monsyl26 11.10.05, 12:22 Mam maly problem. Place alimenty na dziecko i wiem ,ze corka nie ma zadnych korzysci z tego.Poza tym corka przebywa caly czas u mnie.Czy w takim wypadku mam jej wysylac kase?co ma robic?poradzcie. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
tata_tomek Re: co robic? 11.10.05, 13:15 Ale: przebywa cały czas u Ciebie bo przyznano Ci sądownie opiekę nad dzieckiem przy rozwodzie czy przebywa bo jej matka akurat nie może się nią opiekować? Odpowiedz Link Zgłoś
monsyl26 Re: co robic? 11.10.05, 15:03 moja eks lubi imprezowac i przywozi mi dziecko.Nie pracuje i kase otrzymuje tylko ode mnie...i wydaje ja na siebie.Jak zadzwoni raz do niej to jest dobrze.Teraz zapisalem dziecko do przedszkola bo jej zawsze szkoda pieniedzy. I co mam robic?przesylas kase na jej wydatki a dziecko tygodniami jest u mnie. Pozdrowionka Odpowiedz Link Zgłoś
asia_grzes Re: co robic? 11.10.05, 18:39 mimo,ze jestem kobieta to rozumiem cie.tylko,ze nie martw sie o same alimenty a o dziecko.jesli zona zaniedbuje swoje obowiazki jakjo mataka to udaj sie do MOPSu,do dzielnicowego i rusz sprawe albo o prwana opieke nad corka albo o kuratora dla zony.powodzenia Odpowiedz Link Zgłoś
tataadriana Re: co robic? 11.10.05, 23:19 wystąp z pismem do sądu o zmianę opieki. dopóki dziecko jest u ciebie - nie wysyłaj pieniędzy, jak matka będzie chciała zabrać dziecko - nie oddawaj do czasu roztrzygnięcia sprawy przez sąd. pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
asia_grzes Re: co robic? 12.10.05, 11:33 niestety ale pieniazki musisz wysylac,bo inaczej bedzie to kontrargument wobec ciebie,ze ty tez nie wywiazujesz sie ze swoich obowiazkow.ale rzeczywiscie musisz os zrobic z dzieckiem,uregulowac sprawe opieki nad nim.pozdrawiam.asia Odpowiedz Link Zgłoś
tata_tomek Re: co robic? 12.10.05, 13:42 Skoro dopiero zapisałeś dziecko do przedszkola, a wcześniej nie chodziło, to jak wyglądała opieka żony nad dzieckiem, skoro jest taka imprezowa? = Jesli odprowadzasz / zaprowadzasz dziecko do przedszkola, staraj się być widzianym przez panie z grupy, nie tylko przez panią dyżurująca w szatni; muszą widzieć, że ty równiez zajmujesz się dzieckiem = jeśli kupujesz coś dla dziecka, zachowuj kwitki; jesli płacisz za to kartą, kolekcjonuj wszystkie wyciągi = idź do dzielnicowego lub na najbliższy komisariat i zapytaj jak się ma postępowanie żony do _obowiązku_ opieki nad dzieckiem = notuj dokładnie wszystkie zdarzenia, daty gdy dziecko było z tobą, także rozmowy z policją, przedszkolem itp. Odpowiedz Link Zgłoś
monsyl26 Re: co robic? 13.10.05, 11:59 Hej Poczytalem co piszecie.Najpierw sprobuje z nia pogadac a potem pomysle jakie kroki podejme. Dziekuje za wszystkie rady))) Pozdrowionka Odpowiedz Link Zgłoś