Dodaj do ulubionych

Do cwiczacych silowo - bialko

18.09.22, 15:02
Jak wam sie udaje zjec te 1,5g na kazdy kg ciala i zeby w kazym posilku bylo w znacznej ilosci?

Nie jem miesa za bardzo, ryby lubie ale oststnio te z dyskonow pstragi i lososie dziwnie smakuja 馃ゴ
Obserwuj w膮tek
    • hexella Re: Do cwiczacych silowo - bialko 18.09.22, 15:11
      jestem wege, z raczej swobodnym podej艣ciem do bilans贸w i rozkminianiem ile czego przyj臋艂am w posi艂ku. Trenuj臋 od wielu lat ka偶dego dnia, tak偶e si艂owo. Mam konkretne mi臋艣nie, no powiedzmy zauwa偶alne i nie narzekam na zdrowie, kontuzje i przeci膮偶enia. Je艣li Twoim celem s膮 treningi dla zdrowia i sprawno艣ci, a nie nabudowanie masy mi臋艣niowej (co jest bardzo trudne u kobiet) to 艣mia艂o mo偶esz przesta膰 przelicza膰 i kombinowa膰. Jedz zdrowo, to wszystko.
      • hexella Re: Do cwiczacych silowo - bialko 18.09.22, 15:14
        dodam jeszcze, 偶e moi synowie 膰wicz膮cy na si艂owni i trenuj膮cy kalistenik臋 uzupe艂niaj膮 bia艂ko od偶ywkami. No ale oni maj膮 troch臋 inne cele ni偶 ja.
    • mrs.solis Re: Do cwiczacych silowo - bialko 18.09.22, 15:37
      Odzywki bialkowe. Pije je nawet teraz mimo, ze nie cwicze. Czasem zastepuje koktajlem bialkowym jakis posilek szczegolnie jesli nie mam apetytu , a zjesc musze, zeby sie nie przewrocic z glodu.
    • magdallenac Re: Do cwiczacych silowo - bialko 18.09.22, 15:43
      Od偶ywki bia艂kowe, nabia艂, chleb proteinowy, batony proteinowe, tu艅czyk, jajka. Bez problemu dobijam 2g/kg.
    • piataziuta Re: Do cwiczacych silowo - bialko 18.09.22, 16:49
      tofu, fasola, twaro偶ek wysokobia艂kowy, skyr, beef jerky, tu艅czyk, 艂oso艣 w臋dzony, jajka

a gdy nie jad艂am mi臋sa to jeszcze by艂o du偶o grochu, ciecierzycy, pestki i orzeszki (jako sk艂adnik dania, a nie jako przek膮ska)

raz Mieciu przyni贸s艂 od偶ywki bia艂kowe, ale by艂y obrzydliwie s艂odkie
      • magdallenac Re: Do cwiczacych silowo - bialko 18.09.22, 16:56
        Ziuta, nie trafi艂a艣 po prostu na dobr膮 od偶ywk臋. Ja wypr贸bowa艂am chyba z 5 i trafi艂am na kilka takich, kt贸re s膮 pyszne. Od偶ywka, mleko ro艣linne, kilka truskawek, bor贸wek, l贸d i masz pyszny deser.
        • piataziuta Re: Do cwiczacych silowo - bialko 18.09.22, 17:03
          no tylko ja nie lubi臋 deser贸w, ani nic na s艂odko
          • krwawy.lolo Re: Do cwiczacych silowo - bialko 18.09.22, 17:09
            Ja na deser jadam okazjonalnie minikabanosy Tarczy艅skiego.
            • piataziuta Re: Do cwiczacych silowo - bialko 18.09.22, 17:18
              Tak, kabanosy na deser s膮 bardzo w moim gu艣cie!
              A pr贸bowa艂e艣 beef jerky?
              Chudsze od kabanos贸w, wi臋cej bia艂ka, a wchodzi jak woda.

Kiedy艣 lubi艂am r贸偶ne dobre sery na deser (do tego wino), ale teraz ograniczam, bo strasznie mi pasuj膮 te偶 do porannej kawy (sery, nie wina tongue_out).
              • krwawy.lolo Re: Do cwiczacych silowo - bialko 18.09.22, 17:39
                Nie pr贸bowa艂em. Troch臋 szkoda mi forsy. Taka paczuszka chyba 50 gr. kosztuje tyle, co kilo kie艂basy. Ale dla Ciebie spr贸buj臋.
                • piataziuta Re: Do cwiczacych silowo - bialko 18.09.22, 17:47
                  Ano, ja rozrzutna jestem. Nie wiem ile kosztuje kilo kie艂basy :p.
                  Beef jerky 50g kosztuje jak wi臋ksza paczka fansi czips贸w.
                  W sumie to nie wiem czy b臋dziesz zadowolony, bo to twarde jak podeszwa. tongue_out
                  • krwawy.lolo Re: Do cwiczacych silowo - bialko 18.09.22, 18:19
                    Na pewno b臋d臋. Uwielbiam such膮 i tward膮 kie艂bas臋. Z臋by jeszcze posiadam. Niechby w postaci mostka 2-4 lewo g贸ra.
        • snowbabe Re: Do cwiczacych silowo - bialko 20.09.22, 14:42
          Magdallena a polecisz jakies nieslodkie odzywki bialkowe?
      • krwawy.lolo Re: Do cwiczacych silowo - bialko 18.09.22, 17:08
        Ziuciu, a jak smakuje ten skyr? To rodzaj skandynawskiego jogurtu, czy nie?
        • piataziuta Re: Do cwiczacych silowo - bialko 18.09.22, 17:28
          Kwa艣ny g臋sty jogurt, podobny do greckiego ale sporo chudszy.

Ja kupuj臋 pi膮tnicy (pod warstw膮 kwa艣nego jogurtu jest s艂odki d偶em owocowy - troch臋 cukru ma, ale nie tyle co zwyk艂e jogurty, a kcal ze 120) i pilos (zmieszany z owocami, ale nies艂odki i niskokaloryczny - kubek ma chyba tylko 80 kcal.
          S膮 te偶 o smaku "naturalnym" bez owoc贸w, ale nie pr贸bowa艂am.
          • wapaha Re: Do cwiczacych silowo - bialko 18.09.22, 17:37
            Skyr jest zajebisty - bo ma wi臋cej bia艂ka ni偶 zwyk艂y jogurt naturalny i 0/niewiele t艂uszczu
        • snakelilith Re: Do cwiczacych silowo - bialko 18.09.22, 17:52
          Naturalny skry smakuje paskudnie. On si臋 sprzedaje tylko pod has艂em bia艂ko i zero t艂uszczu, bo smakowo nie proponuje 偶adnego pozytywnego do艣wiadczenia, troch臋 jak bardzo chudy twar贸g, rozwodniony jogurtem. Skandynawowie maja jednak bardzo dziwne kulinarne przyzwyczajenia, z jednej strony preferuj膮 bardzo t艂uste produkty jak mas艂o do wszystkiego, majonezy i sma偶one w g艂臋bokim oleju, a z drugiej kupuj膮 skyr i ekstra lett melk z 0,5% t艂uszczu, kt贸re smakuje jak woda.
          • ichi51e Re: Do cwiczacych silowo - bialko 18.09.22, 18:11
            co kto lubi mi smakuje
            • snakelilith Re: Do cwiczacych silowo - bialko 18.09.22, 18:21
              A mi nie smakuje. Obok jogurtu 3,5%, albo greckiego 10% to nawet nie sta艂o i osobi艣cie nie rozumiem jedzenia tak odt艂uszczonych produkt贸w mlecznych. To ju偶 lepiej nie je艣膰 ich wcale. Ale spo偶ywania czego艣 takiego przecie偶 nikomu nie zabraniam. Ja jedyny wyj膮tek robi臋 dla bardzo dojrza艂ego sera harce艅skiego, ale nawet on ma 1,5% t艂uszczu.
              • piataziuta Re: Do cwiczacych silowo - bialko 18.09.22, 18:48
                Ze skyrem jest troch臋 jak z tofu - m贸j brzuch czuje, 偶e dosta艂 dobre bia艂ko, bez nadmiernej ilo艣ci kalorii pochodz膮cych z t艂uszczu. T艂uszczu dostarczam i tak du偶o, w du偶o pyszniejszych postaciach ni偶 jogurt grecki 10%.
                • snakelilith Re: Do cwiczacych silowo - bialko 18.09.22, 20:30
                  To musi by膰 jako艣 smakowo po艂膮czone, bo dla mnie tofu jest niezjadalane, za to grecki jogurt to co艣, czym delektuj臋 si臋 w wersji najlepiej pur. Ten kremowy, lekko kwa艣ny smak jest wielk膮 przyjemno艣ci膮.
                  Ja w og贸le nie traktuj臋 jedzenia zbyt zdrowotnie, to co jem musi mi przede wszystkim smakowa膰 oraz by膰 dobrej jako艣ci, Jak jest t艂uste, to zjem co najwy偶ej troch臋 mniej. A cecha "du偶a porcja bia艂ka" w og贸le do mnie nie przemawia, bo nie jestem zdania, 偶e mamy jego niedob贸r w po偶ywieniu, by zwraca膰 uwag臋 na wyj膮tkowe du偶e porcje.
                  • piataziuta Re: Do cwiczacych silowo - bialko 18.09.22, 20:51
                    Ja te偶 nie traktuj臋 jedzenia zdrowotnie, po prostu niekt贸rymi rzeczami si臋 nie najadam, nawet je艣li maj膮 kup臋 kalorii.
                    Zjem ze smakiem kawa艂 parmigiany - ale pomimo ogromnej zawarto艣ci kalorii, b臋d臋 dalej g艂odna. To samo mam po mc donaldzie i s艂odyczach.
                    Bardzo nie lubi臋 tego uczucia - czuj臋, 偶e ze偶ar艂am setki kalorii, ale w brzuchu jako艣 pusto.
                  • ichi51e Re: Do cwiczacych silowo - bialko 18.09.22, 21:12
                    faktycznie bo tofu tez lubi臋 big_grin
          • piataziuta Re: Do cwiczacych silowo - bialko 18.09.22, 18:21
            snakelilith napisa艂a:

> Naturalny skry smakuje paskudnie. On si臋 sprzedaje tylko pod has艂em bia艂ko i ze
            > ro t艂uszczu, bo smakowo nie proponuje 偶adnego pozytywnego do艣wiadczenia, troch臋
            > jak bardzo chudy twar贸g, rozwodniony jogurtem. Skandynawowie maja jednak bardz
            > o dziwne kulinarne przyzwyczajenia, z jednej strony preferuj膮 bardzo t艂uste pro
            > dukty jak mas艂o do wszystkiego, majonezy i sma偶one w g艂臋bokim oleju, a z drugie
            > j kupuj膮 skyr i ekstra lett melk z 0,5% t艂uszczu, kt贸re smakuje jak woda.

Bo mo偶e ilo艣膰 t艂uszczu trzeba gdzie艣 jednak pr贸bowa膰 przyci膮膰?
            Ja te偶 lubi臋 mase艂ko i majonez (wega艅ski mi lepiej smakuje ni偶 ten z jajek 馃う). Skyr te偶 lubi臋, a i mleko do kawy wybieram 0,5 (nie znosz臋 smaku mleka).
            • snakelilith Re: Do cwiczacych silowo - bialko 18.09.22, 18:25
              piataziuta napisa艂a:

>mleko do kawy wybieram 0,5 (nie znosz臋 smaku mleka).

0,5, to nawet tej kawy nie zabiela, a tylko rozwadnia. Wola艂abym pi膰 czarn膮. Mleko do kawy da mnie to tylko t艂uste, 3,8 i najlepiej jeszcze nie homogenizowane. Mleka solo nie pij臋 nigdy.
              • magdallenac Re: Do cwiczacych silowo - bialko 18.09.22, 18:27
                Nawet mleko 0% ma posmak mleka i zmienia smak kawy, a nie tylko rozwadnia.
              • piataziuta Re: Do cwiczacych silowo - bialko 18.09.22, 18:42
                snakelilith napisa艂a:

> piataziuta napisa艂a:
                >
                > >mleko do kawy wybieram 0,5 (nie znosz臋 smaku mleka).
                >
                > 0,5, to nawet tej kawy nie zabiela, a tylko rozwadnia. Wola艂abym pi膰 czarn膮. Ml
                > eko do kawy da mnie to tylko t艂uste, 3,8 i najlepiej jeszcze nie homogenizowane
                > . Mleka solo nie pij臋 nigdy.

Kiedy艣 lubi艂am latte na t艂ustym mleku (im t艂ustsze, tym lepiej), s艂odzone. Potem cappuccino. Potem podw贸jne espresso, ze spienionym t艂ustym mlekiem, bez cukru.
                Obecnie podw贸jne espresso + rozwodnione mleko (rano), albo espresso macchiato (po po艂udniu).
                Do samej czarnej jeszcze nie dojrza艂am.
                • snakelilith Re: Do cwiczacych silowo - bialko 18.09.22, 20:37
                  piataziuta napisa艂a:

> Kiedy艣 lubi艂am latte na t艂ustym mleku (im t艂ustsze, tym lepiej), s艂odzone.

Nie, nie, nie. Latte nie wypij臋, bo to nie kawa, a mleko. Do tego s艂odkie, brrr..... A mleka nie pij臋. Ja pij臋 kaw臋 z MA艁膭 ilo艣ci膮 mleka i wtedy wol臋 pe艂not艂uste, jak natura przewidzia艂a. To podbija tylko smak kawy.
                  A przy mleku 0%, to masz w zasadzie tylko laktoz臋 w zabielanej wodzie i tu mo偶na pi膰 od razu kaw臋 czarn膮 s艂odzon膮 zwyk艂ym cukrem.
            • magdallenac Re: Do cwiczacych silowo - bialko 18.09.22, 18:26
              Kurcz臋 nie wiem o co chodzi z tym mlekiem, ale o ile t艂usty nabia艂 mi nie przeszkadza, to t艂uste mleko w kawie wywo艂uje u mnie odruch wymiotny. Nawet w tym 0,5 czuj臋 dziwny posmak. Kupuj臋 ca艂kowicie odt艂uszczone i dopiero takie mi smakuje.
              • piataziuta Re: Do cwiczacych silowo - bialko 18.09.22, 18:45
                Ja kaw臋 z mlekiem 0% te偶 ch臋tnie wypij臋.
                Ale jak kto艣 mi pr贸buje, w turystycznych warunkach, wla膰 3.8%, to mu wyrywam, lej臋 sobie odpowiedni膮 ilo艣膰 kropel i dodaj臋 ciut wrz膮tku.
          • black_magic_women Re: Do cwiczacych silowo - bialko 18.09.22, 18:32
            snakelilith napisa艂a:

, z jednej strony preferuj膮 bardzo t艂uste pro
            > dukty jak mas艂o do wszystkiego, majonezy i sma偶one w g艂臋bokim oleju, a z drugie
            > j kupuj膮 skyr i ekstra lett melk z 0,5% t艂uszczu, kt贸re smakuje jak woda.

To ja chyba jestem Skandynawk膮. Lubi臋 t艂uste sery plesniowe, 偶贸艂te, kozie, a z drugiej strony chudy jogurt, serek wiejski, ma艣lank臋 itp. Dla mnie najgorszy jest widoczny t艂uszcz, np przy sma偶eniu (w s艂odyczach czy salami ju偶 nie 馃槈)
            • piataziuta Re: Do cwiczacych silowo - bialko 18.09.22, 18:52
              Mam podobnie.
              Nie usma偶臋 sobie "normalnych" plack贸w ziemniaczanych - nie dam rady wla膰 tyle oleju do patelni. Ale ju偶 camembert, salami czy fuet nie budz膮 偶adnych moich wewn臋trznych sprzeciw贸w. wink
        • no_easy_way_out Re: Do cwiczacych silowo - bialko 19.09.22, 09:08
          Sam Skyr za dobry nie jest - zbyt nijaki, mdly

Ale jak polaczysz pop na pol Skyr i grecki jogurt albo naturalny , do tego owoc jakis w kostke i z dwie-trzy suszone morele/sliwki/figi + jakies ziarna w sensownych proporcjach- jest calkiem smaczne

Ja tak w kazdym razie robilem. Nawet bylo to 2/3 Skyru i 1/3 greckiego (a czasem nawet zwyklego naturalego)- ale ja dosc ostro pojechalem z 鈥渢renowaniem鈥 kubkow smakowych,ktore wylapywaly smak tam, gdzie rok temu bylo go o polowe mniej .
    • triismegistos Re: Do cwiczacych silowo - bialko 18.09.22, 17:07
      Chudy nabia艂, orzechy, mas艂o orzechowe, batony proteinowe, proteinowe przek膮ski typu pra偶ony b贸b, albo czipsy z grochu. Je艣li lubisz ryby to tu艅czyk z puszki, w臋dzone ryby. Zawsze mo偶esz wspom贸c si臋 od偶ywkami. Neutralna robi robot臋, dodaj臋 jej troch臋 np do jogurtu i robi臋 sos do sa艂atek czy co艣. Owoce morza te偶 s膮 super
      • piataziuta Re: Do cwiczacych silowo - bialko 18.09.22, 17:29
        CZI-PSY-Z-GRO-CHU??? 馃槷

Dej!
        • triismegistos Re: Do cwiczacych silowo - bialko 19.09.22, 08:28
          W 呕abce s膮.
    • wapaha Re: Do cwiczacych silowo - bialko 18.09.22, 17:17
      A jaki masz cel 膰wiczeniowy ?
      Bo te 1,5 g to wcale nie jest jako艣 hard core ale normalne zalecenie dietetyczne
      "G艂upi" serek wiejski 200g + gar艣膰 orzech贸w w艂oskich+ warzywa ( surowizna) to ju偶 27g . Dodasz do tego w ci膮gu dnia np : placki/omlet bananowe z mas艂em orzechowym ( 2jaja, 2banany, p艂atki owsiane) i masz kolejne 23g, do艂o偶ysz wrapa z warzywami surowymi i p贸艂 mozarelli i masz kolejne 28g itd itp

• czerwonylucjan Re: Do cwiczacych silowo - bialko 18.09.22, 22:13
        Podrasowac miesnie ale widze po fitatu, ze az tak malo tego bialka nie jem.
    • ichi51e Re: Do cwiczacych silowo - bialko 18.09.22, 17:51
      fasaole kasze zbo偶a broku艂y kurczak krewetki paluszki krabowe skyr (55g bia艂ka mo偶e nawet mie膰) twarogi jogurty. A jak tym nie dasz rady to jeszcze od偶ywka pozostaje
      • ichi51e Re: Do cwiczacych silowo - bialko 18.09.22, 17:51
        i jajka oczywi艣cie.
    • panna.w.paski Re: Do cwiczacych silowo - bialko 18.09.22, 22:08
      Ja mam zalecenia 偶eby podkr臋ci膰 bia艂ko i uwa偶a膰 na t艂uszcz. Wi臋c jadam du偶o nabia艂u (chudy twar贸g, skyr, ma艣lanka, kefir), jajka ale max. 2 dziennie. Najlepiej 偶eby na obiad by艂 chudy dr贸b albo ryba, wybieraj np dorsza albo tu艅czyka zamiast 艂ososia. Dodatkowo dodatki/przek膮ski kojarz膮ce si臋 z typowo w臋glowodanowymi mo偶na zamieni膰 na te z bia艂kiem np makaron z soczewicy, chipsy z ciecierzycy albo wafle z ciecierzycy wygl膮daj膮ce jak te ry偶owe. Je艣li mo偶esz pozwoli膰 sobie na deser to ja jadam shake'i proteinowe ( np Bakoma for Men) albo puddingi proteinowe, smakuj膮 jak czekolada. Bywaj膮 te偶 batony proteinowe o dobrych sk艂adach, ale cz臋sto ich baz膮 s膮 daktyle i teraz staram si臋 ich unika膰. Od偶ywek bia艂kowych nie stosowa艂am wi臋c si臋 nie wypowiem.

Nie pami臋tasz has艂a

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj si臋

Nakarm Pajacyka