Zimno, paskudnie (nie tylko w pogodzie

), to chociaż założę lżejszy wątek
Wybieramy się we dwoje do Prowansji, na 10 dni, wynajęty na miejscu samochód, wstępny plan jakiś tam mamy, ale może ktoś coś jeszcze podpowie? Lądujemy w Nicei (z Warszawy nic nie chce do Marsylii latać, niestety), więc i Lazurowe Wybrzeże wchodzi w grę, ale nastawiamy się głównie na Prowansję jako taką. Interesują nas głównie zabytki, przyroda mniej.
Co na pewno: Aix, Arles, Nimes, Avinion, Orange. Marsylii zwiedzać nie chcemy, na Niceę jeden dzień. Na liście mam też opactwa w Silvacane i Notre-Dame de Sénanque, więc i Gordes; może (po drodze) opactwo Le Thoronet.
Na szlak ochry i Camargue raczej nie starczy nam czasu.
Tyle jeśli chodzi o warunki brzegowe

. Jakieś klimatyczne, mniej oblegane miasteczko? (zwłaszcza na Côte d'Azur, bo coś bym chciała zobaczyć, ale nie bardzo wiem, co). Jakieś must see spoza oczywistej listy (tzn. rzymskie zabytki i pałac papieski)? Co warto zobaczyć w Nicei?