11.10.05, 12:22
Mam maly problem. Place alimenty na dziecko i wiem ,ze corka nie ma zadnych
korzysci z tego.Poza tym corka przebywa caly czas u mnie.Czy w takim wypadku
mam jej wysylac kase?co ma robic?poradzcie.

Obserwuj wątek
    • tata_tomek Re: co robic? 11.10.05, 13:15
      Ale:
      przebywa cały czas u Ciebie bo przyznano Ci sądownie opiekę nad dzieckiem przy
      rozwodzie
      czy
      przebywa bo jej matka akurat nie może się nią opiekować?
      • monsyl26 Re: co robic? 11.10.05, 15:03
        moja eks lubi imprezowac i przywozi mi dziecko.Nie pracuje i kase otrzymuje
        tylko ode mnie...i wydaje ja na siebie.Jak zadzwoni raz do niej to jest
        dobrze.Teraz zapisalem dziecko do przedszkola bo jej zawsze szkoda pieniedzy.
        I co mam robic?przesylas kase na jej wydatki a dziecko tygodniami jest u mnie.

        Pozdrowionka
        • asia_grzes Re: co robic? 11.10.05, 18:39
          mimo,ze jestem kobieta to rozumiem cie.tylko,ze nie martw sie o same alimenty a
          o dziecko.jesli zona zaniedbuje swoje obowiazki jakjo mataka to udaj sie do
          MOPSu,do dzielnicowego i rusz sprawe albo o prwana opieke nad corka albo o
          kuratora dla zony.powodzenia
        • tataadriana Re: co robic? 11.10.05, 23:19
          wystąp z pismem do sądu o zmianę opieki. dopóki dziecko jest u ciebie - nie
          wysyłaj pieniędzy, jak matka będzie chciała zabrać dziecko - nie oddawaj do
          czasu roztrzygnięcia sprawy przez sąd.
          pzdr
          • asia_grzes Re: co robic? 12.10.05, 11:33
            niestety ale pieniazki musisz wysylac,bo inaczej bedzie to kontrargument wobec
            ciebie,ze ty tez nie wywiazujesz sie ze swoich obowiazkow.ale rzeczywiscie
            musisz os zrobic z dzieckiem,uregulowac sprawe opieki nad nim.pozdrawiam.asia
        • tata_tomek Re: co robic? 12.10.05, 13:42
          Skoro dopiero zapisałeś dziecko do przedszkola, a wcześniej nie chodziło, to jak
          wyglądała opieka żony nad dzieckiem, skoro jest taka imprezowa?

          = Jesli odprowadzasz / zaprowadzasz dziecko do przedszkola, staraj się być
          widzianym przez panie z grupy, nie tylko przez panią dyżurująca w szatni; muszą
          widzieć, że ty równiez zajmujesz się dzieckiem

          = jeśli kupujesz coś dla dziecka, zachowuj kwitki; jesli płacisz za to kartą,
          kolekcjonuj wszystkie wyciągi

          = idź do dzielnicowego lub na najbliższy komisariat i zapytaj jak się ma
          postępowanie żony do _obowiązku_ opieki nad dzieckiem

          = notuj dokładnie wszystkie zdarzenia, daty gdy dziecko było z tobą, także
          rozmowy z policją, przedszkolem itp.
    • monsyl26 Re: co robic? 13.10.05, 11:59
      Hej
      Poczytalem co piszecie.Najpierw sprobuje z nia pogadac a potem pomysle jakie
      kroki podejme.

      Dziekuje za wszystkie radysmile)))

      Pozdrowionka
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka