Dodaj do ulubionych

Do kiedy moge karmic wylacznie piersia?

03.12.05, 09:42
Moja corka ma 5 mies i tydzien karmie ja wylacznie moim mlekiem butla i
piersia lubi obie formy karmienia. Boje sie za szybko wprowadzac stale
pokarmy bo teraz zima nie chce by zachorowala, chodzi mi o immunoglobuliny.
Chyba lepiej jak bedzie wylaczenie na mleku a nie na zupkach i moim mleku.
Jestem fanka karmienia bo mialam z poczatku problemy, na szzescie mialam
dobrego doradce lakt. i udalo sie.
Obserwuj wątek
    • jakw Re: Do kiedy moge karmic wylacznie piersia? 03.12.05, 09:58
      Jak skończy pół roku to raczej czas zacząć wprowadzać jakieś nowości. Zanim
      zacznie jeść znaczące ilości zupek itp to trochę czasu i tak mnie. A przecież
      nikt nie każe odstawiać mleka z piersi wogóle. Na początku i tak będzie
      popijała zupkę Twoim mlekiem, więc nie masz się o co martwić.
      • maff1 Re: Do kiedy moge karmic wylacznie piersia? 03.12.05, 10:10
        model zywienia dziecka karmionego piersia znajdziesz na stronie Poradni
        Laktacyjnej Bona Mater
        www.bonamater.waw.pl/poradnia_laktacyjna.php
        zakładka warto wiedzieć -> Żywienie niemowląt karmionych piersią:
        www.bonamater.waw.pl/poradnia_laktacyjna_warto.phppolecam
        • maff1 Re: Do kiedy moge karmic wylacznie piersia? 03.12.05, 10:11
          coś sie zle wkleił link:
          www.bonamater.waw.pl/poradnia_laktacyjna_warto.php
          polecam
    • dudzina Re: Do kiedy moge karmic wylacznie piersia? 03.12.05, 15:06
      Mówi się, że do pół roku spokojnie można podawać samą pierś, ale każde dziecko
      jest inne. Mój starszy synek wypluwał wszystko, co nie było cycusiem, aż do 8.
      miesiąca. Potem dopiero stopniowo zaczął jeść. Ominął etap jednoskładnikowych
      pokarmów i zupełnych przecierów. Dziś ma 3,5 roku i ma się dobrze. Długiego i
      przyjemnego karmienia Ci życzę (i zazdroszczę, bo moje drugie dziecko
      butelkowe :-()
      • maff1 Re: Do kiedy moge karmic wylacznie piersia? 03.12.05, 17:10
        mały człowiek wie najlepiej co mu potrzeba - instynkt, a nie rozumek, mu to
        podpowiada.
    • mariejo Re: Do kiedy moge karmic wylacznie piersia? 05.12.05, 07:52
      Dzieki! staram sie karmic nie daje sie uwagom zazdrosnic karmiacych butla. W
      moim otoczeniu karmi sie piersia co najmniej 6 m-cy. Sama chce ciagnac ile sie
      da.
    • agadiaz Re: Do kiedy moge karmic wylacznie piersia? 05.12.05, 18:40
      Weszlam na stronke, ktora podala maff1 i sie troszke zbulwersowalam. Po
      pierwsze jak mozna napisac, ze w wieku do 6 miesiacy mozna podawac zupke
      jarzynowa z miesem ( nawet jesli to jest papka). Wiek do 6 miesiecy jest dobrym
      okresem do wprowadzania pojedynczych produktow, najpierw kleik ryzowy , pozniej
      warzywaka (marchewka, ziemniak itp), nastepnie owoce. A nie jakies miesznanki.A
      na poczatku, info o przechowywaniu mleka. Urodzilam wczesniaczka o 2 miesiace
      za wczesnie (obecnie ma prawie 5 miesiecy)i od samego poczatku mam ogromne
      zapasy mleka w zamrazarce lodowki- jezeli mleko to nie nadaje sie do
      przechowywania to moje 100 woreczkow z mleczkiem ma sie znalezc w smietniku????
      Ostatnio wykonczylismy zapasy z sierpnia i co, mamy sie bardzo dobrze!!!!!
      Informacje w internecie sa strasznie powerfull, ale czasami sa tak nielogiczne
      i glupie, ze po prostu chce sie plakac. Pozdrawiam mamy karmiace piersia!!!!!




      • maff1 Re: Do kiedy moge karmic wylacznie piersia? 05.12.05, 18:58
        agadiaz napisała:
        troszke zbulwersowalam. Po
        > pierwsze jak mozna napisac, ze w wieku do 6 miesiacy mozna podawac zupke
        > jarzynowa z miesem ( nawet jesli to jest papka).

        Ty bulwersujesz sie tym że tak Ci sie wydajje - czy też o tym wiesz?
        Bona Mater załozyły certyfikowane konsultantki, i sądzę ze to co tam
        umieszczają jest jak najbardziej wiarygodne i poparte wiedzą której w Polsce
        brakuje.
        Natomiast Ty urodziłaś wczesniaka - i jego model zywienia bedzie zdecydowanie
        odmienny. On w wieku np. 8 mies osiąga poziom zywienia dzieci 6 miesiecznych
        urodzonych w terminie.
        Jesli masz watpliwości - Bona Mater prowadzi forum
        www.bonamater.waw.pl/forum/forum.php
        - i możesz wejść w polemikę z prowadzacymi tę stronę

        > Informacje w internecie sa strasznie powerfull, ale czasami sa tak
        nielogiczne
        > i glupie, ze po prostu chce sie plakac.
        mam głebokie wątpliwości co do tej oceny. Jeśli chodzi o info ze strony
        BonaMater.
        • agadiaz Do maff1!!! 05.12.05, 20:44
          Wierz mi, odwiedzilam wiele stron internetowych o podobnej tematyce i na kazdej
          pisza co innego, a kazda z nich zalozona zostala przez kogos, kto ma
          odpowiednie kwalifikacje i "zna sie na rzeczy". Pytanie tylko kto ma racje.
          Jesli chodzi o mojego wczesniaka, nie mam zadnego specjalnego modelu zywienia
          dla niego, idziemy rowno wraz z jego starszym o 3 tygodnie kolega. A poza tym
          nie chcialam nikogo urazic, chcialam tylko wydac swoja, i jestem 100%
          przekonana, ze wiem a nie ze mi sie wydaje. Powodzenia w karmieniu!!!
          • maff1 Re: Do maff1!!! 05.12.05, 21:59
            1. uwazam że nie nalezy tak kategorycznych sądów pisać.
            2. w przypadku wczesniaków model zywienia daleko odbiega od standardu, gdyż one
            w swoim rozwoju muszą dogonic czas w którym urodziłyby sie w terminie. Od tego
            momentu należy stosować standardowy model - ale jak zwykle nie dajmy sie
            zwariować. Bez eksperymentowania nie udałoby sie to:
            > idziemy rowno wraz z jego starszym o 3 tygodnie kolega...
            jego brzuszek mógł protestować i byłoby to zupełnie normalne. Ale zaakceptował
            Twoje żywienie i jest ok.
            Model - to jest teoria, która pokazuje pewień szkielet -ale nikt nie twierdzi
            ze nie ma odstępstw.
            A jesli chodzi o kwalifikacje -twierdzę ze przede wszystkim nalezy ufac osobom
            które posiadają certyfikat konsultanta. Bo doradców jest na peczki i nie zawsze
            poza nadanym sobie tytułem posiadają odpowiednią wiedzę. Są osoby które tak jak
            prowadzaca forum p.Monika nie maja certyfikatu - ale zalezy im by stosowną
            wiedzę mieć. Ale takich osób nie jest zbyt wiele. Wiedza lekarzy internistów,
            pediatrów, ginekologów jest szczatkowa i nie można w tym zakresie na nich
            polegać.
            • agadiaz Re: Do maff1!!! 05.12.05, 23:02
              Wiesz, nie chce zeby nasza polemika skonczyla sie na "odbijaniu pileczki". Ja
              wyrazilam swoja opinie a nie sad. Moje dziecko karmie tak samo jak dziecko
              urodzone w terminie, ale nie zmienilam drastycznie diety z mleka na zupki
              jarzynowe z miesem, jesli ktos tak chce karmic bardzo prosze. Dla mnie taka
              drastyczna zmiana diety to przesada i zadna z moich kolezanek majacych dzieci
              urodzone w terminie nie stosowala sie do takiego modelu. A jeszcze absolutnie
              nie chce kwestionowac kwalifikacji konsultantow, to bylby juz absurd. A poza
              tym nie mieszkam w Polsce, wiec wiedzy mi nie brak na temat zywienia. Tak jak
              napisalas, w Polsce brak jest wiedzy z tego zakresu i mozna by bylo dlugo
              rozprawiac na rozna tematy, ale co tam za duzo tego by bylo!
              • maff1 Re: Do maff1!!! 06.12.05, 13:55
                agadiaz napisała:
                > A poza
                > tym nie mieszkam w Polsce, wiec wiedzy mi nie brak na temat zywienia

                co to ma do żeczy gdzie mieszkasz? Nie mam wątpliwości ze Konsultantów
                Laktacyjnych z miedzynarodowym certyfikatem IBCLC w twoim kraju i miejscowaości
                jest takze niewielu. A także niewiele osób które tę wiedze wsposób rzetelny
                przekazują. Certyfikat nie jest "etykietką" tylko potwierdzeniem posiadania
                wiedzy i umiejetności.
                Masz prawo do własnych opinii, ale pamietaj ze inne osoby nie musza sie z Toba
                zgadzać, mogą mieć tez całkowicie przeciwstawne opinie.
    • agadiaz Re: Do kiedy moge karmic wylacznie piersia? 05.12.05, 18:45
      A przepraszam, a w odpowiedzi na twoje pytanie. Dobrym poczatkiem na
      wprowadzenie nowych produktow jest wiek od 4 miesiecy. Nie boj sie o odpornosc
      twojego dziecka, przeciez i tak bedziesz karmic je nadal piersia. Nowe produkty
      sa tylko dodatkiem na razie, bo dziecko w tym wieku po prostu potrzebuje wiecej
      kalori, zwlaszcza w zimie. Sproboj wprowadzic kleik ryzowy a jak bedzie chciala
      jesc to wprowadzaj pokolei warzywka. Dlatego warzywka najpierw bo zwykle owoce
      sa slodkie i dzieciaczki wola je bardziej niz te pierwsze, ktore musza i tak
      jesc. Nie boj sie, nie dawaj duzo zwykle kilka lyzeczek, na razie twoje mleko
      jest jej glownym daniem!!! Powodzenia!!!
    • mariejo Re: Do kiedy moge karmic wylacznie piersia? 06.12.05, 09:10
      Mojej mamie w 53 powiedzieli ze ma za slabe mleko i kazali dokarmiac brata zupa
      na miesie. Mnie karmiono piersia do 11 m-ca potem od czasu do czasu i cale
      zycie jestem zdrowa, ostatnio spotkalam kobiete karmiaca 2,5 roku, chce jak
      najduzej karmic samym mlekiem by uniknac alergii, doradca lakt. mowi ze
      niektorzy karmia wylacznie do 12 m-ca i potem nie widac roznic. Bylam ciekawa
      Waszych opinii.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka