Dodaj do ulubionych

Swiat ksiazki - warto???

10.03.05, 15:53
No wlasnie sie zastanawiam. Przeslali mi swoja oferte, nigdy wczesniej z tego
nie korzystalam. Maz mi odradza, bo podobno ludzi wkrecaja, zasypuja
ksiazkami, ktorych wcale sie nie zamawialo i kaza sobie placic. Ale ja tego
nie sprawdzilam wiec nic nie wiem na ten temat. W internecie troche ich
sprawdzilam, fakt, niektorzy mocno na nich sobacza. Ale kupic 5 ksiazek na
rok to nie taki znow wydatek?!!
AF
Obserwuj wątek
    • andaba Re: Swiat ksiazki - warto??? 10.03.05, 15:57
      Jak pięc książek rocznie nie jest dla Ciebie wydatkiem to warto... Wydają
      niezłe pozycje, nowości, dla długoletnich członków są spore zniżki, książki
      ładnie wydane...
    • gagunia Re: Swiat ksiazki - warto??? 10.03.05, 16:10
      ja kupuje w klubie dla ciebie. nie ma obowiazku zakupu ilus pozycji rocznie.
      regularnie dostaje katalog. dawno juz nie zamawialam (chyba z rok) i wlasnie
      dostalam list, ze przestana mi przysylac oferte. to wszystko.
      ale zamowie teraz, bo kilka ksiazek mnie zainteresowalo.
    • aniak04 Re: klub dla ciebie 10.03.05, 22:26
      ja także bardzo polecam - nic nie musisz a możesz, pozycje książkowe
      interesujące, poza tym wiele innych ciekawych artykułów np. gospodarstwa
      domowego. Przy każdorazowym szybkim zamówieniu dla iluś tam pierwszych osób
      drobiazgowy prezent.
    • agnieszka-i-oskar Re: Swiat ksiazki - warto??? 11.03.05, 11:13
      ja jestem w Świecie Książki już ok 4 lat. Nigdy nie zdażyło mi się, żeby
      przysłali nie to co chciałam. A wypisać się można już chyba po roku. Po 2
      latach dostaje się błękitną kartę (większe zniżki) itp
      Co prawda jak zamówisz jedną książkę i doliczysz koszty przesyłki to wyjdzie
      cena "sklepowa".
      A druga sprawa to to, że np. MERLIN (sklep internetowy) ma o wiele wiele
      większy wybór książek (np Anchee Minn ŚK miał tylko 1 pozycję a Merlin aż 5).
      Jeśli chodzi o Klub Książki to już dla mnie dno kompletne (książki i
      gospodarstwo domowe w jednym)
      • kingusi Re: Swiat ksiazki - warto??? 11.03.05, 11:16
        agnieszko mozesz mi podac adres strony tego MERLINA?
        • nchyb Re: Swiat ksiazki - warto??? 11.03.05, 11:42
          www.merlin.pl
          ewentualnie możesz kkkk - tu większość książek pruszyńskiego, ale nie tylko
          www.kkkk.pl
          • kingusi nchyb 11.03.05, 12:10
            dzieki
          • kingusi Re: Swiat ksiazki - warto??? 11.03.05, 12:16
            a dla was bezplatna biblioteka internetowa, na razie nie wiele pozycji ale
            autor dal gwarancje, ze bedzie wiecej.
            flash.za.pl/ebooki/index.html
            mozecie sobie ściągnąć cosik
            • kingusi Re: Swiat ksiazki - warto??? 11.03.05, 12:28
              COS IM SIE ZWIESILO ALE NAPISALAM JUZ DO AUTORA PROGRAMU, JA SOBIE OSTATNIO
              SCIAGNELAM:ALCHEMIKA I WERONIKA CHCE UMRZEC -PAULO COELHO, Grishama 'Firma'
              • renata28 Re: Swiat ksiazki - warto??? 11.03.05, 18:11
                Niestety na odległość pachnie to piractwem.
                • kingusi Re: Swiat ksiazki - warto??? 11.03.05, 19:20
                  nie sadze jest tez duzo stron panstwowej biblioteki tyle,ze tam jest Prus,
                  Orzeszkowa itp,a ja to juz przerabialam
                  • agata_to_ja Re: Swiat ksiazki - warto??? 11.03.05, 19:21
                    Prawa autorskie do Pusa i Orzeszkowej wygasły kilkadziesiąt lat temu. Czujesz
                    różnicę?
                    • kingusi Re: Swiat ksiazki - warto??? 11.03.05, 19:26
                      Nie czuje. Ale ktos ci karze czytac czy sciagac piractwo?a swoja droga troche
                      dziwne ze admin z watku komputer-internet pozwala na piractwo, nie sadzisz?
                      • emilia_en Re: Do Kingusi 13.03.05, 20:11
                        Napisz proszę jak ściągnęłaś te książki, bo ja weszłam na tę stronę i znalazłam
                        tylko książki dodane w lutym i to były tylko komputerowe?
                    • kingusi Re: Swiat ksiazki - warto??? 11.03.05, 19:28
                      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=37&w=21062948


                      NADIA
                      NADIA - zobacz wiecej Nadusi
                • kingusi Re: Swiat ksiazki - warto??? 11.03.05, 19:24
                  portalwiedzy.onet.pl/biblioteka.html
                  to tez piractwo?
                  • renata28 Re: Swiat ksiazki - warto??? 13.03.05, 01:38
                    O rety, jaka burza. Czyżby uderz w stół, a odezwą się nożyce. Cóż z przykrością
                    muszę stwierdzić, że więszkość zamieszczonych w ten sposób książek to
                    działalność nielegalna. Biblioteki owszem, czasami udostępniają, ale tylko i
                    wyłącznie za zgodą wydawcy. Pracuję w wydawnictwie, więc wiem o czym piszę.
                    Takie piractwo niestety często się zdarza. Nie twierdzę, że strona, od której
                    zaczęła się ta dyskusja w 100% do takich należy, ponieważ nie mam czasu na
                    sprawdzanie, ale w poniedziałek poproszę w firmie, żeby sprawdzili. Chętnie też
                    zadzwonię do wydawcy Grishama, na jakich zasadach udostępnia książkę na tej
                    stronie internetowej.
                    Co do Orzeszkowej - to kiepski przykład, o czym wie każdy średniointeligenty
                    człowiek.
                    Pozdrawiam
                    Ps. Ciekawa jestem, czy każdy, kto ściągnął jakąś pozycję, skasuje ją po
                    upłynięciu 24 godz. co jest jego obowiązkiem (zgodnie z regulaminem korzystania
                    z tej strony).
    • weronikarb Re: Swiat ksiazki - warto??? 11.03.05, 11:58
      W regulaminie jest obowiazek kupowania tych 5 ksiazek, ja kupuje jak mam kase
      nieraz nawet przez 2 lata nie kupowalam, ksiazki ktore przysylali nie
      przyjmowalam. Wiem ze to nie etyczne, ale z kasa niestety roznie bywa, a ja
      ksiazki uwielbiam. No i po 2 latach przyslali mi blekitna karte i znowu cos tam
      zamowilam i tak z nimi juz jestem od czasu do czasu chyba z 6 lat.
      Wydania maja sliczne w twardej oprawie, ladne okladki. Ja jestem zadowolona z
      nich, a ksiazek mam naprawde sporo i bardzo duzo przeczytalam
    • inguna2 Re: Swiat ksiazki - warto??? 11.03.05, 16:12
      Uwazam ze nie warto.Skusila mnie kiedys oferta-2 ksiazki po 10 zlotych i
      zamowilam.Teraz z kazdego katalogu przez rok musze wybrac przynajmniej jedna
      ksiazke,bo jesli nie to przysla mi ta,ktora aktualnie reklamuja.Problem w
      tym,ze ksiazki w katalogach czesto sie powtarzaja i czasem nie ma nic co bym
      chciala kupic(no a musze)Ostatnio kupilam wiec ksiazke dla syna troche na
      wyrost,trudno poczeka na polce.Do ceny dolicz jeszcze koszty wysylki.Oczywiscie
      jest to wygodne,wybierasz w domu ale ja jednak wole przejsc sie do ksiegarni i
      poszukac tego co naprawde mnie zainteresuje.Zaostal mi jeszcze jeden katalog i
      uff wypisuje sie.Ja wiem,ze to nie taki duzy wydatek te 5 ksiazek ale nie lubie
      byc zmuszana do zakupu czegos czego nie potrzebuje.Wejdz tez sobie na ich
      strone i uwaznie przeczytaj regulamin zanim sie zdecydujesz
      Na pewno jest to dobra forma sprzedazy ksiazek dla osob,ktore nie maja latwego
      dostepu do ksiegarn
    • lila12 Re: Swiat ksiazki - warto??? 11.03.05, 23:48
      Ja także nie polecam. Zapisałam się do klubu, przy trzecim zamówieniu przysłali
      mi książkę której nie zamawiałam, złożyłam u nich reklamację odesłałam im
      książkę. W reklamacji uwzględniłam, aby mi zwrócili kwotę za książkę plus
      koszty wysyłki na konto, które podałam. Oni mi przesłali w odpowiedzi że owszem
      reklamację mi uwzględniają, ale nie na konto, które ja podałam, ale na moje
      konto w ich klubie i przy zamówieniu kolejnej książki to uwzględnią. Wogóle nie
      uwzględnili kosztu wysyłki, który przecież ja dwukrotnie poniosłam, ponieważ
      musiałam im tę książkę odesłać. Pieniędzy tak jak chciałam na konto nie
      otrzymałam do dzisiaj, książek więcej u nich nie zamawiam.
    • kruszynka301 Re: Swiat ksiazki - warto??? 12.03.05, 09:55
      należę już 4 lata, ale jednak książki kupuję u nich w księgarni, bez kosztów przesyłki (księgarnie są w każdym większym mieście)- jednak muszę książkę obejrzeć przed kupnem(lubię albumy). Wydania mają ładne, ceny niższe od innych księgarni. Minusem jest jednak moim zdaniem zbyt mała oferta. Jeśli już jednak nie ma co wybrać (zwykle kupuję jedorazowo kilka książek), kupuję rosyjskie kryminały dla mężawink.
      • moi_betti Re: Swiat ksiazki - warto??? 12.03.05, 16:52
        Kupuję już od roku. Kiedyś dopiero po dwóch latach dostawało się błękitną
        kartę, ja dostałam po roku.
        W sumie nie korzystam z niej, bo i oferta z błekitnej karty nie jest
        zachęcająca.
        Kupuję bo lubię ksiązki,jak nie będę chciała to mnie nikt nie zmusi.

        Kupuję też w klubie dla ciebie, również jestem zadowolona.

        • inez21 Re: Swiat ksiazki - warto??? 12.03.05, 18:06
          warto jeśli mieszkasz w mieście gdzie jest księgarnia świata książki,bo koszty
          przesyłki są tak duże że przy zamawianiu pocztą zupełnie się nie opłaca.
          ja byłam członkiem ok 2 lat byłam zadowolona,zrezygnowałam właśnie ze względu na
          koszty przesyłki.
          Teraz zamawiam czasem w klubie dla ciebie tam przy większym zamówieniu przesyłka
          gratis lub 4zł.
          • moi_betti Re: Swiat ksiazki - warto??? 12.03.05, 18:33
            O ile mi wiadomo to w księgarniach Swita ksiązki ksiązki są droższe i to o
            wiele. A koszt przesyłki za pobraniem to 6.95 (opłata stała)
            • inez21 Re: Swiat ksiazki - warto??? 12.03.05, 19:49
              Jeśli jesteś klubowiczem świata książki to ceny w księgarni są takie same jak w
              katalogu wysyłkowym.
              A 7 zł za przesyłkę to nie mało jeśli zamawia się np.jedną książkę za 20zł,no
              chyba że zamawia się kilka to wtedy się opłaca smile

              Ppodrawiamsmile)
              • moi_betti Re: Swiat ksiazki - warto??? 13.03.05, 14:49
                inez21 napisała:

                > Jeśli jesteś klubowiczem świata książki to ceny w księgarni są takie same jak
                w
                > katalogu wysyłkowym.
                > A 7 zł za przesyłkę to nie mało jeśli zamawia się np.jedną książkę za 20zł,no
                > chyba że zamawia się kilka to wtedy się opłaca smile
                >
                > Ppodrawiamsmile)


                A tego to nie wiedziałam. Sądziłam że w księgarni obowiązuje cena jaka jest na
                książce.
                To w takim bądź razie kupując w księgarni podaję się swój nr członkowski?
                Czy kartę?
    • sdomitrz Re: Swiat ksiazki - warto??? 12.03.05, 22:33
      wg mnie nie warto - ten obowiązaek zamawinia książki z każdego katalogu
      wszystko psuje, bo oferta rzeczywiście nie zmienia się często, więc po roku
      uczestnictwa ja np. już nie miałam co zamawiać... zrezygnowałam.
      Zato teraz od czasu do czasu kupuję inne lub te same pozycje (nawet ŚK) a to na
      Allegro (często taniej) a to w KDC (www.kdc.pl)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka