Dodaj do ulubionych

Antybraciasamcy

26.11.22, 22:45
Żeby nie było że każdy facet to brat samiec - to całkowite ich przeciwieństwo www.facebook.com/grupaperformatywnachlopaki/ co o nich sądzicie? Jakoś nie mogę pozbyć się wrażenia braku "męskości"...
Obserwuj wątek
    • mondaymorning1987 Re: Antybraciasamcy 26.11.22, 22:55
      Ja tak wole pośrodku, nie prymitywa ale też nie metroseksualnego lalusia😀
      • tanebo001 Re: Antybraciasamcy 26.11.22, 22:58
        A wg ciebie to lalusie?
    • angazetka Re: Antybraciasamcy 26.11.22, 23:04
      A ktoś uważa, że każdy facet to brat samiec?
    • triss_merigold6 Re: Antybraciasamcy 26.11.22, 23:15
      Nic dziwnego, załozyciel jest gejem.
      • tanebo001 Re: Antybraciasamcy 26.11.22, 23:21
        No właśnie coś mi tu śmierdziało gdy przeczytałem post o dniu bez ubrań...
      • bene_gesserit Re: Antybraciasamcy 26.11.22, 23:36
        Gej nie może być męski?
        Nie rozumiem O_o
        • triss_merigold6 Re: Antybraciasamcy 26.11.22, 23:40
          Może - dla innych gejów, dla kobiet to bez znaczenia.
          • bene_gesserit Re: Antybraciasamcy 27.11.22, 00:19
            Nadal nie rozumiem. Może być męski tylko ten, który jest potencjalnie do seksu?
            • angazetka Re: Antybraciasamcy 27.11.22, 00:22
              To Triss i jej uprzedzenia.
              • triss_merigold6 Re: Antybraciasamcy 27.11.22, 00:39
                To forum, a nie Twoja terapia.
      • tanebo001 Re: Antybraciasamcy 27.11.22, 00:07
        To idę pod prysznic

• tanebo001 Re: Antybraciasamcy 27.11.22, 00:08
          www.youtube.com/watch?v=PKqAQxveb3g
      • memphis90 Re: Antybraciasamcy 27.11.22, 09:18
        A co ma popęd seksualny do patriarchatu? Tj dla Ciebie atrakcyjny płciowo („męski”) jest wyznawca patriarchatu?
        • evening.vibes Re: Antybraciasamcy 27.11.22, 09:27
          memphis90 napisała:
          > A co ma popęd seksualny do patriarchatu? Tj dla Ciebie atrakcyjny płciowo („męs
          > ki”) jest wyznawca patriarchatu?

Biorąc pod uwagę z kim zdradzała obu mężów? tongue_out
          • taniarada Re: Antybraciasamcy 27.11.22, 17:01
            O o wyciągamy brudy na forum .Prawda nas wyzwoli .
    • bene_gesserit Re: Antybraciasamcy 26.11.22, 23:22
      tanebo001 napisał:
      > akoś nie mogę pozbyć się wrażenia braku "męskości"...

Cudzysłów nadał słowu ironiczne znaczenie. Chyba niechcący, ale dobrze wyszło.
      Męscy byli by wytatuowani kolesie bez szyj z rękami jak bochenki?
      • tanebo001 Re: Antybraciasamcy 26.11.22, 23:25
        No właśnie nie. Ci równie nie akceptują swego ciała a więc i siebie jak incele. Dlatego je zmieniają.
        • tanebo001 Re: Antybraciasamcy 26.11.22, 23:32
          I jest to skutek patriarchatu - ciało kobiety jest traktowane w nim jak towar. Chyba dla równowagi męskie ciało nie istnieje. Mężczyzna ma je albo ignorować albo przekraczać jego ograniczenia - jak kulturyści. Skutek jest taki że większość mężczyzn nie z nim problem. Albo się go wstydzi i zwala na nie swoje porażki albo ma na jego punkcie obsesję.
    • sferoplast Re: Antybraciasamcy 27.11.22, 00:07
      We mnie roztkliwiające się nad sobą chłopaki-lewaki budzą takie same zażenowanie, jak smalce alfa.
      Mam wrażenie, że lewicowi mężczyźni porzucają ze stereotypowej 'męskości' tylko i wyłącznie oczekiwanie, że będą odpowiedzialni i stabilni, ale już chociażby wyuczoną nieporadność w pracach domowych i zrzucanie niańczenia ich emocji na kobiety zostaje takie samo, co tworzy dość żenujące wrażenie przerośniętego Piotrusia Pana. No i oczywiście ci panowie zawsze uważają się za niezwykle łagodnych i empatycznych, ale jak tylko ktoś się z nimi nie zgodzi, to dostają ataku szału.
      • cojapaczem Re: Antybraciasamcy 27.11.22, 08:55
        10/10
      • z_lasu Re: Antybraciasamcy 28.11.22, 10:07
        👍

Przyuważyłam na ich stronie tekst "Jestem mężczyzną, pomogę, ile mogę". No sorry, tak to może powiedzieć przedszkolak.
        • turzyca Re: Antybraciasamcy 28.11.22, 10:59
          >Przyuważyłam na ich stronie tekst "Jestem mężczyzną, pomogę, ile mogę". No sorry, tak to może powiedzieć przedszkolak.

Bo dorosły ma pomagać nie bacząc na swoje granice, kosztem swojego zdrowia, pracy, życia rodzinnego? Aż w końcu słomka złamie grzbiet wielbłąda i zrobi się awantura na sto fajerek, w której wszyscy będą sobie wypominać, kto, co, kiedy, komu zawiózł, załatwił, zrobił, sprezentował. Jak to ematka mawia "nie ma ofiar, są ochotnicy", pomagać należy bez niszczenia siebie samej. A teraz wielkie oburzenie, jak ktoś formułuje to samo tylko innymi słowami?
    • arthwen Re: Antybraciasamcy 27.11.22, 00:18
      Serio tanebo rozkminiasz poziom męskości u innych facetów?
      Dla mnie to ganc egal, a jestem kobietą. Mam w nosie czy losowy facet, z którym nie łączy mnie relacja damsko-męska jest męski czy mniej męski, czy wpisuje się w stereotyp pozytywnie, nagatywnie, czy wcale.
      • tanebo001 Re: Antybraciasamcy 27.11.22, 00:24
        Nie. Trafiłem na nich całkowicie przypadkiem podczas szukania psychologa i "coś" mi w nich nie pasowało.
        • arthwen Re: Antybraciasamcy 27.11.22, 01:26
          Aha. Trafiłeś przypadkiem i rozkminiasz.
      • milva24 Re: Antybraciasamcy 27.11.22, 08:22
        Mam w nosie czy losowy facet, z którym
        > nie łączy mnie relacja damsko-męska jest męski czy mniej męski, czy wpisuje si
        > ę w stereotyp pozytywnie, nagatywnie, czy wcale.
        >

Się podpiszę.
        • triss_merigold6 Re: Antybraciasamcy 27.11.22, 08:42
          Pod warunkiem, że nie zaczyna majaczyć, że potrzebuję wzorca męskości o parametrach x,y,z, ponieważ wzorzec a,b,c się zużył.
          • arthwen Re: Antybraciasamcy 27.11.22, 15:51
            Nadal jego męskość nie jest kwestią moich rozważań, mogę mu co najwyżej powiedzieć, żeby spierdalał, bo to nie jego sprawa jaki wzorzec mi pasuje.
            • arthwen Re: Antybraciasamcy 27.11.22, 15:51
              *oddalił się prędziutko i w poskokach
    • kandyzowana3x Re: Antybraciasamcy 27.11.22, 08:54
      A mi sie bardzo podoba iniciatywa edukacyjna . Brakuje mi ogolnej kampani, zarowno wsrod doroslych , jaki i dzieci w szkole , ze "konskie zaloty", komentarze nt ciala i wygladu, docinki o podtekscie seksualnym i ocenianie dziewczynek przez pryzmat " z ta to moglbym, z ta nigdy w zyciu" sa niedopuszczalne.
      • triss_merigold6 Re: Antybraciasamcy 27.11.22, 09:01
        Dlaczego? O ile wygłaszane publicznie i przy obiekcie komentarza są niestosowne, ponieważ mogą sprawić przykrość, o tyle w podzieleniu się prywatnie uwagą "kijem bym typa nie tknela" nie widzę niczego niedopuszczalnego.
        Przypominam Ci, że dziewczyny i kobiety też oceniają chłopaków i mężczyzn i też przez pryzmat atrakcyjności fizycznej i seksualnej.
        • kandyzowana3x Re: Antybraciasamcy 27.11.22, 17:28
          Oczywiście miałam na myśli głośne komentarze przy osobie zainteresowanej.
    • kropkacom Re: Antybraciasamcy 27.11.22, 09:14
      OK. To wybieram brata samca. Żartowałam big_grin O to chodziło?
    • memphis90 Re: Antybraciasamcy 27.11.22, 09:23
      Nie, nie mam wrażenia braku męskości. Podejmują inicjatywy, działają, nie boją się wspierać lgbt. Nie lubię dzielić cech charakteru na męskie i żeńskie, bo cos takiego nie istnieje, ale przedsiębiorczość, działanie, zaangażowanie, posiadanie pasji, odwaga - to cechy, których szukałabym u potencjalnego partnera/partnerki, wiec dla mnie to atrakcyjne.
      • tanebo001 Re: Antybraciasamcy 27.11.22, 10:23
        Oglądanie susiaków jednak mnie przerasta...
        • arthwen Re: Antybraciasamcy 27.11.22, 15:55
          Nie wiem czy chcę otrzymać odpowiedź, ale na litość, jak ty sikasz i się myjesz? Na ślepo?
          • tanebo001 Re: Antybraciasamcy 27.11.22, 16:56
            Chodzi o cudze.
            • arthwen Re: Antybraciasamcy 27.11.22, 17:03
              Cudze są dokładnie takie same tongue_out
              • tanebo001 Re: Antybraciasamcy 27.11.22, 17:13
                Chodzi o wielkość...
                • arthwen Re: Antybraciasamcy 28.11.22, 09:49
                  Przecież podobno są niemęscy, toteż ich męskość nie powinna cię przerażać big_grin
                  • tanebo001 Re: Antybraciasamcy 28.11.22, 09:54
                    Powiedzmy że nie jestem gejem Józkiem i nie interesują mnie.
            • z_lasu Re: Antybraciasamcy 28.11.22, 10:12
              Nie wczytywałam się szczegółowo, ale odniosłam wrażenie, że chodzi jednak o własne (pod kątem ew. zmian chorobowych, w szczególności nowotworowych). Jak samobadanie piersi u kobiet.
    • woman_in_love Re: Antybraciasamcy 27.11.22, 15:58
      kukoldy
      • tanebo001 Re: Antybraciasamcy 27.11.22, 16:56
        ??? Przecież oni nawet nie wspominają o kobietach...
        • woman_in_love Re: Antybraciasamcy 27.11.22, 17:03
          geje?
          • tanebo001 Re: Antybraciasamcy 27.11.22, 17:14
            Nagie piątki na to wskazują...
    • piataziuta Re: Antybraciasamcy 27.11.22, 17:38
      Nie chce mi się klikać w linki, które będą mnie potem prześladowały.
      Czy nie możesz napisać, dlaczego uważasz to towarzystwo za niemęskie?

Gwoli ścisłości: za "męskiego/silnego/wartego uwagi" faceta, uważam tego, który się nie ugina pod naporem samczych stereotypów i ma na to wyjebane.
      • trampki_w_kwiatki Re: Antybraciasamcy 27.11.22, 18:01
        O to, to!
      • tanebo001 Re: Antybraciasamcy 27.11.22, 18:16
        To tylko strona facebooka. Po pierwsze to co pierwsze co rzuciło mi się w oczy to miękkość, słabość. Bo przyznanie się mężczyzny do słabości jest widziane jako niemęskie. A potem doczytałam o nagich spotkaniach z oglądaniem penisów i pogadanki o pielęgnacji odbytów. Serio.
        • memphis90 Re: Antybraciasamcy 28.11.22, 07:46
          To się musiałeś mocno zgłębiać w treści, skoro spośród stu postów wyluskales akurat pielęgnację odbytu…
        • 1matka-polka Re: Antybraciasamcy 28.11.22, 11:41
          "A potem doczytałam o nagich spotkaniach z oglądaniem penisów i pogadanki o pielęgnacji odbytów."

🤗🤗🤗
      • z_lasu Re: Antybraciasamcy 28.11.22, 10:14
        Tam średnia wieku jest bardzo niska, więc choćby z tego powodu towarzystwo jest mało męskie z natury rzeczy.
    • tanebo001 Re: Antybraciasamcy 28.11.22, 08:13
      Dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugie ale ciekawe. To wywiad z badaczkami inceli. Jakie wnioski? Incele to mężczyźni nie tyle nieuprawiający seksu co samotni. Przynależność do inceli daje im namiastkę obcowania z innymi ludźmi. Przyczyn tego stanu należy szukać w dzieciństwie i odrzuceniu przez grupę rówieśniczą. A agresywni są głównie wobec samych siebie. Podany był ciekawy przykład - chłopak w depresji z próbami samobójczymi. Kontakt z rodziną kiepski - przez ojczyma który nastawia przeciwko niemu matkę i rodzeństwo. Odrzucony w szkole. Nie ma praktycznie znajomych w pracy też icj nie znajduje. Nawet psycholog stwierdził że więcej mu nie pomoże bo on potrzebuje relacji z jakąś osobą.

• feel_good_inc Re: Antybraciasamcy 28.11.22, 11:31
        Po pierwsze ta grupka z daleka śmierdzi gejowskim groomingiem młodych chłopaków i wygląda na to, że na cel biorą właśnie młodych i wrażliwych. Pytanie czy też nieletnich?
        Po drugie, jakakolwiek analiza środowiska incelowskiego przez kobiety nie jest warta uwagi. Równie dobrze można czytać opracowanie na temat aborcji pisane przez księdza. Wspólnym mianownikiem dla wszystkich inceli jest wychowanie przez kobiety i brak pozytywnego męskiego wzorca w dzieciństwie - tak jak i w podanym przez ciebie przykładzie, gdzie ojczym raczej wzorcem nie jest. Z kolei agresja wynika z silnego dysonansu poznawczego, kiedy wychowany przez kobiety chłopiec dorasta i okazuje się, że nie ma żadnych mechanizmów psychologicznych koniecznych do osiągnięcia sukcesu jako mężczyzna, bo przez całe dzieciństwo i szkołę był uczony, że ma być grzeczny i za to dostanie nagrodę.
        • tanebo001 Re: Antybraciasamcy 28.11.22, 11:50
          Brednie! Aż tylu nie ma ojca? Prawdziwym problemem jest agresja w szkole. Jeśli przez całą podstawówkę byłeś tępiony przez agresywnego osiłka to uczysz żeby na widok innego człowieka uciekać. W rezultacie kończysz szkołę i nie umiesz nawiązywać relacji.
          • triss_merigold6 Re: Antybraciasamcy 28.11.22, 12:06
            Są różne strategie radzenia sobie z atakiem, jedną z nich jest ucieczka, drugą konfrontacja, podjęcie walki. Ekstrapolowanie jednego agresywnego na wszystkich innych ludzi świadczy o głębszych problemach psychicznych.
            • tanebo001 Re: Antybraciasamcy 28.11.22, 12:08
              OK. Podejmiesz walkę z kimś o głowę wyższym za którym stoją jego koledzy?
          • feel_good_inc Re: Antybraciasamcy 28.11.22, 12:10
            Nie ojca, tylko wzorca męskości. Można mieć ojca i nie mieć z nim żadnego kontaktu - nie ważne czy to z powodu tego, że po pracy walił się z piwem przed telewizorem i to był dla niego szczyt interakcji z rodziną, czy też dlatego, że w warunkach transformacji ustrojowej robił na dwie zmiany i dziecko widywał śpiące wychodząc do pracy albo kładąc się spać.
            No i taki chłopiec, będąc ofiarą wychowania przez kobiety - czy to przez matkę w domu, czy sfeminizowaną szkołę - wchodzi w życie wytresowany "na dziewczynkę". Od najmłodszych lat uczony jest mechanizmu, w którym nagrodę otrzymuje za bycie pasywnym, nie stawianie na swoim i za bycie "grzecznym i miłym". I tacy chłopcy potem zostają ofiarami prześladowania w szkole - nie potrafią się przeciwstawić, bo przecież od niemowlęcia są uczeni, że nagrodę otrzymuje się nie przez stawianie na swoim tylko przez bycie grzecznym i miłym.
            A wiesz dlaczego nie potrafią nawiązywać relacji? Z tego samego powodu, bo wierzą, że cokolwiek dobrego może ich spotkać tylko i wyłącznie jeżeli będą postrzegani jako grzeczni i mili, a w środku kipią od gniewu, że wpojony mechanizm nie pozwala im na osiągnięcie swoich celów. Więc jednocześnie trzymają ludzi na dystans, żeby ci nie odkryli, że tak naprawdę nie są grzeczni i mili, a jednocześnie bardzo pragną kontaktu, więc zakładają słabo pasująca maskę i ten fałsz jeszcze bardziej odstręcza ludzi.
            A ta wielka i mityczna nienawiść we własnym środowisku to próba właśnie zrzucenia tej maski i wyjścia z roli miłego faceta.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka