19.09.23, 14:01
Wybijcie mi je z glowy albo 馃檹馃檹馃檹馃檹馃檹
wrecz przeciwnie.
Zmieniam styl ubierania, wychodze z cienia i to zasluga terapii. I chce rzeczy ktore mi sie podobaja a nie pasuja. A one, te buty wolaja do mnie w snach bym je przygarne艂e.
Chyba musze, to musi byc przeznaczenie.
Obserwuj w膮tek
    • alpepe Re: Buty 19.09.23, 14:07
      Nie znam bardziej zniekszta艂caj膮cych stopy i niewygodniejszych but贸w od s艂awnych martens贸w, a wypowiem si臋 na podstawie do艣wiadcze艅 i widoku st贸p mojego eks-m臋偶a i naszej c贸rki. Ona na szcz臋艣cie wcze艣niej porzuci艂a martensy, on najpierw p贸艂 roku klnie, na czym 艣wiat stoi, bo musi wygl膮dac kultowo, potem jako艣 idzie. A te buty jak buty. Jak ci si臋 podobaj膮, to sobie kup. Najwy偶ej odsprzedasz na vinted, czy co tam obecnie graj膮.
      • pepsi.only Re: Buty 19.09.23, 14:13
        Bo ja mam wra偶enie 偶e to jest tak-
        w Martensach jak si臋 w nich chodzi ( non stop) to s膮 wygodne,
        ale trzeba w nich chodzi膰 (non stop).
        Jak si臋 przestanie, albo nosi te偶 inne buty na zmian臋, itp, to Martensy staj膮 si臋 niewygodne.
        wink wink wink
        • alpepe Re: Buty 19.09.23, 14:20
          Wiadomo, 偶e zniekszta艂cenia te偶 s膮 zale偶ne od pierwotnego kszta艂tu stopy, u c贸rki i by艂ego to znieszkta艂cenie pierwszego paliczka palucha rzuca si臋 w oczy.
    • majenkirr Re: Buty 19.09.23, 14:09
      Nie marud藕 tylko kupuj! 呕ycie nale偶y sobie uprzyjemnia膰 smile;
      • wbka1 Re: Buty 19.09.23, 18:00
        艁ojezu! W ten spos贸b? Chyba, 偶e jak w tym dowcipie: jak zdejmiesz to b臋dziesz szcz臋艣liwa.
        • majenkirr Re: Buty 19.09.23, 19:11
          Nie wiem co Wy macie z tymi martensami. Przecie偶 one wcale nie sa takie niewygodne.
          • koko8 Re: Buty 19.09.23, 19:16
            majenkirr napisa艂a:
            > Nie wiem co Wy macie z tymi martensami. Przecie偶 one wcale nie sa takie niewygo
            > dne.
            >
            No nie s膮. Ta jaka艣 urban legend, kt贸ra trzyma si臋 mocno, a Dr Martens ju偶 zd膮偶y艂 przez lata 100 razy zmieni膰 wy艣ci贸艂k臋 swoich sztandarowych but贸w...
          • bi_scotti Re: Buty 19.09.23, 23:06
            Malo, ze wygodne to jeszcze sa truly the best gdy na chodniku black ice! Ja jestem mocno wywrotna (na lodzie wink) ale good Doctor M. jeszcze nigdy mnie nie zawiodl!
            A akurat wczoraj odbylam rozmowe pomiedzy polkami z butami z urocza hijabi teenager - znalazla sobie very cute Martens w takim lekuchno szarym wpadajacym w lekki blekit kolorze - skomentowalam, ze cool colour i dowiedzialam sie, ze ona tylko takich szuka - nie w zadne kwiatki czy inne paterns ale wlasnie w nietypowych, nieokreslonych kolorach big_grin Hijab tez miala w takim rozowo-brazowo-szarym odcieniu i jeszcze jakies nitki sie w nim blyszczaly ... powinnam pewnie byla zapytac czy ma takie Martens do kompletu wink Cheers.
    • szarmszejk123 Re: Buty 19.09.23, 14:16
      Bierz, nie wiem nad czym si臋 zastanawiasz.
    • triss_merigold6 Re: Buty 19.09.23, 14:18
      Wygl膮daj膮 na przera偶aj膮co niewygodne i pasuj膮ce zupe艂nie do niczego.
      • szarmszejk123 Re: Buty 19.09.23, 14:23
        A to ju偶 zale偶y,mnie by pasowa艂y do 90% ciuch贸w w szafie:p
        Ale niewygodne, to na pocz膮tku b臋d膮 na pewno. I nie ka偶dy na w sobie tyle samozaparcia i masochizmu, by dotrwa膰 do momentu, kiedy staj膮 si臋 najwygodniejszym i butami na 艣wiecie :p
        • beataj1 Re: Buty 19.09.23, 20:36
          A wiecie co, wcale nie jest tak tragicznie z wygod膮.
          Mia艂am krwawe wspomnienia z m艂odo艣ci i obawia艂am si臋 ze badzie jatka. A w ci膮gu 2 lat dorobi艂am si臋 2 par martensow I nic mnie nie obtra艂o ani nie bola艂o.
          • andace Re: Buty 20.09.23, 10:48
            Par臋 lat temu przenie艣li produkcj臋 do Azji i zmienili konstrukcje i materia艂y 偶eby buty by艂y wygodniejsze. M膮偶 kupi艂 sobie Martensy 2 czy 3 lata temu, by艂y od razu wygodne, nie trzeba by艂o ich rozchodzi膰 i mimo 偶e nie nosi ich regularnie to nie ma 偶adnego problemu, a cz臋sto zdarzaj膮 mu si臋 odciski i obtarcia od but贸w.
            • szarmszejk123 Re: Buty 20.09.23, 10:55
              A czy w zwi膮zku z tymi zmianami nie straci艂y na trwa艂o艣ci?
              • beataj1 Re: Buty 20.09.23, 11:34
                Moje martensy s膮 u偶ytkowane umiarkowanie - ale trzymaj膮 si臋 naprawd臋 nie藕le.
        • cosmetic.wipes Re: Buty 20.09.23, 19:02
          Co wy z t膮 niewygoda opowiadacie. Kupi艂am p贸艂 roku temu martensy (vonda, pi臋kne, wysokie, z r贸偶ami 馃榿) po 10 latach od 艣mierci ostatnich i od pierwszego razu s膮 jak pantofle.
      • kotejka Re: Buty 19.09.23, 18:08
        triss_merigold6 napisa艂a:

> Wygl膮daj膮 na przera偶aj膮co niewygodne i pasuj膮ce zupe艂nie do niczego.

Gdybym mia艂a 15 lat by艂abym zachwycona
        Nosilabym do kr贸ciutkich sukieneczek w stylu babydoll i wygl膮da艂abym s艂odko s艂odko
        W garderobie doroslej kobiety nie widz臋 zastosowania dla takiego obuwia smile
        • majenkirr Re: Buty 19.09.23, 19:14
          kotejka napisa艂a:
          > W garderobie doroslej kobiety nie widz臋 zastosowania dla takiego obuwia smile

呕eby艣 widzia艂a jak脿 torebk臋 sobie w艂a艣nie kupi艂am! 馃槀 I to nie jedn脿 a dwie! 馃ぃ馃槀 Stara, g艂upia i przeszcz臋艣liwa z zakupu 馃槍
          • kotejka Re: Buty 19.09.23, 19:28
            Poka偶 plis wink
            • majenkirr Re: Buty 19.09.23, 23:09
              Haha, nie chc臋 linczu na eleganckiej emamie 馃槄
        • triss_merigold6 Re: Buty 19.09.23, 19:28
          Jak mia艂am 15 lat nosi艂am buty depeszki z blaszk膮.

Teraz mam buty motocyklowe, trekingowe, po nartach, kowbojki, r贸偶ne wersje kozak贸w i botk贸w etc., nie widz臋 przestrzeni estetycznej na martensy ani tym bardziej na martensy w kwiatki.
          • kotejka Re: Buty 19.09.23, 19:31
            Buty z blaszka kupi艂am teraz mojemu pi臋tnastolatkowi na warsztaty - jest w technikum mechatronicznym 馃槀 wygl膮daj膮 prawie jak depeszki, do tego ma spodnie boba budowniczego 馃槀
        • imponderabilia22 Re: Buty 19.09.23, 20:22
          kotejka napisa艂a:

> triss_merigold6 napisa艂a:
          >
          > > Wygl膮daj膮 na przera偶aj膮co niewygodne i pasuj膮ce zupe艂nie do niczego.
          >
          > Gdybym mia艂a 15 lat by艂abym zachwycona
          > Nosilabym do kr贸ciutkich sukieneczek w stylu babydoll i wygl膮da艂abym s艂odko s艂o
          > dko

Musisz by膰 b.nudn膮 osob膮. Te buty 艣wietnie pasowa膰 b臋d膮 do czarnych albo grafitowych stylizacji. Najbardziej widz臋 je do takich klasycznych czarnych p艂aszczyk贸w np. z Zary, do tego sukienka g艂adka, czarne rajstopy i czarna torebka. A te buty to taki gw贸藕d藕 stylizacji.
          • triss_merigold6 Re: Buty 19.09.23, 20:42
            Still no.
        • bi_scotti Re: Buty 19.09.23, 23:09
          kotejka napisa艂a:

As above - sa takie dni zimowe gdy w zadnych innych butach no way - Martens rulez! Cheers.
        • kurt.wallander Re: Buty 20.09.23, 13:19
          kotejka napisa艂a:

Serio? Mnie by pasowa艂y do wielu ubra艅, i do stylu ubierania te偶.
      • lauren6 Re: Buty 19.09.23, 20:14
        > pasuj膮ce zupe艂nie do niczego

Jak si臋 ma w szafie same garsonki ciotki klotki to faktycznie nie b臋d膮 pasowa膰.
        • taje Re: Buty 19.09.23, 20:22
          Nie, zupe艂nie nie o to chodzi. Jak kto艣 lubi geometryczne wzory to cz臋sto kwiatki mu nie le偶膮 i vice versa. Ja te偶 szczerze nie znosz臋 kwiatk贸w, romantycznych wzor贸w i falbanek bo wygl膮dam w nich jak przebrana, wi臋c rozumiem Triss. Przy czym nie znosz臋 u siebie, u innych doceniam.
          • snakelilith Re: Buty 19.09.23, 20:49
            taje napisa艂a:

> Ja te偶 szczerze nie znosz臋 kwiatk贸w, romantycznych
            > wzor贸w i falbanek bo wygl膮dam w nich jak przebrana,

Ale kwiatki nie zawsze wygl膮daj膮 romantycznie. W punkowo rockowej stylizacji to raczej taki romantyzm ala gun and roses.

• triss_merigold6 Re: Buty 19.09.23, 20:52
              Na kim艣 - bardzo pi臋knie. Ja bym mia艂a efekt "kobieta w 艣rednim wieku wypad艂a ze 艣mietnika Armii Zbawienia".
              • taje Re: Buty 19.09.23, 20:56
                Ja te偶, niestety. A dodam, 偶e garsonek nie nosz臋.
        • triss_merigold6 Re: Buty 19.09.23, 20:41
          Mam ciuchy na praktycznie wszystkie okazje, od bardzo eleganckich po bryczesy i wojskowe, i wci膮偶 glany w kwiatki do niczego u mnie nie pasuj膮. U kogo艣 innego mog膮 pasowa膰.
          • pyza-wedrowniczka Re: Buty 19.09.23, 22:53
            No to kwestia szafy. Ja mam prawie 40 i znalaz艂abym mn贸stwo ciuch贸w, do kt贸rych pasuj膮. Co prawda uwa偶am je za niewygodne, ale do kr贸tkich sp贸dnic, d偶ins贸w, sukienek g艂adkich itp. bardzo pasuj膮
            • lauren6 Re: Buty 20.09.23, 11:03
              Mam tak samo. Nie kupi艂abym takich but贸w, bo wygl膮daj膮 na niewygodne i obcieraj膮ce stopy. Natomiast jestem w stanie sobie wyobrazi膰 dziesi膮tki stylizacji z tymi butami, r贸wnie偶 z ciuchami z mojej szafy.
    • ga-ti Re: Buty 19.09.23, 14:19
      Pi臋kne s膮! Bierz! Nadaj膮 si臋 do wychodzenia z cienia. Niech Ci臋 nios膮!
    • atenette Re: Buty 19.09.23, 14:21
      Super s膮, bierz, po co masz sobie wybija膰 z g艂owy co艣 co Ci si臋 podoba? Zaszalej!
    • beataj1 Re: Buty 19.09.23, 14:22
      jako w艂a艣cicielka bia艂o brokatowych martens贸w z r贸偶owym wyko艅czeniem rzecz臋: bierz nie marud藕. Buty s膮 o tego by by艂o fajnie.
      • cisco1800 Re: Buty 19.09.23, 15:58
        o to to! ja mam z艂ote cekinowe conversy i ka偶dy w domu w g艂ow臋 sie puka艂. A ja je kocham i dumnie nosz臋
        • alpepe Re: Buty 19.09.23, 16:04
          We w艂asnym domu ci臋 nie akceptuj膮?
          • cisco1800 Re: Buty 19.09.23, 18:27
            Je艣li tak to odbierasz to ok
    • princy-mincy Re: Buty 19.09.23, 14:24
      Nie pasuja do czego?
      W mojej glowie one pasuja do wielu roznych zestawow ubran.
    • mama-ola Re: Buty 19.09.23, 16:15
      Takie zachowawcze buciki smile Bierz, s膮 spoko.
    • primula.alpicola Re: Buty 19.09.23, 18:03
      Okropne馃檲
    • kaki11 Re: Buty 19.09.23, 18:04
      艁adne! A jak tak je czujesz to bierzsmile
    • zerlinda Re: Buty 19.09.23, 18:06
      Nie pytaj innych tylko kupuj. Je偶eli terapia pomog艂a to po co pytasz?
    • naturella Re: Buty 19.09.23, 18:10
      Pi臋kne s膮, b臋d臋 Ci ich zazdro艣ci膰. Ja moje buty kupuj臋 w dzieci臋cej Zarze, nie raz mia艂am lakierowane glany w kwiatki. Marz膮 mi si臋 holograficzne smile Teraz chodz臋 w z艂otych Conversach.
    • borsuczyca.klusek Re: Buty 19.09.23, 18:11
      Bierz i si臋 ciesz ka偶dym krokiem 馃榾
      • bi_scotti Re: Buty 19.09.23, 23:11
        borsuczyca.klusek napisa艂a:

> Bierz i si臋 ciesz ka偶dym krokiem 馃榾

Amen!
    • ochbejbe100 Re: Buty 19.09.23, 18:17
      Kupuj, zr贸b sobie przyjemno艣膰. Mnie martensy nigdy nie obtar艂y.
    • aandzia43 Re: Buty 19.09.23, 18:20
      Bra艂abym.
    • oldrena1 Re: Buty 19.09.23, 18:30
      Stara jestem, a kupi艂abym, gdyby mnie "wo艂a艂y". Bierz smile Na wszelki wypadek nastaw si臋 na niewygod臋 na pocz膮tku (chocia偶 ja w martensach - jakie艣 10 lat temu - cierpia艂am r贸wnie kr贸tko co przy innych butach).
    • atoness Re: Buty 19.09.23, 18:37
      Je偶eli ci si臋 podobaj膮, to pasuj膮. Dla mnie to podstawowa zasada. Bierz i no艣, s膮 pi臋kne. A nawet gdyby dla mnie by艂y najbrzydsze na 艣wiecie, to i tak nie mia艂oby to 偶adnego znaczenia.
    • madame_edith Re: Buty 19.09.23, 18:37
      Jestem wielbicielk膮 martens贸w i opr贸cz sanda艂贸w mi si臋 chyba wszystkie podobaj膮. Powiem wi臋cej, pasuj膮 do wszystkiego 馃榿
      A przynajmniej w mojej szafie do wi臋kszo艣ci rzeczy, bo nie mam rzeczy we wzorki. Nie wiem nad czym Ty si臋 w og贸le zastanawiasz!
    • bene_gesserit Re: Buty 19.09.23, 18:40
      Kup sobie. Kto nie pozwala sobie na zachcianki, chodzi w nudnych butach.
      • banicazarbuzem Re: Buty 20.09.23, 18:52
        Ja na takie w艂a艣nie poluj臋, tylko do roboty by mi by艂o szkoda ale s膮 cudne
    • memphis90 Re: Buty 19.09.23, 18:46
      Ja bym bra艂a鈥

A widzia艂a艣 glanki z firmy Mumka..?
      • zla.m Re: Buty 20.09.23, 11:23
        memphis90 napisa艂a:

> Ja bym bra艂a鈥
        >
        > A widzia艂a艣 glanki z firmy Mumka..?
        >
        Zajrza艂am. Chyba po prostu napisz臋 w firmie, 偶eby moj膮 pensj臋 od razu wysy艂ali do nich <3 big_grin
        • piataziuta Re: Buty 20.09.23, 11:29
          O kuchwa
          • piataziuta Re: Buty 20.09.23, 11:29
            Kto艣 to ma?
            Wygodne?
            • piataziuta Re: Buty 20.09.23, 11:30
              艁eeeee wega艅skie
    • figa_z_makiem99 Re: Buty 19.09.23, 19:10
      艁adne s膮.
    • bergamotka77 Re: Buty 19.09.23, 19:20
      Matko bosko. Specyficzne i niewygodne 馃槥
    • snakelilith Re: Buty 19.09.23, 20:10
      Buty s膮 prze艣liczne. Pasowa艂yby praktycznie do wszystkiego co nosz臋, tak偶e do czarnego, grzecznego p艂aszcza jako 艂amanie stylu. Wi臋c jakby do mnie wo艂a艂y, to kupi艂abym bez wahania. Nie wo艂aj膮 jednak, bo ostrze偶enia o niewygodnych butach i maltretowanych stopach bior臋 na powa偶nie, a ja obieca艂am sobie i to ca艂kiem bez terapii, 偶e nie b臋d臋 nosi膰 ju偶 w moim 偶yciu niewygodnych but贸w. Ale w przypadku innych priorytet贸w, to buty s膮 super.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj si臋

Nie pami臋tasz has艂a lub ?

Nakarm Pajacyka