Dodaj do ulubionych

Papiery, wszędzie papiery

25.10.22, 22:36
Zasypały mnie papiery.

Wszystko dlatego, że postanowiłam je... hm.. przejrzeć. Przeglądanie skończyło się tak, że chyba rzucę to wszystko i wyjadę w Bieszczady wink Chłop uprzejmie udziela dobrych porad, ale sam się nie weźmie, żeby mi nie przeszkadzać tongue_out

W rodzinie z każdym rokiem przybywa różnych dokumentów, świadectw, badań. I to są rzeczy, których nie można wyrzucić.

Podzielcie się swoimi systemami porządkowania tych stert. Segregatory, pudełka, zgrabne kupki? Czy rachunki, które przyszły papierowo, np.podatek gruntowy, rzeczywiście muszę trzymać przez 10 lat?
Jak to ogarnąć? Gdzie przechowywać? Jak się odpapierzyć?
Obserwuj wątek
    • profes79 Re: Papiery, wszędzie papiery 25.10.22, 22:39
      Mam de ja vu takiego samego tematu tylko jakoś sprzed pandemii jeszcze. Segregatory rządzą smile
    • nowyczlowiekforumu Re: Papiery, wszędzie papiery 25.10.22, 23:28
      Chłopa mam od tego. Ma jakąś dziką satysfakcję z układania takich rzeczy.
      Wszystko wrzuca tematycznie w takie teczki grube z przegródkami, podpisuje odpowiednio co jest w której i sobie układa w szafce.
      I najważniejsze, wszystkie w jednym kolorze 🤦
      Mówi, że jest zadowolony ze swojego systemu i nie pozwala mi dotykać bo ja rzucam byle jak sad
      • arthwen Re: Papiery, wszędzie papiery 25.10.22, 23:39
        Ja jestem jak twój chłop wink
      • koko8 Re: Papiery, wszędzie papiery 25.10.22, 23:55
        Też mam takiego osobnika w domu. A na wypadek, gdyby umarł przede mna, dostałam (aktualizowaną) instrukcję z przypisami.
        • nowyczlowiekforumu Re: Papiery, wszędzie papiery 26.10.22, 09:53
          Pytam go kiedyś gdzie mogę znaleźć papiery dotyczące telewizora, coś się zepsuło i chciałam sama naprawić a on do mnie, wielce zaskoczony, że nie znalazłam: no przecież na drugiej półce w szafce, czwarta teczka od góry.
          😆
      • mysiulek08 Re: Papiery, wszędzie papiery 26.10.22, 00:01
        jako rasowa balaganiara (skaza genetyczna po babci i mamusi) tez oddaje papiery w odpowiedzialne rece 🤣
    • turzyca Re: Papiery, wszędzie papiery 26.10.22, 09:30
      Teczki wiszące. Jest to system, który nawet mnie pozwala utrzymywać porządek.
    • profes79 Re: Papiery, wszędzie papiery 26.10.22, 09:45
      forum.gazeta.pl/forum/w,567,170691859,170691859,dokumenty_organizacja_nudny_watek_.html#p170706368

Stary wątek
    • bialyhenio Re: Papiery, wszędzie papiery 26.10.22, 09:52
      wrzucać do pudeł latami i po 2-3 latach usuwać, podatkowe po 6
    • kafana Re: Papiery, wszędzie papiery 26.10.22, 09:54
      Zastanów się co na pewno musisz mieć w oryginale. Rachunki i tak bledna można zrobic skan tel i wysłać sobie na maila. Tak samo wyniki badan. Jakieś morfologie spokojnie można mieć poskanowane.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka