Dodaj do ulubionych

Desant trolli

04.10.22, 06:46
mamy na pierwszej stronie.
Trzy nicki znane z tego, że się pojawią jak odpalono trolle piszą o "atomówkach" (była kiedyś kreskówka taka...).
Może nie karmić?
Żeby nie zarobiły za dużo.
Obserwuj wątek
    • yenna_m Re: Desant trolli 04.10.22, 06:49
      Gdzie widzisz trolle? Nie dostrzegłam smile
      • anorektycznazdzira Re: Desant trolli 04.10.22, 06:58
        Twoje wypociny zgłosiłam do kosza.
        • yenna_m Re: Desant trolli 04.10.22, 07:01
          Przestan histeryzowac. Ruscy od poczatku wojny straszą atomem i nic z tego nie wynika.
          W moim odczuciu jest bezpiecznie.
          Odpalenie opcji atomowej zmienie rowniez ruskich z powierzchni ziemi.
          Nie dostrzegasz tego?

Ale warto znac zasady w razie draki, wlasnie po to, aby zachowac spokoj, gdyby jakiemus histerykowi sie odkleilo.
          • yenna_m Re: Desant trolli 04.10.22, 07:01
            Zmiecie*
          • anorektycznazdzira Re: Desant trolli 04.10.22, 07:07
            Och, cieszę się, że to napisałaś. Przeczytaj sobie teraz kilka razy pierwsze zdanie. Może kilkanaście, nie wiem ile potrzebujesz.
            • yenna_m Re: Desant trolli 04.10.22, 07:15
              Ja potrzebuję?
              Czego?
              Rozwin, proszę.
              Nie dopisuj mi swoich emocji.
              Ja duzo rzeczy rozbieram cynicznie i na zimno.

Odwyklam od dyskusji z histeryczkami.

Czy rozmowy nt zasad pierwszej pomocy są nakrecaniem się, że wypadek na pewno nastapi? A rozmowy nt zasad ewakuacji i cwiczenie tej ewakuacji w trakcie pozaru są nakrecaniem sie, ze pozar na pewno nastapi?

Masz po prostu znac zasady w razie draki, wlasnie po to, aby uniknac paniki lękowych anorektycznych_zdzir bo ta panika moze w razie draki wywolac zamet i zwyczajnie zabić. I zmartwie cie, nawet pierdyliard postow na ten temat (a takze cisza) nie ma wplywu na to, co sie wydarzy. Nie mamy na to zwyczajnie wplywu.

Chociaz w moim odczuciu na ten moment jest bezpiecznie.
              • anorektycznazdzira Re: Desant trolli 04.10.22, 07:16
                opowiedz mi czego potrzebujesz
          • ichi51e Re: Desant trolli 04.10.22, 10:47
            W sumie Rosjanie w gorszej sytuacji - jak rozwali się Moskwę to zostaje Petersburg i tyle w sumie.
    • primula.alpicola Re: Desant trolli 04.10.22, 07:09
      Chyba trzeba wrócić do przepisów na sałatki w takich wątkach.
      • anorektycznazdzira Re: Desant trolli 04.10.22, 07:17
        byłoby to dobre rozwiązanie smile
      • 35wcieniu Re: Desant trolli 04.10.22, 09:46
        Daniela się rozgrzewa z bezglutenowymi w wątku o dzieciach w obliczu bomby. Zapraszam.
        • daniela34 Re: Desant trolli 04.10.22, 09:54
          Taa, ćwiczę oko i dłonie w ojczyzny obronie (nawet pasuje).
      • chicarica Re: Desant trolli 04.10.22, 10:34
        Oni chyba dostają kasę za każdą odpowiedź, nawet jak jest przepisem na sałatki.
        • bananananas Re: Desant trolli 04.10.22, 12:36
          chicarica napisała:

> Oni chyba dostają kasę za każdą odpowiedź, nawet jak jest przepisem na sałatki.
          >
          Ale to jest chyba jedyny sposób na przytkanie trolli, a osoby piszące z doskoku też łatwiej zauważają dominację receptur kulinarnych, niż punktowanie trollowania.
    • runny.babbit Re: Desant trolli 04.10.22, 08:53
      Zgadzam się z diagnozą. Nagle tyle osób zaniepokojonych bombą atomowa, no co za przypadek. Po co w ogóle im odpowiadacie?
      • lella_two Re: Desant trolli 04.10.22, 10:09
        Też mnie to fascynuje- po co to nakręcać? Tym bardziej, że te osoby są agresywne, widać tu linię postępowania zapoczątkowaną przez princess: skoro się nie boisz czarnych scenariuszy, to znaczy, że jesteś przerażonym tchórzem😁
        • 35wcieniu Re: Desant trolli 04.10.22, 10:15
          https://static5.depositphotos.com/1003556/497/i/600/depositphotos_4974418-stock-photo-beautiful-young-woman-watching-eating.jpg
        • borsuczyca.klusek Re: Desant trolli 04.10.22, 10:23
          Ale co uważacie, że wieloletnia forumka yenna, którą niektórzy znają osobiście jest nagle trollem? Weźcie przestańcie, każdy sobie może założyć wątek i czym chce. Nie ma obowiązku czytać i się udzielać.
          • taniarada Re: Desant trolli 04.10.22, 10:35
            Nienawidzę takich wątków ,adminki powinny to wywalać Borsuczyca .Ludzie nie potrafią rozmawiać tylko innym obrabiać tyłki .
          • runny.babbit Re: Desant trolli 04.10.22, 10:36
            Nie, ale kasandry, dramatisie, jakieś jednorazowe nicki które pojawiają się jedynie jako poparcie ruskiej tezy to chyba nie budzą wątpliwości?
            • 35wcieniu Re: Desant trolli 04.10.22, 10:39
              Budzą budzą. Zobacz ile mają wpisów i ile jest forumek, które zaznaczają że patrzenie na nicki przekracza ich możliwości. No nie widzą, nie wiedzą, nie znają się, może i troll ale poodpowiadać na głupie pytania chyba nie grzech a przy tym świetna zabawa...
              • borsuczyca.klusek Re: Desant trolli 04.10.22, 10:43
                No forum to zasadniczo zabawa i trochę jednak głupio mówić dorosłym ludziom z kim i o czym mają pisać.
                • runny.babbit Re: Desant trolli 04.10.22, 10:48
                  No, ale to trochę rozdwojenie jaźni, z jednej strony wspieranie Ukrainy, wielkie halo bo ktoś zakupy zrobił w Leroy, a z drugiej granie w gry rosyjskiej propagandy, bo to tylko zabawa? Przecież o to im właśnie chodzi, żeby z nimi dyskutować, podbijać tematy w przestrzeni publicznej, zasiać ziarenko niepewności. Czy to serio brzmi jak zabawa? Wygaszac lub ignorować, a nie dyskutować.
            • borsuczyca.klusek Re: Desant trolli 04.10.22, 10:41
              Kasandra jest zidentyfikowana jak troll od początku swojej bytności. Dramatike to nawet ciężko skomentować, ale mam wrażenie, że w tym wątku najbardziej dostała yenna, która założyła zwykły wątek

A tak by the way czy już ktoś rozpoznał osobnika piszącego pod nickiem "uwielbianych"?
              • dramatika Re: Desant trolli 04.10.22, 11:19
                borsuczyca.klusek napisała:

> Dramatike to nawet ciężko skomentować

Mnie do tego nie mieszaj, bo słowa nie napisałam w wątkach o bombach.
                Aktualnie rozgryzam, dlaczego jesteście "sługami Ukrainy", bo nas chroni przed bombami, a z drugiej strony się bomb nie boicie, absolutnie, a ten kto rozkręca panikę, to ruski troll.
                Biez wodki nie razbieriosz, jak to się mówi wśród nas, ruskich trolli big_grin
                • borsuczyca.klusek Re: Desant trolli 04.10.22, 12:28
                  Ciebie w to nie mieszać, ale jak ty piszesz sobie "jesteście" w liczbie mnogiej to jest wszystko w porządeczku 😃
                  • dramatika Re: Desant trolli 04.10.22, 12:37

> Ciebie w to nie mieszać, ale jak ty piszesz sobie "jesteście" w liczbie mnogiej
                    > to jest wszystko w porządeczku 😃

Przecież sami się definiujecie - to wszyscy ci, co nie są ruskimi trollami big_grin
                    • borsuczyca.klusek Re: Desant trolli 04.10.22, 12:42
                      Tak, tak "wy", "oni", "jesteście" 😃
                      • dramatika Re: Desant trolli 04.10.22, 12:54

> Tak, tak "wy", "oni", "jesteście" 😃

No przykro mi, wszystkie jak jeden mąż (pardon) od jednej sztancy, a kto się śmie wychylić choć na milimetr, ten ruski troll. Same chcecie się traktować jako zbiorowość smile
                        • borsuczyca.klusek Re: Desant trolli 04.10.22, 12:57
                          A głosy też słyszysz? 🤔
                          • dramatika Re: Desant trolli 04.10.22, 13:05

> A głosy też słyszysz? 🤔

Te same co ty, gdy zwracasz się do onych, którzy coś uważają big_grin

Ale co uważacie, że wieloletnia forumka yenna
                            • borsuczyca.klusek Re: Desant trolli 04.10.22, 13:10
                              O nie koleżanko sympatyczna, zwracałam się do konkretnych trzech forumek co bardzo jasno wynika z drzewka 🙂

Buziaczki 😘
                              • dramatika Re: Desant trolli 04.10.22, 13:15

> zwracałam się do konkretnych trzech forumek co bar
                                > dzo jasno wynika z drzewka 🙂
                                >
                                > Buziaczki 😘

No widzisz, a ja ma na myśli wszystkie, co uważają, że trzeba zakręcać kaloryfery, bo ruskie bomby, ale wcale się ruskich bomb nie boją. Również całuję smile
                                • borsuczyca.klusek Re: Desant trolli 04.10.22, 13:17
                                  Czyli które? Dawaj nazwiska co się będziesz pierdzielić 🙄
                                  • dramatika Re: Desant trolli 04.10.22, 13:27

> Czyli które? Dawaj nazwiska co się będziesz pierdzielić 🙄

Nie stresuj się. Jak jesteś normalna i się konsekwentnie ruskich bomb cały czas boisz, albo cały czas nie boisz, a tylko siedzisz cicho, żeby cię koleżaneczki z TWA nie wyrzuciły za bycie ruskim trollem, to absolutnie nie mam cię na myśli big_grin
                                    • borsuczyca.klusek Re: Desant trolli 04.10.22, 14:20
                                      Już dawno mnie wyrzuciły za gadanie z incelami 😒
                                      • dramatika Re: Desant trolli 04.10.22, 14:54

> Już dawno mnie wyrzuciły za gadanie z incelami 😒

A ci incele to są z nami teraz w pokoju?
                                        big_grin
                • asia_i_p Re: Desant trolli 05.10.22, 06:42
                  Pro tip: nie o te same bomby chodzi.
          • anorektycznazdzira Re: Desant trolli 04.10.22, 10:38
            Wieloletnia forumka yenna przestała normalnie pisać już dość dawno. Nie wnikam co jej się stało z kontem albo z głową, ale bycie wieloletnią najwyraźniej przed tym nie chroni. Od jakiegoś czasu obserwuję jej produkcję i zdecydowanie jest to już produkcja charakterystyczna tongue_out
            A jak miała ochotę pogadać o bombie atomowej, to miała już dwa wątki jak zakładała trzeci. Przypadek?
            Obecnie masz i czwarty wątek.
            Czekamy na kolejne.
            • runny.babbit Re: Desant trolli 04.10.22, 10:42
              No wiesz, niektórzy mogą po prostu mieć prorosyjskie poglądy, co zrobisz. Ale w większości przypadków to ewidentne że pisze troll, zawsze odpalają te same skrypty i piszą ciągle to samo, bez względu na temat wątku. Wszyscy wiemy o kogo chodzi, więc nie będę wymieniać nicków. Może to fiksacja, ale bardziej prawdopodobne że to rubelki.
            • borsuczyca.klusek Re: Desant trolli 04.10.22, 10:44
              A kto decyduje o tym co to jest "normalne" pisanie?
              • anorektycznazdzira Re: Desant trolli 04.10.22, 10:53
                Ci, którzy czytają. Trzymaj się własnej linii rozumowania i nie rezygnuj: skoro można pisać o wszystkim, to również o tym, że ktoś pisze szkodliwe bzdury po kilka rubelków sztuka
                • borsuczyca.klusek Re: Desant trolli 04.10.22, 11:06
                  Tylko, że zarzucanie stałym foruwiczom, że piszą za rubelki jest mało poważne i rozmydla temat.
                  • 35wcieniu Re: Desant trolli 04.10.22, 11:10
                    Problem w tym że część obecnych jawnych trolli to te, które mają długą historię. Jak to troll? Przecież to stara forumka, zakładała sto wątków z pytaniem czy myjecie ręce po defekacji i koniecznie trzeba było jej odpisywać na ten poważny temat, ma długą historię, no jak to.
                    (Yennę pomijam ona moim zdaniem jest po prostu dziwną osobą, nie trollem)
                  • anorektycznazdzira Re: Desant trolli 04.10.22, 11:22
                    Zastanówmy się co jest bardziej niepoważne: zakładanie histerycznych trolowątków czy napisanie że ktoś to zrobił.
                    A jeśli już o tę konkretną forumkę chodzi, to identycznie robiła w szczycie akcji kowidowej.
                    Dobrze to ujęła 35wcieniu. Nie bierz się na to, że jakiś nick ma długą historię o niewiernych facetach i kupowaniu miksera.

Przy okazji zwracam uwagę, że wątki bombowe są już CZTERY.
                    Mamy też kilu obrońców ich wrzucania, ale te nicki każdy chyba kojarzy.
                    • yenna_m Re: Desant trolli 04.10.22, 12:22
                      Kochanie, akurat antyszczepionkowe watki i watki kwesionujace covida sa specjalnoscia putinowskich trolli. A ty w nich brylujesz. Nie rozmydlaj tematu.

Ja w marcu 2021 napisalam o swoich doswiadczeniach z oddzialu covidowego, a byly to czasy przedszczepionkowe. O dziwo, pomoglam tym paru osobom (rowniez pomoglam zareagowac na czas i ktos po prostu nie umarl). Tak, ze ten.

Reszta mnie nie obchodzi bo nie interesuje mnie zdanie jakiejs randomowej "zdz...ry" z netu, jak sie zresztą sama okreslasz.

Nota bene od lat kojarze cie z agresywnej tworczosci. I omijam szerokim lukiem. Nick zobowiazuje, prawda? Trzeba na niego pracowac.
                    • yenna_m Re: Desant trolli 04.10.22, 12:27
                      Nota bene jest taka funkcja: wycisz.
                      Nie lubisz, nie interesuje cie temat, nie podbijaj go, nie karm trolla, omin.

Tak naprawde ty i kilka twoich kolezanek awanturą podbijalyscie kazdy atomowy watek.
                      A kazdy z nich bez waszej awantury mogl po prostu zdechnąć.

Nie karm trolla, jesli uwazasz kogos za trolliszcze. Nawet tym atencyjnym watkiem podbijacie ogladalnosc bombowych watkow, bo zwracacie uwage, ze one są i kazdy bedzie chcial tam wejsc, aby przekonac sie, o co chodzi. Prawda?

Niepojeta taktyka.
                      • anorektycznazdzira Re: Desant trolli 04.10.22, 12:44
                        A dlaczego miałabym cię wyciszać???
                        Niekarmienia trolla przestrzegam, rozmawiam z tobą w moim wątku, który aktualnie podbijasz- dziękuję.
                        Jak pisałam, nie wiem czy TY jesteś trollem, kiedyś wyglądałaś na zwykłego użytkownika, ale po którymś z kolei histerycznym wpisie to się już nie broni.
                        • yenna_m Re: Desant trolli 04.10.22, 13:00
                          Powiedziala ta, co tu nie odwala histerii.
                          Ogarnij sie.
                          • anorektycznazdzira Re: Desant trolli 04.10.22, 13:05
                            tak, napisała ta, co nie odwala,
                            to dlatego punktuję covid-atom-histeryczki, nic na to nie poradzisz
                            chociaż, w sumie, mogłabyś się zacząć kontrolować
                            • yenna_m Re: Desant trolli 04.10.22, 13:22
                              Wzajemnie smile
                  • runny.babbit Re: Desant trolli 04.10.22, 11:35

> Tylko, że zarzucanie stałym foruwiczom, że piszą za rubelki jest mało poważne i
                    > rozmydla temat.
                    >
                    No, jeśli traktujesz np. kasandre, ktora wiecznie tylko zaczyna wątki i nigdy się w nich nie udziela za stałą forumowiczke to rzeczywiście mało poważne. Podobnie jak inne/inni, które muszą zawsze i w każdym wątku napisać o złej unii, złych ekologach, zdalnym nauczaniu, obłędzie covidowym i kredycie w frankach etc. To po prostu stałe trolle.
                    • borsuczyca.klusek Re: Desant trolli 04.10.22, 12:27
                      Co myślę o kasandsze pisałam już wyżej. A w tym wątku ewidentnie bije się w yenne, bo się ośmieliła taki nie inny wątek założyć.
                      • yenna_m Re: Desant trolli 04.10.22, 13:52
                        Olać to. Wątek nie jest sprzeczny z netykietą wiec to problem pan a nie mój, ze im oczy gniją od czytania wink
                        Mogły nie czytać.
        • taniarada Re: Desant trolli 04.10.22, 10:31
          lella_two napisała:

> Też mnie to fascynuje- po co to nakręcać? Tym bardziej, że te osoby są agresyw
          > ne, widać tu linię postępowania zapoczątkowaną przez princess: skoro się nie bo
          > isz czarnych scenariuszy, to znaczy, że jesteś przerażonym tchórzem😁
          >
          Princssa tylko ostrzegała wcześniej przed interwencją Putina na Ukrainę to formulki poleciały po niej jak po łysej kobyle .A miała rację .To samo z gromadzeniem zapasów ,które każdy ma i powinien mieć miejsce w swojej spiżarni . W szoku była bo nie spotkała się z takim hejtem na polskim forum.Niektóre pisały by wracała do siebie .Jeszcze do tej pory nie może dojść do siebie i widać rozgoryczenie .
          • iwles Re: Desant trolli 04.10.22, 10:44

"Princssa tylko ostrzegała wcześniej przed interwencją Putina na Ukrainę"

Kiedy ostrzegała? Już w 2013? Czy w lutym 2021?
            • runny.babbit Re: Desant trolli 04.10.22, 10:49
              Hehe, jak ją skonfrontować z jej przepowiedniami sprzed miesięcy to dziwnie milknie 😉
              • gama2003 Re: Desant trolli 04.10.22, 14:08
                I dziwnie zawsze z tanią występuje. Wespół zespół.
                Niestety trolliska to stare zjawisko i robotę robią nie tylko te z ostatnich wysypów. Nagle odzywają się zatroskane czytające od lat forum, czytały, czytały a teraz piszą i to wojennie. Wypisz wymaluj jak pisały i inne zatroskane antyszczepionkowo.
                I zostały ematkować niby.
                • taniarada Re: Desant trolli 05.10.22, 02:57
                  gama2003 napisała:

> I dziwnie zawsze z tanią występuje. Wespół zespół.
                  > Niestety trolliska to stare zjawisko i robotę robią nie tylko te z ostatnich wy
                  > sypów. Nagle odzywają się zatroskane czytające od lat forum, czytały, czytały a
                  > teraz piszą i to wojennie. Wypisz wymaluj jak pisały i inne zatroskane antyszc
                  > zepionkowo.
                  > I zostały ematkować niby.
                  Największym trollem to jesteś ty .I negującym wojnę .Tak zawsze pitolisz od rzeczy. Milknie bo nie chce się kopać z koniem Racz raz na zawsze odpłynąć ode mnie i od niej precz .
            • 35wcieniu Re: Desant trolli 04.10.22, 10:52
              Nie wiem komu odpisujesz ale u Princess zaszła przemiana i na pewno w lutym 2021 nie ostrzegała przed Putinem gdyż w kwietniu 2021 pisała: (cyt.)
              Wojna? Putin lubi działać podstepnie i szydzic sobie, a to cybernetycznie sobie cos wykrasc, a to znow kogos otruc, a to blondasa Trumpa ustawic na prezydenta ale w wojny sie bawic? Eee.... To nie idiota

big_grin
              • 35wcieniu Re: Desant trolli 04.10.22, 10:52
                To moja ulubiona z jej przepowiedni. Zdecydowany faworyt.
              • gama2003 Re: Desant trolli 04.10.22, 14:10
                No jest absolutnie wspaniała.
                • panna.nasturcja Re: Desant trolli 04.10.22, 15:22
                  Ale jak jej podać kilka cytatów z jej postów, z datami jej kolejnych przepowiedni to jakoś milknie natychmiast i żadnych nie skomentowała.
                  • annaboleyn Re: Desant trolli 04.10.22, 16:32
                    Milknie? Byłam na etapie, że rzuca się do gardła, krzyczy o linczu, albo zaczyna niepokojąco bredzić (o oprawianych dzieciach, np. - dopytywana o co jej chodzi istotnie umyka wink).
                    • panna.nasturcja Re: Desant trolli 05.10.22, 02:52
                      Po postami z cytatami z jej przepowiedni i datami tychże nigdy nie widziałam jej odpowiedzi, ale może przegapiłam.
                      Oprawianych dzieci nigdzie nie znalazłam, też mnie intryguje co to jest.
                    • taniarada Re: Desant trolli 05.10.22, 03:02
                      annaboleyn napisała:

> Milknie? Byłam na etapie, że rzuca się do gardła, krzyczy o linczu, albo zaczyn
                      > a niepokojąco bredzić (o oprawianych dzieciach, np. - dopytywana o co jej chodz
                      > i istotnie umyka wink).
                      Wszędzie cię pełno w każdym wątku .Tylko zobaczysz Princessę to już wypływa żółć jakie ty masz wykształcenie i pracę tak z ciekawości .
                  • taniarada [...] 05.10.22, 03:00
                    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                    • panna.nasturcja Re: Desant trolli 05.10.22, 03:10
                      taniarada napisał:

> Takie jak ty omija się z daleka .

Bardzo słusznie, zacznij omijać.
            • taniarada Re: Desant trolli 05.10.22, 03:09
              iwles napisała:

>
              > "Princssa tylko ostrzegała wcześniej przed interwencją Putina na Ukrainę"
              >
              > Kiedy ostrzegała? Już w 2013? Czy w lutym 2021?
              >
              > Wyszukaj sobie .Z tobą to jest zbędna rozmowa już dawno przestałem cię zauważać .
              • iwles Re: Desant trolli 05.10.22, 06:35
                taniarada napisał:

> > Wyszukaj sobie .Z tobą to jest zbędna rozmowa już dawno przestałem cię za
                > uważać

Wiedziałam, że nie ma na moje pytanie rozsądnej odpowiedzi, a i tak musiałeś napisać. No i po wuja?

• chicarica Re: Desant trolli 04.10.22, 11:09
          Ja akurat princess rozumiem i bardziej mnie dziwi kompletna beztroska ematek w pewnych kwestiach. Bardzo racjonalni, zimni i nieskłonni do paniki Szwedzi jednak dość poważnie podchodzą do kwestii posiadania jakichś zapasów żywności suchej i puszkowanej, kuchenki turystycznej (jako możliwości podgrzania jedzenia czy zrobienia ciepłego napoju, a także ogrzania pokoju), latarki z bateriami, radia na korbkę, pakietu ucieczkowego. Szkoły miały ostatnio ćwiczenia z przygotowywania kryzysowego jedzenia z tych suchych produktów, a gminy rozdawały "kryzysowe pudełka" testowej grupie obywateli, którzy przez tydzień mieli żyć korzystając z tych pudełek. Nie chodzi o panikę, chodzi o zdroworozsądkowe podejście, tu ludzie po prostu stosują się do zaleceń i jeśli państwo mówi: przygotuj się do życia przez tydzień bez wody i prądu, to ludzie się przygotowują. Jasne że nie wszyscy, ale zdecydowana większość tak i jak pytałam wśród znajomych, to jednak każdy się przygotowuje zgodnie z opublikowaną przez państwo listą. Ja też mam już zamówioną kuchenkę i naboje do niej na gaz, suche i puszkowane żarcie pewnie kupię na dniach (choć z tego co w domu mam wyżywimy się przez tydzień a nawet i dwa przy zmniejszonych racjach), temat lodówki mi niestraszny bo mam ogromny oszklony balkon na którym już teraz są lodówkowe temperatury i jest to kwestia wystawienia tam jedzenia w razie awarii i w kilka dni to jedzenie opędzlujemy, baniaki na wodę mam kupione 4 po 20 litrów i napełnię je jeszcze w tym tygodniu wodą i wstawię do garderoby i niech sobie stoją, po wodę do wc i podstawowego mycia mam dosłownie tyle co zejść z parkingu 100 m do jeziora - od biedy można ją nawet pić po przegotowaniu bo jezioro czyste, dopóki jezioro nie zamarznie to damy radę, a po zamarznięciu trzeba będzie kuć przerębel. Tu problematyczny będzie zapewne okres grudzień-luty, zwłaszcza jeśli chodzi o prąd, ale naród ze względu na życie w często bardzo oddalonych od cywilizacji miejscach jest przyzwyczajony do różnych warunków. Nie chodzi o żadne nakręcanie się, tylko o zdroworozsądkowe przygotowanie się na różne opcje, głupotą jest dla mnie "jak ci Putin walnie bombą atomową to po co ci te płatki owsiane" gdy właśnie głupie płatki owsiane czy koc albo baniak z wodą mogą mi pomóc przetrwać np. tydzień bez prądu, a szansa na tydzień bez prądu jest realniejsza niż szansa na bombę Putina.
          • triss_merigold6 Re: Desant trolli 04.10.22, 12:32
            Miałam kuchenkę na naboje, latarki, świece, zapałki, zapas baterii etc. zanim było modne straszenie Rosją. Tabletki do uzdatniania wody, folię termiczną, śpiwory też mamy, podobnie jak zatankowany samochód i zapas jedzenia wystarczający na tydzień dla 4 osób i kotów (może bez komfortu smakowego, ale wystarczyloby).
            • borsuczyca.klusek Re: Desant trolli 04.10.22, 12:35
              My mamy hełmy, nikt nas nie przebije 😎
              • triss_merigold6 Re: Desant trolli 04.10.22, 12:43
                Pełny kombinezon wojsk obrony przecichemicznej z maską i filtrami. Mamy (syn ma).
              • anorektycznazdzira Re: Desant trolli 04.10.22, 12:45
                Ja mam łomy. Szach mat.
                • triss_merigold6 Re: Desant trolli 04.10.22, 12:49
                  Zaostrzone saperki i latarki maglight, te duże policyjne.
                  • borsuczyca.klusek Re: Desant trolli 04.10.22, 12:56
                    40 siekier i kilka zaostrzonych saperek!
                    • anorektycznazdzira Re: Desant trolli 04.10.22, 13:07
                      mam drewno na całą zimę w szopie na wsi!!!!
                      i bańkę z benzyna tamże
                      • triss_merigold6 Re: Desant trolli 04.10.22, 13:09
                        ... nie mam szopy na wsiuncertain
                      • borsuczyca.klusek Re: Desant trolli 04.10.22, 13:10
                        A ja dwa 5 litrowe baniaki spirytusu 🙄
                        • anorektycznazdzira Re: Desant trolli 04.10.22, 14:08
                          Cholera. Wychodzisz na prowadzenie. Ale mam maskę p-gaz, prawdziwą, w pełni sprawną, z filtrami, zresztą ruską.
                          • annaboleyn Re: Desant trolli 04.10.22, 16:34
                            ...ja mam sporo kociego żwirku, bo przez pomyłkę kupiłam dodatkowe 40l, jak miałam jeszcze ze 30... Mogę się bawić?
                            • anorektycznazdzira Re: Desant trolli 04.10.22, 19:12
                              Robi wrażenie, przyznaję smile
                            • taniarada Re: Desant trolli 05.10.22, 03:03
                              Zamiast się bawić weź się do pracy .
                  • skumbrie Re: Desant trolli 04.10.22, 13:16
                    Jeśli nie masz łomów, to się nie liczy tongue_out
            • milva24 Re: Desant trolli 04.10.22, 12:55
              Tak samo, tylko nie mam kotów ale za to jedzenia na miesiącbig_grin
              • triss_merigold6 Re: Desant trolli 04.10.22, 12:58
                Masz kombinezon obrony przecichemicznej?
              • milva24 Re: Desant trolli 04.10.22, 13:38
                No nie, poza kombinezonem. Kombinezon dopisałaś niżej.
                • milva24 Re: Desant trolli 04.10.22, 13:39
                  Ale mam łom i parę książek na temat przetrwania w różnych warunkachbig_grin
                  • kochamruskieileniwe Re: Desant trolli 04.10.22, 13:59
                    Zgłaszam się do licytacji big_grin

mam słoik jodku potasu (w laboratorium, ale mogę przytargac do domu) i licznik geigera (w domu).
                    łom sie znajdzie, siekiery ze dwie również.
                    Opał też i koze na której od biedy mozna coś ugotować.
                    Coś tam z ochrony przeciwchemicznej posiadam (przegląd musze zrobić).
                    Spiwory, kartusze i palnik gazowy/lampę do tych kartuszy posiadam.

Nie wiem, może powinnam napełnic butlę gazem? Mam takie coś do ogrzewania na butlę..

NIE mam baniaku spirytusu indifferent
            • chicarica Re: Desant trolli 04.10.22, 14:23
              (wali się w czoło) Folia termiczna! (wpisuje na listę zakupów)

No tak, bo to po prostu powinno się mieć, nie na wypadek ruskich tylko na wypadek np. kilkudniowego braku prądu. Przy okazji ruskich tylko o tym przypomniano. To nie jest straszenie tylko zdrowy rozsądek, a jak ktoś o tym przypomina to nie ma powodu nazywać go panikarzem.
              Diesla nie powinno się zostawiać niezatankowanego zwłaszcza w zimie ani wyjeżdżać paliwa do ostatnich oparów, bo jakaś pompa tam czy coś.
              Radio na korbkę sobie kup, w razie czego podładujesz nim nawet komórkę.
              Łom czy też tzw. breszkę akurat mam przypadkiem w aucie z racji roboty, saperkę też. Szopy na wsi nie mam ale mam przyjaciela z chałupą z piecem na pellet i kominkiem i jesteśmy umówieni że w razie W mamy tam lokum, na kupie raźniej i lepiej sobie poradzimy, bo on się umie napier...ć, budować coś i jest silny fizycznie a mój stary bardziej od takich intelektualno-technicznych zadań (prąd, łączność) więc razem stanowimy dobry zespół. Lada dzień zresztą może sama kupię domek letni z kominkiem i starą kuchnią na drewno, rozglądam się właśnie, to też będzie jakaś opcja.
              Kombinezonem wojsk chemicznych mnie przebiłaś. Rozumiem że w razie falloutu wysyłasz bombelka jako desant i zaopatrzenie?
              • triss_merigold6 Re: Desant trolli 04.10.22, 14:47
                Kombinezon kupił sobie kiedyś dla jaj, jeszcze przed covidem.big_grin Nie da się ukryć, że bombelek jest z nas najsprawniejszy fizycznie, ma największe doświadczenie w grach terenowych i przeszkolenie strzeleckie (nie takie tam pykanie do tarczy).

Folia termiczna- harcerstwo, biwaki.
                Nie mamy diesla, tradycyjnie benzyna.
                Radio tak, trzeba kupić. Młodzież była na szkoleniu z obsługi radiostacji w Instytucie Lacznosci, też z harcerstwa.
                Łom ofc, w samochodzie.
                Jako alternatywny środek transportu jest motocykl, ale wiadomo, ma swoje ograniczenia.
                • triss_merigold6 Re: Desant trolli 04.10.22, 14:52
                  A może w covidzie kupił? Już nie pamiętam, w każdym razie z jakiegoś demobilu za grosze.
                  • triss_merigold6 Re: Desant trolli 04.10.22, 15:02
                    I leki. Mam zawsze w domu podstawowe leki.
                    • chicarica Re: Desant trolli 04.10.22, 15:12
                      To to akurat u mnie od lat, jestem lekomanką i w dodatku przywożę sobie z Polski różne cuda tu niedostępne. Stary na wyjazdy kompletuje apteczkę bo wiadomo że jak człowieka dopadnie na wakacjach to czasem ciężko znaleźć aptekę, a ja wychodzę z założenia że w chałupie plastry, bandaż, coś do dezynfekcji, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, na sraczkę, gardło czy kaszel trzeba mieć, bo jak człowiek sam w chałupie bo stary w delegacji albo coś, to czasem ciężko podlecieć do apteki oraz takie rzeczy zawsze zdarzają się akurat w wigilię czy midsommar. Jodu nie mam, ogarniać czy olać?
                      • panna.nasturcja Re: Desant trolli 04.10.22, 15:28
                        Olać, na jod jesteś za stara, że tak to ujmę nieładnie.
                        Badania pokazują, że jeśli w ogóle to ma to sens u dzieci i ludzi młodych.
                        Poza tym mieszkasz w państwie, które zareaguje, więc raczej bym jodu nie szukała, chyba, że możesz ot tak kupić w aptece, w Polsce nie ma od dawna.
                        • taniarada [...] 05.10.22, 03:07
                          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                      • triss_merigold6 Re: Desant trolli 04.10.22, 16:16
                        U mnie leki to nawyk z czasów wyjazdów z małymi dziećmi, którym coś może się zdarzyć znienacka więc zawsze jeździlismy z apteczka wszystkomającą.
                        Poza tym amerykańskie doświadczenia z blackoutow i różne wojna/chaos pokazują, że apteki są rąbane jako jedne z pierwszych, zaopatruja się ćpuny i dilerzy więc problematyczne może być nawet dostanie prostego antybiotyku pierwszego rzutu.
                • pade Re: Desant trolli 04.10.22, 15:31
                  A Ty się czasem nie śmiałaś z kwarantanny płatków śniadaniowych?
                  • triss_merigold6 Re: Desant trolli 04.10.22, 16:23
                    Do mnie? Oczywiście, że się śmiałam z kwarantanny płatków.
                    U mnie ww. gadżety są pochodną harcerstwa, biwakow i wyjazdów starszaka, a obecne zapasy jedzenia - pochodną inflacji. Zwyczajnie, jak widzę w promocji produkty używane na co dzień, kupuję więcej niż jeszcze pół roku temu.
                    Świece, zapałki, zapalniczki to PRL-owski kod, że trzeba mieć w domu.
          • panna.nasturcja Re: Desant trolli 04.10.22, 15:25
            Chica większość rozsądnych foremek ma zapasy, baterie, świece, radio i co tam trzeba.
            Z Princess ludzie śmieją się z zupełnie innych powodów.
            • chicarica Re: Desant trolli 04.10.22, 16:13
              Princess podawała całkiem rozsądne sposoby na przechowywanie zapasów a forumowiczki przekręciły jej słowa i np. naśmiewają się z mąki w listwach przypodłogowych, gdy wcale o listwy przypodłogowe nie chodziło, tylko o listwy zasłaniające pustą przestrzeń pod szafkami kuchennymi. Akurat przeprowadziłam się do mieszkania, w którym - po raz pierwszy w życiu - mam mnóstwo miejsca do przechowywania, ale gdybym mieszkała nadal w poprzednim, to rozważałabym teraz zrobienie tam szuflad bo forum naprowadziło mnie na pomysł, że można.
              Na wiosnę, gdy Princess postowała o zrobieniu sobie zapasów i przygotowaniu na ciężkie czasy, forumowiczki się z niej śmiały. Teraz jakoś wcale te porady nie wydają się śmieszne. Ja pamiętam też słowa mojej babci o tym, że w sierpniu 1939 ludzie bawili się, śmiali, tańczyli i nikt specjalnie nie myślał o wojnie. Teraz miejmy nadzieję że wojny większej nie będzie, ale brak prądu, gazu czy chociażby kłopoty z dostawami są całkiem realne.
              • 35wcieniu Re: Desant trolli 04.10.22, 16:29
                Nikt niczego nie przekręcił. Bredzila o tych listwach i bredzila, dopiero jak w końcu bardziej opisowo wypocila o co jej chodzi to się okazało że kobieta o cokołach nie słyszała i określa je mianem listew.
                O 1939 roku też pisała maniakalnie. Jej tzw. porady są śmieszne bo jest oderwana od rzeczywistosci. Jak ktoś chce kupić zapasy to kupi i będzie miał bez mielenia tysiąc razy idiotyzmow o plecakach ucieczkowych i "zapasach jako suplementacji". big_grin
                • chicarica Re: Desant trolli 04.10.22, 16:49
                  No ok, mówiła cały czas (w sensie: miała na myśli) cokoły, ale użyła złego słowa, a do tej pory forumowiczki mówią o listwach przypodłogowych. Mnie też się zdarza zapomnieć jakiegoś określenia po polsku.
                  Dla mnie jej porady nie były oderwane od rzeczywistości. W sumie parę rzeczy jak czytam to sobie kupię, np. te koce foliowe czy choćby multitoola z siekierką bo mam tylko takiego bardziej scyzorykopodobnego z narzędziami którymi może i rozkręcę komputer czy ekspres do kawy, ale już gałązki na szałas nie zetnę.
                  Na mnie się ludzie dziwnie patrzą jak widzą co wożę w aucie na przykład, ale ponieważ różne dziwne rzeczy mnie już spotkały w tym np. wykopywanie się z napadanego w dwie godziny metra śniegu w szwedzkich górach albo rozkręcanie szybowca na kawałki do transportu, to się tylko uśmiecham. Z biwaków w młodości mam doświadczenie, że jak coś było potrzebne, to wszyscy lecieli do mnie i brata, bo mieliśmy. Nie jestem zbyt techniczna, ale za to mam sprzęt i umiem ogarniać gdy czegoś brakuje. Czyli np. ja mam śrubokręt a ktoś wie gdzie i co odkręcić i razem damy radę. I szczerze to wolałabym zlądować w tarapatach u princess, u której przynajmniej najeść się będzie można zapasami z cokołów, niż u osób, które się z tego wyśmiewają.
                  • runny.babbit Re: Desant trolli 04.10.22, 16:52
                    Ludzie przecież nie wyśmiewają się z porad per se, tylko z podejścia a la chłopiec co ciągle krzyczy, że nadchodzi wilk. Notoryczne straszenie ludzi, nie przyjmowanie do wiadomości że nie wszyscy mają nerwicę lękową ( jak mówisz że się nie boisz, to znaczy że właśnie się boisz, princess wie lepiej)- to o to się czepiają. A że przy tym jest pocieszna, to inna sprawa.
                  • 35wcieniu Re: Desant trolli 04.10.22, 16:57
                    Ale, rozumiesz, wszyscy już wiedzą co miała na myśli, i to nie z zapomnianego słowa się śmiejemy. big_grin Naprawdę można tego nie rozumieć?
              • panna.nasturcja Re: Desant trolli 05.10.22, 03:01
                Nikt nic nie przekręcił, ona ze dwa miesiące pisała o listwach zanim ludzie z kontekstu jakoś wyciągnęli, że ma na myśli cokoły, sama kompletnie nie wpadła na to, że pisze bzdury.
                Była też wielokrotnie pytana o to jak sobie wyobraża przechowanie w małym mieszkaniu w bloku zapasów wyżywienia i wody dla czteroosbowej rodziny na dwa tygodnie. W odpowiedzi krzyczała o linczu, mobbingu i forum psychologia.

I ja akurat jestem osobą, która ma zapasy (pisałam o tym w LUTYM 2020) żywności, wody, leków, środków czystości, zapałek, baterii, świec, żarówek zawsze.
                Mam też latarki, koce termiczne, kuchenkę na kartusze i milion innych przydatnych rzeczy, bo uprawiam turystykę górską.
                Samej idei posiadania/robienia zapasów nie wyśmiałam nigdy.

Natomiast Princess z dreszczykiem emocji czeka na dowolny rodzaj kataklizmu w Polsce, w której nie żyje, by móc powiedzieć "a nie mówiłam" i z satysfakcja patrzeć jak nam dzieje się krzywda, która jej nie dotyczy.
                Sorry, ale teraz to nawet jak pisze rozsądnie to się nie przebije.

Do tego poleca strony i filmy wróżbitów, oszołomów, literaturę dla kucharek jako źródło wiedzy, ma zerowe pojęcie o ocenie wiarygodności źródeł i poważne problemy z rozumieniem polskiego języka pisanego.
                Nie jest partnerem do żadnej dyskusji.
    • anorektycznazdzira Re: Desant trolli 04.10.22, 10:13
      ... jest i czwarty!

Zresztą zawierający pitu-sritu o nie wiadomo czym w stylu leniwie napisanego bota.

Ktoś ma wątpliwości?
    • triss_merigold6 Re: Desant trolli 04.10.22, 12:33
      Nowe nicki to trolle, a reszta to covidianki, którym odwaliło.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka