Dodaj do ulubionych

Acard i Clexane

13.12.12, 10:43
Witam. Do pierwszego "przyssania" mam jeszcze niecałe cztery miesiące, ale teraz w moim ogranizmie porobiły się nieciekawe rzeczy i muszę przyjmować Clexane i Acard. Clexane mam odstawić po połogu, natomiast Acard mam odstawić w 34 tygodniu i powrócić do niego po połogu. Jestem zdecydowana na karmienie piersią (nieodwołalnie, innego karmienia sobie nie wyobrażam - pierwszy syn też piersiowy i to przez długi czas, ale wtedy nie brałam żadnych lekarstw).
Znalazłam kilka wątków na temat acardu i clexane. Dowiedziałam się, że heparynę mogę przyjmować bez problemu podczas karmienia. Natomiast nurtuje mnie ten Acard. Posiłkując się forum znalazłam to:
toxnet.nlm.nih.gov/cgi-bin/sis/search/f?./temp/~VQp63Q:1
I nie ma tam jednoznacznej odpowiedzi, czy powinnam, czy też nie powinnam karmić piersią przy acardzie... I się zastanawiam, czy znajdę gdzieś jednoznaczne informacje na ten temat? Mogę liczyć na waszą pomoc? Albo na pomoc Pani ekspert?
Obserwuj wątek
    • mae24 Re: Acard i Clexane 13.12.12, 10:51
      Ekspertem nie jestem, ale skoro mozesz go przyjmowac w ciazy kiedy dziecko jest bezposrednio "podloczone" do Twojego krwioobiegu, to chyba tym mozesz tez kiedy karmisz.
      • juisy Re: Acard i Clexane 13.12.12, 10:55
        Ale jednak mechanizmy przejścia acardu do łożyska i do dziecka są inne w porównaniu do przechodzenia do mleka. Tak mi się przynajmniej wydaje...
    • yennefer12 Re: Acard i Clexane 13.12.12, 15:10
      Zespół antyfosfolipidowy, trombofilia czy już był zakrzep?
      Pogrzebałam trochę i znalazłam, m.in. na stronach brytyjskiego NHSu informację, że niskie, przeciwpłytkowe dawki aspiryny (czyli najczęściej 75mg, nie więcej niż 150mg) mogą być stosowane pod kontrolą lekarza podczas karmienia piersią. Oczywiście należy zwracać uwagę na ew. krwawienia u dziecka.
      • juisy Re: Acard i Clexane 13.12.12, 16:09
        Póki co to mam podejrzenie zespołu antyfosfolipidowego. Kolejne badania w lutym i leki biorę profilaktycznie. Wiem, że każdy z tutejszych pediatrów zaleci odstawienie od piersi, a chciałabym jednak karmić piersią. Nie będę ukrywać, że jednak zależy mi na własnym zdrowiu i nie chcę odstawiać Acardu. I zależy mi na zdrowiu dziecka - nie chciałabym, żeby aspiryna mu zaszkodziła, a do zalet karmienia nikt mnie nie musi przekonywać. Jestem w rozterce... Mam nadzieję, że lutowe badania nie potwierdzą teraźniejszych wyników.
    • malwina.okrzesik Re: Acard i Clexane 16.12.12, 19:07
      Acard jest lekiem dopuszczalnym przy kp, ale źródła podają, że jest "umiarkowanie bezpieczny", polecając bezpieczniejsze zamienniki. Wiele zależy od zalecanej dobowej dawki: 75-162 mg wydaje się być bezpieczną dawką. Aby zminimalizować negatywne działanie na dziecko przy długotrwałym leczeniu, zalecana jest 1-2 godzinna przerwa przerwa w kp po spożyciu leku.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka