Dodaj do ulubionych

Porady prawne z FB馃ぃ

30.09.22, 14:10
Kobieta na grupie prawnej pisze:
" Prowadzi艂am dzia艂alno艣膰. Jak zasz艂am w ci膮偶臋 doradzono mi by j膮 zamkn膮膰 (pewnie o podatki chodzi艂o - nie wyja艣ni艂a powodu). Teraz nie mam macierzy艅skiego!. Co mog臋 zrobi膰 by mie膰 macierzy艅ski".
Gdzie pyta? Ponownie na darmowych poradach prawnych gdzie ludzie wypisuj膮 co im si臋 podoba.
Obserwuj w膮tek
    • profes79 Re: Porady prawne z FB馃ぃ 30.09.22, 14:11
      To samo masz tutaj tylko tu chocia偶 Daniela troch臋 pacyfikuje co poniekt贸rych (w tym i mnie jak co艣 g艂upiego z braku wiedzy paln臋)
      • dramatika Re: Porady prawne z FB馃ぃ 30.09.22, 16:07
        Czasami trzeba sam膮 daniel臋 pacyfikowa膰 馃槑
    • ixiq111 Re: Porady prawne z FB馃ぃ 30.09.22, 14:36
      Kiedy艣 poczytywa艂am sobie na FB jedn膮 z grup z darmowymi poradami prawnymi.
      90% spo艂eczno艣ci to Sebixy i Karyny + Janusze i Gra偶yny
      G艂贸wne tematy dotyczy艂y:
      - aliment贸w (jak uzyska膰 lub jak si臋 wymiga膰 od p艂acenia)
      - "czy mi si臋 nale偶y" z MOPS, MORS, ZUS, ze szko艂y, z przedszkola
      - zabrane prawko, wypadek po pijaku - jak unikn膮膰 kary i konsekwencji finansowych
      - partner w ZK (co mi si臋 nale偶y, jak mu pom贸c, jak go wyci膮gn膮膰), na warunkowym, w areszcie itp.
      - czy mog膮 mi zabra膰 500+, zasi艂ek?
      - wzi膮艂em po偶yczk臋, kredy - jak nie sp艂aca膰, a osoby zajmuj膮ce si臋 windykacj膮 poda膰 do s膮du za n臋kanie - czy nale偶y si臋 odszkodowanie
      - ratunku! z艂apali mnie na kradzie偶y, wda艂em si臋 w b贸jk臋 - jak si臋 wymiksowa膰; ewentualne wersja damska: to dobry m膮偶 i ojciec, co zrobi膰, 偶eby ZNOWU nie poszed艂 siedzie膰 - mamy bombelki i kolejne w drodze.
      • bywalec.hoteli Re: Porady prawne z FB馃ぃ 30.09.22, 14:38
        wida膰 niestety leniwych cwaniaczk贸w nie brakuje.

i prawnicy im radzili?
        • la_bonne_cusine Re: Porady prawne z FB馃ぃ 30.09.22, 14:49
          Tam nie ma ju偶 prawnik贸w z wykszta艂cenia. Doradzaj膮 domorosli, kt贸rzy mieli podobn膮 sytuacj臋 lub dzwonili do znajomego, kt贸ry mia艂 podobn膮 sytuacj臋.
          • dramatika Re: Porady prawne z FB馃ぃ 30.09.22, 16:07
            la_bonne_cusine napisa艂(a):

> Tam nie ma ju偶 prawnik贸w z wykszta艂cenia.

Zaj臋ci reklamowaniem si臋 na grupach frankowych.
      • la_bonne_cusine Re: Porady prawne z FB馃ぃ 30.09.22, 14:47
        I jeszcze komornik, kt贸ry zablokowa艂 艣rodki na koncie.
    • iwoniaw Re: Porady prawne z FB馃ぃ 30.09.22, 15:04
      No ale w sumie co ci臋 dziwi? 呕e ludzie szukaj膮 podobnych sobie i z nimi rozmaiwaja o swych 偶yciowych przypadkach? Jakby byli bystrzy i ogarni臋ci, to by nie musieli pyta膰 o takie rzeczy albo przynajmniej nie robili by tego w randomowych miejscach. Nie ka偶dy, nawet potrafi膮c czyta膰 i maj膮c internet, potrafi zrobi膰 z tego u偶ytek. Ka偶dy orze jak mo偶e.
      • la_bonne_cusine Re: Porady prawne z FB馃ぃ 30.09.22, 16:04
        Mnie dziwi bo nigdy swojej gard艂owej sytuacji nie uzale偶nialam od niepewnego 藕r贸d艂a. A tym bardziej sprawy finansowej.
        Inny przyk艂ad: " jestem w 31 tygodniu ci膮偶y i od wczoraj nie czuj臋 ruch贸w dziecka. Czy jecha膰 na sor? Mia艂y艣cie podobnie?". Post na publikacj臋 czeka dob臋.

• aqua48 Re: Porady prawne z FB馃ぃ 30.09.22, 18:25
          la_bonne_cusine napisa艂(a):

> Mnie dziwi bo nigdy swojej gard艂owej sytuacji nie uzale偶nialam od niepewnego 藕r
          > 贸d艂a. A tym bardziej sprawy finansowej.

A w ilu z powy偶ej opisanych sytuacjach by艂a艣?
          Przecie偶 to s膮 problemy ludzi s艂abo wykszta艂conych, pochodz膮cych z rozmaitych patologii, nieuczciwych, naiwnych lub stawiaj膮cych sobie za 偶yciowy cel oszuka膰 wszystkich wok贸艂 oraz system i wyci膮gn膮膰 ze艅 jak najwi臋cej kasy i profit贸w. Ludzi kt贸rym do g艂owy nie przyjdzie 偶e za wiedz臋 trzeba zap艂aci膰, a by mie膰 pieni膮dze trzeba si臋 narobi膰.
          • la_bonne_cusine Re: Porady prawne z FB馃ぃ 30.09.22, 18:35
            Tu racj臋 masz . "Niziny" zaszwe mia艂y za darmo. Jak dojdzie wymiana info mi臋dzy nimi to sztos.
    • taki-sobie-nick Re: Porady prawne z FB馃ぃ 30.09.22, 23:38
      Jak mo偶na jednocze艣nie prowadzi膰 dzia艂alno艣膰 i by膰 tak t臋pym?
      • awf-33 Re: Porady prawne z FB馃ぃ 01.10.22, 08:30
        taki-sobie-nick napisa艂a:

> Jak mo偶na jednocze艣nie prowadzi膰 dzia艂alno艣膰 i by膰 tak t臋pym?

Uwierz, mo偶na. 馃檲

Najcz臋stszym t艂umaczeniem jest "ale ja nie wiedzia艂em!". I to ma wszystko za艂atwi膰.
    • brysia0 Re: Porady prawne z FB馃ぃ 01.10.22, 08:20
      Oj tak,, a potem s膮 dwa typy problem贸w: albo tak zabagniona sprawa ze ci臋偶ko odkr臋ci膰 lub niemo偶liwa albo wyk艂贸caj膮cy sie klient ze w internecie inaczej radz膮 niz im si臋 m贸wi. No co poradzisz鈥.

Nie pami臋tasz has艂a

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj si臋

Nakarm Pajacyka