Dodaj do ulubionych

Śniadania

25.09.22, 21:57
Zainspirowana wątkiem o obiadach - zapytam o śniadania.
Na stanie 2 bombelki - nastolatki, Starszy i Młodszy.
Starszy nie je: jajek (wyjątek: faszerowane i pasta jajeczna), parówek, past rybnych, zjada natomiast sery pleśniowe, owsiankę i kaszę mannę.
Młodszy nie je: owsianek, kaszy manny, wędlin (w większości), zjada pastę rybną, parówki i jajka.
Obydwaj jedzą: pastę jajeczną, tosty, twarożek ze śmietaną i rzodkiewką, placuszki (twarogowe, z dyni), bruschetty z pomidorami, mozarellę, chałkę.
Co ematkowe bombelki jedzą na śniadanie?
Obserwuj wątek
    • nicknachwile79 Re: Śniadania 25.09.22, 22:05
      Mój na śniadanie za bardzo jeść nic nie chce. I to z wielu rzeczy do wyboru, bo to nie jest tak, że są dwie rzeczy na krzyż. Ale dla niego śniadanie jest w większość przypadków be 😒
      • hanusinamama Re: Śniadania 25.09.22, 22:24
        A musi to śniadanie jeść?
        • nicknachwile79 Re: Śniadania 25.09.22, 22:27
          Musu nie ma, ale on zjada dopiero cokolwiek po szkole, a do samej szkoły bierze niewiele i najczęściej jest to coś w stylu jogurtu pitnego albo jakiegoś musu owocowego, więc tyle godz bez jedzenia to raczej nic dobrego.
          • 3-mamuska Re: Śniadania 26.09.22, 00:13
            A ma kieszonkowe?
            Jeśli ma zapewne nie żyje cały dzień na jogurcie czy musie.
        • eriu Re: Śniadania 26.09.22, 09:42
          Musi, bo mózg żywi się glukozą. Jak dzieciak nie zje śniadania to nigdy nie będzie w stanie się dobrze nauczyć - nie wyniesie tyle z lekcji ile może i będzie gorzej wypadał na sprawdzianach.

Zobacz jak Tobie się pracuje bez jedzenia cały dzień i normalnie z posiłkami. Jaka to różnica.
          • memphis90 Re: Śniadania 26.09.22, 09:56
            Brak śniadania w domu nie jest tożsamy z „bez jedzenia cały dzień”.

Przez całe życie nie jadam śniadań…
          • banicazarbuzem Re: Śniadania 26.09.22, 10:30
            Ja u siebie nie widzę różnicy że śniadaniem czy bez. Więc to chyba nie jest regułą
          • koko8 Re: Śniadania 26.09.22, 10:57
            eriu napisała:
            J aka to różnica.
            >
            Dla mnie żadna. A nawet lepiej się czuję, gdy śniadania nie zjem. Zawsze męką fizyczną i psychiczną było wciśnięcie w siebie posiłku w godzinach porannych, takoż i potomstwa do tego nie zmuszam.
            • kamin Re: Śniadania 26.09.22, 11:51
              Ja też z opcji antyśniadaniewej. NIe jestem w stanie jeść przez godzinę-dwie od obudzenia się.
              Moje dzieci podobnie - rano mają zerowy apetyt. Dostają rano symbolicznego herbatnika.
            • eriu Re: Śniadania 26.09.22, 12:37
              Ale weźcie pod uwagę, że mózgi dzieci się rozwijają. Wasze są już w zupełnie innej fazie.

A dodatkowo to rozwijacie im nawyki żywieniowe na całe życie.
              • hanusinamama Re: Śniadania 26.09.22, 12:59
                MOjej się rozwija zupełnie normalnie bez śnaidań. Nawet lepiej bo bez stresu porannego "no zjedz coś"
              • perspektywa Re: Śniadania 26.09.22, 14:00
                Ja starszemu rozwijałam i potem na studiach sam sobie zwinął. W ogóle nie je śniadań. Pierwszy posiłek 2-3 godziny po wstaniu. Chyba , że długo śpi to coś małego zje, bo zaraz obiad. Dla mnie madakra, ale nie choruje, mało też nie je. Po prostu je w krótrzym okresie czasu to co ja w dłuższym bym zjadła. Przestałam się czepiać. Za chwilę się wyprowadzi więc i tak nie będę miała nic do gadania. Młodszy pewnie jeszcze gorzej, bo przed szkołą je płatki z zimnym mlekiem. Też próbowałam to zmienić ale musiałabym staremu koniowi pod nos podstawić, sam rano zrobi sobie tylko płatki. Żadnyych owsianek, bananów. Chyba poległam na tym polu.
                • rozaliaolaboga Re: Śniadania 26.09.22, 14:24
                  A co jest nie tak z platkami i zimnym mlekiem?
                  • perspektywa Re: Śniadania 26.09.22, 16:12
                    Podobno płatki to morze cukru i samo zło.
              • koko8 Re: Śniadania 26.09.22, 18:32
                eriu napisała:

> Ale weźcie pod uwagę, że mózgi dzieci się rozwijają. Wasze są już w zupełnie in
                > nej fazie.>

Nie sądzę, żeby brak śniadania mial jakikolwiek wpływ na rozwój anatomiczny mózgu. Znaczenie ma raczej udział składników odyżywczych, witamin i mikroelelemntów itd. w diecie per saldo.

> A dodatkowo to rozwijacie im nawyki żywieniowe na całe życie.

Tak, dziekuję, bardzo dbam o właściwe nawyki żywieniowe mojego dziecka. Zmuszanie do śniadanie się do nich nie zalicza.

• nicknachwile79 Re: Śniadania 26.09.22, 18:36
                  Dlatego ja swojego do śniadań nie zmuszam, w ogóle zmuszanie do jedzenia chore jest, ale wolałabym, żeby zjadł cokolwiek.
                  • hanusinamama Re: Śniadania 26.09.22, 18:43
                    NO a pózniej nie je? Bo moja po 11 je całkiem dobrze.
                    • nicknachwile79 Re: Śniadania 26.09.22, 18:52
                      Je coś normalnego dopiero po szkole. W szkole obiadów nie je, a bierze byle co, czyli jogurt pitny/mus owocowy lub coś w tym stylu.
                      • hanusinamama Re: Śniadania 27.09.22, 11:01
                        MOja je obiad w szkole, obiad jest przed 12. W weekend tez zaczyna jedzienie koło 11. Ja przestałam z tym walczyć. Zdrowa, sprawna. Widać ten typ tak ma
              • mikams75 Re: Śniadania 27.09.22, 18:42
                Rozwijałam latami te nawyki żywieniowe, córka zawsze niechętnie jadała śniadania ale coś tam przemycalam. Im była starsza, tym trudniej aż zupełnie odmówiła jedzenia śniadań i nie ma co walczyć na siłę, trzeba się skupić co i jak zapakować do szkoły.
          • hanusinamama Re: Śniadania 26.09.22, 12:57
            Bzdury. Moje dziecko starsze nie jada sniadań, je w szkole obiad po 11, potem juz normalnie. Ona tak ma. Kiedyś walczyłam z tymi śniadaniami wierząc w mit "śniadanie najważniejszy posiłek dnia".
          • chebellacosa92 Re: Śniadania 28.09.22, 16:19

>
            > Zobacz jak Tobie się pracuje bez jedzenia cały dzień i normalnie z posiłkami. J
            > aka to różnica.
            >
            Doskonale się pracuje na głodówce. Jestem na IF 16/8, 20/4 i diecie keto. Nigdy nie miałam takiej jasności myślenia. To węglowodany zamulają.
          • skumbrie Re: Śniadania 28.09.22, 16:20
            >Musi, bo mózg żywi się glukozą. Jak dzieciak nie zje śniadania to nigdy nie będzie w stanie się dobrze nauczyć - nie wyniesie tyle z lekcji ile może i będzie gorzej wypadał na sprawdzianach.

Stek bzdur.
    • woman_in_love Re: Śniadania 25.09.22, 22:05
      Zdenerwowalam sie czytaniem o tych Paniczach.
      • cylicja Re: Śniadania 25.09.22, 22:09
        łem
      • riskylea Re: Śniadania 25.09.22, 22:09
        Gdyż albowiem bo ponieważ?
        • woman_in_love Re: Śniadania 25.09.22, 22:17
          Bo mnie wkurza takie wybrzydzanie.
          • riskylea Re: Śniadania 25.09.22, 22:32
            Rozumiem że sama jesz wszystko, nawet jeżeli czegoś nie lubisz. No cóż, współczuję Ci bardzo, jedzenie nielubianych rzeczy z pewnością jest przykre i frustrujące. A może to jakaś forma samoukarania?
          • mava1 Re: Śniadania 25.09.22, 23:27
            >Bo mnie wkurza takie wybrzydzanie.

moja przyszywana babka, u której spędzałam rok szkolny raz i drugi, była taką terrorystką. U niej dziecko jadło to, co miało postawione na stole i musiało zjeśc wszystko, nie było dyskusji. Moje posiłki trwały dużo dłużej niz wszystkich innych domowników, dla przykładu obiad trwał co najmniej godzinę, babka już zdążyła pozmywać po obiedzie. Trochę ratował mnie pies, którego karmiłam pod stołem ale niestety, mały był.
            Od tamtej pory nienawidzę wielu potraw i nie jem ich dziś w ogóle.
            Moje dzieci jadły co chciały, oczywiście każdy lubił dokładnie cos przeciwnego ale strałam sie by miały wybór a posiłki komponowałam pod każdego domownika. Albowiem dobrze wiem co znaczy zmuszanie dziecka do jedzenia, w ramach "niewybrzydzania".
            Dziś chłopaki są dorośli, samodzielni i jedzą wiele z tych rzeczy, których wcześniej do ust nie wzięli np. brokuły czy ryby, na obiad.
            • mondaymorning1987 Re: Śniadania 26.09.22, 09:52
              Ja byłam przymuszana do kaszy, nie mogłam jej przełknąć, płakałam i jadłam. Teraz bardzo lubię kaszę ale sama wybieram co jem, bez przymusu inaczej smakuje😃
      • boogiecat Re: Śniadania 25.09.22, 22:28
        😀 ja sobie wyobrazilam, ze ktos ma te pasty i twarozki i bruschetty i placuszki codziennie rano przygotowywac i mi sie slabo zrobilo
        chyba ze to bombelki sie piernicza w kuchni😛
        • riskylea Re: Śniadania 25.09.22, 22:36
          Dlaczego codziennie rano? Placuszki/naleśniki robie wieczorem poprzedniego dnia. Pasty kanapkowe z reguły są w większej ilości, nie trzeba ich robić rano. Na świeżo przygotowuję tylko twarożek, nie lubię (ja, bo tez zjadam) takiego przygotowanego wcześniej. Bombelki same robią sobie to co lubią.
          • boogiecat Re: Śniadania 25.09.22, 22:56
            Ok🙂 mnie po prostu przerasta gotowanie, a wymienione seria sniadaniowe specjaly i antyspecjaly mnie przytloczyly 😉

Moja bombelka robi sobie sniadanie sama, chyba ze zamowi u ojca.
            Je jajka, swiezy twarozek z owocami lub miodem i platkami owsianymi, jogurty naturalne z chlebem i konfitura, czasem platki na mleku, same proscizny.
    • kotejka Re: Śniadania 25.09.22, 22:09
      w domu sniadan nie jedza
      starszy bombek pije espresso mlodsze inke albo kakao
      do lunchboxa pakuje sie - kanaperek - tost, wrap, panini typu, buła, tortilla z jajkiem, serem itd
      warzywa wedlina i ser zolty lub twarozek
      sredni jest fanem pankejkow amerykanskich
      wieczorem miesza w termomiksie ciasto rano smazy dla siebie i bratów
      czasem duzy jogurt z musli biora i orzeszki i owoce

• hanusinamama Re: Śniadania 25.09.22, 22:24
      Starsza to śniadań nie jada. Zaczyna o 11.30 obiadem szkolnym.
      Młodsza uwielbia chleb z zółtym serem (ale ratym bo taki lepiej smakuje...).
      W weekendy jadają obie z nami owsiankę ( tyle ze starsza koło 11 ).
    • suki-z-godzin Re: Śniadania 25.09.22, 22:31
      riskylea napisała:

> Co ematkowe bombelki jedzą na śniadanie?

Karmę puszkową Feringa.
      • riskylea Re: Śniadania 25.09.22, 22:38
        Powiadasz? Z musztardą czy pomidorkiem?
        • suki-z-godzin Re: Śniadania 25.09.22, 22:43
          riskylea napisała:

> Powiadasz? Z musztardą czy pomidorkiem?

Nie gustują akurat. Czasem podeżrą coś z naszego śniadnaia, ale to raczej kawałeczek sera, interesują się też masłem i pieczywem z zawartością tłuszczu.
    • mayaalex Re: Śniadania 25.09.22, 22:31
      Moje rano nie sa glodne, jadaja tylko platki oraz nalesniki. Czasem wyjatkowo tosty albo owsianka. Rozkrecaja sie wieczorem smile
      • jammer1974 Re: Śniadania 25.09.22, 22:33
        Pieczesz im nalesniki Rano?
        • woman_in_love Re: Śniadania 25.09.22, 22:39
          Nalesniki sie je rano
          • boogiecat Re: Śniadania 25.09.22, 22:43
            Nalesniki sie smazy i je cala dobe🙄
        • astramastra Re: Śniadania 26.09.22, 11:01
          A to jakiś szok usmażyć naleśniki rano?
        • mayaalex Re: Śniadania 26.09.22, 14:31
          Nie. Jestem wyrodna matka, kupuje gotowe (ale za to bio, zeby nie bylo) i podgrzewam.
          • taje Re: Śniadania 26.09.22, 15:29
            Ja tak samo, domowe naleśniki smażę tylko w weekendy od wielkiego dzwonu. W tygodniu śniadanie musi być super szybkie do zrobienia bo każda minuta porannego snu jest cenna.
            • arthwen Re: Śniadania 26.09.22, 20:11
              Miniaturową porcję naleśników smaży się ekspresowo - tutaj ilość zwyczajnie robi różnicę.
              Ja co prawda naleśników rano nie robię, ale już placki bananowe tak, to szybsze niż tosty jest wink
            • leyla76 Re: Śniadania 26.09.22, 21:07
              Ciasto na naleśniki robię wieczorem, rano tylko smażę. Mój najmłodszy zje jeden, dwa naleśniki. Usmażeniu zajmuje pare minut. Rozgrzana patelnia, wylać ciasto, poczekać aż sie usmaży z jednej strony , w tym czasie robię herbatę, kroje „szynkę”’z kurczaka na kawałki, przerzucam naleśnik na druga stronę, obsypuje szynka i parmezanem, składam na pół i gotowe.
              Ciasto na naleśniki wytrzymuje 3 dni w lodowce. Po tym czasie naleśniki robią sie jakby klejące.
              Mój moze jeść naleśniki codziennie.
              • memphis90 Re: Śniadania 28.09.22, 15:30
                Masz jedynaka..? Bo jeden naleśnik to się może smaży kilka minut, ale naleśniki dla całej rodziny to się z tych kilku minut pol godziny zrobi…
    • jammer1974 Re: Śniadania 25.09.22, 22:32
      No ja az tak kreatywna matka nie jestem. Chleb z miodem/dzemem/roztopionym zoltym serkiem. Warzywka (rzodkiewka, pomidor,lub ogorek) obok chlebka. Woda do popicia
    • m_incubo Re: Śniadania 25.09.22, 22:32
      Moje jedzą to, co jest.
      Serio.
      • nicknachwile79 Re: Śniadania 25.09.22, 22:40
        A jak mają okres nielubienia,, wszystkiego" to też coś tam zjedzą czy odpuszczaja?
        • grey_delphinum Re: Śniadania 25.09.22, 22:46
          Mój bombelek lat 16 zjada na sniadanie tylko następujące rzeczy:
          - tosty z szynką i serem
          - bułkę z szynką (ewentualnie - po długich bojach - dodatkowo z ogórkiem kiszonym)
          -jajko na twardo (musi być w całości)
          - płatki z mlekiem.
          Nic ponadto! Od mniej więcej 15 lat...

• alfa36 Re: Śniadania 25.09.22, 23:27
            A myślałam, że tylko mój no bombelek, lat 17 tak ma. Zjada: naleśniki (tak tak , rano robię, jak nie spieszę się do pracy), parówki, jajecznicę, kanapki z wędliną (jeden rodzaj) lub pieczenią z indyka. Z warzyw je tylko paprykę. Czasem skusi się na owsiankę. Gdybym śniadania nie zrobiła jadłby tylko płatki z mlekiem (jsk szykuje dobie sam je tylko to).
            • azalee Re: Śniadania 26.09.22, 16:06
              alfa36 napisała:

> Gdybym śniadania nie zrobiła jadłby tylko płatki z mlekie
              > m (jsk szykuje dobie sam je tylko to).

A tak serio, co jest zlego w tym ze nastolatek je platki z mlekiem na sniadanie?
          • mayaalex Re: Śniadania 26.09.22, 14:33
            Ale to w sumie jest ok - Ty wiesz, co zje, a on jest zadowolony. Taka monotonnia obiadowa bylaby juz dosc dobijajaca ale rano, jak czasu zwykle i tak jest malo, to wlasciwie dobrze miec konkretne pewniaki i nie musiec kombinowac.
            • grey_delphinum Re: Śniadania 26.09.22, 19:32
              Nie, to nie tak, on to zjada w soboty i niedziele (my mamy śniadania na wypasie, więc jest wybór, ale nic innego ze stołu nie ruszy niż to, co wypisałam wyżej).

W dni powszednie rano zjada wielkie zero (zaczyna byc głodny ok. 12.00), wtedy już je "drugie" - czyli dla niego pierwsze - śniadanie w szkole tzn. buła z szynką (jedną jedyną), jabłko, coś słodkiego, actimel, orzechy i żurawinę.

O różnorodność walczyłam kilkanaście lat, teraz już spasowałam.
        • m_incubo Re: Śniadania 25.09.22, 22:57
          Z ręką na sercu, żadne z moich dzieci nie miało etapu nielubienia typowych potraw czy podstawowych produktów.
          Jedzą wszystko, choć oczywiście nie z jednakowym entuzjazmem, każdy coś tam ma ulubione. Ale nie są smakoszami, nieszczególnie kręci ich jedzenie.
          Jedno nie znosi kaszy gryczanej (jak ja) a drugie oliwek i tuńczyka i to chyba na tyle.
          Pomijam czas, gdy miały 2-5 lat, bo wtedy rzeczywiście czasem zdarzało się.
          Obym nie powiedziała tego w złą godzinę, bo najmłodsza ma dwa lata i jeszcze nie wiem, co z niej wyrośnie.
          Śniadania u nas to jajka w różnej postaci, owsianki, bardzo często po prostu kanapki (pomidor, ogórek, biały ser, pasty warzywne, hummus, szynki, które wędzi namiętnie mój brat, ogólnie różne sery, w weekend pankejki lub naleśniki, czesciej w wersji wytrawnej.
          Czasem jest tylko dżem i żółty ser i wtedy wystarczy tost z dżemem.
        • m_incubo Re: Śniadania 25.09.22, 23:00
          I ogólnie coś tam jedzą rano zawsze.
          My z tych, którzy rano są już głodni wink
      • vasaria Re: Śniadania 28.09.22, 19:15
        m_incubo napisała:

> Moje jedzą to, co jest.
        > Serio.
        >

Przebiję. Moje jedzą to co jest i co sobie sami zrobią.
        Serio.
    • koko8 Re: Śniadania 25.09.22, 22:42
      riskylea napisała:

W weekendy czasem tosty, owsiankę, płatki na mleku. W dni tygodnia w domu najczesciej nic, dopiero w szkole kanapka i owoc.
    • aurinko Re: Śniadania 25.09.22, 23:19
      Córka najczęściej to, co sobie sama przygotuje (bo my jeszcze śpimy jak ona wstaje do szkoły) makaron z masłem, makaron z kurczakiem z curry i brokułami (jeśli zostanie z poprzedniego dnia), naleśniki, placki z jabłkami, sandwicze z wędliną drobiową, odrobiną sera i sałatą (tak, podgrzewa sałatę) lub mini tortille z tym samym nadzieniem wrzuca do opiekacza, spaghetti bolognese jesli zostanie z poprzedniego dnia, albo robi na świeżo carbonarę, sporadycznie płatki z zimnym mlekiem. Je małe porcje, najwcześniej 1h po wstaniu z łóżka. Do szkoły nic do jedzenia bo kupuje sobie coś w okolicznych barach np bajgla z szarpanym mięsem.
      Syn zależy na co ma fazę, aktualnie jajecznica z pokrojoną parówką, jajko musi być zmiksowane i wylane na ledwo ciepłą patelnię tak, żeby się powoli ścinało i było miękkie, mokre, bez widocznego białka. Wcześniej miał fazę na hot dogi, jeszcze wcześniej jadł domowe nugettsy. Faza średnio trwa 5-6 tygodni. Jeśli z obiadu zostanie zupa pomidorowa albo spaghetti to nie pogardzi wink i naleśniki zje. Do szkoły zabiera bułkę z wędliną, i kabanosy.
      • marion.marion Re: Śniadania 27.09.22, 22:31
        Tak z ciekawości- ile ona waży?
        • aurinko Re: Śniadania 28.09.22, 13:15
          Nie wiem co w tym takiego ciekawego, ale odpowiem: 56kg, wzrost 166cm.
    • eliszka25 Re: Śniadania 26.09.22, 00:02
      Nic. Starszy od jakichś co najmniej 14 lat wypija w ramach śniadania kubek ciepłego ovomaltine. Codziennie, o każdej porze roku. Młodszy przez jakieś 10 lat jadł płatki z mlekiem. Nic innego nie chciał. Ostatnio mu się zmieniło i też wypija kubek ovomaltine. Rozkręcają się z jedzeniem koło południa, a najwięcej zjadają na kolację.
    • majenkir Re: Śniadania 26.09.22, 00:03
      riskylea napisała:

