czy jednak więcej czasu spędza na zewnątrz. Tym czworonogom, które przebywają na podwórku, wystarczy kąpiel raz lub dwa razy do roku. Zupełnie inaczej sprawa wygląda z pisakami domowymi. Częste i regularne kąpiele (czyli nawet takie raz na tydzień lub dwa tygodnie) będą wskazane u psów z jedwabistą szatą, np. maltańczyki, shih tzu. Sierść u tych ras jest długa, więc brud dość szybko się na nich osadza i wsiąka głęboko. Kąpiel raz w miesiącu wskazana będzie na przykład u labradorów – jest to sierść gładka, przylegająca do ciała. Jeśli psiak nie prowadzi zbyt aktywnego trybu życia, może być to rzadziej. Co trzy miesiące należy kąpać zwierzaki, które mają sierść z podszerstkiem - pod sierścią kryje się dodatkowo jeszcze puch.

www.vet-med.pl/88/jak-czesto-kapac-psa
                • iwles Re: Pielęgnacja psa, ceny 06.09.22, 14:34

maltańczyki, shih tzu - te psy się strzyże, bo nie mają podszerstka. A pani elsa_the_dog wyśmiewa strzyżenie, twierdząc, że strfzyżenie to znęcanie się nad psem.
                  Więc to nie jest ani maltańczyki, ani shih tzu (dodam, że na pewno tez nie york, bo te też się strzyże).
                  Pozostaje więc pies z podszerstkiem, a te, jak cytujesz - kapie się raz na trzy miesiące.
                  • elsa.the.dog Re: Pielęgnacja psa, ceny 06.09.22, 14:42
                    Po co się ośmieszasz? Nie lepiej zajrzeć do googla? Sprawdź raz jeszcze które rasy nie mają podszerstka.
                    • iwles Re: Pielęgnacja psa, ceny 06.09.22, 14:45

no weź, nie bądź taka tajemnicza, powiedz, jakiego masz psaaaaaa......
                      całe forum czekaaaaaaaa
        • gama2003 Re: Pielęgnacja psa, ceny 06.09.22, 13:34
          Przecież sama piszesz o strzyżeniu ?
          Kąpiesz psa co tydzień i serio uważasz, że dużo o psach wiesz ? Pewnie ma być bielutki i pachnący ? Do ładnej torebki ?

To fuks, że Twoje psy nie mają problemów ze zdrowiem skóry. I chodzi własnie o pielęgnację, moczyć, plywać pies może i codziennie. Ale kosmetyki ?
          Bo chyba nie o samym czesaniu piszesz ?
          • elsa.the.dog Re: Pielęgnacja psa, ceny 06.09.22, 13:41
            Nie, sierść ma innego koloru. Poczytaj o rasach, dlaczego ja mam cię edukować?
            • gama2003 Re: Pielęgnacja psa, ceny 06.09.22, 14:19
              Edukować w tym temacie może lekarz weterynarii a nie fryzjerzy, groomerzy czy hodowcy. Owszem wypielęgnowany pieseczek jest śliczniusi. Ale zdrowe to nie jest niestety.
              • elsa.the.dog Re: Pielęgnacja psa, ceny 06.09.22, 14:24
                Dziękuję za troskę, pies również odwiedza specjalistów.
    • klementyna156 Re: Pielęgnacja psa, ceny 06.09.22, 13:58
      Troll czy nie, mogę napisać - u nas zwykle jest cena 100 zl za godzinę pielęgnacji, w tym mycie i czesanie bardzo długiego futra. Nie strzyżemy wcale, za to wyczesywanie zabiera zwykle fachowcowi ok. 3 godzin, albo i więcej. Chodzimy ze dwa razy do roku, pozostałe czesanie sami ogarniamy. Kąpiele też, tzn mycie łapek i podwozia po błotnistych spacerach - samodzielnie, w zależności od potrzeb. Psa w całości myjemy bardzo rzadko, kilka razy do roku.
    • ichi51e Re: Pielęgnacja psa, ceny 06.09.22, 14:38
      żal zwierzaka
      • elsa.the.dog Re: Pielęgnacja psa, ceny 06.09.22, 14:43
        Chlip chlip
    • thea19 Re: Pielęgnacja psa, ceny 06.09.22, 16:28
      moje psy chodzą na pakiet z trymowaniem - obecnie 180zł/szt u hodowcy. Zrobienie małego pudla chyba 250zł.
    • majenkir Re: Pielęgnacja psa, ceny 06.09.22, 16:44
      To chodź co dwa tygodnie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka