Dodaj do ulubionych

Kto chce czipa?

29.09.22, 01:14
cyfrowa.rp.pl/biotechnologia/art36099261-precz-z-karta-i-gotowka-przyszedl-czas-placenia-reka
Jeśli o mnie chodzi, zostaję przy gotówce.
Obserwuj wątek
    • majenkir Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 02:05
      Obawiam się, że to nasza przyszłość.
      • snajper55 Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 23:05
        majenkir napisała:

> Obawiam się, że to nasza przyszłość.

Obawiasz się? A czego tu się obawiać? To tak jakby ktoś kiedyś powiedział: obawiam się że będziemy używać ruchomych schodów. Chętnie już bym z takiej możliwości korzystał.

S.
    • engine8t [...] 29.09.22, 04:11
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • taniarada Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 04:33
      Ten artykuł z Rzepy nie chodzi trzeba było wyszukać z innego. " Patrick Paumen, ochroniarz z Holandii, wywołuje poruszenie za każdym razem, gdy płaci za coś w sklepie lub restauracji. Dzieje się tak dlatego, że 37-latek nie musi używać karty bankowej ani telefonu komórkowego, aby zapłacić. Zamiast tego po prostu umieszcza lewą rękę w pobliżu czytnika kart zbliżeniowych, a płatność przechodzi. – Reakcje kasjerów są bezcenne! – mówi w rozmowie z BBC .
      • taniarada Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 04:37
        W 1989 roku pierwszy czip został człowiekowi wszczepiony .Tu jest aktywny link .
        • taniarada Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 05:09
          www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/nauka-i-technika/precz-z-kart%25C4%2585-i-got%25C3%25B3wk%25C4%2585-przyszed%25C5%2582-czas-p%25C5%2582acenia-r%25C4%2599k%25C4%2585/ar-AAWlbSo%3Fli%3DBBr5KbO&ved=2ahUKEwilj-O3-7j6AhWPif0HHR_mBxoQFnoECAcQAQ&usg=AOvVaw34FTgZXjMYzUB62IeILY2C
    • triismegistos Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 05:05
      Mój znajomy ma czipa płatniczego od jakiegoś czasu. Sama pewnie prędzej czy później zafunduję sobie takie coś. Gotówka? Nie używam jeśli bardzo nie muszę, nie rozumiem w ogóle płacenia gotówką.
      • taniarada Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 05:14
        Płaci się kartą .Ale czasami trzeba mieć gotówkę na usługi .To hydraulikowi za przepchanie rury to innym fachowcom.W solarium pani życzy sobie kasę do ręki .No i w punktach lotto też gotówka .
        • ichi51e Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 13:35
          można blikiem
      • marianna1960 Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 06:43
        Kto w ogóle używa gotówki, chyba emeryci, paranoicy lub zacofani technologicznie, to tego brudne banknoty i monety dodatkowy ciężar w torebce.
        • taniarada Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 11:35
          marianna1960 napisała:

> Kto w ogóle używa gotówki, chyba emeryci, paranoicy lub zacofani technologiczni
          > e, to tego brudne banknoty i monety dodatkowy ciężar w torebce.
          Paranoicy .Większość ma parę kart płatniczych .Ale czasami potrzeba gotówki .Wołam gościa do czarnej roboty i płace mu kartą .Gotówka jest niezbędna .
          • marianna1960 Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 11:59
            Czasami tak używam tego papieru i monet ze wstrętem tylko na bazarze
          • sol_13 Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 22:35
            No ale to jest sporadyczne, ile razy wołasz tego gościa.
      • alicia033 Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 07:34
        triismegistos napisała:

> nie
        > rozumiem w ogóle płacenia gotówką.
        >

Jesteś niewolnikiem idealnym.
        • chococaffe Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 07:39
          każdy kto ma smartfona jest niewolnikiem idealnym
          • triss_merigold6 Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 07:42
            Otusz.. Mam smartfona, płacę głównie gotówką i przelewami, zawsze mam w domu gotówkę.
            • chococaffe Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 08:04
              Nie miałam na myśli płatności smartfonem.
          • alicia033 [...] 29.09.22, 07:46
        • triismegistos Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 07:46
          Prawdziwa wolność polega wszak na użeranii się z gotówką, żeby światowy tajny rząd nie wiedział gdzie kupię pietruszkę 🙄
          • bigimax4 Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 09:38
            tajny rząd nie wiedział gdzie kupię pietruszkę 🙄

Wylacza cie z systemu i wyladujesz na ulicy ale to dla ciebie za trudne
            • triismegistos Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 11:30
              Oczywiście, oczywiście 😆
            • dramatika Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 12:06
              bigimax4 napisał:

> Wylacza cie z systemu i wyladujesz na ulicy ale to dla ciebie za trudne

Jej nie wyłączą. Zawsze zgodnie z linią partii.
              • triismegistos Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 12:08
                Jawohl! Całym sercem poparłam na przykład wybory korespondencyjne, czy zakaz aborcji... Oh wait 😆
                • dramatika Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 12:10
                  triismegistos napisała:

> Jawohl! Całym sercem poparłam na przykład wybory korespondencyjne, czy zakaz ab
                  > orcji... Oh wait 😆

To są nieistotne różnice, żeby was sztucznie podzielić i czymś zająć.
                  • triismegistos Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 12:12
                    No faktycznie, popieram czy nie popieram, taka tam nieistotna różnica 😂
              • bigimax4 Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 13:26
                Jej nie wyłączą. Zawsze zgodnie z linią partii.

zawsze sie cos znajdzie , szczegolnie na przyglupich popieraczy ,
                trzeba ich czyms trzymac w napieciu ,
                to sie poprostu zmienia linie partii , doskonale widac to w chinach , idziesz na protest , twoj qr code pyk czerwony i nie masz dostepu do niczego , komunikacji , pieniedzy ,sklepow
                • triismegistos Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 13:31
                  Muszę przyznać że masz oryginalne fantazje do fapania 😂
                  • bigimax4 Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 14:01
                    nie zebym byl jakos zdziwony ze jedyne z czym umiesz wyskoczyc to jakas prostacka odzywka i rechot glupiego
                    • triismegistos Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 14:10
                      Ktoś ci wmówił że twoje fantazje są czymś bardziej doniosłym? Cóż, zażartował sobie z ciebie 🤭
                • iwles Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 14:13

A ty zawsze 3 kroki z tyłu za cywilizacją big_grin
                  • triismegistos Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 14:25
                    Cywilizacja jest dla lewaków. Prawilni chłopcy biorą z niej wutkie i mielonke.
                    • dramatika Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 14:32
                      triismegistos napisała:

> Cywilizacja jest dla lewaków. Prawilni chłopcy biorą z niej wutkie i mielonke.

Lepsze wieśniackie "wódka i mielonka" niż cywilizowane robale big_grin

To jak się bijecie do darmowej degustacji larw w markecie, najbardziej chciałabym zobaczyć smile
                      • triismegistos Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 14:37
                        Bierz przykład z bigiego, on nie przejmuje się realizmem swoich fantazyjek tylko bierze sprawy w swoją rękę i widzi co chce 🤭
                        • dramatika Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 14:45
                          triismegistos napisała:

> Bierz przykład z bigiego, on nie przejmuje się realizmem swoich fantazyjek

Kontrola (częsci) ludzkości za pomocą pieniądza to taka fantazja jak to, że ty jesteś kibicem władzy. Czyli żadna.
                          Czwarta daweczka przyjęta czy kontestujesz i na przykład pytasz, dlaczego władza ładuje kasę w kolejną akcję marketingową preparatów, zamiast zająć się kryzysem i inflacją?
                          Tak myślałam. Ale grunt, że aborcji zakazujo !!!
                          • iwles Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 14:48
                            dramatika napisał(a):

> Ale grunt, że aborcji zakazujo !!!

no kiedy właśnie nie grunt, tylko bagniste dno dna.

• triismegistos Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 14:54
                            dramatika napisał(a):

>
                            > Tak myślałam. Ale grunt, że aborcji zakazujo !!!
                            Tak, tu mnie masz, popieram wladzunię, bo grunt, że aborcji zakazujo. A nie, czekaj 😂
                            • dramatika Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 15:19
                              triismegistos napisała:

> Tak, tu mnie masz, popieram wladzunię, bo grunt, że aborcji zakazujo.

Nie, rzekomo nie popierasz, bo aborcja.
                              • triismegistos Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 15:37
                                "Rzekomo" 😆
                                • dramatika [...] 29.09.22, 15:43
                                  • triismegistos Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 15:46
                                    Oczywiście, przecież każdy lewak ogląda TVN całą dobę 😆 na baczność, hajlując do portretu Kaczyńskiego 😆
                              • prawackie_trolliszcze Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 15:56
                                Dziwne, że nie boi się, że faszyści z PiS zablokują jej czipa za udział w paradzie równości albo jakimś proteście przeciwko zakazowi aborcji. Bo to, że nie kupi sobie nowych butów, bo przekroczy ślad węglowy, a niewykorzystane środki przepadną po upływie daty ważności, to przecież dla niej za trudne.
                                • iwles Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 16:16

Nastepny, który trzyma kasę w skarpecie
                                  Tylko czy ty misiek pierzesz te skarpety?
                                  Bo jeżeli z taką samą częstotliwością jak się kąpiesz, to niedługo w sklepach nie będą chcieli dotykać twojej gotówki 😄
                                  Wyrażenie "brudne pieniadze" nabierze nowego, dosłownego znaczenia.
                                • bigimax4 Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 17:26
                                  , bo przekroczy ślad węglowy, a niewy

i jak z kapelusza na zawolanie , teraz przy zakupie biletu lotniczego jest "slad weglowy", ciekawe po co tam jest
        • iwles Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 08:00
          alicia033 napisała:

> Jesteś niewolnikiem idealnym.

Nie forma płacenia, ale w ogóle pieniądze tworzą z człowieka niewolnika. Więc ty też jesteś idealnym niewolnikiem.
          • nutella_fan Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 17:58
            Akurat tutaj forma ma znaczenie.
        • nutella_fan Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 17:55
          Co nie? Jak masz gotówkę w domu to ją masz, a tutaj jednym przyciśnięciem klawisza mogą ci środki zablokować i masz. 0.
          • triismegistos Re: Kto chce czipa? 30.09.22, 08:43
            Wystarczy że zablokują używanie gotówki (uprzejmie przypominam covidową sraczkę i niemożność płacenia gotówką w wielu miejscach) wasze cenne zapasy banknotów będą mniej warte niż zapasy mąki za listwami 🤭
            A do zablokowania konta w banku żaden czip nie jest potrzebny, zapewniam 😆
      • 1matka-polka Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 09:12
        Jak bylam ostatnio w Hamburgu, to tam w zadnej knajpie ani bistro nie mozna bylo placic karta, tylko gotowka.
        Kiedy sie pytalam, dlaczego, to mowili, ze sie terminal popsul... 🤔
        • alpepe Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 09:20
          Obleciałaś wszystkie knajpy i bistra w HH? Szacun!
          • 1matka-polka Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 09:24
            Nie wszystkie, ale z 15 na pewno...
        • majenkir Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 15:07
          1matka-polka napisała:
          > Jak bylam ostatnio w Hamburgu, to tam w zadnej knajpie ani bistro nie mozna bylo placic karta, tylko gotowka.

w Bostonie we włoskich knajpkach i cukierniach (nie wiem czy wszystkich) tez smile
          • iwles Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 15:16
            majenkir napisała:

> w Bostonie we włoskich knajpkach i cukierniach (nie wiem czy wszystkich) tez smile

Sycylijska mafia, pioro brudne piniądze 😄
    • triss_merigold6 Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 06:47
      Jakby to delikatnie... Nie przekonuje mnie.
    • sueellen Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 07:42
      Jestem uczulona na metal. Każdy. Chip mi nie grozi 😅
    • kropkacom Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 07:44
      Ja zostaje przy karcie.
      • ajaksiowa Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 07:54
        Płacę i kartà i gotówką(tam gdzie jest milej widziana)
        Czy czip z uciętej ręki teź działa??
        • jakis.login Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 08:03
          ajaksiowa napisała:

> Czy czip z uciętej ręki teź działa??

Nie smile Tak samo jak nie działa odcięty palec w skanerze linii papilarnych.
          • ajaksiowa Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 09:18
            jakis.login napisała:

> ajaksiowa napisała:
            >
            >
            > > Czy czip z uciętej ręki teź działa??
            >
            > Nie smile Tak samo jak nie działa odcięty palec w skanerze linii papilarnych.

Dzięki🙂
          • alpepe Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 09:21
            A dlaczego? Brak przewodzenia elektrycznego?
            • triismegistos Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 09:31
              Obcięty palec nie działa z powodu temperatury (chociaż niektóre czytniki da się oszukać). Co do czipa to nie wiem, ale mój zegarek z opcją płatności blokuje się jak przestanie wykrywać tętno, podejrzewam że z czip jest podobnie.
              • memphis90 Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 14:36
                Można go do czasu użycia przechowywać w… jakimś ciepłym miejscu.
                • triismegistos Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 14:58
                  To tak nie działa. Czujnik bada różnicę w temperaturze linii, te rowki mają inną temperaturę w rowku, a inną na wierzchu. Jak podgrzejesz palec to nie zadziała. Musiał by być bardzo świeży po prostu.
                  • majenkir Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 15:09
                    na filmach działa wink
    • ferra Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 07:57
      Implant płatniczy na wystawie NBP (7.06.2022) - idzie zgodnie agendą.
      wgospodarce.pl/informacje/112905-implant-platniczy-na-wystawie-nbp
    • bei Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 08:08
      Najczęściej płacę zegarkiem, ale gotówkę lubię mieć.
    • guacamole2020 Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 09:52
      Dają do tego etui ochronne na rękę, żeby ktoś chipa nie szczytał czy już trzeba zakupić we własnym zakresie?

A tak serio - to jest świetny sposób, żeby zachęcić ludzi do płącenia gotówką. Nie widzę tego, żeby ludzie masowo szli na wszczepienia chipa, żeby móc zapłacić (no chyba, że ze szczepionką XD).

Już 6 lat temu byłam na konferencji, na której futurysta z chipami w rękach mówił, że to nieodległa przyszłość. A i wtedy i teraz to tylko ciekawostka.
      • dramatika Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 12:08
        guacamole2020 napisał(a):

> Nie widzę tego, żeby ludzie masowo szli na wszczepienia chipa

Powie się, że kto se nie wszczepia, ten szur i płaskoziemca nie wierzący w naukę i w kolejkach się będą ustawiali.
        • majenkir Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 15:11
          dramatika napisał(a):
          > Powie się, że kto se nie wszczepia, ten szur i płaskoziemca

I rasista!
          • alicjamagdalena Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 16:28
            I foliarz...wszystko pomalutku zostanie wprowadzone ...nic się nie bójciewink
            Inwigilacja 100% . Dla zasady co mogę opłacam i rozliczam gotowką.
            • triismegistos Re: Kto chce czipa? 30.09.22, 08:45
              Słusznie. Tajny rząd światowy niewątpliwie upadnie jeśli nie wyśledzi gdzie robisz zakupy 🤭
          • malenka9 Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 17:32
            I ruska onuca!
    • sol_13 Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 22:41
      Płacę zegarkiem i telefonem, kart/portfela nie noszę od dawna, lubię nowinki technologiczne, ale bez przesady. Nic sobie wszczepiać nie zamierzamwink
    • anatewka11 Re: Kto chce czipa? 29.09.22, 22:54
      Po co, jak można założyć. Np zegarek. W użyciu podobne. Jeśli te aktualne są niedoskonałe to wyjdą lepsze.
      • triismegistos Re: Kto chce czipa? 30.09.22, 08:59
        Używam zegarka do płatności i chociaż jest to bardzo wygodne to wpisywanie pinu za każdym razem kiedy go zdejmę, albo upłynie dużo czasu od płatności jest upierdliwe. Czip jest jednak wygodniejszy.
    • headonshouldersbaby Re: Kto chce czipa? 30.09.22, 15:44
      Nie dziekuje....

ksiega Apokalipsy...

16 9 I sprawia, że wszyscy:
      mali i wielcy,
      bogaci i biedni,
      wolni i niewolnicy
      otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło
      17 i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
      kto nie ma znamienia -
      imienia Bestii
      lub liczby jej imienia.