Moje tylko kawę piją.
    • little_fish Re: Śniadania 26.09.22, 00:22
      Przed wyjściem do szkoły raczej nie jedzą/nie jedli. Do szkoły starszy zabierał kanapkę/bułkę z serem żółtym i szynką drobiową albo z pasztetem drobiowym, albo z masłem orzechowym, albo z nutellą.
      Młodszy kiedyś miał fazę na kanapki/bułki z żółtym serem i ketchupem, teraz jest grany do kanapek twarożek, konfitura (najlepiej malinowa) albo nutella. Czasem w połączeniu twarożek+konfitura albo nutella+konfitura.
      Jak są w domu to jedzą najchętniej tosty, hotdogi, naleśniki albo pankejki. Starszy czasem jajecznicę (czystą lub na boczku)
      • little_fish Re: Śniadania 26.09.22, 00:25
        A i płatki z mlekiem też się od czasu do czasu przewijają na śniadanie
    • ritual2019 Re: Śniadania 26.09.22, 09:08
      Syn 15 je sniadanie w szkole przed 8. Jesli je, nie wiem. Potem ok 10.30 jest przerwa wiec je jakas przekaske, np nalesnika. O 13 lunch, zabiera z domu. W weekndy zamawiamy sniadanie wiec zazwyczaj jest to bulka z jajkiem i kiebasa grillowana bo to lubi. Czasem robimy nalesniki, czasem pastry.
    • 18lipcowa3 Re: Śniadania 26.09.22, 09:12
      tosty, jajka lub owsiankę
    • aga_sama Re: Śniadania 26.09.22, 09:29
      A to zależy, bąbelek lat 16
      W weekendy, kiedy ja przygotowuję śniadanie, to zjada wszystko oprocz jajek (chyba że zrobię cilbir, cilbir też je). Wtedy młody wciąga wędliny, wszystkie możliwe sery, warzywa, kiszonki, pasty.
      W tygodniu monotonnie samodzielnie przygotuje sobie tosty z opiekacza, płatki z jogurtem, kanapki z białym serem i dżemem. Owsiankę robię mu ja.
    • piataziuta Re: Śniadania 26.09.22, 09:53
      Mój bombelek (34 lata, 194, 96 kg) jada masło orzechowe z bananem, najchętniej na pieczywie wasa sport (ale może być też inne pieczywo).

Spróbuj podać coś takiego swoim - jeśli podłapią, to będziesz miała rano święty spokój, bo to się w 30 sekund robi. tongue_out
    • potworia116 Re: Śniadania 26.09.22, 10:23
      Mieszanka bezcukrowych płatków kukurydzianych, nasion, pestek, orzechów i banana. I herbata owocowa.
    • cisco1800 Re: Śniadania 26.09.22, 11:02
      Najlepiej nie jadłaby nic. Ale ja z domu bez śniadania nie puszczę, więc od biedy zjada mocno ograniczone, akceptowalne przez siebie produkty: płatki z mlekiem, lub parówki, lub bagieta czosnkowa z masłem, tosty z serem czasem gofry lub naleśniki jak mi się chce wstawać o 6.30 i zrobić. Niczego innego nie tknie. Taki egzemplarz
    • awf-33 Re: Śniadania 26.09.22, 11:06
      Całkiem spory wachlarz. Moje jada owsiankę, kanapkę z wędliną, jajecznicę. uncertain
    • shellyanna Re: Śniadania 26.09.22, 11:55
      Moi najczęściej jajecznicę, serek wiejski z borówkami albo bananem, kanapki.
    • enigma81 Re: Śniadania 26.09.22, 12:08
      Starsza (19), kuchenny nieogar i leń zjada: kawę, tosta z masłem i dżemem, opiekaną kanapkę (ser, szynka), musli z mlekiem, jogurt, nic.

Młodszy (15), z wybiórczością pokarmową jest aktualnie na etapie jajek: jajecznica na szynce albo boczku, tost z masłem, ogórek zielony, sok. I tak co dzień. Czasem opiekana kanapka. Czasem omlet. Bywa, że chleb z masłem i kabanos do ręki. Pizzerinki (jeśli dzień wcześniej była pizza i sobie przygotował). Od wielkiego dzwonu kiełbaska na ciepło typu winerka czy frankfurterka.
    • kurt.wallander Re: Śniadania 26.09.22, 12:46
      Nie wiem, co jedzą, bo robią sobie same z tego, co znajdą w domu.
    • ewcia.1980 Re: Śniadania 26.09.22, 13:02
      U mnie też jest tak, że to co je jedno to drugie nie.
      Na śniadania często jest jakaś sałatka (jedzą wszyscy), tosty, parówki lub jajka(syn) /owsianka (córka)
      Ale najczęśniej jest talerz : kanapka + miks sałat ( tak na "sucho") +pokrojone warzywa ( papryka, ogórek, rzodkiewka) + sezonowe owoce.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka